Neću izaći na Izbore 2006!!!

User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#26

Post by JBT »

po mom skromnom misljenju, kada bi se nekim cudom desilo da 90 % ljudi izadje na izbore nacionalisti ne bi pobjedili nego bi se formirao jos jedan blok tzv. stranaka centra koje bi imale prevagu i pravo odlucivanja balansirajuci izmedju desne i lijeve opcije.
Tako to ide u normalnim demokratijama.
Mr_M
Posts: 383
Joined: 16/07/2005 17:36

#27

Post by Mr_M »

Na izbore planiram izaci, bez obzira na to sto ne vidim niti jednu stranku, da je spremna da izvuce zemlju iz trenutne krize. Medjutim kao sto narod kaze, od vise zala treba izabrati ono najmanje, dosao sam do zakljucka da glasam za SNSD, iako nije sve sjajno u toj stranci, medjutim ne postoji nijedna druga koja bi mogla ponuditi nesto bolje od njih.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#28

Post by zavrzlama »

I ja sam mislio glasat za SNSD ali idem po onoj narodnoj glasaj za manje zlo SRS :D
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#29

Post by mala-i »

sorry prika,pokretaču teme, ja ću glasati.iako ne postoji nijedna stranka koju osjećam svojom...osjećam se dužnom ovoj zemlji...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#30

Post by mostarac »

uvijek postoji mogucnost. Izadji na izbore, ne svidja ti se niko, prekrizi citav listic i gotovo. Ako ti to ne uradis, velike su sanse, ako posmatraci nisu dobri, da neko iz birackog odbora u 18:55 tvoje ime potpise na birackom spisku i zaokruzi jednu od njemu dragih partija ;)
Ako nisi siguran da je to moguce, objasnicu ti da jeste i da oko 20-30% glasova nacionalisticke partije osvoje bas na taj nacin, tako da si ti opet fakticki glasao, a da i nemas pojma da jesi. Ne kradu se glasovi na brojanju, jer to je preopasno. Glasovi se kradu drugacije.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#31

Post by latinalover »

najbolje bi bilo da svii izadjemo i za Seferovu stranku glasamo.....jer ionako nam gore tesko moze biti
Klesar Tadija Tegoba
Posts: 216
Joined: 10/11/2004 20:33
Location: Doboj

#32

Post by Klesar Tadija Tegoba »

Beslija wrote:
Celicna_saka wrote:Gluposti, uvijek se ima za koga glasati, posto se moze za osobu glasati, a ne za stranku, prosto je nemoguce da bas niko ne udovoljava sa nekim opstim ljudskim i politickim kvalitetima. Izgovor da se nema za koga je glasati je gradjanska neodgovornost i politicka nepismenost.

Politickim niko ne udovoljava.
Ljudske kvalitete ne znam jer ni jednog ne poznajem licno.

Nisam politicki nepismen ili neodgovoran. Jednostavno ne zelim glasati jer smatram da ne postoji kandidat koji je vrijedan mog glasa. Isto tako sto po skupstinama imaju mogucnost "suzdrzanosti".

Drugo , veci razlog sto ne glasam je taj sto je ova zemlja kolonizirana. A u takvoj zemlji za koga god glasas , isti su ljudi na vlasti. Tako da ne vidim poentu glasanja.

Zalazem se za ustanak/revoluciju. Nadam se da ce se to ubrzo i desiti.Ako ne , planiram da uzmem stvari u svoje ruke ako budem imao sredstva i ako budem sposoban za to.

nadam se da sam bio kristalno jasan. :)
Slažem se i jeste najbolje da uvedemo sistem, jedan covjek - jedna stranka. :lol: Jedini je problem što to nigdje ne postoji - zato što ne može funkcionistati.

Daj, molim te, nemoj se zavlačiti iza praznih fraza. Da su Viktorovi najbliži čekali da se pojavi doktor vrijedan njihovog djeteta još bi očajavali po čekaonicama. Stvar treba uzeti u ruke. Ovaj put je ta stvar olovka i treba je uzeti i zaokružiti ono što misliš da je najbolje za tebe, tvoju porodicu, tvoje sugrađane, narod i zemlju. Birati ništa znači da ti ništa nije važno i da te baš briga za tebe, tvoju porodicu i sve nas ostale.

Moramo postepeno doći do kvalitetnih političara i to starom dobrom Darvinovom selekcijom. Treba birati najbolje (od najgorih) pa koliko god se to besmislenim činilo. Bez tog principa će opet najgore od najgoreg isplivati na površinu.
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#33

Post by justika_sa »

da imala sam i ja sličnu ideju... no naši zakoni nisu ustrojeni baš tako...
neizlaženje na izbore bi imalo smisla kada bi bilo masovno, kada bi odziv bio jako mali... izbori poništeni a zemlja dovedena u stanje anarhije iz kojeg bi se onda iskristalisale nove pozitivne snage...
no, kod nas ništa od toga, tako da neizlaženje na izbore je zapravo najgore što se može napraviti...

svako ko ne izađe na izbore napravio je isto kao da je glasao za trolist nacionalnih stranki...to upravo njima odgovara... i ako opet pobijede... veliku zaslugu i hvalu trebaju dati upravo vama koji niste glasali... jer ste njihovi ljudi... i nadam se da se poslije nećete žaliti... jer to je vaš izbor...
ClonedAgain
Posts: 217
Joined: 01/11/2004 09:31
Location: Sarajevo
Contact:

#34

Post by ClonedAgain »

zavrzlama wrote:
Beslija wrote:
zavrzlama wrote:Vaznost izlaska sto veceg broja ljudi na izbore ima jednu veoma vaznu poruku.....Daje se do znanja MZ-i da su BIH gradani zainteresirani za buducnost zemlje,jer ako je mala zainteresovanost gradana za izbore,kako traziti od MZ da oni budu zainteresovani za nas .
Ima preko 7000 nacina kako pokazati da smo zainteresovani za drzavu. A vjeruj mi , gradani Bosne NISU nimalo zainteresovani za drzavu. Jer da jesmo , ovako stanje ne bi vladalo. Jednostavno.

Cim sjedis za tastaturom u neradni dan ,umjesto da sjedis negdje u basti kafica i pijes neko pice,znaci da si zainteresovan za BIH :D
Radim svim mogućim danima u svim mogućima terminima za sve moguće novce...i slažem se sa Bešlijinim stavom...

Dobro je da radim...

Nijedna mi politička stranka nije pomogla u tome, sam sam se izborio za to...

DRUGIM RIJEČIMA REČENO

Nijedna od ovih političkih kurvi koja mi se prodaje ne zaslužuje moj novac...

Druga stvar...U ovoj zemlji nema svrhe glasati... Stanje odsustva vlasti, vrlo jednostavno, ne bi predstavljalo bitnije drugačiju situaciju od ove sada...

To je moj stav, to je moje pravo...da kopam rukama i nogama da pobjegnem iz ove zemlje, jer ne želim preživjeti još jedan rat, ne trebaju mi još jedne postratne traume, i još manje mi trebaju korumpirane političke organizacije ove/one orijentacije...

NE OSJEĆAM SE DUŽNIM OVOJ ZEMLJI
OVA ZEMLJA DUGUJE MNOGO TOGA
meni
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#35

Post by mala-i »

@ca,
ogorčen?svakako,imaš pravo na to.ja ti ga ne mogu niti želim osporiti.dao si argumente.ok.
samo mi nije jasno šta tražiš od nas.da ti potvrdimo da Bosne nema?da ti kažemo da pališ vani?da te razuvjeravamo glede političkih kurvi?
ali, ako tražiš razumijevanje,od mene si ga dobio...
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#36

Post by chinese_water »

Eh Bešlija... jako si me podsjetio na nekoga... naime, neko, kada je zavrsio srednju skolu nije htio da upise fakultet...radi slicnog stava...sto da zavrsim fakultet kada je drzava ravaku,posao ce svakako dobiti neko sa stelom... igrom slucaja decko se predomislio, zavrsio fakultet i dobio posao bez ikakve stele...Eh posto u nasoj drzavi vladaju nacionalisticke stranke... moje misljenje je da 1.000.000 neglasaca, koji po meni 100% nebi glasali za nacionalnu opciju mogu da promjene stanje u drzavi.Oni pretezno ne glasaju iz bunta,takav bunt ne mogu imati zatupljeni ljudi,taj bunt je prema vladajucim strankama, vladajuce stranke su nacionalisticke stranke!!!
Razmisli malo o ovome...Tvrdis da su svi isti, a da se razumijemo ne govoris na osnovu cinjenica, nego pretpostavke jer ni ti ni ja nismo imali priliku vidjeti sviju na djelu.
ClonedAgain
Posts: 217
Joined: 01/11/2004 09:31
Location: Sarajevo
Contact:

#37

Post by ClonedAgain »

mala-i wrote:@ca,
ogorčen?svakako,imaš pravo na to.ja ti ga ne mogu niti želim osporiti.dao si argumente.ok.
samo mi nije jasno šta tražiš od nas.da ti potvrdimo da Bosne nema?da ti kažemo da pališ vani?da te razuvjeravamo glede političkih kurvi?
ali, ako tražiš razumijevanje,od mene si ga dobio...
samo mi je muka od ovog sociopatolškog patriotizma koji trpa ljude u kongregacije koji su blago rečeno mitološka stvar

vi kažete treba izaći na izbore, ja kažem to nema smisla, kao ni nervirati se zbog toga

nisam uvrijedio nikoga

osim kurvi

ali njih svakako ne briga šta ja mislim

hvala na razumijevanju

neću vas više uznemiravati...
Titov_pionir
Posts: 142
Joined: 19/01/2005 01:42

#38

Post by Titov_pionir »

chinese_water wrote:Eh Bešlija... jako si me podsjetio na nekoga... naime, neko, kada je zavrsio srednju skolu nije htio da upise fakultet...radi slicnog stava...sto da zavrsim fakultet kada je drzava ravaku,posao ce svakako dobiti neko sa stelom... igrom slucaja decko se predomislio, zavrsio fakultet i dobio posao bez ikakve stele...Eh posto u nasoj drzavi vladaju nacionalisticke stranke... moje misljenje je da 1.000.000 neglasaca, koji po meni 100% nebi glasali za nacionalnu opciju mogu da promjene stanje u drzavi.Oni pretezno ne glasaju iz bunta,takav bunt ne mogu imati zatupljeni ljudi,taj bunt je prema vladajucim strankama, vladajuce stranke su nacionalisticke stranke!!!
Razmisli malo o ovome...Tvrdis da su svi isti, a da se razumijemo ne govoris na osnovu cinjenica, nego pretpostavke jer ni ti ni ja nismo imali priliku vidjeti sviju na djelu.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
schnjufko
Posts: 252
Joined: 26/01/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#39

Post by schnjufko »

Jooj neko skonto super fazon za izbore.
Maloprije sam procitao da mozes da glasas protiv joj sto bi to bilo dobro fakat tu ideju treba odma u izborni zakon. pa onaj za kogga bude najmanje protiv dobije vlast e to bi bila supr demokratija.
GFakat raja razmislite o ovoj imas jedan glas mozes ga dati nekom za ili protiv onaj protiv ponistava jedan glas od onog za
ostali bi samo normalni na vlasti a budale bi otpale.\
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#40

Post by Beslija »

chinese_water wrote:Eh Bešlija... jako si me podsjetio na nekoga... naime, neko, kada je zavrsio srednju skolu nije htio da upise fakultet...radi slicnog stava...sto da zavrsim fakultet kada je drzava ravaku,posao ce svakako dobiti neko sa stelom... igrom slucaja decko se predomislio, zavrsio fakultet i dobio posao bez ikakve stele...Eh posto u nasoj drzavi vladaju nacionalisticke stranke... moje misljenje je da 1.000.000 neglasaca, koji po meni 100% nebi glasali za nacionalnu opciju mogu da promjene stanje u drzavi.Oni pretezno ne glasaju iz bunta,takav bunt ne mogu imati zatupljeni ljudi,taj bunt je prema vladajucim strankama, vladajuce stranke su nacionalisticke stranke!!!
Razmisli malo o ovome...Tvrdis da su svi isti, a da se razumijemo ne govoris na osnovu cinjenica, nego pretpostavke jer ni ti ni ja nismo imali priliku vidjeti sviju na djelu.

1. Ne. Po meni je edukacija i skolovanje osnova svega.

2. Ja ne tvrdim da su svi isti. Ja kazem :

" Ova zemlja je kolonizirana , za koga god da glasas isti ce ljudi vladati , jer ti uopce ne glasas za vlast , samo radis formalnost. Mi , ljudi koji su na vlasti a imaju drzavljanstvo Bosne i Hercegovine , NE UPRAVLJAJU DRZAVOM. Ne upravlja ni Tihic, Ni Paravac, nego ljudi koji su kolonizirali ovu drzavu. Ljudi koji koriste ovu drzavu za svoje potrebe. Tako da , glasanjem se NE MOZE nista promjeniti. Samo ponovnim gradenjem , revolucijom , ustankom.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#41 Re: Neću izaći na Izbore 2006!!!

Post by mIRCerka »

ClonedAgain wrote:Koji je procenat potreban da bi "Izbori" bili mjerodavni?

Priželjkujem da odziv birača bude ispod svakog procenta i da dođe do "krize" vlade na svim nivoima...

Potpuna blokada!!!

Ionako je sve već blokirano svakako!

pa da izadje 100 ljudi, oni bi pikali rezultate...tako da ti je pokusaj osudjen na propast odmah...
Klesar Tadija Tegoba
Posts: 216
Joined: 10/11/2004 20:33
Location: Doboj

#42

Post by Klesar Tadija Tegoba »

ClonedAgain wrote:
zavrzlama wrote:
Beslija wrote: Ima preko 7000 nacina kako pokazati da smo zainteresovani za drzavu. A vjeruj mi , gradani Bosne NISU nimalo zainteresovani za drzavu. Jer da jesmo , ovako stanje ne bi vladalo. Jednostavno.

Cim sjedis za tastaturom u neradni dan ,umjesto da sjedis negdje u basti kafica i pijes neko pice,znaci da si zainteresovan za BIH :D
Radim svim mogućim danima u svim mogućima terminima za sve moguće novce...i slažem se sa Bešlijinim stavom...

Dobro je da radim...

Nijedna mi politička stranka nije pomogla u tome, sam sam se izborio za to...

DRUGIM RIJEČIMA REČENO

Nijedna od ovih političkih kurvi koja mi se prodaje ne zaslužuje moj novac...

Druga stvar...U ovoj zemlji nema svrhe glasati... Stanje odsustva vlasti, vrlo jednostavno, ne bi predstavljalo bitnije drugačiju situaciju od ove sada...

To je moj stav, to je moje pravo...da kopam rukama i nogama da pobjegnem iz ove zemlje, jer ne želim preživjeti još jedan rat, ne trebaju mi još jedne postratne traume, i još manje mi trebaju korumpirane političke organizacije ove/one orijentacije...

NE OSJEĆAM SE DUŽNIM OVOJ ZEMLJI
OVA ZEMLJA DUGUJE MNOGO TOGA
meni
Pasha moj krasni, pravo mi je drago da ces otici u bijeli svijet. A nama sto ostajemo bice lakse zivjeti i birati bez ljudi spremnih da preuzmu svoje breme odgovornosti za svijet u kojem zive i ljudi koji ostare iscekujuci neko cudo koje ce promijeniti njihove male zivote.
Titov_pionir
Posts: 142
Joined: 19/01/2005 01:42

#43

Post by Titov_pionir »

Beslija wrote: " Ova zemlja je kolonizirana , za koga god da glasas isti ce ljudi vladati , jer ti uopce ne glasas za vlast , samo radis formalnost. Mi , ljudi koji su na vlasti a imaju drzavljanstvo Bosne i Hercegovine , NE UPRAVLJAJU DRZAVOM. Ne upravlja ni Tihic, Ni Paravac, nego ljudi koji su kolonizirali ovu drzavu. Ljudi koji koriste ovu drzavu za svoje potrebe. Tako da , glasanjem se NE MOZE nista promjeniti. Samo ponovnim gradenjem , revolucijom , ustankom.
Kao prvo, sami smo se svojom gluposcu doveli u situaciju da budemo kolonizirani, svojim neizlaskom na izbore samo produzavas ovakvo kolonizirano stanje i agoniju. Ostavljas drzavu nesredjenu u rukama nacionalista, kojima pasivno gradjanstvo savrseno pase.

Kao drugo, ni medjunarodna zajednica vise ne zeli da nam namece rjesenja, vrijeme kada je Visoki predstavnik nametao sve zakone je proslo, Schwarz-Schilling nije nametnuo ni jedan zakon, niti mu pada na pamet da to uradi.

Pasivnost je najgora stvar koju u ovoj situaciji mozes da uradis!
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#44

Post by Beslija »

Titov_pionir wrote: Kao prvo, sami smo se svojom gluposcu doveli u situaciju da budemo kolonizirani, svojim neizlaskom na izbore samo produzavas ovakvo kolonizirano stanje i agoniju. Ostavljas drzavu nesredjenu u rukama nacionalista, kojima pasivno gradjanstvo savrseno pase.

Kao drugo, ni medjunarodna zajednica vise ne zeli da nam namece rjesenja, vrijeme kada je Visoki predstavnik nametao sve zakone je proslo, Schwarz-Schilling nije nametnuo ni jedan zakon, niti mu pada na pamet da to uradi.

Pasivnost je najgora stvar koju u ovoj situaciji mozes da uradis!
Ne razumijes o cemu pricam. Bez obzira za koga glasas , bez obzira ko je na vlasti , glavne odluke nikad nece donjeti vlada BiH. Nego Amerika,Njemacka itd. Uticaj njih na ovu zemlju je ogroman . Mi se ne mozemo protiviti njima jer sve sto je nase njihovo je. Svaka stranka njihova je. Nema tih izbora koji ce ti promjeniti situaciju dok "oni" ne odluce da se situacija promjeni ili dok ne dode do ustanka. E sad, nas lijepi narod ceka da "oni" promjene stvari u BiH , ali oni ce to uraditi kad njima bude trebalo. I ti glasanjem samo podrzavas tu njihovu kontrolu. Ja ti kazem , ja podrzavam ovo drugo. Ja trenutno nisam u poziciji (obrazovanje,samostalnost itd.) da se ukljucim u politicke akcije. Ali prvom prilikom (ako stanje ostane isto) planiram da nesto poduzmem.To ne mozes zvati pasivnoscu. To nije pasivnost. Vi ste pasivni. Svi koji imaju mogucnost i obrazovanje a iz godine u godinu glasaju za "isto". Oci su vam zatvorene. I to je sreca ako su vam zatvorene. Vecina ljudi nece da imaju oci. Ne interesuje ih. Samo glasaju da bi ispunili neke gradanske zahtjeve , okrenu se domovima i nastave raditi posao koji im donosi novac. Kad posao prestane donositi novac , tek onda se okrecu i pokusavaju nesto. A to je vec licni interes , ali naravno , predstavljaju ga kao interes BiH. Molim vas , vi imate svoje misljenje , ja svoje. Kad bude vrijeme vidjecemo ko je bio u pravu. Ovim redom i poredkom ova drzava ce tek za 15 godina doci u normalan polozaj. I vise , 25 godina mogu reci.A vi i dalje glasajte " za manje zlo " i nemojte biti pasivni.
windas
Posts: 248
Joined: 08/02/2006 21:26

#45

Post by windas »

Trik nacionalnih stranaka je da glasace-mlade, dijasporu i tkzv. multikulturne, navedu da ne glasaju,
sa motivom: nemam za koga svi su oni isti itd.
Rezultat je u tom slucaju najveci broj glasova dobiju upravo
nacionalne stranke, i tako godinama sjede u vlasti,
a oni koji nisu glasali su pomogli nacionalnim stranakama nesvjesno !
Ovaj trik je stalno uspijevao .
Last edited by windas on 29/08/2006 22:12, edited 1 time in total.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#46

Post by shuriken »

fino ujutro doruckujes
sredis se
odes na glasacko mjesto
poneses od kuce flomaster
i preko svih njihovih kandidata
napises velikim slovima BESLIJA
ili CLONEDAGAIN ili stagod
da pokazes da nisi lud pa da pustis da neko drugi upotrijebi tvoj listic

postoji bezbroj kreativnijih nacina da se pokaze svoj stav i pogled na svijet od apstinencije na izborima
windas
Posts: 248
Joined: 08/02/2006 21:26

#47

Post by windas »

Sa tim svojim potezom si automatski glasao za jednu od nacionalnih stranaka, nazalost....
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#48

Post by Anka »

Različite države ali iste dileme...
Iako nas stalno prave budalama, iako se uvek razočaram nakon izbora, ipak ću glasati (kada kod nas budu izbori) jer ne želim da radikali pobede, a ako pobede,to će biti zato što dosta ljudi smatra:zašto da glasam,šta će biti bolje,isto sranje drugo pakovanje.
Radikali imaju izuzetno disciplinovano glasačko telo i masovno se odazivaju na glasanje,čekaju i po kiši i snegu, ali svoju građansku dužnost uredno obavljaju, dok ostali sede u kući, gledaju tv i čekaju rezultate...pa onda pljuju po radikalima i kukaju kako narod glasa. Uvek je bilo tako,zato je i Milošević dugo bio na vlasti, mladi ljudi nisu glasali,a babe i dede su čekali u redovima od 6 ujutru.
Istina je da je izbor loš, nikakav, katastrofalan, istina je i da za izbore i vlast važi ono "Sjaše Kurta da uzjaše Murta".
Ipak,treba glasati, možda će taj neki Murta da tretira narod kao konje a ne kao magarce. A to je ipak korak napred :)
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#49

Post by Beslija »

Ne postoje radikali , ne postoje nacionalisti , ne postoje liberalci...
Igman
Posts: 38
Joined: 16/08/2006 10:45

#50

Post by Igman »

Horor scenario:
Na izbore ne izadu Bosnjaci. SDS i HDZ pobijede u svom punom sastavu. Skupstina BiH bude u nadmocnoj vecini ovih partija. Dodik postane predsjednik drzave, Ivanic predsjednik vijeca ministara. Podijele pocinju da bivaju ozakonjene. Dijele se skole, razredi, zabavista....Republika srpska mijenja ime u republika cetnicka. Organizuju se referendumi za otcjepljenje.....

E pa hajde dragi Bosnjaci, neizadite na izbore, pa pustite da vam drugi skroje sudbinu.
Post Reply