(ne)normalni balasevic tribute bend - Sloga 13.april, petak

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
Yeahlenn

#1 (ne)normalni balasevic tribute bend - Sloga 13.april, petak

Post by Yeahlenn » 03/04/2007 01:49

Nakon koncerta u Zagrebu, (ne)normalni balasevic tribute bend dolazi u Sarajevo. Petak, 13.4. Klub "Sloga", ulaz je slobodan.
(ne)normalni bend iz Vojvodine, osnovan 1999. godine i izvodi iskljucivo
pesme Djordja Balasevica. Ove godine je pojacan novim muzicarima i jos
jednim instrumentom.
Njihova web adresa je: http://www.balasevic.net/bend
Da bi osetili malo atmosfere sa skorasnjeg koncerta u Zagrebu pogledajte
najnovije video klipove:

http://www.youtube.com/watch?v=johQk7kWc3w - Slabo divanim madzarski, prvi deo

http://www.youtube.com/watch?v=KwRyEdbt9rA - Slabo divanim madzarski, drugi deo

http://www.youtube.com/watch?v=nDCmaehYzmw - Ringispil

http://www.youtube.com/watch?v=8UOXi4407IM - Na bogojavljensku noc

Dazdevnjak

#2 Re: (ne)normalni balasevic tribute bend - Sloga 13.april, pe

Post by Dazdevnjak » 04/04/2007 10:01

Yeahlenn wrote:Nakon koncerta u Zagrebu, (ne)normalni balasevic tribute bend dolazi u Sarajevo. Petak, 13.4. Klub "Sloga", ulaz je slobodan.
(ne)normalni bend iz Vojvodine, osnovan 1999. godine i izvodi iskljucivo
pesme Djordja Balasevica. Ove godine je pojacan novim muzicarima i jos
jednim instrumentom.
Koliko ja znam nedavno je, prije nepunih mjesec dana bio nastup banda iz Srbije ( Remorkeri) koji je izvodio pjesme Đorđe Balaševića, i to baš u Slozi. I imali su odličan nastup. znači niste jedini i ekskluzivni, neko je to već napravio prije vas. :D

A isto tako znam da su svi momci iz tog banda donedavno svirali u nenormalnim samo su promjenili pjevača, tako da sam sad zbunjena kako se sad ovaj band zove ne(normalni) kad su momci promjenili ime u Remorkeri.

Elem, nije važno, nego me interesuje jel se baš htjelo da band svira na petak 13ti, jel to neka simbolika u pitanju???
Znate šta se kaže za petak 13ti :D

Uglavnom, hvala na informaciji, ja ne vjerujem da ću doći, što bih dolazila, kad sam već bila na jednom koncertu banda koji svira Balaševića, i čula sam sve pjesme koje sam htjela, i bilo mi je fantastično pa ne bih baš da kvarim taj doživljaj 8) :-)

_sa_

#3 Re: (ne)normalni balasevic tribute bend - Sloga 13.april, pe

Post by _sa_ » 04/04/2007 17:10

Dazdevnjak wrote:
Koliko ja znam nedavno je, prije nepunih mjesec dana bio nastup banda iz Srbije ( Remorkeri) koji je izvodio pjesme Đorđe Balaševića, i to baš u Slozi. I imali su odličan nastup. znači niste jedini i ekskluzivni, neko je to već napravio prije vas. :D
vala bas, ovo 2 put za mjesec ista stvar.

van Basten
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Post by van Basten » 05/04/2007 02:16

A i ovi nenormalni balaši se opasno navadiše na Sarajevu... možda su se i preselili kod nas? Svako malo negdje ovdje nastupaju... eto 13.04. Sloga, a 27.04. najavljeni su i u Coloseumu... mnogo je, kume

Dazdevnjak

Post by Dazdevnjak » 05/04/2007 10:15

van Basten wrote: 27.04. najavljeni su i u Coloseumu...
Pa vjerujem da će malo raje doći u Coloseum jer je to vikend prije prvog maja, i svi će se negdje zaputiti, pretpostavljam većina Sarajlija prema moru ako bude lijepo vrijeme.

Ma da se radi o bilo kojem drugom bandu, prvi maj je prvi maj, nekoliko dana odmora, raja jedva čeka da se ispali iz grada :D

Yeahlenn

Post by Yeahlenn » 05/04/2007 10:45

U klubu Sloga ce nastupati:

Nenad Jelenkovic, osnivac (ne)normalnog benda, pevac i gitarista
Misha Milojevic - prvi saxofonosta (ne)normalnih od 2001, odsvirao 70% koncerata benda, svirao je i prvu svirku u Sarajevu 2004.
Vlasta Veresh - prateci vokal, u bendu od 2002, pevala na prvoj svirci u Sarajevu
Dragan Jovanovic - bubnjar koji je prisustvao na 1. koncertu (ne)normalnih
Darko Domonji - klavir, covek koji je nastupao sa mnom u Balasevic tribute veceri pre nego sto je nastao bend.
Tu ce biti jos i violina i harmonika, kao pojacanje.

U bendu je sviralo oko 20-ak muzicara od 2001 do 2006., a vecina postave iz 2005/2006 (ukljucujuci klavijaturiste, koji su od pocetka svirali u bendu) je napravila novi Balasevic tribute pod nazivom Remorker, i ne sumnjam da zvuce odlicno. Cuo sam da je bilo super u Slozi.

Sto se tice Coloseuma, to je skroz drugacije od koncerta u Slozi, to bolje znate nego ja, a slazem se da zbog 1. maja moze biti slabija poseta.

Samo tri nastupa je bend imao od 2004. do danas, pa ne mislim da je ovo sada puno.
A da li je puno Balasevica... meni nikad nije dosta :)
Kome je puno, on nece doci, kome nije, on ce doci... sto bi neko pravio veliku frku oko toga?

Odabi

#7 Re: (ne)normalni balasevic tribute bend - Sloga 13.april, pe

Post by Odabi » 05/04/2007 10:50

_sa_ wrote:
Dazdevnjak wrote:
vala bas, ovo 2 put za mjesec ista stvar.
Ja znam ko ide... i to 99,9% :oops: :D :D

Odabi

Post by Odabi » 05/04/2007 10:52

Yeahlenn wrote:A da li je puno Balasevica... meni nikad nije dosta :)
Kome je puno, on nece doci, kome nije, on ce doci... sto bi neko pravio veliku frku oko toga?
Slazem se s'tobom :thumbup: :D

Tisina

Post by Tisina » 05/04/2007 11:32

ovaj bend nije nastupao do sada u Sarajevu ;) vidjet cemo kako ce proci prvi put, doduse pokupivsi slavu koju su kreirali drugi ljudi :) znamo kao se to zove u Sarajevu :)

Dazdevnjak

Post by Dazdevnjak » 05/04/2007 11:43

Yeahlenn wrote: A da li je puno Balasevica... meni nikad nije dosta :)
Bogami moja mama da nastupa dvaput mjesečno bilo bi mi previše, a kamoli u martu dvaput, pa u aprilu dvaput da slušam đoletove pjesme :lol:

Možda si ti član benda pa je sasvim logično da ti nikad nije dosta Đoletovih pjesama.
A znaš šta se piše za Rowana Atkinsona koji je tolike godine glumio mister Beena da je na kraju potražio pomoć psihologa zbog krize identiteta, i on je sam počeo vjerovat da je Mister Been.
:D
Svaka sličnost sa stvarnim ličnostima je slučajna :D

I ne pravim ja frku, šta se odmah vrijeđaš 8-)

Yeahlenn

Post by Yeahlenn » 05/04/2007 12:16

Daj da zatrujemo svaki forum i svaku temu koliko god moze, a?

Sorry, ali vi se sada bavite politikom, i lobirate. Ja nisam rec rekao kada je bend Remorker ugovarao svirku, cak sam porucio gazdi Sloge da sviraju dobro, i to cu svakom reci.
Nisam smetao na svim forumima gde ste najavili svirku, iako mislim da je prica neiskrena i da je na silu. (jer da je bilo ko od njih to iskreno radio, onda bi napravio Balasevic tribute pre 7 godina kada je trebalo samo rada i znoja da bi se bilo sta napravilo i gradilo).

Sada kada (ne)normalni bend najavljuje svirku, daj da malo trujemo?

Mislim da ce ljudi ipak doci da slusaju Balaseviceve pesme, i neka sami procene sta im je lepse. A privatne stvari unutar bendova ostavite za bendove, ako vec niste ne znate istorijat benda.
Ni ja ne verim Stingu i Peppersima da li se slazu, ko se drogira, itd, vec idem da slusam njihovu muziku.

"pokupivsi slavu koju su kreirali drugi ljudi"...

Kao, 4 instrumenta su od ranije, ali ima novih, pa to nije to? :)

Djole je kreirao pesme, ja sam kreirao (ne)normalni bend, ugovorio sve svirke benda, finansirao bend, vise puta sastavljao bend od drugih muzicara, i to sve radio kada je bilo najteze, a buduci da su pomoci i zalaganje ostalih bili na slabom nivou, naravno da niko ne moze da prisvoji bend samo zato sto je svirao u njemu.

(ne)normalni bend nije pevac, nisu muzicari. (ne)normalni bend je mnogo vise od toga. (ne)normalni bend je rad i iskrena ljubav prema tome.
(ne)normalni bend je ideja, koncert u mojoj dnevnoj sobi i u pozorisnoj sali u Staroj Pazovi, (ne)normalni bend je Dejan koji je doveo pun autobus iz Beograda na koncert u St. Pazovu. (ne)normalni bend je Guta iz Zrenjanina koji pokusava da gurne bend gde god moze. (ne)normalni bend je Pera iz Indjije, Bukva iz Zemuna... oni koji su najvise pomagali bendu...

Jedino sto bi prijalo bivsim muzicarima benda i prijateljima, je da covek koji je osnovao pricu, i dao 18.000 puta vise sebe u tome, napusti celu pricu, i ostavi sve sto je radio do sada.

Sorry, ali isuvise mi je stalo do ovoga...

Dazdevnjak

Post by Dazdevnjak » 05/04/2007 12:26

Ma uopste ne zelim niti nemam namjeru da se svadjam s tobom.

Imamo mi izraz u Bosni za taj tvoj odgovor: Šta si se upalio ko kutnjak majke ti :D

Dodji u Sarajevo, odsviraj svoje, uzmi lovu, i razguli!
8-)

Tisina

Post by Tisina » 05/04/2007 12:29

Istina nije trovanje :)
ti dragi nas veliki Jelene lobiras :) gdje god mozes :)) sta mi imamo od toga sto pisemo ovo? osim licne satisfkacije sto ne dopustamo da nas se laze u lice? nemamo niti posao, niti pare, niti bilo sta...
sta ti imas? licnu slavu, dogovrene poslove i pare :)

and that is real life

naravno da ideja (ne)normalnosti nije bend ali nisi ni ti kao individua a svojim ponasanjem si se udaljio od toga milione kilometara, bend Remorker uopce ni ne razmislja o tebi, cak ni ne znaju da se ovdje piskara o ovom bendu a nisam sigurna da bi ih mnogo i zanimalno, ali razmisljamo mi eto :) zato sto prodajes cistu suplju :) ali je lose kad mislis da je sarajlijama mozes prodati :) samo ti sviraju i zaradjuj :) ali mojne supljirati Tita ti :)

Dazdevnjak

Post by Dazdevnjak » 05/04/2007 12:38

Ja samo zaboravih da dodam da u ovom gradu postoje fanovi i prijatelji
Remorkera i nemaju čega da se stide

A vi hocete li svoje uspjeti da steknete to cemo tek da vidimo. :D

Remorkeri su se uspjeli dokazati ovom gradu svojom svirkom i atmosferom.

Vi ćete tek to pokusati.

Yeahlenn

Post by Yeahlenn » 05/04/2007 13:35

Moze da se uvede pravilo da se ogranice smajl na 3 po poruci? :)

Ja nisam individua u ovoj prici...
Nego moji (ne)normalni prijatelji ne trce po forumima da bi se raspravljali, vec posmatraju to sa strane, i ne mogu da veruju koliko su neki zastranili, i najvise sto meni zameraju je to sto uopste odgovaram.

Tisina se udaljila milione kilometara zato sto se zakacila za neki brodic :)
Osim toga, zlonamerna si, zato sto pominjes pare i dogovorene poslove, zato sto znas da me to najvise vredja.
A vredja me zato sto svi znaju kako se ja ophodim prema tome, i koliko sam ja u zivotu imao minusa, i kako sam "zarade" potrosio.

Dovodio sam 20 ljudi u svoju kucu nekoliko puta, doveo 400 ljudi na koncerte u Staru Pazovu, kada je karta bila besplatna, a zakup sale i ozvucenje skupo.
Mislis da je to bend organizovao ili moja individua?

Ja bih najvise voleo da su svi bili kao ja, i da je to bio zajednicki bend, i da je svako gurao, danas nam ni Parni Valjak ne bi bio ravan :)
Ne moze da se pita svako isto u zivotu, vec po zasluzi...

A moje ponasanje je da sam pobegao od atmosfere kakvu ne zelim da vidim u bendu sa kojim sviram. Svima sam pozeleo srecu, i svako moze da svira bez mene.

Sta hocete od mene sad? Da ne radim ono sto najvise volim?

Tisina

Post by Tisina » 05/04/2007 14:28

Yeahlenn wrote: Ja nisam individua u ovoj prici...

Mislis da je to bend organizovao ili moja individua?

Ja bih najvise voleo da su svi bili kao ja, i da je to bio zajednicki bend, i da je svako gurao, danas nam ni Parni Valjak ne bi bio ravan :)

Sta hocete od mene sad? Da ne radim ono sto najvise volim?
da li si ti uopste svjestan koliki ti je ego??

nigdje se ja nisam udaljila ne brini se ti za mene :) blize sam nego ikada :)
a sto se tice love, tu stojim iza svake napisane rijeci jer znam puno toga o svemu, ovim svirkama.
potpisujem da si mi u lice sam rekao neke stvari koje si sam poslije opovrgnuo svojim postupcima.... to se inace naziva lazima..
a da ne govorim o tome sto si iza ledja svasta pricao bilo meni o drugima ili drugima o meni :) ja ti bar sve u lice kazem sta mislim

Yeahlenn

Post by Yeahlenn » 05/04/2007 15:11

To nije ego, to je: Nisam glup, znam sta sam radio, a sta oni nisu, ne daj (ne)normalnu pricu tezgarosima i onima kojih boli dupe za ovo, to su mi dokazali milion puta.

A sad ce da ginu za Remorker pricu, ali to me ne zanima. Neka je sa srecom.

Ja potpisujem da nisam slagao nista i potpisujem da bih bio najsrecniji kada bih dolazio svuda da pevam za dzabe, jer od ovoga sto sam radio i sto radim, kad podvucem crtu, bio sam uvek u minusu, a uvek sam prvo gledao da muzicare platim.
Samo sto kada sam ja sedeo kuci, onda je prica stajala po 6 meseci nije bilo svirke. Niko nije mrdao.

Samo sto ti pricas istinu verzije benda Remorker, jer si sa njima super drugar. Pri tome verujem da se ti boris za pravdu, i ne sumnjam da imas lose namere, ali je rezultat takav da to nije ispravno.

Isto kao sto bi bilo nekorektno da sam ja uletao na forum da blatim bend Remorker (iako imam mnogo toga da kazem), tako nije korektno ni da podbadas temu u kojoj je najavljen koncert drugog benda.
Ti uleces sa licnim pricama i u raspravu, ne znam kako ti nije dosta vise? Ne slazemo se, i ne vidim da cemo se sloziti. Jer, ja znam kako je bilo od 1999. godine, a ti znas neke detalje iz price sa clanovima bivseg benda koji me mrze jer ne sviraju vise u (ne)normalnom bendu.

Na svakom forumu se moze videti da nikada nisam zapoceo raspravu, vec sam samo odgovarao i branio se od napada.

Za mene je normalna stvar u zivotu da neki ljudi vise ne sviraju zajedno. Sada ima dva benda, svako na svoju stranu, neka se svira i peva, i neka je svima srecno.
Neko voli jedno, neko voli drugo neko voli oba... Cemu mrznje i negativnosti toliko?
Ovo je tema za koncert (ne)normalnih za petak 13. Mi cemo da odsviramo najbolje sto mozemo, i jedva cekamo...
Pozdrav svima

konyan

Post by konyan » 05/04/2007 15:19

Stvarno, prepucavanja na stranu ili privatno e-mailom.

Jelen mozda jeste supak, isto tako mozda jeste borac za pravdu na svijetu, ali ne vidim da nas se to tice previse.. Znaci, koncert 13.04., pa ko voli neka izvoli. I utvrdite tada ko bolje svira i koga vrijedi slusati. Sve ostalo..dajte ljudi, je li vise dosta.. :D

Tisina

Post by Tisina » 05/04/2007 16:21

jeste u pravu si ;) nije ovaj topic vrijedan ovolikih reakcija ;)

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

Post by chuchumbamayumbe » 05/04/2007 18:17

A da li neko zna kada "pravi" Djordje Balasevic namjerava da odrzi jedan veliki koncert, recimo opet u Zetri?
Znam za onu prethodnu izradu, ali ja mislim da je proslo dovoljno godina da se prasina slegla i da bi mogao da dodje? Mogao bi komotno Zetru da napuni!

Yeahlenn

Post by Yeahlenn » 05/04/2007 20:16

Ove godine je 30 godina Djoleta na sceni, i postoji prica da ce na jesen da krenu koncerti, i da ce da se obuhvate sva veca mesta EX YU...

Nadam se da ce krenuti turneja, vreme bi bilo...

ps
Konyan, thanx sto si spustio loptu na zemlju... pa sve da si rekao i da sam supak 100% :)

kicky

Post by kicky » 05/04/2007 20:41

Ja sam bio na koncertu u Zagrebu. Bilo je OK, ali ne predobro ili fantastično ili famozno...Onaj što pjeva je malo dosadan sa svojom pričom, pjevo je korektno, ali jebemu mater nije bilo ni dunje, ni protine kćerke, ni život je more, ni računajte na nas. Moje 4 najdraže pjesme... Ako je ulaz slobodan otiđite, ali kad bi opet moro dat 45 kuna, razmislio bi i radije bi žico još 30 i otšo na koncert Mostar Sevdah Reuniona.

Post Reply