Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post Reply
toni84

#1 Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by toni84 »

Predsjedavajuca skupstine kantona Sarajevo,gospodje Mirjana Malic (SDP) je majka Nebojse Malica, srpskog ultranacionaliste i zestokog poricatelja genocida u Srebrenici... Ja na ovo sve nisam imao rijeci... Vi pogledajte i bas me zanimaju komentari...
evo pogledajte ovo a onda mozete i na googlu i na you tubeu naci vise...

http://srebrenica-genocide.blogspot.com ... enier.html
Been

#2 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by Been »

Lako je iz Amerike poricati i naklapati... Neka posjeti Srebrenicu, pa ćemo se onda sresti ! Vjerujem da Mirjana Malić ne dijeli stavove ovog izroda !
Ponosan

#3 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by Ponosan »

Mirjana Malic je najnesretnija majka danas..ali nije ona kriva...mislim da se ona njega davno odrekla!
BiH-x

#4 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by BiH-x »

Ponosan wrote:Mirjana Malic je najnesretnija majka danas..ali nije ona kriva...mislim da se ona njega davno odrekla!
+1
toni84

#5 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by toni84 »

Najnesretnija majka?????? Zar je moguce da ovo neko napise?????? Ja mislim da su ipak nesretnije hiljade majki ubijenih u Srebrenici!!!! Zeludac mi se okrenuo kada sam procitao ovo!!!! Cuj najnesretnija majka... E svaka cast!!!!!!
zonbirile

#6 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by zonbirile »

e jebi ga pa zar nije bio u SDP niko normalan da spreči ovaj blam.Znam priču,punoljetan,ne opravdava ona to ,sve to stoji i može biti,ali javna politička funkcija to ne trpi.Treba sada čuti cmizdrenja i proseravanja počev od Zlaje pa nadalje,ili će se samo jednostavno ušutjeti.Imao je Šaban pravo što je favorizovao boračke porodice,znao je Stari što radi.Sad kod nas i ne može to,kada kreneš sa vrha i nema toga.
Alcho.1980

#7 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by Alcho.1980 »

Nije ona jedina u SDPu cija je porodica sa ovakvim opredjeljenjima.
Posto na ovom forumu imao puno prvoboraca iz SDPa imam jedno nagradno pitanje za njih: Neka nam kazu gdje je citav rat bio SM I NJEGOVI TATA I DEDA?!

Za nagradu cemo se dogovoriti!!! :wink:
Last edited by Anonymous on 28/02/2011 18:26, edited 1 time in total.
Reason: editovano ime i prezime - z66
ultima_palabra

#8 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by ultima_palabra »

Been wrote:Lako je iz Amerike poricati i naklapati... Neka posjeti Srebrenicu, pa ćemo se onda sresti ! Vjerujem da Mirjana Malić ne dijeli stavove ovog izroda !
Naglasak je na ovo "vjerujem"... u tome i jeste problem što možeš samo vjerovati, a ne možeš znati... jer se dotična nije izjasnila niti osudila stavove svog sina. Ostavka!
JThomas

#9 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by JThomas »

zonbirile wrote:e jebi ga pa zar nije bio u SDP niko normalan da spreči ovaj blam.Znam priču,punoljetan,ne opravdava ona to ,sve to stoji i može biti,ali javna politička funkcija to ne trpi.Treba sada čuti cmizdrenja i proseravanja počev od Zlaje pa nadalje,ili će se samo jednostavno ušutjeti.Imao je Šaban pravo što je favorizovao boračke porodice,znao je Stari što radi.Sad kod nas i ne može to,kada kreneš sa vrha i nema toga.
jah.

ovo je baš, baš katastrofalan gaf.
Alcho.1980

#10 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by Alcho.1980 »

toni84 wrote:Najnesretnija majka?????? Zar je moguce da ovo neko napise?????? Ja mislim da su ipak nesretnije hiljade majki ubijenih u Srebrenici!!!! Zeludac mi se okrenuo kada sam procitao ovo!!!! Cuj najnesretnija majka... E svaka cast!!!!!!

Kako nece biti najnesretnija kada ne moze javno djeliti isto misljenje sa svojim sinom. Nego se mora praviti luda.
Ovo me podsjeca kao na pocetku rata... Djeca mu u Lukavici rokaju po nama, a njega kad pitas gdje su: "Ne znam ja... Na putu... Obicno u Beogradu ili Novom Sadu pa se nazalost nisu se mogli vratiti od barikada i sl".
zonbirile

#11 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by zonbirile »

Alcho.1980 wrote:
toni84 wrote:Najnesretnija majka?????? Zar je moguce da ovo neko napise?????? Ja mislim da su ipak nesretnije hiljade majki ubijenih u Srebrenici!!!! Zeludac mi se okrenuo kada sam procitao ovo!!!! Cuj najnesretnija majka... E svaka cast!!!!!!

Kako nece biti najnesretnija kada ne moze javno djeliti isto misljenje sa svojim sinom. Nego se mora praviti luda.
Ovo me podsjeca kao na pocetku rata... Djeca mu u Lukavici rokaju po nama, a njega kad pitas gdje su: "Ne znam ja... Na putu... Obicno u Beogradu ili Novom Sadu pa se nazalost nisu se mogli vratiti od barikada i sl".
-------------------------------------------
ma po meni nije ni to najgore,šta češ djeca izabrala svoj put.Meni su gora ona dječica naših patriota,koja osnovaše minhenske i ine brigade.
1gorstak

#12 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by 1gorstak »

I previse je porodica razvaljeno ovim ratom, previse je bilo razvoda i prekida svakog kontakta medju najblizim. Ono sto Nebojsa radi je njegova sramota, nemojte sada okretati reflektore prema Mirjani ocekujuci da se ona sada kao odrice vlastitog sina a da bi nekom bila prihvatljiva. Mirjana je izabrala ispravnu stranu, njen sin nije i sta sad, ona ga treba i popljuvati da bi neko u Sarajevu bio zadovoljan ? Nemojte zajebavati.

Ne mora se ona uopste distancirati od bilo cega sto Nebojsa radi, ona je kako rekoh izabrala stranu i to je dovoljno.
metronom

#13 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by metronom »

Ona je javna licnost, politicar na visokoj poziciji i imamo apsolutno pravo da je pitamo sta misli o onome sto javno izjavljuje njen sin, pogotovo kad se radi o tako ozbiljnim pitanjima kao sto je poricanje genocida! Mnogo veci i mnogo bitniji politicari od g-dje Malic su davali ostavke i povlacili se iz javnog zivota zbog slicnih skandala!

Kao pripadnik naroda koji je bio zrtva genocida necu da uopste imam sumnje u ljude koji su na vlasti i njihov stav prema genocidu koji se desio! Tolerancija nula!

Glasao sam za SDP i smatram da je SDP prvi treba ovo pitati, nek uopste ne ceka da to rade novinari ili obicni gradjani!
KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#14 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by KatarinaKosaca »

Uvijek imam jednak princip što se tiče uplitanja porodice. Jednako kao što mislim da njen sin nije maljoljetan i da ne mora jedna obitalj dijeliti iste političke stavove (ako se ovdje uopće radi o političkim stavovima), grozila sam se na prozivanje maloljetnog sina bivšeg premijera KS, pa čak i nadimka koji je dobio "Tajo". Dno dna.
U konkretnom slučaju, ipak ne bi bilo loše jedno distanciranje (slično kao što je uradio Boris Tadić glede stavova svog oca), jer se radi o ni manje ni više nego negaciji genocida.
zonbirile

#15 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by zonbirile »

1gorstak wrote:I previse je porodica razvaljeno ovim ratom, previse je bilo razvoda i prekida svakog kontakta medju najblizim. Ono sto Nebojsa radi je njegova sramota, nemojte sada okretati reflektore prema Mirjani ocekujuci da se ona sada kao odrice vlastitog sina a da bi nekom bila prihvatljiva. Mirjana je izabrala ispravnu stranu, njen sin nije i sta sad, ona ga treba i popljuvati da bi neko u Sarajevu bio zadovoljan ? Nemojte zajebavati.

Ne mora se ona uopste distancirati od bilo cega sto Nebojsa radi, ona je kako rekoh izabrala stranu i to je dovoljno.
------------------------------------------------------------
potpuno si u pravu,ali za mahalske priče,za javno djelovanje,to je truba.Jednostavno ne ide.
Banksy

#16 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by Banksy »

zonbirile wrote: -------------------------------------------
ma po meni nije ni to najgore,šta češ djeca izabrala svoj put.Meni su gora ona dječica naših patriota,koja osnovaše minhenske i ine brigade.
:shock:

Jašta, četnici, minhenska, sve u pet deka.
poznanik

#17 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by poznanik »

toni84 wrote:Predsjedavajuca skupstine kantona Sarajevo,gospodje Mirjana Malic (SDP) je majka Nebojse Malica, srpskog ultranacionaliste i zestokog poricatelja genocida u Srebrenici... Ja na ovo sve nisam imao rijeci... Vi pogledajte i bas me zanimaju komentari...
evo pogledajte ovo a onda mozete i na googlu i na you tubeu naci vise...

http://srebrenica-genocide.blogspot.com ... enier.html

Kako je ova insinuacija perfidan, mizeran i bijedan pokušaj političkog razračunavanja i diskreditacije političkog suparnika, kao da su dvoje odraslih ljudi, bez obzira na krvno srodstvo, u obavezi biti istomišljenici. I ovdje se provlači teza o kolektivnoj odgovornosti, sada o porodičnoj; hoće li se cijela porodica Malić sada staviti na stub srama zbog izjava i stajališta jednog od njenih članova, dokle će se ići unatrag u rod, šta će se još iskopati... ne bi li samo bio postignut politički položaj i ostvaren cilj – ulazak u poziciju vlasti.

Mirjana Malić je dugo godina u politici i izvršilac zakonodavne vlasti radom u parlamentima, i njenim dosadašnjim političkim partnerima nije smetala prošlost njenog sina, iako su je svi prije znali. Očito je da njenom pozicijom u kantonalnoj Skupštini Sarajeva ona nekom sada smeta. Samo treba pročitati spisak novih političkih organizacija u Skupštini Sarajeva i sve će svima biti jasno porijeklo ovakve prljave kampanje, s čije političke wc daske vjetar puše i šta donosi...
Banksy

#18 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by Banksy »

Banksy wrote:
Nije važno šta je i ko je bio čiji potomak, svako pojedinačno odgovara za svoja djela.

Ovo je pitanje zdravog razuma, morala, obraza da osoba koja je znala ko joj je sin - vrlo uticajan i vrlo opasan četnički agitator i kolumnist, i kakve aktivnosti provodi - vrlo agresivnu i opasnu aktivnost u pravcu poricanja genocida nad Bošnjacima, kao i veličanje velikosrpskih ideja, dakle, da takva osoba ima hrabrosti i obraza da zasjedne u fotelju predsjedavajućeg kantonalnog parlamenta i to u gradu koji je zbog ideologije koju danas veliča njen sin, izgubio skoro 10000 duša.

To je isključivo pitanje morala, obraza, svijesti i savjesti koliko možeš biti autentičan, vjerodostajan i poštovan u situaciji u kojoj imaš takve skelete u ormaru. Biti član partije, biti aktivista, ok, ali biti na funkciji na kojoj je ona? Meni je to šokantno i prosto nevjerovatno, da se nešto takvo uopšte moglo desiti.
edit: a to ko će se politički okoristiti u ovom slučaju, manje je važno od pitanja kako se nešto ovakvo uopšte moglo i desiti ...
bailaor

#19 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by bailaor »

Ponosan wrote:Mirjana Malic je najnesretnija majka danas..ali nije ona kriva...mislim da se ona njega davno odrekla!
:lol: :lol: Il si fakat naivan il to namjerno radis.
klixober

#20 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by klixober »

Nije ok to što radite.
poznanik

#21 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by poznanik »

Banksy wrote:
Banksy wrote:
Nije važno šta je i ko je bio čiji potomak, svako pojedinačno odgovara za svoja djela.

Ovo je pitanje zdravog razuma, morala, obraza da osoba koja je znala ko joj je sin - vrlo uticajan i vrlo opasan četnički agitator i kolumnist, i kakve aktivnosti provodi - vrlo agresivnu i opasnu aktivnost u pravcu poricanja genocida nad Bošnjacima, kao i veličanje velikosrpskih ideja, dakle, da takva osoba ima hrabrosti i obraza da zasjedne u fotelju predsjedavajućeg kantonalnog parlamenta i to u gradu koji je zbog ideologije koju danas veliča njen sin, izgubio skoro 10000 duša.

To je isključivo pitanje morala, obraza, svijesti i savjesti koliko možeš biti autentičan, vjerodostajan i poštovan u situaciji u kojoj imaš takve skelete u ormaru. Biti član partije, biti aktivista, ok, ali biti na funkciji na kojoj je ona? Meni je to šokantno i prosto nevjerovatno, da se nešto takvo uopšte moglo desiti.
edit: a to ko će se politički okoristiti u ovom slučaju, manje je važno od pitanja kako se nešto ovakvo uopšte moglo i desiti ...

Nemoj zaboraviti spustiti dasku...
ultima_palabra

#22 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by ultima_palabra »

1gorstak wrote:I previse je porodica razvaljeno ovim ratom, previse je bilo razvoda i prekida svakog kontakta medju najblizim. Ono sto Nebojsa radi je njegova sramota, nemojte sada okretati reflektore prema Mirjani ocekujuci da se ona sada kao odrice vlastitog sina a da bi nekom bila prihvatljiva. Mirjana je izabrala ispravnu stranu, njen sin nije i sta sad, ona ga treba i popljuvati da bi neko u Sarajevu bio zadovoljan ? Nemojte zajebavati.

Ne mogu se složiti, javna je ličnost... a njima se uvijek izvlače neke stvari iz privatnog života, pa koliko su Obami kopali po prošlosti i familiji :roll:
Reakcija je bila bijedna... kakve režije i insinuacije :-) Je li ti to sin? Jeste. Čovjek javno radi ono što radi i želi da se zna za njega... nema tu prostora za bilo kakve insinuacije.
Na kraju krajeva radi se o osobi koja obavlja visoke funkcije, a da malo znamo o njoj... nisam nikad vidio neki intervju sa njom, do prije neki dan nisam znao ni kako izgleda. Da je riječ o sinu Slaviše Šućura recimo, prvi bih rekao da se on nema šta ograđivati jer je svoje stavove pokazao kad je trebalo... o gospođi Malić znamo vrlo malo.
1gorstak

#23 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by 1gorstak »

metronom wrote:Kao pripadnik naroda koji je bio zrtva genocida necu da uopste imam sumnje u ljude koji su na vlasti i njihov stav prema genocidu koji se desio! Tolerancija nula!
Jao, jao :)

Mi znamo sta je Mirjanin stav kroz njen politicki angazman, to sto vi trazite je na tragu turskih sapunica. Ovo je politika, u koaliciju se prihvatilo pravase HSP-a jer nam se interesi poklapaju, a ovdje bi da se cereci Mirjanu zbog neceg sto njen sin (negdje na drugom kontinentu) radi. Sta su motivi HSP-a ? Etnicka podjela, kojom bi se istina razbucalo i manji entitet. Eto ti pravo zajeban motiv, ali se isti ignorise jer je to nesto o cemu se sa HSP-om nece ni razgovarati, sto ne znaci da se ne moze saradjivati protiv velikosrpskog faktora u predstojecoj reformi ustava.

Pustite Mirjanu na miru, ona je izabrala stranu i ne treba se nikom dokazivati distanciranjem od Nebojse. Nadjite tursku sapunicu na TV-u (bar toga ne fali) i tako zadovoljite potrebu za porodicnom dramom.
serafim 1

#24 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by serafim 1 »

ultima_palabra wrote:

Ne mogu se složiti, javna je ličnost... a njima se uvijek izvlače neke stvari iz privatnog života, pa koliko su Obami kopali po prošlosti i familiji :roll:
Reakcija je bila bijedna... kakve režije i insinuacije :-) Je li ti to sin? Jeste. Čovjek javno radi ono što radi i želi da se zna za njega... nema tu prostora za bilo kakve insinuacije.
Na kraju krajeva radi se o osobi koja obavlja visoke funkcije, a da malo znamo o njoj... nisam nikad vidio neki intervju sa njom, do prije neki dan nisam znao ni kako izgleda. Da je riječ o sinu Slaviše Šućura recimo, prvi bih rekao da se on nema šta ograđivati jer je svoje stavove pokazao kad je trebalo... o gospođi Malić znamo vrlo malo.
Kazu da je Komšićev djed (po majci) bio četnik..Šta ćemo sad?
Gdje god malo zagrebeš.. :)
ultima_palabra

#25 Re: Nebojsa Malic,poricatelj genocida

Post by ultima_palabra »

serafim 1 wrote:
ultima_palabra wrote:

Kazu da je Komšićev djed (po majci) bio četnik..Šta ćemo sad?
Gdje god malo zagrebeš.. :)
Niđe veze...
Post Reply