Ne izlazak na izbore

mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#1 Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

Interesuje me sta vi mislite. Uvijek sam zagovarao da treba izaci na izbore, da svi moramo glasati, ali sada izgleda da se jedino moze nesto uraditi ako NIKO ne izadje na izbore.

Jednostavno da svijet i nasi politicari vide da nemamo koga izabrati jer po mom trenutnom misljenju zaista i nemamo.

Naravno uvijek ce oni koji su dobili posao na stelu izaci i glasati za one koji su ih zaposlili ali mislim da ima nas puno vise koji nemamo posla i koji bukvalno nemamo sta da jedemo, a nikoga nije briga ni najmanje...
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2 Re: Ne izlazak na izbore

Post by Klavikula »

svi, apsolutno svi su isti. ne pada mi na pamet glasati.
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#3 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

kao sto sam vec rekao i ja to isto mislim... ali kada dodju izbore nekako svi se osjecamo vazni, cekamo u redu da glasamo i svi nasmijani i sretni. Da li je to zbog propagande tipa: "Vas glas je vazan", pa se ljudi osjecaju vazni bar taj jedan dan... a vec sutra se vracamo u isto nistavilo :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4 Re: Ne izlazak na izbore

Post by O'zone »

mirza1halilovic wrote:Interesuje me sta vi mislite. Uvijek sam zagovarao da treba izaci na izbore, da svi moramo glasati, ali sada izgleda da se jedino moze nesto uraditi ako NIKO ne izadje na izbore.

Jednostavno da svijet i nasi politicari vide da nemamo koga izabrati jer po mom trenutnom misljenju zaista i nemamo.

Naravno uvijek ce oni koji su dobili posao na stelu izaci i glasati za one koji su ih zaposlili ali mislim da ima nas puno vise koji nemamo posla i koji bukvalno nemamo sta da jedemo, a nikoga nije briga ni najmanje...
Sasvim je dovoljno da ovi izađu i da izbori budu priznati.

Na izbore treba izaći pa makar glaso za Hameta

Image
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#5 Re: Ne izlazak na izbore

Post by lua »

Svakako 20% birača izlazi na izbore već dobrih 20 godina. Ne moraš izlaziti na izbore, al' da je ranije raja izlazila, baš i nije.
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#6 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

lua wrote:Svakako 20% birača izlazi na izbore već dobrih 20 godina. Ne moraš izlaziti na izbore, al' da je ranije raja izlazila, baš i nije.
Kada bi tih 20% uspjeli smanjiti jos malo da izbori ne budu priznati, mislim da bi se onda moralo nesto promjeniti.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#7 Re: Ne izlazak na izbore

Post by lua »

Neće se smanjiti. Sve i da se smanji naći će se način da se izbori ipak priznaju. Meni bi logičnije bilo da svi oni koji imaju pravo glasa izađu na izbore da konačno vidimo dokle smo to dogurali. No dobro.
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#8 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

lua wrote:Neće se smanjiti. Sve i da se smanji naći će se način da se izbori ipak priznaju. Meni bi logičnije bilo da svi oni koji imaju pravo glasa izađu na izbore da konačno vidimo dokle smo to dogurali. No dobro.
Pa i da svi izadju na izbore, sta mogu uraditi? Glasati za iste? Samo je razlika koliko ce % biti iz koje stranke u kojoj vlasti i gdje. Izbori nece promjeniti nista nego samo odluciti ko ce nastaviti jako lose upravljati na isti nacin kako se radi vec 20 godina.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#9 Re: Ne izlazak na izbore

Post by It_is_a_Leclerc »

S obzirom da ovo nisu izbori za predsjednika odjeljenske zajednice, već opći izbori u državi, vrlo je bitno reći da se izbori priznaju ma koliko malo birača izašlo. Da pojasnim, cijela država može apstinirati, da tri-četiri čovjeka glasaju, i to je to.
Plus, ergela SDA-ovih i SDP-ovih kadrova uvaljenih po, bogtepita, kakvim agencijama, upravama i službama.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#10 Re: Ne izlazak na izbore

Post by __Phoenix__ »

Ne izlazak na izbore znači da pojedinac nema šta tražiti u zemlji, odriče se svog prava na demokratski izbor predstavnika. Kažnjavao bih simboličnom kaznom, jer svaki put kad ne izađeš na izbore, daješ priliku da neko drugi glasa za tebe i pod tvojim imenom pravi izborne malverzacije.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#11 Re: Ne izlazak na izbore

Post by OldMayor »

Pise se NEIZLAZAK.

Ako mislis da ti stanje ne odgavara, izadji i glasaj za nekoga drugog.

Floskula svi su isti je ofucana. Ne mogu svi bit isti da ga jebes. 190+ stranaka. Ali ta floskula pali kod bosnje jer je njemu mrsko malo istrazit, preslusat sta ovi hadalji baljezgaju pred izbore.

Meni kad politicar pocne recenicu "trebali bi", "mi planiramo" itd bez tacno odredjenog cilja, tacno odredjene misije, vremenskog okvira taj se odmah moze prepoznati kao petljanac. Da istina, vecinom su svi takvi, ali jbg trazite manje zlo.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#12 Re: Ne izlazak na izbore

Post by __Phoenix__ »

Riječca Ne, odvojeno od glagola.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#13 Re: Ne izlazak na izbore

Post by lua »

Ako je "izlazak" glagol, ja sam Biljana Plavšić.
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#14 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

OldMayor wrote:Pise se NEIZLAZAK.

Ako mislis da ti stanje ne odgavara, izadji i glasaj za nekoga drugog.

Floskula svi su isti je ofucana. Ne mogu svi bit isti da ga jebes. 190+ stranaka. Ali ta floskula pali kod bosnje jer je njemu mrsko malo istrazit, preslusat sta ovi hadalji baljezgaju pred izbore.

Meni kad politicar pocne recenicu "trebali bi", "mi planiramo" itd bez tacno odredjenog cilja, tacno odredjene misije, vremenskog okvira taj se odmah moze prepoznati kao petljanac. Da istina, vecinom su svi takvi, ali jbg trazite manje zlo.
Pise se Ne izlazak, a nikako "NEIZLAZAK", barem sam tako naucio u skoli :)

Svi su isti, kada kazem to mislim na ove najvece stranke koje ce sigurno doci na vlast, samo je pitanje koja i u kojem %.

Necu da trazim manje zlo, hocu da biram promjenu, a nemam tog izbora. Mogu da biram samo iste i ja licno to necu. Nikada vise necu izaci na izbore dok politicari ne shvate da nemaju moju podrsku da ovako upravljaju nasim resursima.
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#15 Re: Ne izlazak na izbore

Post by Pol_Pot »

mirza1halilovic wrote:
OldMayor wrote:Pise se NEIZLAZAK.

Ako mislis da ti stanje ne odgavara, izadji i glasaj za nekoga drugog.

Floskula svi su isti je ofucana. Ne mogu svi bit isti da ga jebes. 190+ stranaka. Ali ta floskula pali kod bosnje jer je njemu mrsko malo istrazit, preslusat sta ovi hadalji baljezgaju pred izbore.

Meni kad politicar pocne recenicu "trebali bi", "mi planiramo" itd bez tacno odredjenog cilja, tacno odredjene misije, vremenskog okvira taj se odmah moze prepoznati kao petljanac. Da istina, vecinom su svi takvi, ali jbg trazite manje zlo.
Pise se Ne izlazak, a nikako "NEIZLAZAK", barem sam tako naucio u skoli :)

Svi su isti, kada kazem to mislim na ove najvece stranke koje ce sigurno doci na vlast, samo je pitanje koja i u kojem %.

Necu da trazim manje zlo, hocu da biram promjenu, a nemam tog izbora. Mogu da biram samo iste i ja licno to necu. Nikada vise necu izaci na izbore dok politicari ne shvate da nemaju moju podrsku da ovako upravljaju nasim resursima.
Bogami, upisuj hitno novu školu prije pokretanja ovako ozbiljnih tema ;)

Sunce ti jebem, "ne izlazak". :-)
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#16 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

__Phoenix__ wrote:Ne izlazak na izbore znači da pojedinac nema šta tražiti u zemlji, odriče se svog prava na demokratski izbor predstavnika. Kažnjavao bih simboličnom kaznom, jer svaki put kad ne izađeš na izbore, daješ priliku da neko drugi glasa za tebe i pod tvojim imenom pravi izborne malverzacije.
Ja mislim drugacije. Kada izadjes na izbore dajes priliku nekome da tvoj glas broji kako njemu odgovara. I kada regularno glasas za nekoga, onaj ko broji moze da proglasi tvoj glas ne vazecim i da broji kako njemu odgvara. Kada ne bi izasli na izbore u velikom broju onda ne bi mogli ni da prikazuju rezultate kakvim njima odgovara.

Tako da tvoja logika da treba uvesti kaznu ne stoji. Moje pravo je i da ne izadjem na izbore.
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#17 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

Pol_Pot wrote:
mirza1halilovic wrote:
OldMayor wrote:Pise se NEIZLAZAK.

Ako mislis da ti stanje ne odgavara, izadji i glasaj za nekoga drugog.

Floskula svi su isti je ofucana. Ne mogu svi bit isti da ga jebes. 190+ stranaka. Ali ta floskula pali kod bosnje jer je njemu mrsko malo istrazit, preslusat sta ovi hadalji baljezgaju pred izbore.

Meni kad politicar pocne recenicu "trebali bi", "mi planiramo" itd bez tacno odredjenog cilja, tacno odredjene misije, vremenskog okvira taj se odmah moze prepoznati kao petljanac. Da istina, vecinom su svi takvi, ali jbg trazite manje zlo.
Pise se Ne izlazak, a nikako "NEIZLAZAK", barem sam tako naucio u skoli :)

Svi su isti, kada kazem to mislim na ove najvece stranke koje ce sigurno doci na vlast, samo je pitanje koja i u kojem %.

Necu da trazim manje zlo, hocu da biram promjenu, a nemam tog izbora. Mogu da biram samo iste i ja licno to necu. Nikada vise necu izaci na izbore dok politicari ne shvate da nemaju moju podrsku da ovako upravljaju nasim resursima.
Bogami, upisuj hitno novu školu prije pokretanja ovako ozbiljnih tema ;)

Sunce ti jebem, "ne izlazak". :-)
Obzirom da psujes vise ne zelim da komuniciram sa tobom, pa kakvu god da si ti skolu zavrsio.
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#18 Re: Ne izlazak na izbore

Post by Pol_Pot »

mirza1halilovic wrote:
Obzirom da psujes vise ne zelim da komuniciram sa tobom, pa kakvu god da si ti skolu zavrsio.
Obzirom da si NE PISMEN, odakle ti ideja da smo komunicirali?
User avatar
Arata
Posts: 376
Joined: 14/11/2013 17:53

#19 Re: Ne izlazak na izbore

Post by Arata »

mirza1halilovic wrote: Nikada vise necu izaci na izbore dok politicari ne shvate da nemaju moju podrsku da ovako upravljaju nasim resursima.
Daj ne budi smiješan. Eto povrijedićeš im osjećanja ako ne izađeš na izbore i onda će se oni promjeniti...
Pasivnost - recept za promjene :bih:

Najbolje bi bilo dotući ovih par vladajućih stranaka koje se stalno vrte i dati apsolutnu vlast nekom outsider-u. Tako ponoviti par izbora i onda bi valjda neko skontao da ne može očekivati drugi mandat ako ne radi kako treba. Kako stvari sada stoje mi nagrađujemo nerad i kriminal birajući iste. Jedini izgovor koji se ponavlja je " 'ta će oni, nemaju nikakvog iskustva u politici" i onda se da glas iskusnim lopovima.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#20 Re: Ne izlazak na izbore

Post by Novak20 »

Po meni jedini način da se nešto promijeni u F BiH i u BIH je da svi, apsolutno svi punoljetni, izađu na izbore pa da glasaju samo za one stranke koje su nas uvele u demokratiju i koje će se svakako i dalje zadržati na vlasti: SDA, HDZ i (SDS) SNSD . Treba im dati apsolutnu većinu i legitimitet da mogu vladati (još) četiri godine bez priljepaka i truhlih stranačkih poglavica koji lahko pljunu na svoje birače u zamjenu za mrvu a kamo li za komad vlasti.
U slučaju uspostavljanja apsolutne vlasti gore navedenih stranaka (zakonodavne a onda izvršne) nema pravdanja da je za ovakvo ili još gore stanje kriv neko drugi osim njih samih.
Drugim strankama to će biti prilika da se ideološki i moralno "pročiste" te postanu stvarna opozicija a možda i buduća vlast ili da nestanu sa scene.
Vladajućim strankama prilika bi bila da konačno pođu da rade za dobro onih u čije ime vladaju ili da narod konačno progleda pa da ih kao jedine krivce za nerad i pljačku stigne kuka i motika nezadovoljnih i gladnih ili pravda nakon 2018 godine.

Najgora mogućnost upravo su ove truhle kombinacije "ideoloških" baba i žaba (SDP-SDA, HSP-SDP....),politički brakovi radi lopovluka, ucjena, izluđivanja naroda i držanja postojećeg stanja koje odgovara političarima ovakvim kakvi jesu. Kod slabe izlaznosti na izbore glasaju uglavnom članovi stranke i njihovi dužnici pa je mala mogućnost da se nešto promijeni.
Iz tog razloga izlazim sigurno i glasam za koga nisam nikad a vi kako hoćete.....
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#21 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

Novak20 wrote:Po meni jedini način da se nešto promijeni u F BiH i u BIH je da svi, apsolutno svi punoljetni, izađu na izbore pa da glasaju samo za one stranke koje su nas uvele u demokratiju i koje će se svakako i dalje zadržati na vlasti: SDA, HDZ i (SDS) SNSD . Treba im dati apsolutnu većinu i legitimitet da mogu vladati (još) četiri godine bez priljepaka i truhlih stranačkih poglavica koji lahko pljunu na svoje birače u zamjenu za mrvu a kamo li za komad vlasti.
U slučaju uspostavljanja apsolutne vlasti gore navedenih stranaka (zakonodavne a onda izvršne) nema pravdanja da je za ovakvo ili još gore stanje kriv neko drugi osim njih samih.
Drugim strankama to će biti prilika da se ideološki i moralno "pročiste" te postanu stvarna opozicija a možda i buduća vlast ili da nestanu sa scene.
Vladajućim strankama prilika bi bila da konačno pođu da rade za dobro onih u čije ime vladaju ili da narod konačno progleda pa da ih kao jedine krivce za nerad i pljačku stigne kuka i motika nezadovoljnih i gladnih ili pravda nakon 2018 godine.

Najgora mogućnost upravo su ove truhle kombinacije "ideoloških" baba i žaba (SDP-SDA, HSP-SDP....),politički brakovi radi lopovluka, ucjena, izluđivanja naroda i držanja postojećeg stanja koje odgovara političarima ovakvim kakvi jesu. Kod slabe izlaznosti na izbore glasaju uglavnom članovi stranke i njihovi dužnici pa je mala mogućnost da se nešto promijeni.
Iz tog razloga izlazim sigurno i glasam za koga nisam nikad a vi kako hoćete.....
Ovo mi lici na los prijedlog. Zasto bih glasao za nacionalne stranke kada su one i najvise krive za ovo sada?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#22 Re: Ne izlazak na izbore

Post by JoseMujica »

ko god ne glasa prećutno pristaje na status quo

otiđite brate pa glasajte za nekog svog jarana ili jaranicu ili barem za svoj ćeif za nekoga ko vam je smiješan ili baš ako vam idu na qorac ovi redovni poljitićari onda za nekoga čija pobjeda će najviše da boli ove na vlasti.

ne glasati je ko ne mijenjati goće i čorape naredne četri godine, pa ako morete tako izdurat vi bujrum

ps

jedini infatantilniji momenat je da odeš tamo i crtaš qorčine po listićima
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#23 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

Arata wrote:
mirza1halilovic wrote: Nikada vise necu izaci na izbore dok politicari ne shvate da nemaju moju podrsku da ovako upravljaju nasim resursima.
Daj ne budi smiješan. Eto povrijedićeš im osjećanja ako ne izađeš na izbore i onda će se oni promjeniti...
Pasivnost - recept za promjene :bih:

Najbolje bi bilo dotući ovih par vladajućih stranaka koje se stalno vrte i dati apsolutnu vlast nekom outsider-u. Tako ponoviti par izbora i onda bi valjda neko skontao da ne može očekivati drugi mandat ako ne radi kako treba. Kako stvari sada stoje mi nagrađujemo nerad i kriminal birajući iste. Jedini izgovor koji se ponavlja je " 'ta će oni, nemaju nikakvog iskustva u politici" i onda se da glas iskusnim lopovima.
Necu im povrijediti osjecanja, u to sam siguran. Ali glasati necu. Necu da dajem podrsku ovakvoj vlasti svojim izlaskom. Njima je vazno da narod izadje na izbore, da nije ne bi se pred izbore pustali autoputeve, tunele i slicno...

Kada niko ne bi izasao na izbore i to je izbor. I to bi bila jasna poruka da nemamo za koga glasati.

Da damo vlast nekom outsideru? To po meni ne dolazi u obzir. Ne vjerujem da se politicari na vlasti mogu zamjeniti boljima jer ih mi nazalost nemamo. Ali se mogu natjerati da rade svoj posao. Kada izadjemo na izbore i glasamo za njih onda oni misle da ih mi podrzavamo i da smo zadovoljni onim sta rade.
mirza1halilovic
Posts: 11
Joined: 11/08/2014 11:33

#24 Re: Ne izlazak na izbore

Post by mirza1halilovic »

JoseMujica wrote:ko god ne glasa prećutno pristaje na status quo

otiđite brate pa glasajte za nekog svog jarana ili jaranicu ili barem za svoj ćeif za nekoga ko vam je smiješan ili baš ako vam idu na qorac ovi redovni poljitićari onda za nekoga čija pobjeda će najviše da boli ove na vlasti.

ne glasati je ko ne mijenjati goće i čorape naredne četri godine, pa ako morete tako izdurat vi bujrum

ps

jedini infatantilniji momenat je da odeš tamo i crtaš qorčine po listićima
Slazem se. Ali kada bi to bilo masovno onda bi to bila poruka da aktualna vlast nema podrsku svog naroda i to bi onda znacilo nesto.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#25 Re: Ne izlazak na izbore

Post by lua »

mirza1halilovic wrote:
Slazem se. Ali kada bi to bilo masovno onda bi to bila poruka da aktualna vlast nema podrsku svog naroda i to bi onda znacilo nesto.
Stvarno bi više značilo kad bi svi podigli svoje guzice i išli glasati. Ali baš svi. Jer nećeš moći objasniti mladoj perspektivnoj SDA-ovki, koja se taman zaposlila preko stranačke iskaznice zašto da ne izađe i ne da glas svojim hraniocima. Znači, nema fajde od ljenčarenja i ne izlaženja. Mora se malo trznuti raja, ako hoće promjene. A ako neće, neka onda te oktobarske nedjelje ostane kući, ali nek' se više ne jadaju i ne služe floskulama o "lopovima" i "glupim političarima". Ne pije vode.
Post Reply