Nedjeljom u dva

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#1 Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Je li neko gledao jucer emisiju sa Srdjom Popovicem?

Moze se pogledati i na internetu. Odusevio me je i stavovima i nacinom na koji ih prezentuje. Bosanci i Hercegovci, svakako pogledati.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#2 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

dita von teese wrote:Je li neko gledao jucer emisiju sa Srdjom Popovicem?

Moze se pogledati i na internetu. Odusevio me je i stavovima i nacinom na koji ih prezentuje. Bosanci i Hercegovci, svakako pogledati.
A ko je taj Srdja Popovic?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3 Re: Nedjeljom u dva

Post by Challenger__ »

Rock Flock wrote:
Srdja Popovic je prvi put postao poznat siroj javnosti kada je branio Andriju Artukovica ( ne pitaj ko je to ) SP je advokat .
Moram da te ispravim. Suđenje Artkoviću je bilo 1986, a tome je prethodio proces Vojislavu Šešelju, 1984, koga je, u Sarajevu, zastupao upravo Srđa Popović.

Od tada je "poznat široj javnosti".
Last edited by Challenger__ on 17/12/2012 14:41, edited 1 time in total.
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#4 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Kolt12 wrote: A ko je taj Srdja Popovic?
Advokat. S obzirom na njegov rad kroz koji je bio ukljucen u politicke procese u vrijeme Jugoslavije, i s obzirom na porodicni background (i otac mu je bio kao advokat ukljucen u politicke procese i u doba Kraljevine i u vrijeme Jugoslavije), posjeduje zavidno znanje o ljudima i događajima koji su formirali i formiraju odnose snaga i stanja u Srbiji, pa i Hrvatskoj i Bosni.
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#5 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Rock Flock wrote:
Srdja Popovic je prvi put postao poznat siroj javnosti kada je branio Andriju Artukovica ( ne pitaj ko je to ) SP je advokat . Rodjeni Beogradjanin . Covjek ! Ljudina ! Takvih je malo u svijetu . A medju Srbima samo mu je ravan Bogdan Bogdanovic , Petar Lukovic , Zene u crnom Natasa K . Radi u UN . Nosi pasos UN. Otisao iz usrane Smrdije . Prvi osudio agresuju na Bosnu i genocide sto su pravili . Taj je covjek bio za to da se njegova srbija i njegov Beograd bombarduju jer je svjestan kakvo zlo i kakva rak rana lezi preko Drine . Za Bosnu vise napravio svojim nastupima nego 1000 bosnjackih intelektalaca zajedno . Gorostas ! Kada bi svijet birao predsjednika ja bi izabrao Srdju Popovica . Spomenik mu napraviti u Sarajevu . eto ko je Srdja Popvic . djeca u Bosni u vrticu i skoli trebaju imati predmet Srdja Popovic jer jedino tada ce znati ko je napravio genocid u Bosni . Od efendije Cerica i SDA to sigurno nece saznati .
:thumbup:
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#6 Re: Nedjeljom u dva

Post by Platformas »

http://hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=119&cHash=1

Dole kliknut na N

Nisam nikad dosad bio čuo za njega, al ljudina bez sumnje :thumbup:
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#7 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

Rock Flock wrote:
Srdja Popovic je prvi put postao poznat siroj javnosti kada je branio Andriju Artukovica ( ne pitaj ko je to ) SP je advokat . Rodjeni Beogradjanin . Covjek ! Ljudina ! Takvih je malo u svijetu . A medju Srbima samo mu je ravan Bogdan Bogdanovic , Petar Lukovic , Zene u crnom Natasa K . Radi u UN . Nosi pasos UN. Otisao iz usrane Smrdije . Prvi osudio agresuju na Bosnu i genocide sto su pravili . Taj je covjek bio za to da se njegova srbija i njegov Beograd bombarduju jer je svjestan kakvo zlo i kakva rak rana lezi preko Drine . Za Bosnu vise napravio svojim nastupima nego 1000 bosnjackih intelektalaca zajedno . Gorostas ! Kada bi svijet birao predsjednika ja bi izabrao Srdju Popovica . Spomenik mu napraviti u Sarajevu . eto ko je Srdja Popvic . djeca u Bosni u vrticu i skoli trebaju imati predmet Srdja Popovic jer jedino tada ce znati ko je napravio genocid u Bosni . Od efendije Cerica i SDA to sigurno nece saznati .
Objasni to "uradio za Bosnu" i "napravio za Bosnu"? Zasto mu praviti spomenik u Sarajevu, zasto djeca trebaju imati predmet Srdja Popovic?

Ono sto je on mislio 1991, bilo je takvih koliko hoces sto su tako mislili, niti je jedini, niti je prvi koji je tako mislio. Inace na odgovoru o Seksu, cini se da bas i nije toliko dobar advokat, kako ga predstavljaju. Pricati zasto je klijent osudjen, da li je kriv ili ne, uci u detalje, nije cini mi se bas advokatski strucno.

Za ostalo sto si napisao, poprilicno glupost, pogotovo u vezi bivseg reisa Cerica i najvecu glupost o "znanju ko je napravio genocid u Bosni". Bosanci vrlo dobro znaju ko je napravio genocid u Bosni, promijenio je zivot iz korijena sve i jednom zitelju Bosne, naravno da Bosanci znaju da su krivci u Beogradu, zato je i pokrenuta tuzba protiv Beograda. Srdja to mozda bezuspjesno objasnjava Srbiji, od cega Bosna nema nikakve koristi, jer jedino sto ti pojedini light pozitivni primjeri Srbije postizu, je to da se ne kaze, eto svi su isti u Srbiji i svi podrzavaju zlocine i genocide, sto se tice Bosne, genocid se osjetio i to ne treba niko sa strane da ga objasnjava Bosancima. Nije se desio u Tanzaniji, nego u Bosni.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#8 Re: Nedjeljom u dva

Post by sinuhe »

Srdja Popovic i ostali su samo vjeciti kontrasi kakvih i treba da bude, ali sad ako su savjest Srbije ne znam kakve to veze ima sa BiH.
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#9 Re: Nedjeljom u dva

Post by Bratov brat »

Kolt12 wrote: A ko je taj Srdja Popovic?
Kako tebi da promakne to :mrgreen:

p.s. @ Rock je malo pomesao stvari ,bas ismejah slatko :lol: postoje dva lika koja se zovu Srdja Popovic,jedan je ovaj koji je gostovao juce u emisiji a drugi je Srdja Popovic nekada blizak DS-u i organizaciji " Otpor" . Taj koji se bunio protiv rata i Milosevica je ovaj drugi ,mozda se i ovaj advokat negde bunio protiv necega ali meni to nije poznato .
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#10 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Bratov brat wrote:
Kolt12 wrote: A ko je taj Srdja Popovic?
Kako tebi da promakne to :mrgreen:

p.s. @ Rock je malo pomesao stvari ,bas ... tko :lol: postoje dva lika koja se zovu Srdja Popovic,jedan je ovaj koji je gostovao juce u emisiji a drugi je Srdja Popovic nekada blizak DS-u i organizaciji " Otpor" . Taj koji se bunio protiv rata i Milosevica je ovaj drugi ,mozda se i ovaj advokat negde bunio protiv necega ali meni to nije poznato .
Nije covjek pomijesao nista. Srdja Popovic advokat je bio potpisnik peticije za bombardovanje svih aerodroma u Srbiji sa kojih su polijetali avioni koji su bombardovali po Bosni do uvodjenja zabrane ulaska u zracni prostor. Kasnije su ga za to prozivali 99, kad ih i jesu bombardovali.

Inace, to sto je Srdja Popovic bio branitelj Seselju, Tudjmanu, Arkanu - ne govori ono sto je mozda insinuirano nekim postovima. Nije to "tako je govorio 84.te, tako 86., tako 91. a tako sad. Ako ste bili barem toliko azurni pa da procitati jedan njegov intervju, vidjeli biste da je on ostao dosljedan ne samo svojim vrijednostima, vec i vrijednostima svoje porodice. Otac mu je branio komuniste pred cetnicima, cetnike pred komunistima. Istu tradiciju je nastavio i on.

Njegov je posao da bude advokat, i on taj posao radi. Rekao je da bi bio advokat i Slobodanu Milosevicu.

A prijateljem Bosne ga cini to sto iznosi istinu, pa makar se ona ne svidjala nekima tamo ili ovamo. Za mene je on jedanveliki gospodin. Kakvog nazalost u nas nema.
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#11 Re: Nedjeljom u dva

Post by Bratov brat »

Ako sam pogresio izvinjavam se,ali zaista je prevelika koincidencija u pitanju ,dva coveka koja se isto i zovu i prezivaju i zalazu se za iste stvari .
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#12 Re: Nedjeljom u dva

Post by Better Man »

Srđa Popović je jedna intelektualna gromada od čovjeka i slušati njegove intervjue ili ih čitati je milina!
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#13 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

Better Man wrote:Srđa Popović je jedna intelektualna gromada od čovjeka i slušati njegove intervjue ili ih čitati je milina!
Znaci, nije kako ih ti ono nazivas, "potomak bosnjackih polupismenih idiota iz Hrvatske"?
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#14 Re: Nedjeljom u dva

Post by Shahab »

dita von teese wrote:Je li neko gledao jucer emisiju sa Srdjom Popovicem?

Moze se pogledati i na internetu. Odusevio me je i stavovima i nacinom na koji ih prezentuje. Bosanci i Hercegovci, svakako pogledati.
Mogu se tebi svidjeti lijepe riječi i misli Srđe Popovića..ali on je jedan marginalac bez podrške u srpskoj javnosti. bolje ti je da slušaš šta govori Cicko Bjelica na Romaniji i Aca Lukas u sarajevu...
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#15 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

Rock Flock wrote: Puno si naucio o Srdji Popovicu a jucer si pitao ,, ko je taj ,, :-) :(
Pogresno si shvatio, postavio sam to pitanje zato sto je o njemu otvorena tema, pa me zanimalo, ko je ta osoba da se o njemu otvori posebna tema na bosanskom forumu?

Izvan Srbije, Popovic bi bio jedna sasvim obicna jugonostalgicna individua, koja vrlo rijetko, kao bljesak pokaze srpstvo, pa brze bolje nestane. Za srpske "demokratske" standarde on je veliki" demokrata", za vansrpske demokratske standarde, on je kao i Djindjic, light srpski nacionalista koji prije svega gleda srpske interese i prije svega nastoji cijelu krivicu za ratove na Balkanu izjednaciti.

Najbolji primjer za takvo sto je njegovo misljenje o oslobadjanju Gotovine.

Nakon nekog vremena Hrvati su oslobodili svoju teritoriju i naravno to je najveci srpski problem kad oni govore o Oluji. To sto su zapravo Hrvati oslobodili svoju zemlju i sto su se istrgli iz srpskih kandji.

Vjerovatno su u tom procesu napravili neke zlocine, naravno Srbi kao Srbi, preuvelicavaju sve, pa i to. Sad dolazimo do onog iki dijela o kojem se cak ni Hag ne smije usuditi, pa izjasniti.

Sjecate se filma Patriot sa Melom Gibsonom? Radnja je kad mu Englezi ubijaju jednog sina, drugog zarobljavaju i pale kucu. Nakon toga on ide za njima i ubija 20-tak Engleza. Pitanje: Da li bi Martina (lik Mel Gibson) haski sud nakon tog rata, da je postojao, osudio kao ratnog zlocinca?

Ili zamislite ovo, recimo cetnik iz Srbije zajedno sa drugim srbijancima, uleti recimo u neko selo u Bosni za vrijeme rata, pobije Samiru sve, od majke i oca, preko supruge koju su silovali pred njihovom kcerkom, kcerku,
do ne znam daljnih rodjaka. Sve ukupno pobiju mu recimo 20 clanova porodice.

Bilo je takvih slucajeva. Posto je Samir radio na polju, nije bio tu kad se to desilo, pa je ostao ziv. Nakon nekog vremena, prijavi se ne znam u koji odred ABIH, iskljucivo zbog osvete. Ono pobili mu sve, silovali suprugu, kcerku, sta nisu radili. Mrak mu je na ocima u po bijela dana. Nije mu do zivota, nije mu do nicega, nego iskljucivo do osvete, kao sto bi bilo sve i jednoj NORMALNOJ osobi u tom slucaju.

Nakon nekog vremena pobije par Srba za osvetu.

Pitanja

1. Da li bi Samir po haskim kriterijima bio ratni zlocinac?
2. Da li bi ga njegov nadredjeni u ABIH mogao u opste kontrolirati da ne napravi zlocine?
3. Da li narod koji je doveo i podrzavao zlocine kolektivno treba platiti cijenu svojih gresaka, da bi dozivjeo katarzu i da mu ne bi vise nikad palo na pamet uraditi nesto slicno?

Odgovori

1. Po haskim kriterijima, Samir bi bio ratni zlocinac. Po moralnim i svakakvim drugim, NE. U takvim situacijama vecina ljudskih bica bi postupila identicno kao on.
2. Odgovor je NE, njegov nadredjeni ne bi mogao kontrolirati Samira da ne napravi ratni zlocin, samim tim odgovornost nadredjenog ne bi postojala, samim tim totalna politika Haga o komandnoj odgovornosti je izmisljena iskljucivo da bi se sudili hrvatski i bosnjacki generali, kako bi se krivica "izjednacila".
3. Odgovor je DA, treba, inace nista od katarze, i identicna stvar se moze ocekivati nakon nekog vremena, od istog naroda. Narod koji je donjeo Europi i svijetu velika razaranja, kao sto je njemacki, je bio 50 godina razdijeljen, a u pocetku i na 4 dijela.

Sad se vracamo na Popovica i Nu2 i njegovim izjavama o Gotovini. Postavlja se pitanje, ako su Srbi iz Hrvatske na masovnoj skali postali kvislinzi u Hrvatskoj, ako su nasjeli na propagandu druge drzave, ako su izabrali svjesno zlocince, ako su radili protiv svoje drzave Hrvatske, ako su uzrokovali tolike patnje kao u jednom Vukovaru, ako su zajedno sa Srbima iz Srbije ubijali cak ranjenike u Vukovaru, ako su Vukovar sravnili sa zemljom, ako su Hrvatsku prepolovili vise godina na pola, skoro 50% okupirali u ime Srbije, ako su to sve radili u deset puta vecem obimu po BiH? kakvu Srbi kao kolektivitet zasluzuju kaznu da bi u opste dozivjeli katarzu i da im to vise nikad ne bi palo na pamet?

Kakvu oni kaznu zasluzuju, da bi dozivjeli katarzu koju su Njemci dozivjeli, o cemu takodjer Popovic prica? Nikakvu?

Da li to znaci ako Srbi ponovo zapale regiju recimo za par godina, i opet izgube, da opet ne trebaju dozivjeti nikakvu generalnu kaznu za sva ubistva i razaranja koje su napravili i opet treba suditi iskljucivo Srbe pojedince, a ne Srbiju, njihovu nacionalisticku crkvu koji su proizveli i podrzavali zlocine i razaranja izvan Srbije i protiv nesrba? Da li to znaci da ce Srbi svakih 20-50 godina rusiti Hrvatsku i BiH, a Bosnjaci, Hrvati i ostali nesrbi nakon toga sve to obnavljati i Srbi nece dobiti nikakvu kaznu koja bi ih opametila da prestanu rusiti ono sto nije njihovo i da prestanu ubijati nesrbe?

Popovic prica o njemackoj katarzi, medjutim ispusta glavnu stvar. Njemci su dozivjeli katarzu zato sto su bili fizicki odvojeni od skoro polovice naroda skoro pa 50 godina.

A kakva je kazna Srbima i Srbiji za svu destrukciju koju su napravili i gdje je njihova katarza? Nikakva, srpske katarze nema, pitanje je vremena kad ce opet isto uraditi, pa ce nesrbi ponovo morati graditi regiju iz pocetka.

Na kraju, pravilno sam postavio pitanje na bosanskom forumu, "ko je taj Srdja Popovic"?

Stvarno, ko je Srdja Popovic? Srdja Popovic je po srpskim "demokratskim" standardima, veliki srpski "demokrata", a po nesrpskim demokratskim standardima, mali srpski nacionalista koji nastoji izjednaciti krivicu za zlocine nad nesrbima, za razaranja za njih stranih drzava iskljucivo odgovoran njegov narod, njegova crkva i njegova drzava.

Samo pitanje dolazi u svrsi toga, da jedna takva osoba ne zasluzuje cak ni svoju temu na jednom nesrpskom forumu.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#16 Re: Nedjeljom u dva

Post by Shahab »

Rock Flock wrote:Za ove sto nisu culi ko je Srdja Popovic mozda sada shvate zasto on treba biti lektira u nasim skolama . Da nas ne pojedu ovi marginalci poput Shababa i slicnih efendija koji bi nas dali Turcima za dvije kifle . Da nam je Srdja P bio predsjednik ne bi dozivjeli da cujemo ovakve recenice . ,, Ko to puca ,, spavajte mirno rata nece biti ,, Oslobodicemo sve opcine sa bosnjackom vecinom ,, Ja prije podne mislim jedno a popodne drugo ,, Izmedju sposobnih i podobnih birajte podobne ,, Mogu ja sa Krajisnikom ,,1996 .
:lol:
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#17 Re: Nedjeljom u dva

Post by Shahab »

Rock Flock wrote:
Shahab wrote:
dita von teese wrote:Je li neko gledao jucer emisiju sa Srdjom Popovicem?

Moze se pogledati i na internetu. Odusevio me je i stavovima i nacinom na koji ih prezentuje. Bosanci i Hercegovci, svakako pogledati.
Mogu se tebi svidjeti lijepe riječi i misli Srđe Popovića..ali on je jedan marginalac bez podrške u srpskoj javnosti. bolje ti je da slušaš šta govori Cicko Bjelica na Romaniji i Aca Lukas u sarajevu...
I zato sto nema podrsku ne treba ga slusati . Treba slusati Karadzica i Dodika , oni imaju podrsku . Ti se nista ne razlikujes od nekog Kardzicevog srbina . nista ama bas nista . Ja u tebi vidim onog Lukica iz visegrada . Ja licno a vidim i drugi forumasi bjeze od tebe kao od kuge
Ne mrziš ti mene ...nego ti mrziš nacionalno svjesne Bošnjake i prije svega muslimane. Do tvoga akceptiranja mi je stalo kao do prošlosedmičnog snijega...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#18 Re: Nedjeljom u dva

Post by VjecitiStudent »

Kolt12 wrote:
...
Stvarno, ko je Srdja Popovic? Srdja Popovic je po srpskim "demokratskim" standardima, veliki srpski "demokrata", a po nesrpskim demokratskim standardima, mali srpski nacionalista koji nastoji izjednaciti krivicu za zlocine nad nesrbima, za razaranja za njih stranih drzava iskljucivo odgovoran njegov narod, njegova crkva i njegova drzava.

Samo pitanje dolazi u svrsi toga, da jedna takva osoba ne zasluzuje cak ni svoju temu na jednom nesrpskom forumu.
:-)
Otkad se to nacionalisti, veliki ili mali, zalazu za bombardovanje vlastite vojske?
994. godine potpisao sam pismo u kome se tražilo bombardovanje vojnih pista sa kojih su iz Srbije poletali avioni koji su rušili gradove bivše Jugoslavije. Inače, nije nepoznat moj stav da bi samo rana spoljna intervencija mogla da spreči mnoge zločine, mnoge strahote, pa i genocid u Srebrenici i da bi od toga najveću korist imao upravo srpski narod
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=964765
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#19 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

VjecitiStudent wrote: :-)
Otkad se to nacionalisti, veliki ili mali, zalazu za bombardovanje vlastite vojske?
Mozda od trenutka kad skontaju da ih vodstvo gura u takvu katastrofu, da im prijeti recimo kataklizma, pa idu sa onom, "spasi, sta se spasiti moze"?

Nesto slicno ovom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Valkyrie

Mora se priznati, pametan covjek je mislio da ce na kraju Srbija platiti ogromnu cijenu. Na nesrecu, Srbija nije platila cak ni malu cijenu. Medjutim moglo se ockekivati, pa je mozda Popovic iz tog razloga govorio, bombardujte vojne objekte, da ne bi bombardovali kasnije recimo infrastrukturne.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20 Re: Nedjeljom u dva

Post by VjecitiStudent »

Kolt12 wrote:
VjecitiStudent wrote: :-)
Otkad se to nacionalisti, veliki ili mali, zalazu za bombardovanje vlastite vojske?
Mozda od trenutka kad skontaju da ih vodstvo gura u takvu katastrofu, da im prijeti recimo kataklizma, pa idu sa onom, "spasi, sta se spasiti moze"?

Nesto slicno ovom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Valkyrie

Mora se priznati, pametan covjek je mislio da ce na kraju Srbija platiti ogromnu cijenu. Na nesrecu, Srbija nije platila cak ni malu cijenu. Medjutim moglo se ockekivati, pa je mozda Popovic iz tog razloga govorio, bombardujte vojne objekte, da ne bi bombardovali kasnije recimo infrastrukturne.
1994. nista nije mirisalo na katastrofu Srbije, naprotiv.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#21 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

VjecitiStudent wrote:
1994. nista nije mirisalo na katastrofu Srbije, naprotiv.
Tacno, kao sto nije nista mirisalo i na Hag, pa je Alija svoje dupe toliko cuvao, da je cak par puta vagao svaku rijec prije nego ju je izgovarao.

Znaci bilo je ljudi koji su tacno znali sta ce se desiti jos na pocetku, jer se tako nesto slicno desilo nakon II svjetskog rata.
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#22 Re: Nedjeljom u dva

Post by dita von teese »

Kolt12 wrote:
VjecitiStudent wrote: :-)
Otkad se to nacionalisti, veliki ili mali, zalazu za bombardovanje vlastite vojske?
Mozda od trenutka kad skontaju da ih vodstvo gura u takvu katastrofu, da im prijeti recimo kataklizma, pa idu sa onom, "spasi, sta se spasiti moze"?

Nesto slicno ovom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Valkyrie

Mora se priznati, pametan covjek je mislio da ce na kraju Srbija platiti ogromnu cijenu. Na nesrecu, Srbija nije platila cak ni malu cijenu. Medjutim moglo se ockekivati, pa je mozda Popovic iz tog razloga govorio, bombardujte vojne objekte, da ne bi bombardovali kasnije recimo infrastrukturne.

Relativno sam nova na forumu, i nisam bas upucena u to kako ovdje stoje stvari, ali dvoumim se da li da te podsjetim da se bobmardovanje o kojem pricamo zalagao 1991, ili da te jednostavno izignorisem, posto se i iz ovog a i iz ostalih tvojih postova vidi da nemas blage veze o cemu pricas. Kolt, vidim da se trudis, pa kad se vec trudis, daj procitaj koji redak od ovoga sto su ti ostali forumasi postavili na temi, kad vec ne znas da googlas sam.


Shahab - ne znam kako se nisam prije sjetila da slusam sta prica Cicko Bjelica na Romaniji?!? E, hvala ti sto me prosvijetli, odsad cu samo slusati tebe i Cicka.
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#23 Re: Nedjeljom u dva

Post by Platformas »

Rock Flock wrote:
Shahab wrote:
dita von teese wrote:Je li neko gledao jucer emisiju sa Srdjom Popovicem?

Moze se pogledati i na internetu. Odusevio me je i stavovima i nacinom na koji ih prezentuje. Bosanci i Hercegovci, svakako pogledati.
Mogu se tebi svidjeti lijepe riječi i misli Srđe Popovića..ali on je jedan marginalac bez podrške u srpskoj javnosti. bolje ti je da slušaš šta govori Cicko Bjelica na Romaniji i Aca Lukas u sarajevu...
I zato sto nema podrsku ne treba ga slusati . Treba slusati Karadzica i Dodika , oni imaju podrsku . Ti se nista ne razlikujes od nekog Kardzicevog srbina . nista ama bas nista . Ja u tebi vidim onog Lukica iz visegrada . Ja licno a vidim i drugi forumasi bjeze od tebe kao od kuge

Kad je Shahab nešto pametno reko - NIKAD
Znaci ignoriši ga.

Popoviću kapa do poda.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#24 Re: Nedjeljom u dva

Post by Kolt12 »

dita von teese wrote: Relativno sam nova na forumu, i nisam bas upucena u to kako ovdje stoje stvari, ali dvoumim se da li da te podsjetim da se bobmardovanje o kojem pricamo zalagao 1991, ili da te jednostavno izignorisem, posto se i iz ovog a i iz ostalih tvojih postova vidi da nemas blage veze o cemu pricas. Kolt, vidim da se trudis, pa kad se vec trudis, daj procitaj koji redak od ovoga sto su ti ostali forumasi postavili na temi, kad vec ne znas da googlas sam.
Shahab - ne znam kako se nisam prije sjetila da slusam sta prica Cicko Bjelica na Romaniji?!? E, hvala ti sto me prosvijetli, odsad cu samo slusati tebe i Cicka.
Jesi ti iz Srbije kad pises takve gluposti i jos si uporna?

Ti pokusavas ispasti pametna, a ispadas poprilicno suprotno, pogotovo kad ti je glavni "argument" tipa "nemas blage veze".

Srdja Popovic pozivao 1991 da se bombarduje Milosevic? Pa sta? Pozivalo je pola Bosne, pola Hrvatske, barem pola zapadnih medija da intervenise 6-ta flota, pa je sve zavrsilo kao kolektivna iluzija. I sad djeca u Sarajevu trebaju uciti o Srdji Popovicu?

Osim toga, on je bio u Mordoru, Srbin, advokat, mogao je na hiljadu nacina saznati od nekog iz srbijanske vlasti kakvu katastrofu Srbija sprema, sklonio se u Ameriku zbog toga, pa onda pozivao da se to zaustavi vojnim putem, kao sto bi i svaka normalna osoba.

Svejedno, desetine hiljada, stotine hiljada, mozda i milioni Bosanaca, Slovenaca, Hrvata, i mnogih drugih, su to isto mislili, a mnogi su isto tako u to vrijeme pozivali da se Srbija bomba. Da li o njima trebaju djeca iz Sarajeva uciti?

Pises nevjerovatne gluposti i tjeras tom svojom gluposcu da ti se mora odgovarati na tako budalaste tvrdnje. Mozda je Srdja Popovic pozitivan izuzetak u Srbiji, medjutim srpski standardi su jako niski, to je nista izvan Srbije, osim toga, jedna lasta ne cini proljece.
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#25 Re: Nedjeljom u dva

Post by pemanapemani »

Kolt12 wrote:
dita von teese wrote: Relativno sam nova na forumu, i nisam bas upucena u to kako ovdje stoje stvari, ali dvoumim se da li da te podsjetim da se bobmardovanje o kojem pricamo zalagao 1991, ili da te jednostavno izignorisem, posto se i iz ovog a i iz ostalih tvojih postova vidi da nemas blage veze o cemu pricas. Kolt, vidim da se trudis, pa kad se vec trudis, daj procitaj koji redak od ovoga sto su ti ostali forumasi postavili na temi, kad vec ne znas da googlas sam.
Shahab - ne znam kako se nisam prije sjetila da slusam sta prica Cicko Bjelica na Romaniji?!? E, hvala ti sto me prosvijetli, odsad cu samo slusati tebe i Cicka.
Jesi ti iz Srbije kad pises takve gluposti i jos si uporna?

Ti pokusavas ispasti pametna, a ispadas poprilicno suprotno, pogotovo kad ti je glavni "argument" tipa "nemas blage veze".

Srdja Popovic pozivao 1991 da se bombarduje Milosevic? Pa sta? Pozivalo je pola Bosne, pola Hrvatske, barem pola zapadnih medija da intervenise 6-ta flota, pa je sve zavrsilo kao kolektivna iluzija. I sad djeca u Sarajevu trebaju uciti o Srdji Popovicu?

Osim toga, on je bio u Mordoru, Srbin, advokat, mogao je na hiljadu nacina saznati od nekog iz srbijanske vlasti kakvu katastrofu Srbija sprema, sklonio se u Ameriku zbog toga, pa onda pozivao da se to zaustavi vojnim putem, kao sto bi i svaka normalna osoba.

Svejedno, desetine hiljada, stotine hiljada, mozda i milioni Bosanaca, Slovenaca, Hrvata, i mnogih drugih, su to isto mislili, a mnogi su isto tako u to vrijeme pozivali da se Srbija bomba. Da li o njima trebaju djeca iz Sarajeva uciti?

Pises nevjerovatne gluposti i tjeras tom svojom gluposcu da ti se mora odgovarati na tako budalaste tvrdnje. Mozda je Srdja Popovic pozitivan izuzetak u Srbiji, medjutim srpski standardi su jako niski, to je nista izvan Srbije, osim toga, jedna lasta ne cini proljece.
:-)

Čovječe, na temi SDA all about otvoreno propagiraš disoluciju BiH, eto, samo je fazon da Bošnjacima pripadne 52% BiH i riješen problem.
Onda dođeš ovdje i serendaš na gospodina Popovića.

Mogu se kladiti da je Srđi Popoviću više stalo do BiH nego tebi i sličnim spodobama koje zagovaraju raspad BiH.
Post Reply