Neću izaći na Izbore 2006!!!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
ClonedAgain

Neću izaći na Izbore 2006!!!

Post by ClonedAgain » 27/08/2006 14:28

Koji je procenat potreban da bi "Izbori" bili mjerodavni?

Priželjkujem da odziv birača bude ispod svakog procenta i da dođe do "krize" vlade na svim nivoima...

Potpuna blokada!!!

Ionako je sve već blokirano svakako!

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/08/2006 14:30

koliko je u interesu MZ-e.

Dont Let

Post by Dont Let » 27/08/2006 15:25

Haj' se malo raspitaj o zakonu i koliki je procenat bio ,prošli put, glasača...pa onda laprdaj po forumu!

A ko ne glasa, što se mene tiče,...uh da ne psujem! :x

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 15:38

Ja necu glasati.
Nema se za koga glasati.
Vjerovatno cu osnovati svoju stranku kad budem spreman.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 27/08/2006 16:05

Gluposti, uvijek se ima za koga glasati, posto se moze za osobu glasati, a ne za stranku, prosto je nemoguce da bas niko ne udovoljava sa nekim opstim ljudskim i politickim kvalitetima. Izgovor da se nema za koga je glasati je gradjanska neodgovornost i politicka nepismenost.

Titov_pionir

Post by Titov_pionir » 27/08/2006 16:15

Na proslim izborima odziv je bio ispod 50%, a ni to nije uticalo na regularnost. Tako da ce izbori biti validni, i kad samo jedan jedini covjek izadje na njih. Svako ko ne glasa nije ni zasluzio da mu bude bolje i apsolutna je budala za mene. Uvijek mozes izabrati najmanje zlo.

Dont Let

Post by Dont Let » 27/08/2006 17:12

Titov_pionir wrote:Na proslim izborima odziv je bio ispod 50%, a ni to nije uticalo na regularnost. Tako da ce izbori biti validni, i kad samo jedan jedini covjek izadje na njih. Svako ko ne glasa nije ni zasluzio da mu bude bolje i apsolutna je budala za mene. Uvijek mozes izabrati najmanje zlo.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
:bih:

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 17:16

Celicna_saka wrote:Gluposti, uvijek se ima za koga glasati, posto se moze za osobu glasati, a ne za stranku, prosto je nemoguce da bas niko ne udovoljava sa nekim opstim ljudskim i politickim kvalitetima. Izgovor da se nema za koga je glasati je gradjanska neodgovornost i politicka nepismenost.

Politickim niko ne udovoljava.
Ljudske kvalitete ne znam jer ni jednog ne poznajem licno.

Nisam politicki nepismen ili neodgovoran. Jednostavno ne zelim glasati jer smatram da ne postoji kandidat koji je vrijedan mog glasa. Isto tako sto po skupstinama imaju mogucnost "suzdrzanosti".

Drugo , veci razlog sto ne glasam je taj sto je ova zemlja kolonizirana. A u takvoj zemlji za koga god glasas , isti su ljudi na vlasti. Tako da ne vidim poentu glasanja.

Zalazem se za ustanak/revoluciju. Nadam se da ce se to ubrzo i desiti.Ako ne , planiram da uzmem stvari u svoje ruke ako budem imao sredstva i ako budem sposoban za to.

nadam se da sam bio kristalno jasan. :)

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 27/08/2006 17:22

--
Last edited by Celicna_saka on 27/08/2006 17:24, edited 1 time in total.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 27/08/2006 17:22

Beslija wrote:
Celicna_saka wrote:Gluposti, uvijek se ima za koga glasati, posto se moze za osobu glasati, a ne za stranku, prosto je nemoguce da bas niko ne udovoljava sa nekim opstim ljudskim i politickim kvalitetima. Izgovor da se nema za koga je glasati je gradjanska neodgovornost i politicka nepismenost.

Nisam politicki nepismen ili neodgovoran. Jednostavno ne zelim glasati jer smatram da ne postoji kandidat koji je vrijedan mog glasa. Isto tako sto po skupstinama imaju mogucnost "suzdrzanosti".

Drugo , veci razlog sto ne glasam je taj sto je ova zemlja kolonizirana. A u takvoj zemlji za koga god glasas , isti su ljudi na vlasti. Tako da ne vidim poentu glasanja.

Zalazem se za ustanak/revoluciju. Nadam se da ce se to ubrzo i desiti.Ako ne , planiram da uzmem stvari u svoje ruke ako budem imao sredstva i ako budem sposoban za to.

Jebi ga, zao mi je sto si neshvacen i sto niko ne odgovara tvojim super kriterijima, a sto se tice revolucije pa zato ti nije potrebno puno para, za pocetak je dovoljno da se otisnes u sumu i pocnes gerilski ratovati, mozda si ti ta zraka sunca koja treba obasjati ovu zemlju.

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 17:25

Polahko , ne moras dva puta pisati. Razumijem ja i kad mi se jednom kaze.

Sta da ti kazem , ima ljudi kao Ja , sto traze nove solucije , a ima ljudi kao ti sto se vrte u krug i biraju "manje zlo" cijelog zivota. I kukaju naravno.

Dont Let

Post by Dont Let » 27/08/2006 17:26

Beslija wrote:

:lol: :lol: :lol: 50% onih što nisu glasali govore identičnu stvar i pri tome misle da su strašnooo pametni :lol: :lol: :lol:

Pa, pametnjakovići dajte svoj život drugom u ruke i nek' on odlučuje o svemu. A priča o revoluciji je priča za malu djecu!

Što se mene tiče nek' pocrkaju svi od gladi i sl. ko nije glasao, a mogao je! Jer i vi birate ljude na vlasti!, samo se istrošenim frazama furate da nije tako.... :(

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 17:29

Dont Let wrote: :lol: :lol: :lol: 50% onih što nisu glasali govore identičnu stvar i pri tome misle da su strašnooo pametni :lol: :lol: :lol:

Pa, pametnjakovići dajte svoj život drugom u ruke i nek' on odlučuje o svemu. A priča o revoluciji je priča za malu djecu!

Što se mene tiče nek' pocrkaju svi od gladi i sl. ko nije glasao, a mogao je! Jer i vi birate ljude na vlasti!, samo se istrošenim frazama furate da nije tako.... :(

1. Hvala na informaciji da ljudi koji ne glasaju iz tog razloga misle da su strasno pametni.

2. Kome ti dajes zivot...?

3. Ok . Hvala na misljenju o "prici za revoluciju"

4. Ne biramo mi ljude na vlasti. Nismo toliko obrazovan i samostalan narod.

JBT

Post by JBT » 27/08/2006 17:29

Dont Let, vrlo dobro.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/08/2006 17:33

Vaznost izlaska sto veceg broja ljudi na izbore ima jednu veoma vaznu poruku.....Daje se do znanja MZ-i da su BIH gradani zainteresirani za buducnost zemlje,jer ako je mala zainteresovanost gradana za izbore,kako traziti od MZ da oni budu zainteresovani za nas .

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 17:35

zavrzlama wrote:Vaznost izlaska sto veceg broja ljudi na izbore ima jednu veoma vaznu poruku.....Daje se do znanja MZ-i da su BIH gradani zainteresirani za buducnost zemlje,jer ako je mala zainteresovanost gradana za izbore,kako traziti od MZ da oni budu zainteresovani za nas .

Ima preko 7000 nacina kako pokazati da smo zainteresovani za drzavu. A vjeruj mi , gradani Bosne NISU nimalo zainteresovani za drzavu. Jer da jesmo , ovako stanje ne bi vladalo. Jednostavno.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 27/08/2006 17:35

Dobro, ako smatras da ces najbolje uticati na svoju buducnost revolucijom i apstinencijom od izbora, u redu, to je tvoje legitimno pravo, ali dosad najjednostavniji i najefikasniji okvir u kome pojedinac moze ostvariti svoje politicke interese su demokratski organizovani izbori, uza sve mane BH-a drzavnog uredjenja. Sve ostalo je puka relativizacija i tlapnja.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/08/2006 17:38

Beslija wrote:
zavrzlama wrote:Vaznost izlaska sto veceg broja ljudi na izbore ima jednu veoma vaznu poruku.....Daje se do znanja MZ-i da su BIH gradani zainteresirani za buducnost zemlje,jer ako je mala zainteresovanost gradana za izbore,kako traziti od MZ da oni budu zainteresovani za nas .

Ima preko 7000 nacina kako pokazati da smo zainteresovani za drzavu. A vjeruj mi , gradani Bosne NISU nimalo zainteresovani za drzavu. Jer da jesmo , ovako stanje ne bi vladalo. Jednostavno.

Cim sjedis za tastaturom u neradni dan ,umjesto da sjedis negdje u basti kafica i pijes neko pice,znaci da si zainteresovan za BIH :D

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 17:43

zavrzlama wrote:
Beslija wrote:

Cim sjedis za tastaturom u neradni dan ,umjesto da sjedis negdje u basti kafica i pijes neko pice,znaci da si zainteresovan za BIH :D

A ovo je tipicno za gubitnike. Kada mu se ideje pobiju , krece na licne napade....

ps

kisa pada ba :D :D

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/08/2006 17:50

Beslija wrote:
zavrzlama wrote:
Beslija wrote:

A ovo je tipicno za gubitnike. Kada mu se ideje pobiju , krece na licne napade....

ps

kisa pada ba :D :D

ostavi se predrasuda ...nisam uopste mislio na to na sta ti ciljas....probaj okrenut moj post u pozitivnom smislu :D

sarajevac

Post by sarajevac » 27/08/2006 17:58

U nekim zemljama ako ne glasas suocavas se sa nekom vrstom kazne zbog nedovoljno razvijene svijesti o demokratiji.

Npr. u Novom Zelandu ako ne glasas ne mozes dobiti kredit...

Sto se tice BiH, po meni je neizlazenje na izbore zlocin. Zbog ozbiljnosti situacije.

Ako vec nemas ZA koga da glasas onda uvijek imas opciju da glasas PROTIV nekoga ili PROTIV postojeceg stanja.

Jer ako neces ti, hoce neki primitivac ispranog mozga ciji su kriteriji mnogo nizi. A nakon toga racuna se da je to i tvoj glas, majmuni opet zasjedose a 4 godine je duuugoooo...

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 18:03

Ljudi moji kakva demokratija...?....pa jel vi ozbiljno pricate ili se zezate sa mnom?......NEMA demokratije.....ko vam to slaga?....sve je to fino moj sarajevac ali na papiru. Pravi zakoni i demokratija su "uzivo". :)

sarajevac

Post by sarajevac » 27/08/2006 18:10

Beslija wrote:Ljudi moji kakva demokratija...?....pa jel vi ozbiljno pricate ili se zezate sa mnom?......NEMA demokratije.....ko vam to slaga?....sve je to fino moj sarajevac ali na papiru. Pravi zakoni i demokratija su "uzivo". :)

to sto je "na papiru" mi nazalost zivimo. kao i svi drugi i na tome "na papiru" pociva svaka normalna zemlja. postoji nacin da se mijenja ii ono sto je "na papiru" ali se moras malo zadati u to.

mislim da je upravo najgora solucija ne izacin a izbore i na taj licemjerini nacin sprati sa sebe odgovornost za nacionaliste koji ce ponovo zavladati. od toga mozes dobiti samo samo shuplji izgovor "ja nisam za njih glasao" kao da je bitno ciji su ih glasovi ustolicili.

po mom skromnom misljenju, kada bi se nekim cudom desilo da 90 % ljudi izadje na izbore nacionalisti ne bi pobjedili nego bi se formirao jos jedan blok tzv. stranaka centra koje bi imale prevagu i pravo odlucivanja balansirajuci izmedju desne i lijeve opcije.

to temeljim na ocekivanju da ljudi koji do sada nisu izlazili na izbore zbog nezadovoljstva ponudjenim politickim opcijama, nece nikada glasati za skroz desne ili skroz lijeve...

mozda sam u krivu... nije oktobar daleko...vidjecemo...

Beslija

Post by Beslija » 27/08/2006 18:13

Ja ne zelim "sprati sa sebe odgovornost"....bas suprotno....ja ZNAM da je moja odgovornost VELIKA. Zbog toga razmisljam dublje od nekih.

JBT

Post by JBT » 27/08/2006 18:18

Ako bas ne postoji neka dobra opcija kad su ponudjene partije u pitanju, onda se uvijek moze izmedju dva ili vise zla birati ono koje je najmanje zlo. To manje zlo ce omoguciti onom dobrom da lakse ispliva na povrsinu sljedeci put.
Mada osobno smatram da kod nas ima pozitivnih momenata, samo se treba malo potruditi i upoznati se sa problematikom.

Post Reply