Ne idem nigdje iz BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3926 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Humljanin wrote: Jesi li ti pokupio svoje?

Image




.... još samo ove da pohvatam i gotovo :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3927 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Obavijest za "seljake, poluseljake, polugrađane, građane i ostale"


Porukom o načinu odlaganja smeća koju je uputio 'seljacima, poluseljacima, polugrađanima, građanima i ostalima' jedan Sarajlija oduševio je svoje sugrađane.

"Seljaci, poluseljaci, građani, polugrađani i ostali. Smeće se odlaže prema gore navedenom rasporedu. Ukoliko ne možete da se prilagodite životu u gradu, vratite se na selo ili idite iz grada. Bez vas će nam biti ugodnije", stoji u poruci iznerviranog Sarajlije koja je postavljena u ulici Hamdije Kreševljakovića.


Image



Aferim :thumbup: :thumbup: :thumbup: https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /190627121
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3928 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Zona MAT-sss: morningenzi all taimingossss :mrgreen:
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#3929 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by SD7 »

Humljanin wrote:
mali jomu wrote:
vazi wrote: Zvonimir Nikolić " Sarajevo je u dobrom dijelu sačuvalo sebe. Ne postoji grad na svijetu koji je sa više ožiljaka i rana nastavio život. I znam da će neki, koji nakon par godina dođu u Sarajevo, reći kako nije Sarajevo isto. A kako će biti isto nakon 11.541 ubijenog sugrađanina. Kako će biti isto kada niti jedan prozor u Sarajevu nije ostao čitav. Kako će biti isto kada nema skoro niti jedne porodice u gradu da nije imala gubitak, bilo voljene osobe ili člana porodice, bilo nečega materijalnog i egzistencijalnog. I uprkos svemu tome grad je nastavio da živi. I ja u svojim pričama pišem o ličnom iskustvu. Ne prepričavam nešto što je neko rekao ili doživio nego samo ono što sam doživio ja. I suživot i dan danas postoji u Sarajevu. Samim tim ako ja dobijem 200 čestitki za Božič ili Uskrs, ako se radujem Bajramskim kolačima kao i moji prijatelji Bošnjaci. I samim tim što su moji prijatelji i prijatelji moje djece Sarajlije a ne Bošnjaci, Srbi, Hrvati ili Ostali. Suživot u Sarajevu ne vide samo oni sa lošim namjerama."/
:thumbup:
Što nemogu ovih patetičnih priča... Kao mi ovo, mi ono, nitko živ nije kao mi... Ma mi smo goli kurac.

Šta znači "grad nastavio da živi" ? Pa svaki grad živi, al kako?
Jedino Černobil ne živi.
Ima i gorih gradova pa se ne busaju u prsa. Živi se i u Mosulu, i u Raki i u milijun drugih stravičnih gradova. Živi se i u meksičkoj prijestolnici po broju kriminala... Šta sad mi kao čudo neko neviđeno?

Naš narod nije dobar, naš narod je istraumatiziran i kolekticno svi imamo psihičke dijagnoze. Nabijem ja naš inat i naš "merhametluk". To se drugim riječima zove nemoć i očaj.
Sve si lijepo rekao, a sa ovim zadnjim pasusom zi ga zakuc'o. Svaka cast :thumbup:
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#3930 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by SD7 »

Darh Wader wrote:Gledam ko je otvorio temu i šta se nalazi na prvoj stranici kad tamo Alija Izetbegović. :-) Čovjek koji je urinsao državu i narod gdje par familija vlada i sebi trpa u džepove dok po inostranstvu kupuju nekretnine a istovremeno blesavom i nepismenom narodu prodaju priču o patriotizmu i nadi u bolje sutra.Priča je koje je bila 1998 je potpuno ista i danas.

Šta ono reče Bakir Izetbegović strpite se još samo 8 godina i eto nam blagostanja. :lol: :lol:

Sreća pa u ovoj državi ima i pametnih ljudi koji su skontali da ovdje nema budućnosti i sad masovno idu vani.Za par godina neće vas imati ko liječiti nego će postaviti nekog uhljeba sa faxom iz Travnika koji ne zna držati slušalice da vam piše dijagnoze.
Dobar post. Bilo bi lijepo vidjeti vas na temi "pokret za odlazak..." da malo izjednacimo snage. Mislim i na Humljanina
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3931 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Zona MAT-sss: morningenzi all taimingossss... :)



Image



Image



Ja ne idem nigdje iz BiH :)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3932 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

ZONA MAT: morningenzi all taimingossss... :mrgreen:


Image

U jeku turističke sezone u glavnom gradu naše zemlje veliki je broj turista iz svih dijelova Evrope i svijeta.



ANKETA Šta se turistima sviđa, a šta ne...

- Upravo smo došli na Baščaršiju...


- Najviše volimo otići na sarajevske ćevape...


https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/501686 ... aju-radovi
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3933 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

ZONA / MAT: Morningenzi all taimingossss... :sretan:


Image


Image


Image


Image


Image



Image :mrgreen:
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#3934 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Rugafet »

Samo Sarajevo je BiH i to malo nešto što se događa preko ljeta u njemu kada naleti nešto turista bi trebalo da zaustavi odlazak ili? Vlasenicu, Derventu, Zavidoviće, Kladanj, Lukavac itd. ko šiša to nije u BiH
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3935 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Rugafet wrote: Samo Sarajevo je BiH i to malo nešto što se događa preko ljeta u njemu kada naleti nešto turista bi trebalo da zaustavi odlazak ili? Vlasenicu, Derventu, Zavidoviće, Kladanj, Lukavac itd. ko šiša to nije u BiH
... imam ja coeka koji zna coeka, pa njegov jaran ima coeka koji zna coeka sto ti moze srediti za kartu da ides, cini mi se dat ce ti i peticu da poneses
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#3936 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Rugafet »

Mladi iz BiH nemojte nigdje da odlazite jer u Sarajevo dolaze turisti koji vole pojest ćevape
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3937 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Rugafet wrote: Mladi iz BiH nemojte nigdje da odlazite jer u Sarajevo dolaze turisti koji vole pojest ćevape

... stavljamo manje luka i vise je jogurta
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#3938 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Rugafet »

Pa to ti kažem, dovoljan razlog onome iz Doboja za ostanak :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3939 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Rugafet wrote: Pa to ti kažem, dovoljan razlog onome iz Doboja za ostanak :thumbup:

... imamo mi jos dobrih stvari da se ostane :mrgreen:
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#3940 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Rugafet »

Tako je, uostalom rezultati su više nego vidljivi
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#3941 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by MaxPayne »

Rugafet wrote:Mladi iz BiH nemojte nigdje da odlazite jer u Sarajevo dolaze turisti koji vole pojest ćevape
nema uzvišenijeg zadovoljstva nego se u sezoni zaposliti kod čevabdžije za 300 marona
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#3942 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Rugafet »

Ma de ba, pa za to se živi
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3943 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Mene to nikad nije interesovalo ko ide ko ne ide... ja ne idem, nikad mi nije palo na pamet da ako negdje odem da se ne vratim, odem za poslom... zaradim banku i nazad, masu sam ja raje odvukao da zarade... neki ostali neki nisu, u ratu sam vadio ljude da izlete... da ne bi bezveze poginuli, nema toga kod mene i kod raje skim sam dobar da neko nekom nesto zamjeri za bilo ista, dosta smo ljudi izvukli da odu negdje bilo gdje, i u ratu i poslije rata... i sad

zato ja to ovako.... vi ste bezveze
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3944 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by 512MB »

Stećak i čevapi. Minimalizam je na zapadu najnoviji đir. Jomu je ispred svog vremena.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3945 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

512MB wrote: Stećak i čevapi. Minimalizam je na zapadu najnoviji đir. Jomu je ispred svog vremena.
mali jomu wrote:Mene to nikad nije interesovalo ko ide ko ne ide... ja ne idem, nikad mi nije palo na pamet da ako negdje odem da se ne vratim, odem za poslom... zaradim banku i nazad, masu sam ja raje odvukao da zarade... neki ostali neki nisu, u ratu sam vadio ljude da izlete... da ne bi bezveze poginuli, nema toga kod mene i kod raje skim sam dobar da neko nekom nesto zamjeri za bilo ista, dosta smo ljudi izvukli da odu negdje bilo gdje, i u ratu i poslije rata... i sad

zato ja to ovako.... vi ste bezveze
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#3946 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Rugafet »

Ne daj se naivko maleni... Ne dozvoli da te ovi bezvezni iskvare
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3947 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Image


... hajmo hajmooo, petica desetka, sokici caici limunici sladoledcici... svi bujrum :bih:
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3948 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Hajvan »

MaxPayne wrote:
Rugafet wrote:Mladi iz BiH nemojte nigdje da odlazite jer u Sarajevo dolaze turisti koji vole pojest ćevape
nema uzvišenijeg zadovoljstva nego se u sezoni zaposliti kod čevabdžije za 300 marona

ne mogu ni za 1.500 da nadju nekog ko ce istrajat…
sasvim slucajno dok sam cekao porciju u jednoj bascarsijskoj cevabdzinici, svjedocio pregovorima… gazda nudio gore navedenu lovu, uz rijeci da je prethodni napustio nakon 5 radnih dana… nije, navodno, mogao da izdrzi…
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3949 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Hajvan wrote: ne mogu ni za 1.500 da nadju nekog ko ce istrajat…
sasvim slucajno dok sam cekao porciju u jednoj bascarsijskoj cevabdzinici, svjedocio pregovorima… gazda nudio gore navedenu lovu, uz rijeci da je prethodni napustio nakon 5 radnih dana… nije, navodno, mogao da izdrzi…

uh zeznuto je to, rostilj, vrucina, guzva, na nogama, do kasno radis... jos svakakvi ljudi dodju :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3950 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

...jel' dvije petice i tri desetke za ponijet, i cetri petice i sedam desetki na tanjir? :mrgreen:



Image
Post Reply