Neće ovo izdobriti

Locked
kucibaba
Posts: 5
Joined: 02/05/2011 17:25

#1 Neće ovo izdobriti

Post by kucibaba »

Nisam po prirodi pesimist ali kad malo pogledam šta se dogadja u BiH zadnjih 10 godina ne mirise na dobro. Onako realno.

Evo prvih pet godina nakon rata. Tada su još bile jako svježa veoma loša iskustva mnogih ljudi. Medjutim, od ulaska u novi milenij naovamo politički odnosi u BiH nimalo ne napreduju. Naprotiv, bespovratno nazaduju.

Jednostavno pogledi na budućnost BiH pripadnika tri najbrojnija naroda u BiH se potpuno razlikuju.

Hrvati su tu kao najmalobrojniji najmanje bitni, ali nije ih bas tako malo da ih se u kapi vode može popiti kao sto to sad pokušavaju bosnjacke političke elite. S druge strane hrvatske "političke elite", koje tradicionalno dobivaju većinu glasova Hrvata, su toliko kompromitirane i nezrele da bi malo nekakve svoje entiteta, pa onda ne bi, pa sve skupa to izgleda kao lakrdija.

Bošnjaci imaju želju integrirati BiH u gradjansku državu medjutim to je potpuno nerealan scenarij kad se gleda iz kuta pola gradjana BiH. Ako Bošnjaci čine pola gradjana BiH to jednostavno nije dovoljno da se mirnim demokratskim putem nametne vlastita volja drugoj polovici, odnosno druga dva naroda. Posebno imajuci u vidu realnost postojanja Republike Srpske.

Srbi pak žive svoj život. Imaju državu u državi i sto vrijeme vise odmice to je vise zabetonirano. Koji bi bio njihov intes za bilo koja odustajanja u tom smislu?

Tzv Medjunarodna zajednica je ili nesposobna ili nedobronamjerna.

Budući da Bošnjaci nikad neće pristati na dogovorno razdruzivanje, Srbi neće nikad pristati na gubitak RS i odustati od prava i privilegije koje sada imaju, a Hrvati dok ih ima iole znacajniji postotak u FBiH neće se miriti s ovom situacijom ... Šta je realniji scenarij osim ponovnog ljuljanja, sve mi teško napisati riječ rata???


Tužno ali realno.
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#2 Re: Neće ovo izdobriti

Post by tbv »

evo ga, jos jedan koji bi da umanji volju vecine, a sve pod izgovorom mira... pa odakle vise izlazite?

tema vec postoji pod REFERENDUM, Imperativ mira u BiH, B-H-S, jednakostranični trougao ili?! ...
User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#3 Re: Neće ovo izdobriti

Post by rogoz »

tbv wrote:evo ga, jos jedan koji bi da umanji volju vecine, a sve pod izgovorom mira... pa odakle vise izlazite?

tema vec postoji pod REFERENDUM, Imperativ mira u BiH, B-H-S, jednakostranični trougao ili?! ...
Salje Dodo dobrovoljce...
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#4 Re: Neće ovo izdobriti

Post by klif »

.
kucibaba
Posts: 5
Joined: 02/05/2011 17:25

#5 Re: Neće ovo izdobriti

Post by kucibaba »

Koji je onda scenarij realan, a da nije belaj?
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#6 Re: Neće ovo izdobriti

Post by glockov kolac »

kucibaba wrote:Nisam po prirodi pesimist ali kad malo pogledam šta se dogadja u BiH zadnjih 10 godina ne mirise na dobro. Onako realno.

Evo prvih pet godina nakon rata. Tada su još bile jako svježa veoma loša iskustva mnogih ljudi. Medjutim, od ulaska u novi milenij naovamo politički odnosi u BiH nimalo ne napreduju. Naprotiv, bespovratno nazaduju.

Jednostavno pogledi na budućnost BiH pripadnika tri najbrojnija naroda u BiH se potpuno razlikuju.

Hrvati su tu kao najmalobrojniji najmanje bitni, ali nije ih bas tako malo da ih se u kapi vode može popiti kao sto to sad pokušavaju bosnjacke političke elite. S druge strane hrvatske "političke elite", koje tradicionalno dobivaju većinu glasova Hrvata, su toliko kompromitirane i nezrele da bi malo nekakve svoje entiteta, pa onda ne bi, pa sve skupa to izgleda kao lakrdija.

Bošnjaci imaju želju integrirati BiH u gradjansku državu medjutim to je potpuno nerealan scenarij kad se gleda iz kuta pola gradjana BiH. Ako Bošnjaci čine pola gradjana BiH to jednostavno nije dovoljno da se mirnim demokratskim putem nametne vlastita volja drugoj polovici, odnosno druga dva naroda. Posebno imajuci u vidu realnost postojanja Republike Srpske.

Srbi pak žive svoj život. Imaju državu u državi i sto vrijeme vise odmice to je vise zabetonirano. Koji bi bio njihov intes za bilo koja odustajanja u tom smislu?

Tzv Medjunarodna zajednica je ili nesposobna ili nedobronamjerna.

Budući da Bošnjaci nikad neće pristati na dogovorno razdruzivanje, Srbi neće nikad pristati na gubitak RS i odustati od prava i privilegije koje sada imaju, a Hrvati dok ih ima iole znacajniji postotak u FBiH neće se miriti s ovom situacijom ... Šta je realniji scenarij osim ponovnog ljuljanja, sve mi teško napisati riječ rata???


Tužno ali realno.
Ja se iskreno nadam da neće izdobriti za dušmane ove zemlje...

A što se tiče betoniranja, upravo mi je majstor radio na vikendici, nemaš pojma kako beton puca i kako se lomi kad imaš dobar alat :mrgreen:
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#7 Re: Neće ovo izdobriti

Post by tbv »

kucibaba wrote:Koji je onda scenarij realan, a da nije belaj?
da vi priznate Republiku Bosnu i Hercegovinu onakvu kakva je voljom 64% njenih gradjana stvorena, i odbacite cetnitet koji ste kao gusari otudjili...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#8 Re: Neće ovo izdobriti

Post by O'zone »

Ja sam za to da mi svi odemo kod Gojka na jagnjetinu!

Jebo politiku! :mrgreen:
kucibaba
Posts: 5
Joined: 02/05/2011 17:25

#9 Re: Neće ovo izdobriti

Post by kucibaba »

tbv wrote:
kucibaba wrote:Koji je onda scenarij realan, a da nije belaj?
da vi priznate Republiku Bosnu i Hercegovinu onakvu kakva je voljom 64% njenih gradjana stvorena, i odbacite cetnitet koji ste kao gusari otudjili...
Ali to nije realno. Vjeruj mi. Nažalost.
kucibaba
Posts: 5
Joined: 02/05/2011 17:25

#10 Re: Neće ovo izdobriti

Post by kucibaba »

O'zone wrote:Ja sam za to da mi svi odemo kod Gojka na jagnjetinu!

Jebo politiku! :mrgreen:
Janjetina se i jede u sarolikim društvima, ali čim dodje do politike svi na početna položaje. To je realnost.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11 Re: Neće ovo izdobriti

Post by cyprus »

tbv wrote:
kucibaba wrote:Koji je onda scenarij realan, a da nije belaj?
da vi priznate Republiku Bosnu i Hercegovinu onakvu kakva je voljom 64% njenih gradjana stvorena, i odbacite cetnitet koji ste kao gusari otudjili...
Tebi je potrebna definicija ili bar pojašnjenje riječi ''realno'' :?:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#12 Re: Neće ovo izdobriti

Post by nellington »

cyprus wrote:
tbv wrote:
kucibaba wrote:Koji je onda scenarij realan, a da nije belaj?
da vi priznate Republiku Bosnu i Hercegovinu onakvu kakva je voljom 64% njenih gradjana stvorena, i odbacite cetnitet koji ste kao gusari otudjili...
Tebi je potrebna definicija ili bar pojašnjenje riječi ''realno'' :?:
Dugo nisi ništa definirao :D
User avatar
Skijash
Posts: 491
Joined: 12/12/2009 17:51
Location: na slavi kod Mitra

#13 Re: Neće ovo izdobriti

Post by Skijash »

kucibaba wrote: ... Šta je realniji scenarij osim ponovnog ljuljanja, sve mi teško napisati riječ rata???
Postoji više načina da se dođe do pravedne stabilnosti, rat je opcija samo ako se ugrozi suverenitet zemlje. Trebamo svim silama pokušati zadržati stvari u okviru sistema, tu su državni parlament, OHR, EU. Rat nikom ne odgovara.
kucibaba
Posts: 5
Joined: 02/05/2011 17:25

#14 Re: Neće ovo izdobriti

Post by kucibaba »

Skijash wrote:
kucibaba wrote: ... Šta je realniji scenarij osim ponovnog ljuljanja, sve mi teško napisati riječ rata???
Postoji više načina da se dođe do pravedne stabilnosti, rat je opcija samo ako se ugrozi suverenitet zemlje. Trebamo svim silama pokušati zadržati stvari u okviru sistema, tu su državni parlament, OHR, EU. Rat nikom ne odgovara.
Molim te daj mi jedan ili dva od tih načina da se dodje do pravedne stabilnosti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#15 Re: Neće ovo izdobriti

Post by Chmoljo »

"Neće ovo izdobriti"

hoće :mrgreen:
Locked