Ne mogu nikako pronaći posao

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#26 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by zrakomlat »

Grimizni Filter wrote: 30/05/2020 19:33 koji poso?

taksi, konobar?
Da, u Mostaru postoje samo državne firme, kafići i taksi službe ccc.

Trenutno na posao.ba Mostar ima sigurno 5 oglasa za poslove iz prodajnog sektora gdje je plata preko 1000 KM, odmah ili za par mjeseci.


A na kraju, bolje imati posao i kao taksista nego ne imati posao u BHTelecomu.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#27 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by P308 »

...
Last edited by P308 on 31/05/2020 10:01, edited 1 time in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#28 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Dope_Man »

zrakomlat wrote: 30/05/2020 19:32
Grimizni Filter wrote: 30/05/2020 16:20 Pa u Mostaru ne može dobit posao ni djete 100% RVI treba dat pare šerifu špagi, edinu mušiću i salemu mariću, uglavnom sve dok se vi omladina ne ustanete zajedno sa roditeljima i ovu bandu dobro ne izdegenečite nema vam selameta tamo nikakva.

Ne kloni duhom idi trči nađi kera sebi nešto samo ne pshički padat i navuć se na droge, alkohol i kocku to im je za cilj ovih iz SDA.
Zašto to dijete ne traži posao van državnog sektora?

Ima poslodavaca na koje gore navedeni nemaju nikakav uticaj i ne treba dati nikome pare za zaposlenje. Al treba nešto znati i htjeti raditi jbg.

Nemogućnost zaposlenja na budžet ne znači da se ne može naći posao (nevezano za dijete iz gornjeg teksta)
Ima takvu bivsu kolgicu s faksa. Ne prolazi na konkursima, zali se kako drugi prolaze na stele ovo ono.. ali joj ne pada na pamet da ode traziti u privatni sektor (gdje su svi s faksa zaposleni ako su zeljeli raditi). Ne, ona "zasluzuje" i mora na drzavnu sisu.

Na temu: Sve ti je receno, kreni od firme do firme. Mostar je ipak veliki regionalni centar, nisi u Stocu ili Prozoru ili sta vec pa da si bas ogranicen opcijama. Posla ima. Ne divnog, ne bajnog za nekog sa samo srednjom i malo iskustva u skladistu kao ti, ali ga ima, pa makar takvih poslova u skladistu Binga i drugih trznih centara. CV je opcija bolja za neke vise pozicije, posebno kad imas CV koji pokazuje nesto, za te nize ti je uvijek bolje pojaviti se na vratima firme. Naravno, kreni i od porodice i poznanika, vecina ljudi koje znam dobije posao jer neko od poznanika cuje od nekog da ima nesto, pa kaze da ode do firme itd..
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#29 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Rothmans »

Provo990 wrote: 30/05/2020 13:08 Neznam vise sta da radim gdje god posaljem zivotopis nema odgovora ili bude odgovor javit cemo vam medutim nista od toga,ovo pocinje lagano pshicki ubijat i jako malo oglasa ima gdje se nudi posao...Problem je u tome sto nemam ja štele za posao ,a mislim glupo mi je ici van sam a i neznam sta me čeka.Imal iko neki savjet ,prijedlog ili bilo sta mi je ciniti po tom pitanju bio bih zahvalan?Znam da vas ima jos u istoj situaciji pa mozete slobodno pisat kako se snalazite sta radite i tako .
Jos danas odmaraj i odmah sutra razguli od magacina do magacina, kad vec trazis obican posao. Ima posla , svi traze radnike , bitno je samo ne gubit vrijeme. Kroz poso je puno lakse naci i sljedeci bolji i bolje placen , a od slanja cv-a nema nista. To samo sebe tjesis da se kao trudis ,al' niko ti ne da priliku pa kao nije do tebe. Prohodaj i pricaj s ljudima.
Provo990
Posts: 18
Joined: 30/05/2020 13:01

#30 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Provo990 »

mali_balon wrote: 30/05/2020 19:20 Ma mani se ti pisanja CVija, kucanja firmama na vrata i ostale gluposti, to sto je u normalnom svijetu normlano kod nas nije.
Energiju ulozi ili i trazenje stele ili u ucenje njemackog i trazenje posla tamo.....a imas i sloveniju i hrvatsku probaj tamo
Ja sam nakog 20g ostao bez posla, nisam imao stele, CV (jedan od gazdi mi rece ti samo sto nisi astronaut bio), od neozbiljnosti raznih gazdi, do polupismenih HR menagera......ma knjigu napisat....varakao se 8 godina radio u skladistu, arapi, stranci, do brand menagera, mobing, razna izdrkavanja raznih sefova i sefica, polupismenih likova itd itd......i skontam ako cu se patit odo vani da znam za sta se patim.....prva frima poslao cv i evo 1g vani ljepota......rahat....1mjesec radim po EU 1mjesec kuci
I ja isto mislim da od pisanja zivotopisa i odlaska na vrata od firme do firme nema nista nezna te nece te ni saslusat jbga.Nazlost cini se da jedino rjesenje odlazak van .
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#31 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by amko761 »

A možeš i vjerovati u šarene laže ovih po forumima po internetima. Dok se ne suočiš sa stvarnošću :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19229
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by mk ultra »

Provo990 wrote: 31/05/2020 13:27
mali_balon wrote: 30/05/2020 19:20 Ma mani se ti pisanja CVija, kucanja firmama na vrata i ostale gluposti, to sto je u normalnom svijetu normlano kod nas nije.
Energiju ulozi ili i trazenje stele ili u ucenje njemackog i trazenje posla tamo.....a imas i sloveniju i hrvatsku probaj tamo
Ja sam nakog 20g ostao bez posla, nisam imao stele, CV (jedan od gazdi mi rece ti samo sto nisi astronaut bio), od neozbiljnosti raznih gazdi, do polupismenih HR menagera......ma knjigu napisat....varakao se 8 godina radio u skladistu, arapi, stranci, do brand menagera, mobing, razna izdrkavanja raznih sefova i sefica, polupismenih likova itd itd......i skontam ako cu se patit odo vani da znam za sta se patim.....prva frima poslao cv i evo 1g vani ljepota......rahat....1mjesec radim po EU 1mjesec kuci
I ja isto mislim da od pisanja zivotopisa i odlaska na vrata od firme do firme nema nista nezna te nece te ni saslusat jbga.Nazlost cini se da jedino rjesenje odlazak van .
ako želiš probaj ljubuski, ŠB, posušje, grude, možda ti je posušje daleko za svaki dan... naci ces nesto sigurno ;-)

jbg, imam i ja perfekt CV i sad kad želim da promjenim zajebavaju me razni... to je tako, jebe te 3x dolazim na razgovore, sa upravom, HR ovi oni, na kraju ne prime nikoga, njima do posla nekog bilo, da se vrte... to je meni gore nego sve ostalo, a većinom je u većim firmama tako

malo je čudno vrijeme, ali ima posla, javi se ovim proizvodnim firmama dole po ZHK :thumbup:
šalji na njihove mailove CV, pošalji svima, valjda se jedan od 50 javi...

http://szz-zzh.ba/2020/03/23/oglas-za-p ... x-d-o-o-2/

http://szz-zzh.ba/2020/03/13/enigma-d-o ... -za-posao/

http://szz-zzh.ba/2020/02/13/nuic-d-o-o ... nih-mjest/
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#33 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Rothmans »

Provo990 wrote: 31/05/2020 13:27
mali_balon wrote: 30/05/2020 19:20 Ma mani se ti pisanja CVija, kucanja firmama na vrata i ostale gluposti, to sto je u normalnom svijetu normlano kod nas nije.
Energiju ulozi ili i trazenje stele ili u ucenje njemackog i trazenje posla tamo.....a imas i sloveniju i hrvatsku probaj tamo
Ja sam nakog 20g ostao bez posla, nisam imao stele, CV (jedan od gazdi mi rece ti samo sto nisi astronaut bio), od neozbiljnosti raznih gazdi, do polupismenih HR menagera......ma knjigu napisat....varakao se 8 godina radio u skladistu, arapi, stranci, do brand menagera, mobing, razna izdrkavanja raznih sefova i sefica, polupismenih likova itd itd......i skontam ako cu se patit odo vani da znam za sta se patim.....prva frima poslao cv i evo 1g vani ljepota......rahat....1mjesec radim po EU 1mjesec kuci
I ja isto mislim da od pisanja zivotopisa i odlaska na vrata od firme do firme nema nista nezna te nece te ni saslusat jbga.Nazlost cini se da jedino rjesenje odlazak van .
Pa kako ces vani kad ovdje ne smijes nikog pitat za posao ? Vani jedva cekaju takve snalazljive ...
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#34 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by freelancerusk »

Provo990 wrote: 31/05/2020 13:27
mali_balon wrote: 30/05/2020 19:20 Ma mani se ti pisanja CVija, kucanja firmama na vrata i ostale gluposti, to sto je u normalnom svijetu normlano kod nas nije.
Energiju ulozi ili i trazenje stele ili u ucenje njemackog i trazenje posla tamo.....a imas i sloveniju i hrvatsku probaj tamo
Ja sam nakog 20g ostao bez posla, nisam imao stele, CV (jedan od gazdi mi rece ti samo sto nisi astronaut bio), od neozbiljnosti raznih gazdi, do polupismenih HR menagera......ma knjigu napisat....varakao se 8 godina radio u skladistu, arapi, stranci, do brand menagera, mobing, razna izdrkavanja raznih sefova i sefica, polupismenih likova itd itd......i skontam ako cu se patit odo vani da znam za sta se patim.....prva frima poslao cv i evo 1g vani ljepota......rahat....1mjesec radim po EU 1mjesec kuci
I ja isto mislim da od pisanja zivotopisa i odlaska na vrata od firme do firme nema nista nezna te nece te ni saslusat jbga.Nazlost cini se da jedino rjesenje odlazak van .
Koliko je kriva vladajuća garnitura za odlazak mladih iz države, isto toliko je kriv i ovaj vaš mentalni sklop koji imate... Ne mogu, ne može se, nije to za mene, moram čekati da me zovnu na posao, nema se, ovdje se ništa ne isplati, ako nemam štele neću nikad ni raditi, neće me niko ni saslušati, džaba se javljam, bolje sjediti kod kuće i kukati...

Hajte u Njemačku, sretno vam bilo. :skoljka:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#35 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by NecuVise »

Ja mislim da pokretač teme uopšte nije zainteresovan da primi savjet i da samo džaba gubite vrijeme.
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#36 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by use your illusion »

Jarane i ja sam ti u skoro istoj situaciji samo što imam 30 godina i završio sam fax ecc.. imam staza dvije godine al je zeznuto naći posao pogotovo u svojoj struci. Sačekat ću još par mjeseci, eto nešto bi moglo biti mada teško. Onda neću birati gdje i šta raditi. Probat u bingu, možda cak i u preventu jer psihički ubija sjedenje kući. Valjda se lakše može naći posao kod ovih nepoželjnih poslodavaca
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#37 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by mali_balon »

Provo990 wrote: 31/05/2020 13:27
mali_balon wrote: 30/05/2020 19:20 Ma mani se ti pisanja CVija, kucanja firmama na vrata i ostale gluposti, to sto je u normalnom svijetu normlano kod nas nije.
Energiju ulozi ili i trazenje stele ili u ucenje njemackog i trazenje posla tamo.....a imas i sloveniju i hrvatsku probaj tamo
Ja sam nakog 20g ostao bez posla, nisam imao stele, CV (jedan od gazdi mi rece ti samo sto nisi astronaut bio), od neozbiljnosti raznih gazdi, do polupismenih HR menagera......ma knjigu napisat....varakao se 8 godina radio u skladistu, arapi, stranci, do brand menagera, mobing, razna izdrkavanja raznih sefova i sefica, polupismenih likova itd itd......i skontam ako cu se patit odo vani da znam za sta se patim.....prva frima poslao cv i evo 1g vani ljepota......rahat....1mjesec radim po EU 1mjesec kuci
I ja isto mislim da od pisanja zivotopisa i odlaska na vrata od firme do firme nema nista nezna te nece te ni saslusat jbga.Nazlost cini se da jedino rjesenje odlazak van .
Vid CV moras imat, vec su ti rekli,popunjen kratko jasno, sve rubrike fino popounjene itd itd.....na nasem i na stranim jezicima......a to hodanje od firme do firme zaboravi....imas ovdje svega, pametnjakovca koji veze sa zivotom nemaju to su tipovi kiji ce ti rec ima posla za 500KM a tebi mjesecni troskovi zivota 800KM ili ides na posos da bi bio u minusu pa ti onda kazu vidis da posla ima ali niko nece da radi...to su likovi koji imaju poso i ond seru ovdje raji kako se moze.....sto se kaze lako je tudjim kurcem gloginje mlatit......

Konkurises i dalje na poslove, ides na razgovore da steknes i to iskustvo, mozda ti isoadne kakav poslic da vidis kako je radit u BIH pa ces brze bolje prije odluciti d aides vani, uci jezik idi vani....mlad si bolje ti vani zapoceti novi zivot nego ovdje zivotariti....ili trazi stelu i uvali se na drzavnu sisu sve ostalo je tanko. .
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#38 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by zrakomlat »

NecuVise wrote: 31/05/2020 14:39 Ja mislim da pokretač teme uopšte nije zainteresovan da primi savjet i da samo džaba gubite vrijeme.
Vjerovatno ne traži posao uopšte. Tema otvorena iz dosade.
Provo990
Posts: 18
Joined: 30/05/2020 13:01

#39 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Provo990 »

Vitezanin wrote: 30/05/2020 19:01 Dečko, mozeš barem nekoliko stvari uraditi i to često upali. Evo, već su ti spomenuli CV; to se da srediti i bez obzira koliko imao radnog iskustva, opet mozeš fino to sastaviti.

Drugo, pretpostavljam da si neku školu završio. Tu gdje ziviš (ako sam shvatio Mostar) izguglaš lijepo, recimo desetak firmi, koje su uskoj vezi s tim što si završio ili to gdje imaš nekog radnog iskustva. Odeš na website i fino vidi imaju li formu za prijavu za posao. Ako nemaju pošalji CV na njihov mail (ako imaju poseban mail za ljudske resurse, to pogledaj), a mozeš i lično odnijeti i reći da bi volio predati svoj CV bez obzira da li imaju otvorene pozicije ili ne.

I to uradiš i s ostalim firmama.

Posao je teško naći, ali posla ima.

I također, ja bih ti savjetovao da bez obzira na tvoju nuznu potrebu da radiš, ipak ostaviš fin dojam, ako već dođeš do razgovora. Nikad se nemoj predstaviti u stilu "Meni posao treba pod svaku cijenu, samo me zaposlite, radit ću šta god". Često ljudi to urade i onda šefovi ubijaju u mozak one koji nemaju stav i rade sve po svaku cijenu. Ipak imaj malo stila i izrazi spremnost da radiš, ali nikada nemoj biti "jadan". Ne znam jesam li bio jasan šta zelim reći, ali uglavnom treba imati malo i samopouzdanja.

Eto, zelim ti sve najbolje i već danas kreni u akciju. Posao ćeš naći ukoliko to zaista zeliš.

:)
radio sam takvo prije,drugarica napise cv boli glava ali jednostvano nece da zovnu ni na razgovor a kamoli nesto vise u tome je problem saljem ja cv-ove gdje stignem,trudim se koliko mogu ali nikako me dozivit
Provo990
Posts: 18
Joined: 30/05/2020 13:01

#40 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Provo990 »

NecuVise wrote: 31/05/2020 14:39 Ja mislim da pokretač teme uopšte nije zainteresovan da primi savjet i da samo džaba gubite vrijeme.
uvijek se jave likovi sa glupim komentarima
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#41 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by nagibSA »

Tesko je tako bas bukvalno od vrata do vrata, prvi ti sto pricaju nisu tako radili. Isto kao sto nigdje ne ides nenajavljen, tako i tu te neko mora 'najaviti', preporuciti, pohvaliti i sl.

Mnogo je tu okolnosti i stvari koje odlucuju, nije samo puka stela (struka, osobine, utisak, iskustvo...). Svojevremeno sam dobio u isto vrijeme dva "drzavna posla" pa sam mogao da biram, jedan preko veze, drugi samo preporuka (nista posebno), i sam sam se iznenadio da su mi bas toliko izasli u susret. Prije toga naravno radio kod privatnika, nisam cekao drzavno samo.

Dosta je lijenih ljudi, cekaju neke poslove iz snova, nekih lijevih struka (i to je jako bitno)...

Vrijeme je takvo da se mogu snaci samo ljudi koji znaju nesto konkretno raditi i oni sa tim vezama. Oni izmedju....a takvih je najvise

Tih sto je najvise me i najvise 'nerviraju' nije posao samo drzavna sisa sto kazete. Kreni nesto pa vremenom napreduj, trazi i sl. Bolje raditi i za tih 500KM, nego nemati ni za kafe.

To je zaostavstina nekog komunistickog razmisljanja, kada je u to vrijeme bilo dovoljno zavrsiti fakultet i to prakticno bilo kakav.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#42 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Ramzess Veliki »

Bolje su plate kod privatnika nego u drzavnoj sluzbi.
Ali se plata mora zaraditi ... sto nekima nije draga opcija. :lol:
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#43 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Mea_parvitas »

Ako neko zna da ima posao za stomatologa, cijelo Sa dolazi u obzir, nek javi, hvala...
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#44 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by AenemA »

Ja momku predlažem da se učlani u kakvu jaču stranku, npr. SDA. Počni kao kakav portir ili šofer, ako se pokažeš da imaš “šlifa” mogao bi jako brzo do kakvog kantonalnog jal’ opštinskog funkcionera.
Eno lik 12 godina studirao, ponavljao razrede, ni manje ni više, ministar!
Sve je moguće u pravoj stranci sa pravom rajom.
User avatar
krofnaa*
Posts: 189
Joined: 30/04/2013 00:50

#45 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by krofnaa* »

Provo990 wrote: 30/05/2020 13:08 Neznam vise sta da radim gdje god posaljem zivotopis nema odgovora ili bude odgovor javit cemo vam medutim nista od toga,ovo pocinje lagano pshicki ubijat i jako malo oglasa ima gdje se nudi posao...Problem je u tome sto nemam ja štele za posao ,a mislim glupo mi je ici van sam a i neznam sta me čeka.Imal iko neki savjet ,prijedlog ili bilo sta mi je ciniti po tom pitanju bio bih zahvalan?Znam da vas ima jos u istoj situaciji pa mozete slobodno pisat kako se snalazite sta radite i tako .
Kreiraj CV tako da bude upadljiv, drugaciji od drugih. Imas na internetu more template-a koje mozes iskoristit. Obrati paznju na estetiku i pravopis u CV-u.

Nemoj biti skroman, navedi sve programe koje znas koristiti i pokusaj prosiriti znanje u jos nekom polju sto se tice softvera koji bi bio relevantan za posao koji trazis... imas tutorijala na youtube koliko hoces. Bavis li se necim u slobodno vrijeme? Da li si ikada radio ista samostalno? Sve svoje vjestine i hobije navedi i upakuj da zvuci profesionalno.

Tipa ako znas kako podici sistem i ocistiti racunar od virusa napisi:
Napredno poznavanje rada i odrzavanja operativnog sistema Windows.

Pronadji mail adrese od pojedinih firmi i uz CV posalji molbu za posao i pismo namjere gdje ces opisati zasto bas u toj firmi zelis da radis.

Prosiri svoju pretragu i na druge vece gradove tipa Sarajevo i Tuzla.

Nemoj padati u ocaj. Ljudi koji su zaposleni zaboravljaju kako je tesko naci posao. Bio sam u istoj situaciji ali onaj ko trazi posao taj ce ga i naci.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#46 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Henry Chinaski »

Iz postova sam shvatio da nemaš ambiciju za nekim dodatnim školovanjem nego tražiš posao koji ne zahtijeva veliko znanje ili iskustvo?
Na tvom mjestu bih tražio posao u građevinskom sektoru koji ne mora biti previše plaćen ali koji ti daje priliku da se usavršiš u nekom zanatu (keramika, vodoinstalaterstvo, parketarstvo, stolarija, zidanje...). Potrebno je malo strpljenja i truda ali sa znanjem bilo čega od nabrojanog nećeš propasti. Poslije zavisi od tebe, a uz pravi pristup, zanatom se možeš i obogatiti.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#47 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by dobar osjecaj »

Henry Chinaski wrote: 03/06/2020 09:57 Iz postova sam shvatio da nemaš ambiciju za nekim dodatnim školovanjem nego tražiš posao koji ne zahtijeva veliko znanje ili iskustvo?
Na tvom mjestu bih tražio posao u građevinskom sektoru koji ne mora biti previše plaćen ali koji ti daje priliku da se usavršiš u nekom zanatu (keramika, vodoinstalaterstvo, parketarstvo, stolarija, zidanje...). Potrebno je malo strpljenja i truda ali sa znanjem bilo čega od nabrojanog nećeš propasti. Poslije zavisi od tebe, a uz pravi pristup, zanatom se možeš i obogatiti.
Istina. Kvalitetni majstori su rijetkost i iako su to fizicki cesto jako teski poslovi, sigurno se isplate.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#48 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Henry Chinaski »

dobar osjecaj wrote: 03/06/2020 10:11
Henry Chinaski wrote: 03/06/2020 09:57 Iz postova sam shvatio da nemaš ambiciju za nekim dodatnim školovanjem nego tražiš posao koji ne zahtijeva veliko znanje ili iskustvo?
Na tvom mjestu bih tražio posao u građevinskom sektoru koji ne mora biti previše plaćen ali koji ti daje priliku da se usavršiš u nekom zanatu (keramika, vodoinstalaterstvo, parketarstvo, stolarija, zidanje...). Potrebno je malo strpljenja i truda ali sa znanjem bilo čega od nabrojanog nećeš propasti. Poslije zavisi od tebe, a uz pravi pristup, zanatom se možeš i obogatiti.
Istina. Kvalitetni majstori su rijetkost i iako su to fizicki cesto jako teski poslovi, sigurno se isplate.
Mislim da to nije problem jer on traži posao u skladištu!?
S druge strane, često i nisu teški poslovi.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#49 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by dobar osjecaj »

Henry Chinaski wrote: 03/06/2020 10:17
dobar osjecaj wrote: 03/06/2020 10:11
Henry Chinaski wrote: 03/06/2020 09:57 Iz postova sam shvatio da nemaš ambiciju za nekim dodatnim školovanjem nego tražiš posao koji ne zahtijeva veliko znanje ili iskustvo?
Na tvom mjestu bih tražio posao u građevinskom sektoru koji ne mora biti previše plaćen ali koji ti daje priliku da se usavršiš u nekom zanatu (keramika, vodoinstalaterstvo, parketarstvo, stolarija, zidanje...). Potrebno je malo strpljenja i truda ali sa znanjem bilo čega od nabrojanog nećeš propasti. Poslije zavisi od tebe, a uz pravi pristup, zanatom se možeš i obogatiti.
Istina. Kvalitetni majstori su rijetkost i iako su to fizicki cesto jako teski poslovi, sigurno se isplate.
Mislim da to nije problem jer on traži posao u skladištu!?
S druge strane, često i nisu teški poslovi.
Slazem se s tobom, samo dodajem da mi je jasno da to nisu laki poslovi, cisto da objasnim da nemam pogresnu percepciju tih zivota i zanimanja. Veoma postujem kvalitetne majstore i zanate.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#50 Re: Nemogu nikako pronac posao

Post by Henry Chinaski »

dobar osjecaj wrote: 03/06/2020 10:26 Slazem se s tobom, samo dodajem da mi je jasno da to nisu laki poslovi, cisto da objasnim da nemam pogresnu percepciju tih zivota i zanimanja. Veoma postujem kvalitetne majstore i zanate.
Ne samo da ih poštujem. Igrom slučaja radim umne poslove ali se svakako mogu zamisliti da radim neki zanat i to sa velikim zadovoljstvom.
Čak sam jedno vrijeme razmatrao opciju da napravim takav zaokret u životu.
Post Reply