Ne volim kućne ljubimce

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

jasmina_mo
Posts: 59
Joined: 10/06/2013 12:08
Location: Mostar

#126 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by jasmina_mo »

:lol: Ne znam jel komicno il tragicno,al se ja ismijah,al ono pravo :lol:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#127 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by pakica_ »

kako mi je pun kufer ovih sto zaviruju nos gdje mu AL' NIKAKO nije mjesto :roll:
User avatar
pici
Posts: 43782
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#128 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by pici »

L u c i f e r wrote:
Wow, impresivno iracionalni postovi, naročito prvi upućen cijenjenom čika Luciferu.
Čemu potreba za uskličnicima, uvrijeđenošću, kaps lockom, ličnim pitanjima i napoleonsko-vaterloovskom ofanzivom na moju malenkost?
Takvo ponašanje mi je zaista interesantan fenomen.
Čemu zaboga tolika žuč, ogorčenost i simpatično-djetinjasti pokušaji uvreda?
Nadam se za da nisi ovakva prema ljudima u real lajfu, za tvoje dobro.
Iz istog se razloga nadam da nisi punoljetna i odrasla osoba, u kojem slučaju imam svo razumijevanje na svijetu za tvoje riječi, jer onda one imaju sasvim legitimno opravdanje.

Očigledno nisi ništa pročitala od mog posta osim naslova, koji te je potaknuo da odmah odreaguješ bijesom pravednika te da djetinjastom samohvalom, uvredama i pitanjima lične prirode smoždiš mrskog dušmanina, tj. moju tankoćutnu malenkost.
Ali, avaj...
Ima čika Luci malo više životnog iskustva, tolerancije, mudrosti, a nadasve razboritih argumenata, pa će da ti fino, smireno i razložno odgovori.

Apsolutno me ne zanima da li tvoji psi i koliko laju, smrde, linjaju se, kake, piške, s kim se družiš, ko ti dolazi kući, da li ti je žao platiti toliko i toliko za njihove kaputiće, hranu i slatkiće, niti da li ti je žao kupiti papagaju takvu i takvu hranu, niti kakvu ti papagaj jede hranu, niti da li ti je žao platiti toliko i toliko za buhe i krpelje frontline, niti da li ti je žao što ti svaki pas ima svoj jastuk, dekicu i igračke, niti što je to i po kojoj cijeni njima kupljeno, niti što su razmaženi i da li im se i šta moće, niti da što i da li žive kao prinčevi i princeze, niti da li su oni to za tebe, niti da li je tvoj život podređen njima, niti da li ćeš za njih sve uraditi i da li ti je to žao, niti da li prođeš pored lutalice da mu ne kupiš da jede i da li na to trošiš puno para svaki mjesec odnosno da li ti je žao te da li ti se i koliko vratilo.

Naravno da to nije moj problem niti sam bilo gdje napisao da jeste, što ćeš se vrlo lahko uvjeriti ako uopšte pročitaš moj post.
Apsolutno me nije briga da li je tvoj pas/psi/papagaj tretiran kao kralj/ica ili kao životinja što ustvari i jesu, niti da li ti i koliko novca trošiš na svoje životinje, niti na bilo koji način kopam po tvom novčaniku, niti zagledam kako živiš, na šta trošiš pare, kakav namještaj imaš, šta i kako pušiš (sic), koliko novca trošiš na odjeću i obuću i tako dalje i tako bliže.
Nigdje i ni na koji način nisam napisao da me to zanima, niti sam napisao da je to znak da si ti budala, gluho bilo.

Eh sad polahko dolazimo do onog što jesam.
Jesam iznio svoje mišljenje i lični stav.
To jesam.
Zašto?
Pa zato što je ovo forum, tj. mjesto na kojem ljudi ugodno ćaskaju i razmjenjuju vlastita mišljenja u cilju razonode i razbibrige.
Ujedno ovo je podforum Kućni ljubimci, dakle mjesto na kojem ljudi mogu pričati razne stvari o kućnim ljubimcima.
Neko ih voli, neko ne. I to je ok.
Koga zanima neka tema, on je čita i u njoj piše.
Koga ne zanima, on je preskoči, a ne pokrene verbalni džihad protiv onog čije mu se mišljenje ne sviđe i ko mu se ni na koji način nije lično obratio niti je to mogao obzirom da im se forumaški putevi nikad nisu ukrstili.
Dakle, iznio sam vlastiti legitiman stav, a na osnovu vlastitih negativnih iskustava koje ću ukratko iznijeti u nastavku ovog skromnog i nadasve nepretencioznog postića.

Ne volEm, kao što lijepo i čitko napisah:
- Pse koji puno laju – jer me bude noću i probijaju glavu danju
- Pse koji smrde – jer ne volim smrad
- Koji ostavljaju izmet svuda – jer ne volim izmet, čudak sam u tom pogledu priznajem
- Kad psi ližu vlasnike po licu – jer su prije toga lizali vlastiti anus i testise, brrr gadno
- Pse koji se linjaju – jer mi ostaju dlake po odjeći, vrlo nehigijenski, fuj, pljuc i povrać
- Uriniranje po stanu od strane pasa i mačaka – grozan smrad u stanu na koji su se njihovi vlasnici blaženo navikli
- Vlasnici koji psima puštaju da rade šta žele – ne želim da sjedaju po meni jer ih nisam željan, ne želim da mi rove po saksijama jer to meni nije slatko, ne želim da se igraju mojim cipelama jer mi to nije simpatično, ne želim da mi grickaju nogavice jer ne želim i jer imam pravo da moje nogavice ne budu grickane
- Lutalice i njihove ljubitelje, takozvane džukeloljupce – zato jer su lutalice štetočine koje kenjaju po ulicama i napadaju nedužne prolaznike i dječicu, koju eto igrom slučaja ja izuzetno volim.
Sve te stvari ne volim dakle upravo zato jer se odražavaju na mene lično, a ne što me zanima tuđi život ili što bih želio da upravljam tuđim životima.

Za kraj.
Mada rekoh da me ne zanima tvoj lični život, zanimaju me određeni stavovi koje si iznijela u svojim postovima, te se obzirom da si ih sama objelodanila na ovom mediju koji se zove forum, imam pravo i ukratko osvrnuti na iste, uz dužno poštovanje vaše cijenjene mada još uvijek nezrele ličnosti.
Patetično je i jadno u ovoj siromašnoj zemlji, u kojoj je minimalac 400 KM, hvaliti se time da neko npr mjesečno daje „preko 100 KM samo za buhe i krpelje frontline“ (ma šta to bilo) te da nekome može smetati ako neko kupuje po pijaci, a ne po radnjama, itd.
Asocijalno je i abnormalno izjaviti da je nečiji život podređen njegovim životinjama i da će za njih sve uraditi.
Lažno je i preuveličano reći da neko „ne prođe pored lutalice da mu ne kupi da jede“, jer s ovolikim brojem lutalica takva osoba ne bi imala vremena raditi bilo šta drugo u životu.
Nadasve je djetinjasto hvaliti se time kako su i koliko su nečije životinje razmažene jer im se, aman zaman, zaboga „može“ te da „ne voli jeftine parfeme“.

Ah da, PS.
I zaista, smiješno je te autistično-snobovski misliti da se nečiji karakter, kupovna moć i gurmanski afinitet može procijeniti na osnovu njegovog omiljenog jela, naročito ako je ono navedeno u usputnoj šali, koju doduše ljudi koji čiji je život „podređen njihovim životinjama“ ne mogu adekvatno percipirati usljed atrofije socijalnih vještina u pogledu adekvatne percepcije komunikacijskih nijansi.

Moj naklon i ljubim ruke (nakon pranja). :kakoste:
:thumbup:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#129 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

suspect_zero wrote:
Ovim si puno više rekla o sebi. :roll:
Rodi sebi djete i pusti neka ti se ono plaza po krilu, namještaju.....izvodi njega u šetnje, troši novac da bi njemu udovoljila :) kada ti uputi osmijeh ukrašen sa svoja dva zubića, onda ćeš vidjeti šta je radost života i šta je stostruko vraćanje :)
super
ona moze oboje, izvuce joj osmijeh i pas i dijete, po tome ima mnogo vise od tebe, i moze i zeli dati mnogo vise od tebe,
ljubav za dijete ima (gotovo) svako ko ga rodi, to je cisto priroda tako uredila, i to ljubav prvenstveno za svoje dijete, tudje manje vise
dakle to sto opisujes nije ama bas nista posebno nego tako mora biti :)
a oni koji su sposobni voliti i druga bice, postovati njihov zivot, e to je vec nesto :) i nema to svako u sebi
GaRGa
Posts: 2763
Joined: 25/02/2009 15:00

#130 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by GaRGa »

registrovana onako wrote:
suspect_zero wrote:
Ovim si puno više rekla o sebi. :roll:
Rodi sebi djete i pusti neka ti se ono plaza po krilu, namještaju.....izvodi njega u šetnje, troši novac da bi njemu udovoljila :) kada ti uputi osmijeh ukrašen sa svoja dva zubića, onda ćeš vidjeti šta je radost života i šta je stostruko vraćanje :)
super
ona moze oboje, izvuce joj osmijeh i pas i dijete, po tome ima mnogo vise od tebe, i moze i zeli dati mnogo vise od tebe,
ljubav za dijete ima (gotovo) svako ko ga rodi, to je cisto priroda tako uredila, i to ljubav prvenstveno za svoje dijete, tudje manje vise
dakle to sto opisujes nije ama bas nista posebno nego tako mora biti :)
a oni koji su sposobni voliti i druga bice, postovati njihov zivot, e to je vec nesto :) i nema to svako u sebi


kakva si ti dusa od covjeka ti i komarce toliko volis i postujes da ih nikad nebi povrijedio...
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#131 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by zvrk »

kako neki ljudi donesu negativnu energiju svojom pojavom, to je cudo jedno :run:
User avatar
febo_acm
Posts: 10243
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#132 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by febo_acm »

GaRGa wrote:fakat stvaram averziju prema keroljubcima... pa oni bi veca prava za svoje kerove nego za ljude... ma treba vas zajedno sa kerovima protjerat u sumu...
Tebe treba vratiti u šumu iz koje si došao u grad i dobio internet... Očigledno da godine života u urbanoj sredini nisu imale nikakav evolucijski uticaj na tebe.

Vi nikako ne kontate neke stvari... Nas u principu boli neka stvar za vas i vaše mišljenje. Ja se ni u jednom momentu ne opterećujem vašim novčanikom, poslom, stanom, autom, dlakama. čistoćom... Šta mene briga da li je vama kuća čista? Zašto konstanto poredite cuke i djecu? Ko je ovdje napisao da više voli životinje od svoje djece? Ako imam da dam mjesečno 200 KM na kera, to je moj problem.

U situaciji kada imaš cuku, a nemaš djecu... LOGIČNO JE DA ĆEŠ CUKU STAVITI NA PRVO MJESTO. Niko neće više voliti kerove nego djecu... Kerovi su kućni ljubimci i kao takvi donose sreću u naše živote. Svako zadovoljstvo u životu košta, pa tako i kućni ljubimac.
Last edited by febo_acm on 26/12/2013 15:01, edited 1 time in total.
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#133 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

GaRGa wrote:
registrovana onako wrote:
suspect_zero wrote:
Ovim si puno više rekla o sebi. :roll:
Rodi sebi djete i pusti neka ti se ono plaza po krilu, namještaju.....izvodi njega u šetnje, troši novac da bi njemu udovoljila :) kada ti uputi osmijeh ukrašen sa svoja dva zubića, onda ćeš vidjeti šta je radost života i šta je stostruko vraćanje :)
super
ona moze oboje, izvuce joj osmijeh i pas i dijete, po tome ima mnogo vise od tebe, i moze i zeli dati mnogo vise od tebe,
ljubav za dijete ima (gotovo) svako ko ga rodi, to je cisto priroda tako uredila, i to ljubav prvenstveno za svoje dijete, tudje manje vise
dakle to sto opisujes nije ama bas nista posebno nego tako mora biti :)
a oni koji su sposobni voliti i druga bice, postovati njihov zivot, e to je vec nesto :) i nema to svako u sebi


kakva si ti dusa od covjeka ti i komarce toliko volis i postujes da ih nikad nebi povrijedio...
NE BI, odvojeno
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#134 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by krater »

Image

:( :( :( :(
GaRGa
Posts: 2763
Joined: 25/02/2009 15:00

#135 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by GaRGa »

Zhìxin wrote:
GaRGa wrote:fakat stvaram averziju prema keroljubcima... pa oni bi veca prava za svoje kerove nego za ljude... ma treba vas zajedno sa kerovima protjerat u sumu...
Tebe treba vratiti u šumu iz koje si došao u grad i dobio internet... Očigledno da godine života u urbanoj sredini nisu imale nikakav evolucijski uticaj na tebe.

Vi nikako ne kontate neke stvari... Nas u principu boli neka stvar za vas i vaše mišljenje. Ja se ni u jednom momentu ne opterećujem vašim novčanikom, poslom, stanom, autom, dlakama. čistoćom... Šta mene briga da li je vama kuća čista? Zašto konstanto poredite cuke i djecu? Ko je ovdje napisao da više voli životinje od svoje djece? Ako imam da dam mjesečno 200 KM na kera, to je moj problem.

U situaciji kada imaš cuku, a nemaš djecu... LOGIČNO JE DA ĆEŠ CUKU STAVITI NA PRVO MJESTO. Niko neće više voliti kerove nego djecu... Kerovi su kućni ljubimci i kao takvi donose sreću u naše živote. Svako zadovoljstvo u životu košta, pa tako i kućni ljubimac.

zato ja vas debile mrzim jer mislite ako vi volite kerove da svi treba da ih vole....


P.S.

usput nauci citat pogresan si komentar citirao...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#136 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by ladyblue18 »

una_bo wrote: ti ne voliš ljude a kamoli da te neko "NATJERA" da voliš životinje.
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» una_bo

14 dana


Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» GaRGa

30 dana


debili, mrzim vas, treba vas u sumu protjerati...
JOINT_1921 wrote:Slazem se da je neki oblik psihickog poremecaja ponasati se onako kako je una opisala... Normalnija opcija mi je avlija, kucica, redovno druzenje sa kerom i sl. Kada to postane opsesija onako kako je una opisala, to je vec bolest... Vjerovatno nedostatak paznje ili nesto slicno...
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» JOINT_1921

14 dana

Zhìxin wrote: Tebe treba vratiti u šumu iz koje si došao u grad i dobio internet... Očigledno da godine života u urbanoj sredini nisu imale nikakav evolucijski uticaj na tebe.
Zhìxin wrote: Tako je tužno što moraš nepoznatim ljudima da se jadaš jer vjerovatno nemaš baš puno prijatelja... :(
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» Zhìxin

14 dana


Vlasnicima pasa.
Ovo je forum, svako ima pravo da otvori temu kakvu hoce, pa makar i kako ne voli kucne ljubimce, i ako nama to ne smeta, zasto nalazite da shodno da vi nekoga napadate i ocitavate mu bukvicu samo zato jer ne voli kucne ljubimce?
Da li mozete ijednu temu zaobici sa pricama koje nemaju veze sa tom temom, do sada smo svi shvatili da svi volite bezgranicno svoje pse, ali ima li potrebe soliti ljudima pamet i na temi koja jasno kaze "Ne volim kucne ljubimce"?
Tema vam glupa? Zaobidjite je.

Moralisti, price o tome zasto neko sebi ne rodi dijete, kako nema sexualni zivot, kako mu nedostaje paznje, kako nema prijatelja, kako ga nije stid...samo zato jer voli svoje ljubimce ili ne voli ljubimce a to se ne poklapa sa vasim svjetonazorima, nemojte vise da takve stvari citam jer su jako neukusne, nekulturne, neumjesne.

Inace, tema ce ostati zatvorena, ne zato jer joj nije mjesto ovdje nego zato jer se ne moze ocigledno normalno raspravljati.
Locked