NE - Proizvodima iz Hrvatske

User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#101 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by vivaldi »

LBVIEW wrote:Da, otvorili su zato sto to smece ne mogu praviti u EU- koriste "nedozvoljene" hemikalije.
ne znam za to pa ne mogu nista reci, mada nema vecih trovaca od domacih
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#102 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Edin H. »

Eki Vivaldija sto zastupa hrvatsko gospodarstvo. :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#103 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Bodkin »

Fudo387 wrote:Nije bolan vegetu, argetu jebo ga ja.
Argeta jeste ali ne znam da je neko spomenuo kao hr. Mada, ko ima imalo pameti nikad u zivotu je nece kupiti :D
Ali priznajem da sam nekad dok sam bio mladji jeo puno vise nego sto sam morao
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#104 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by tandmand »

Ih, jakog bojkota ne kupovati vegetu ... bojkot bilo čega što je vezano za prehranu i ostale materijalne stvari, ne izgleda mi mnogo bitan, jer se ipak dobija nešto opipljivo a životna je potreba. Ali, hajde majčin sine (bošnjački) bojkotuj uslugu, da ne bi. Neko spominje jedinstvo i brojnost Bošnjaka kao adut. Kada su u pitanju navike, ćejf i ovisnost svaki bojkot pada u vodu. Neki bi uplatili marku za listić čak i kada bi znali da će tim novcem biti kupljen metak kojim će biti gađan ... Najviše se novca daje za ništa.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#105 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by sabina1 »

Streptokok wrote:
sabina1 wrote:
vivaldi wrote:"kupujmo domace", hit ideja tradicionalne bh sviracko-kurceve ekonomske skole.

naravno,kao i svake godine "sve je vise onih koji kupuju domace", sto uredno pokazuje spoljno-trgovinski saldo :D

samo jedno poglavlje iz politicko-ekonomskog kapitalnog djela "kako da nam bude bolje a da penisom ne mrdnemo". :run:
Šta se u glavi prosječnog potrošača iz Republike Srpske i "dijelova BiH sa hrvatskom većinom" podrazumijeva pod domaćim proizvodom ?

Jelen , Ožujsko , Jamnica , Knjaz Miloš , Carnex , Podravka......
Previse im dajes na znacaju. Jedne mozes na prste prebrojati a drugi nemaju ni za kifle. U ovoj prici su najvazniji bosnjaci i nacin na koji ce odjebati hrvatske proizvode.
Jah....

U teritorijalnom smislu gotovo 3/4 trzista , u brojcanom smislu polovina trzista , sjedista uvoznika i distributera svih njihovih proizvodjaca su upravo ovdje i njihovi proizvodi cine sigurno najmanje 70 % uvoza...

Jah ta ce oni i koga briga kako oni percepiraju domaci proizvod , domace je sve od bembase do rakovice vala i to je najvaznije...
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#106 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by tandmand »

Streptokok wrote:
sabina1 wrote:
vivaldi wrote:"kupujmo domace", hit ideja tradicionalne bh sviracko-kurceve ekonomske skole.

naravno,kao i svake godine "sve je vise onih koji kupuju domace", sto uredno pokazuje spoljno-trgovinski saldo :D

samo jedno poglavlje iz politicko-ekonomskog kapitalnog djela "kako da nam bude bolje a da penisom ne mrdnemo". :run:
Šta se u glavi prosječnog potrošača iz Republike Srpske i "dijelova BiH sa hrvatskom većinom" podrazumijeva pod domaćim proizvodom ?

Jelen , Ožujsko , Jamnica , Knjaz Miloš , Carnex , Podravka......
Previse im dajes na znacaju. Jedne mozes na prste prebrojati a drugi nemaju ni za kifle. U ovoj prici su najvazniji bosnjaci i nacin na koji ce odjebati hrvatske proizvode.
U ovoj priči Bošnjaci svojim novcem napajaju cro-matrix. Agenta Smith na svakom koraku a Neo se još nije rodio.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#107 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by vivaldi »

Edin H. wrote:Eki Vivaldija sto zastupa hrvatsko gospodarstvo. :D
sto hrvatsko? argetu sam spomeno, but nevermind.

sve sto nas stranci truju, truju nas zato sto im to neko domaci dozvoli. a sto se tice domacih proizvoda, njima zdrav razum neda da se vjeruje

Image

tu negdje dole ti je domaca mljekara :D

Image

e sad jos zamisli poplave iz 2014, hiljade izlivenih septickih jama, hiljade leseva stoke, a poplavljeno pola obradivih povrsina..., a kupus prvoklasni :D
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#108 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by stari grad Visegrad »

@vivaldi

Jao tabele :-) i argumensta...
Vazduh nije materija kao voda da stoji u jezeru. Vazduh se krece i pomjera.
Sto ce reci dodje do svih mjesta u BiH a i do susjednih drzava. Sto znaci ako zivis u BiH mozes se izseliti ( ili si vec izseljen) jer udises zagadjen vazduh.
Osom toga biljke udisu ugljen- dioksid a izbaciju kiseonik.

Bio sam u Hrvatskoj na moru ove godine i pitam gje mogu kupiti bio povrce i voce? A odgovorise mi da se nema kupiti bio povrce i voce, sve je prskano i vjestacki, jedino ako imas svoj vrt mozes sebi gajiti bio. Toliko o hrvatskoj ”zdravoj hrani”.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#109 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by MOSALJOZE »

sherbett wrote:Eto .. propast cemo radi bojkota :mrgreen:
Mi ne bijkotiramo vase proizvode.. ako ih uopce ima kod nas za kupiti :mrgreen:
Znam jedino livanjski sir i violetu da su iz bih.. i kiseljak koji je u vlasnistvu agrokira :?
Ma glavno da ne kupujemo vodu,brašno,cigare,kafu.
Da Bosanci počnu ljetovati u CG e to bi bio pravi bojkot,koji bi imao posljedice na Hrvatsku,ovako..
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#110 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by spreca »

vivaldi wrote:
Edin H. wrote:Eki Vivaldija sto zastupa hrvatsko gospodarstvo. :D
sto hrvatsko? argetu sam spomeno, but nevermind.

sve sto nas stranci truju, truju nas zato sto im to neko domaci dozvoli. a sto se tice domacih proizvoda, njima zdrav razum neda da se vjeruje

Image

tu negdje dole ti je domaca mljekara :D

Image

e sad jos zamisli poplave iz 2014, hiljade izlivenih septickih jama, hiljade leseva stoke, a poplavljeno pola obradivih povrsina..., a kupus prvoklasni
:D
sve je to organika
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#111 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by spreca »

sherbett wrote:Eto .. propast cemo radi bojkota :mrgreen:
Mi ne bijkotiramo vase proizvode.. ako ih uopce ima kod nas za kupiti :mrgreen:
Znam jedino livanjski sir i violetu da su iz bih.. i kiseljak koji je u vlasnistvu agrokira :?
pa to i jeste problem i jos jedan adut za bojkot....samo zenskadiju ne bojkotujem :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#112 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Truba »

forumaška akcija sinonim za : osvetu bijesnog pileta

ili vidjela žaba da se konj potkiva pa digla batak :D
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#113 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by avenija »

Imaju li ikakve opipljive informacije koliko se npr iz tri najveca kantona(Sa-Ze-Tz) uplati u kladionice godisnje ?
Je li to 150, 300, 500 miliona ?? Bilo sta na tu temu ?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#114 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Bodkin »

avenija wrote:Imaju li ikakve opipljive informacije koliko se npr iz tri najveca kantona(Sa-Ze-Tz) uplati u kladionice godisnje ?
Je li to 150, 300, 500 miliona ?? Bilo sta na tu temu ?
Sto kladionice? Jesu i one hrvatske?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#115 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by animals »

stari grad Visegrad wrote:@vivaldi

Jao tabele :-) i argumensta...
Vazduh nije materija kao voda da stoji u jezeru. Vazduh se krece i pomjera.
Sto ce reci dodje do svih mjesta u BiH a i do susjednih drzava. Sto znaci ako zivis u BiH mozes se izseliti ( ili si vec izseljen) jer udises zagadjen vazduh.
Osom toga biljke udisu ugljen- dioksid a izbaciju kiseonik.

Bio sam u Hrvatskoj na moru ove godine i pitam gje mogu kupiti bio povrce i voce? A odgovorise mi da se nema kupiti bio povrce i voce, sve je prskano i vjestacki, jedino ako imas svoj vrt mozes sebi gajiti bio. Toliko o hrvatskoj ”zdravoj hrani”.
E argumenta :-)
nigdje ne postoji bio voce ili povrce..
sve se prska..
jedino mozes sam sebi mali vrt gajiti bio..
i to ako susjedi ne prskaju..
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#116 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by avenija »

Bodkin wrote:
avenija wrote:Imaju li ikakve opipljive informacije koliko se npr iz tri najveca kantona(Sa-Ze-Tz) uplati u kladionice godisnje ?
Je li to 150, 300, 500 miliona ?? Bilo sta na tu temu ?
Sto kladionice? Jesu i one hrvatske?
Jos gore..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#117 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by animals »

avenija wrote:
Bodkin wrote:
avenija wrote:Imaju li ikakve opipljive informacije koliko se npr iz tri najveca kantona(Sa-Ze-Tz) uplati u kladionice godisnje ?
Je li to 150, 300, 500 miliona ?? Bilo sta na tu temu ?
Sto kladionice? Jesu i one hrvatske?
Jos gore..
Ma domace.. :D :D ma nije samo ne Hrvatskoj..
nego i svakom ko se bratimi sa njima :D
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#118 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Truba »

avenija wrote:Imaju li ikakve opipljive informacije koliko se npr iz tri najveca kantona(Sa-Ze-Tz) uplati u kladionice godisnje ?
Je li to 150, 300, 500 miliona ?? Bilo sta na tu temu ?
koliko god da je uplaćeno
ne uplaćuju pare iz ljubavi prema hrvatskoj i hrvatima
već iz osobnih interese uzbuđenja i svršavanja o čemu je pisao i tolstojevski :D

uglavnom predstavnici tih kantona bi trebalo malo pospješiti psolovnu klimu da raja sjaše malo s ubleha kladioničarskih
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#119 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Fudo387 »

Jebo te, mi se ne mozemo dogovoriti oko bojkota pasteta a kamo li sta drugo.
I haj’ napravi drzavu?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#120 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Bodkin »

Fudo387 wrote:Jebo te, mi se ne mozemo dogovoriti oko bojkota pasteta a kamo li sta drugo.
I haj’ napravi drzavu?
Za pastetu stvarno vazi ako ces jesti, bolje domacu her je svaka otrov. Gledao sam sta se stavlja u nju. Tito dragi...

Osim ako nije od guscije jetre. To je vrh samo sto nista od toga ako si animal lover znajuci kako se pravi :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#121 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by spreca »

Bodkin wrote:
Fudo387 wrote:Jebo te, mi se ne mozemo dogovoriti oko bojkota pasteta a kamo li sta drugo.
I haj’ napravi drzavu?
Za pastetu stvarno vazi ako ces jesti, bolje domacu her je svaka otrov. Gledao sam sta se stavlja u nju. Tito dragi...

Osim ako nije od guscije jetre. To je vrh samo sto nista od toga ako si animal lover znajuci kako se pravi :D
Znamo i kako izgleda kom za rakiju pa je pijemo...nema to veze
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#122 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Fudo387 »

Bodkin wrote:
Fudo387 wrote:Jebo te, mi se ne mozemo dogovoriti oko bojkota pasteta a kamo li sta drugo.
I haj’ napravi drzavu?
Za pastetu stvarno vazi ako ces jesti, bolje domacu her je svaka otrov. Gledao sam sta se stavlja u nju. Tito dragi...

Osim ako nije od guscije jetre. To je vrh samo sto nista od toga ako si animal lover znajuci kako se pravi :D
To je vise dijasporski sentiment, argeta. Isto arlaukanje sinana sakica, znas da qrcu ne valja al’ eto, podsjeca te na neko brdo iza sedam gora i sedam mora...ja, i praziluk ti iz dupeta viri, shoB reko onaj supak iz Cacka. :-D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#123 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Bodkin »

spreca wrote:
Bodkin wrote:
Fudo387 wrote:Jebo te, mi se ne mozemo dogovoriti oko bojkota pasteta a kamo li sta drugo.
I haj’ napravi drzavu?
Za pastetu stvarno vazi ako ces jesti, bolje domacu her je svaka otrov. Gledao sam sta se stavlja u nju. Tito dragi...

Osim ako nije od guscije jetre. To je vrh samo sto nista od toga ako si animal lover znajuci kako se pravi :D
Znamo i kako izgleda kom za rakiju pa je pijemo...nema to veze
Sta je ovo? A rakija je bolja od ovih nekih obojenih jeftinih sranja danas. Ili tipa jeftine votke i dzinovi. Mislim kazu tako. Rakiju ne mogu ni na oblogama :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#124 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by Bodkin »

Fudo387 wrote:
Bodkin wrote:
Fudo387 wrote:Jebo te, mi se ne mozemo dogovoriti oko bojkota pasteta a kamo li sta drugo.
I haj’ napravi drzavu?
Za pastetu stvarno vazi ako ces jesti, bolje domacu her je svaka otrov. Gledao sam sta se stavlja u nju. Tito dragi...

Osim ako nije od guscije jetre. To je vrh samo sto nista od toga ako si animal lover znajuci kako se pravi :D
To je vise dijasporski sentiment, argeta. Isto arlaukanje sinana sakica, znas da qrcu ne valja al’ eto, podsjeca te na neko brdo iza sedam gora i sedam mora...ja, i praziluk ti iz dupeta viri, shoB reko onaj supak iz Cacka. :-D
Ako nista ne moras je u bosni jesti. Sentiment ne igra ulogu :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#125 Re: NE - Proizvodima iz Hrvatske

Post by spreca »

Bodkin wrote:
Sta je ovo? A rakija je bolja od ovih nekih obojenih jeftinih sranja danas. Ili tipa jeftine votke i dzinovi. Mislim kazu tako. Rakiju ne mogu ni na oblogama :D
Kom je ono iz cega se pece rakija......pokiseljena sljiva kad se "pokvari"uskisne i pocne da brodi se naziva Kom.....prava rakija je bog za sav drugi alkohol pogotovu rakija od jabuka
Post Reply