Necemo vise ovako!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

trcicu trceci

#1 Necemo vise ovako!!!

Post by trcicu trceci » 05/12/2011 16:59

Dakle ovako: danas je zajedno sa mnom na relaciji Z.stanica-Rajlovac, cekalo skoro 100 ljudi na vasu uslugu ! Tacno od 15:00 pa do 16:00 h nije bilo autobusa sa Z.stanice!
Ja cu vas zamoliti:
-da poduzmete sve sto je u vasoj moci da autobusi na ovoj relaciji dolaze po redu voznje
-da nadjete adetkvatnu zamjenu za pokvarena vozila koja saobracaju na ovoj relaciji, kako bi odmah imali zamjenu za ova koja se stalno kvare
-da poduzmete sve mjere kako se ovo ne bi ponavljalo
Pitanja:
-da li vi imate servis za ova vozila, jer kako sam vidio na ovom danas konkretno sto je prevozio, zglob na autobusu koji se poceo skidati tacnije njegova podloga, rijesen je tako sto je zavezan za sipku koja je namjenjena drzanju klijenata
-da li obavjestavate nadredjene(vozaci direktora, direktor vladu) o ovim problemima
Upozorenja:
-ja vam obecavam da cu poduzeti sve mjere kako bi se saznalo za ovaj problem ukoliko to vi ne uradite
-ja vam obecavam da jos 100 mladih ljudi zajedno sa mnom je spremno blokirati cestu ako vi to ne uradite
-ako nastavite sutiti, vjerujte da necemo mi koji vas placamo
.........................
ovo vam najdobronamjernije govorim!!!
...................................................................................................
dakle to je mail doticnim, sutiti vise necu sigurno...neka stoji i ovdje, pa cemo vidjeti dokle cemo se ovako igrati!

amko76

#2 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by amko76 » 05/12/2011 17:18

Nek si him reko jarane. :D

The Realist

#3 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by The Realist » 05/12/2011 17:20

trcicu trceci wrote:Dakle ovako: danas je zajedno sa mnom na relaciji Z.stanica-Rajlovac, cekalo skoro 100 ljudi na vasu uslugu ! Tacno od 15:00 pa do 16:00 h nije bilo autobusa sa Z.stanice!
Ja cu vas zamoliti:
-da poduzmete sve sto je u vasoj moci da autobusi na ovoj relaciji dolaze po redu voznje
-da nadjete adetkvatnu zamjenu za pokvarena vozila koja saobracaju na ovoj relaciji, kako bi odmah imali zamjenu za ova koja se stalno kvare
Pitanja:
-da li vi imate servis za ova vozila, jer kako sam vidio na ovom danas konkretno sto je prevozio, zglob na autobusu koji se poceo skidati tacnije njegova podloga, rijesen je tako sto je zavezan za sipku koja je namjenjena drzanju klijenata
-da li obavjestavate nadredjene(vozaci direktora, direktor vladu) o ovim problemima
Upozorenja:
-ja vam obecavam da cu poduzeti sve mjere kako bi se saznalo za ovaj problem ukoliko to vi ne uradite
-ja vam obecavam da jos 100 mladih ljudi zajedno sa mnom je spremno blokirati cestu ako vi to ne uradite
...................................................................................................
dakle to je mail doticnim, sutiti vise necu sigurno...neka stoji i ovdje, pa cemo vidjeti dokle cemo se ovako igrati!
Neće ti pomoći. Ni na Boljakovo nije danas nekoliko tura išlo i to je redovno tako.

kurty
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

#4 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by kurty » 05/12/2011 17:26

trcicu trceci wrote:Dakle ovako: danas je zajedno sa mnom na relaciji Z.stanica-Rajlovac, cekalo skoro 100 ljudi na vasu uslugu ! Tacno od 15:00 pa do 16:00 h nije bilo autobusa sa Z.stanice!
Ja cu vas zamoliti:
Pitanja:
Upozorenja:
Zasto blokirati cestu??? Nisu krivi ostali gradjani, krivi su ovi iz GRASA (ako sam dobro shvatio post)...

Sad prvo jedno pitanje, pa ako odgovor na pitanje bude potvrdan, onda vam predlazem sljedece:

Ako ja imam kupljenu mjesecnu kartu za GRAS, a GRAS-ovih vozila nema ni na mapi, imam li pravo tuziti GRAS zbog njihovog propusta???

budva

#5 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by budva » 05/12/2011 17:34

zato sto svugdje u svijetu ako neka bransa ljudi protestuje, blokira saobracaj, i drugi ispastaju jer je i poenta protesta da se dodje do cilja nekog

trcicu trceci

#6 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by trcicu trceci » 05/12/2011 17:40

prvo:krivi smo svi sto sutimo, i tako da trebamo svi ispastati
..................................
ovo stvarno nije suplja prica, poslije ovoga danas ja cu se potruditi da organizujem blokadu ceste na ovoj relaciji, potrebno je samo nekoliko osoba tj.nekoliko studenata koji su vec i sada sigurno zainteresovani
.......................................
ne znam ko je kriv, ali definitivno aj necu trpiti ovo...bar znam da sam pokusao...a fraza :"to je uvjek tako" vrlo lako moze postati "to je bilo tako"

mrtva kokoš

#7 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by mrtva kokoš » 05/12/2011 17:43

ovo je stvarno ozbiljno pitanje. da li gras ima pravo da radi to sto radi bez ikakvih sankcija. neki dan sam slusao kako se vozac grasa sprda sa nekim putnikom. kako autobusa nije bilo sat vremena, zena izrevoltirana tim postupkom rekla je nesto kontroloru i vozacu. ovi su joj na to nesto odbrusili, ona im je trazila imena, a oni su rekli pogresna imena.
ti nadredjeni u grasu koji su dobili prijavu ovog vozaca i kontrolora, naravno po imenu nisu znali o kome je rijec ali po redu voznje itekekako su znali ko je u pitanju. nakon toga su to prenijeli istom vozacu i kontoloru koji se sprdaju sada sa tom zenom koja ih je prijavila. i sta u takvoj firmi uraditi. niti jedan radnik izgleda ne obavlja posao kako bi trebalo i kako boga zapovjeda a cim jedan mjesec ne mogu ovjeriti knjizicu ili nedo bog regres ne dobiju prijetnje strajkovima i sl.

ko ce meni platiti sto ja zakasnim na posao, na ispit ili nesto trece, stavljam se u poziciju bilo kojeg putnika. kako na takav bezobrazluk odgovoriti. sat vremena cekas kombi , autobus, udjes u tramvaj revzori ti skoce za vrat. i sta sad ja trebam da se nasmijem i pokazem kartu ?!

treba sacekati vece minuse, tek tada mozemo ocekivati prave probleme. mislim ako ne mogu voziti normalno bolje ih je i ukinuti bar cemo znati na cemu smo, pa makar svaki dan morao preci po 10 km..

niko_niko_kao_ja

#8 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by niko_niko_kao_ja » 05/12/2011 17:52

cini mi se da je na svim relacijama GRAS-u postala praksa da im samo jedan bus radi, i to naravno bez ikakvog obavjestenja. :x

despina

#9 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by despina » 05/12/2011 18:01

nije mi se jednom desilo da čekam bus, čekam, čekam i jednostavno ga nema, niti kako, ni zašto, preskoče red vožnje :x i onda moram taxi platiti jer mi se ne isplati ići na tramvaj kada uveliko kasnim :twisted:

opa22

#10 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by opa22 » 05/12/2011 18:09

pa evo svi mi forumasi koji smo nezadovoljni uslogom GRAS-a kao i njohovim odnosom prema nama, zasto ih kolektivno ne tuzimo, sanse da se spor dobije su ogromne :)

trcicu trceci

#11 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by trcicu trceci » 05/12/2011 18:20

Ko koristi autobuski prijevoz na relaciji Z.stanica-Rajlovac, Z.stanica-Buca potok, a nije zadovoljan prijevozom i spreman je stajati na ulici nekoliko sati, spreman na razne pritiske koji ga ocekuju, onaj kojem nije zao da dobije saku u glavu od potencijalnog vozaca koji kasni na posao, dakle ko je spreman na sva psihicka i fizicka zlostavljanja jedan dan, u zamjenu za to isto svaki dan sto dozivljava, neka se javi na PP.

VeDooo1gim

#12 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by VeDooo1gim » 05/12/2011 18:26

I mislis da ce bit nesto od ovog tvog apela i teme i blokade ceste ? Ako stvarno mislis onda zivis u iluziji , gras je ovakav 10 godina i vise i nista ga promjeniti nece , koristim prevoz na relaciji Lat.Cup - Komatin ( misteriozni kombi koji nailazi svaka 2 sata a trebo bi svakih 15 minuta) i to je tako uvjek... jednostavno se navikni da je tako i da nemozes promjenit nista , bezveze za te "blokade" mozete ostat i ozlijedjeni , na ovoj zimi nazebli bolesni... spusti loptu na zemlju i kosto rece ovaj decko iznad ako koristis mjesecnu kartu grasovu vidi sa nekim advokatom kakvi su ti izgledi da prodjes sa tuzbom :) Samo ih zakonom pritisni jer je to hrpa drskih su**ka sa kojima nemozes nista fino rijesiti :) Iz moje mjesne zajednice je vise puta slan dopis da se uveca broj kombija da ih bude cesce medjutim nista , vrte 2 kombija koji izmedju 1 voznje prave pauzu po 2 sata :)

alica.k
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

#13 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by alica.k » 05/12/2011 19:43

meni vozac ovog vogoscanskog u petak prico da gras nema za benzina....

zateznistub
Has thanked: 62 times
Been thanked: 61 times

#14 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by zateznistub » 05/12/2011 19:50

trcicu trceci wrote:prvo:krivi smo svi sto sutimo, i tako da trebamo svi ispastati
ovo stvarno nije suplja prica, poslije ovoga danas ja cu se potruditi da organizujem blokadu ceste na ovoj relaciji, potrebno je samo nekoliko osoba tj.nekoliko studenata koji su vec i sada sigurno zainteresovani
ne znam ko je kriv, ali definitivno aj necu trpiti ovo...bar znam da sam pokusao...a fraza :"to je uvjek tako" vrlo lako moze postati "to je bilo tako"
Blokiraj ti Bimu u Travniku, jer ovo sve sto se desava u GRAS-u je iskljucivo njegova krivica. Nikako obicnog svijeta, stoga mani se blokiranja ceste jer ja i ostala buranija nismo nimalo krivi.

amko76

#15 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by amko76 » 05/12/2011 21:10

zateznistub wrote:
trcicu trceci wrote:prvo:krivi smo svi sto sutimo, i tako da trebamo svi ispastati
Blokiraj ti Bimu u Travniku, jer ovo sve sto se desava u GRAS-u je iskljucivo njegova krivica. Nikako obicnog svijeta, stoga mani se blokiranja ceste jer ja i ostala buranija nismo nimalo krivi.
Aha, jašta će, njemu ne smije ni prići, već će boraniju blokirati, kao i svi ostali.

M_e_m_o

#16 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by M_e_m_o » 05/12/2011 21:17

alica.k wrote:meni vozac ovog vogoscanskog u petak prico da gras nema za benzina....
Neki dan je bus iz Velešića odjednom samo stao na Marin Dvoru i čujem vozač govori čovjeku sa kojim je pričao tokom vožnje, onako tiho, nestalo mi goriva ne znam šta da radim. Žao mi bi i njega, nije ni on jadan kriv.

Mikado

#17 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by Mikado » 05/12/2011 21:18

Image

Katastrofalno stanje je i u trolejbuskom saobracaju. Trola sa Otoke za Trg Austrije kreće haman svakih sat vremena. Kako im trole lede na minus dva tri stepena je posebna prica il kako je vozac udimio cijeli trolejbus da iscefi cigaru prije polaska... :-)

jedna tamo

#18 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by jedna tamo » 05/12/2011 21:22

al stvarno realno mislim da nikad gore stanje u Sarajevu nije bilo..em ovaj saobraćaj em ova voda em ovaj nekakav narod, svi se nešto žale, evo da mi neko da neznam šta, neznam kad sam se zadnji put nasmijala al ono da me zaboli stomak od smijeha ili da sam nekoga vidjela da se smije..svi isto pričaju, kriza je nikad gore nije bilo
pa šta je ovo više :?

em ovi psi..ma možeš do ujutro nabrajati
em ove bombe em ovaj kriminal

Mikado

#19 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by Mikado » 05/12/2011 21:25

Image

žulijan asanž

#20 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by žulijan asanž » 05/12/2011 21:27

jedna tamo wrote:al stvarno realno mislim da nikad gore stanje u Sarajevu nije bilo..em ovaj saobraćaj em ova voda em ovaj nekakav narod, svi se nešto žale, evo da mi neko da neznam šta, neznam kad sam se zadnji put nasmijala al ono da me zaboli stomak od smijeha ili da sam nekoga vidjela da se smije..svi isto pričaju, kriza je nikad gore nije bilo

em ja ne guzim ništa već mjesecima

jedna tamo

#21 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by jedna tamo » 05/12/2011 21:29

:roll:
em i to crnjak brate do crnjaka :D

žulijan asanž

#22 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by žulijan asanž » 05/12/2011 21:31

jedna tamo wrote::roll:
em i to crnjak brate do crnjaka :D
vala baš. evo štrik sam spremio, al nije izvođač odradio kako treba ove zidove, ni objesit se čovjek ne može više ko nekad

da skačem kroz balkon, ofirno mi nešto da me metu po pločniku, ima troje djece u haustoru valja njima sutra ujutro preko rijeke

:(

jedna tamo

#23 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by jedna tamo » 05/12/2011 21:33

:lol:
nemoj začatavat
ja o ozbiljnim stvarima ovdje pišem i pokretaču teme fakat želim sreću najveću na svijetu da nešto pokrene jer ja stvarno ne vidim ovdje više da se išta može pokrenuti

žulijan asanž

#24 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by žulijan asanž » 05/12/2011 21:36

jedna tamo wrote::lol:
nemoj začatavati
ja o ozbiljnim stvarima ovdje pišem i pokretaču teme fakat želim sreću najveću na svijetu da nešto pokrene jer ja stvarno ne vidim ovdje više da se išta može pokrenuti
ja sam mrtav ozbiljan

što bi rek'o daco džamonja: "mati mila kud me nisi abortirala..."

cucamonga

#25 Re: Necemo vise ovako!!!

Post by cucamonga » 05/12/2011 21:37

žulijan asanž wrote:
jedna tamo wrote:al stvarno realno mislim da nikad gore stanje u Sarajevu nije bilo..em ovaj saobraćaj em ova voda em ovaj nekakav narod, svi se nešto žale, evo da mi neko da neznam šta, neznam kad sam se zadnji put nasmijala al ono da me zaboli stomak od smijeha ili da sam nekoga vidjela da se smije..svi isto pričaju, kriza je nikad gore nije bilo

em ja ne guzim ništa već mjesecima
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :run: :thumbup:

vidis iz prilozenog zasto ne guzis :mrgreen:

Post Reply