Ne idem nigdje iz BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#3901 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Darh Wader »

Gledam ko je otvorio temu i šta se nalazi na prvoj stranici kad tamo Alija Izetbegović. :-) Čovjek koji je urinsao državu i narod gdje par familija vlada i sebi trpa u džepove dok po inostranstvu kupuju nekretnine a istovremeno blesavom i nepismenom narodu prodaju priču o patriotizmu i nadi u bolje sutra.Priča je koje je bila 1998 je potpuno ista i danas.

Šta ono reče Bakir Izetbegović strpite se još samo 8 godina i eto nam blagostanja. :lol: :lol:

Sreća pa u ovoj državi ima i pametnih ljudi koji su skontali da ovdje nema budućnosti i sad masovno idu vani.Za par godina neće vas imati ko liječiti nego će postaviti nekog uhljeba sa faxom iz Travnika koji ne zna držati slušalice da vam piše dijagnoze.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3902 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

skafiskafsnjak wrote:Zato imamo cevape jaraneeee..carsiju..
Kafu za marku..

Eee..

ko zna..... zna :mrgreen: :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3903 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

animus wrote: Nemas ti pojma. Ovdje ostaje samo prava raja. Nigdje nije ljepse neg je nam, samo da ja vako svaki dan. :pijani: :plesu:

eh, ima i tog..... ali za onog ko ima,

vise je onih koji nemaju pa gledaju kako vani nesto zaraditi....

vecinom je dobar kokuzluk...... na sve strane
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3904 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Morningenzi all taimingosssss :mrgreen:


Opasan toplotni val stiže u Evropu..... do 38 stepeni, a u najtoplijim područjima i do 40 stepeni celzija, podaci su meteorološkog servisa AccuWeather.


Ipak, ispred nas u BiH je sunčano uz moguće naoblake tokom dana, navode bosanskohercegovački meteorolozi. :sretan:


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/opas ... /190621089
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#3905 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by espn »

Ti zaboravio da su bile poplave u BiH.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3906 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

espn wrote: Ti zaboravio da su bile poplave u BiH.
Ma dje'š ba to zaboravit, ako si vani ne boj se, svi znaju da su poplave samo u BiH.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#3907 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by skafiskafsnjak »

Ja ne volim vrucine..jebo BiH...odoh ja u Swe :skoljka:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3908 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

skafiskafsnjak wrote: Ja ne volim vrucine..jebo BiH...odoh ja u Swe :skoljka:
Tamo ce bit 50c, tope se gleceri..... sve :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#3909 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by skafiskafsnjak »

mali jomu wrote:
skafiskafsnjak wrote: Ja ne volim vrucine..jebo BiH...odoh ja u Swe :skoljka:
Tamo ce bit 50c, tope se gleceri..... sve :mrgreen:
Ako gore bude 50, onda u BIH 80 :-D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3910 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

skafiskafsnjak wrote: Ako gore bude 50, onda u BIH 80 :-D
Eh, nista to, kod nas i 120 da bude ne mogu nas gleceri potopit, vama nek je tamo negdje preko 18 ima svi da plivate.... :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#3911 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by skafiskafsnjak »

mali jomu wrote:
skafiskafsnjak wrote: Ako gore bude 50, onda u BIH 80 :-D
Eh, nista to, kod nas i 120 da bude ne mogu nas gleceri potopit, vama nek je tamo negdje preko 18 ima svi da plivate.... :lol:
Jomu, bolje plivati u Swe nego u BiH na suhom :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3912 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

skafiskafsnjak wrote:
Jomu, bolje plivati u Swe nego u BiH na suhom :thumbup:

Pa po meni, ako znas Svecki bolje u BiH plivat na suhom nego tamo mokar u Sveckoj :lol: :thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8807
Joined: 07/04/2010 15:31

#3913 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by vazi »

Zvonimir Nikolić " Sarajevo je u dobrom dijelu sačuvalo sebe. Ne postoji grad na svijetu koji je sa više ožiljaka i rana nastavio život. I znam da će neki, koji nakon par godina dođu u Sarajevo, reći kako nije Sarajevo isto. A kako će biti isto nakon 11.541 ubijenog sugrađanina. Kako će biti isto kada niti jedan prozor u Sarajevu nije ostao čitav. Kako će biti isto kada nema skoro niti jedne porodice u gradu da nije imala gubitak, bilo voljene osobe ili člana porodice, bilo nečega materijalnog i egzistencijalnog. I uprkos svemu tome grad je nastavio da živi. I ja u svojim pričama pišem o ličnom iskustvu. Ne prepričavam nešto što je neko rekao ili doživio nego samo ono što sam doživio ja. I suživot i dan danas postoji u Sarajevu. Samim tim ako ja dobijem 200 čestitki za Božič ili Uskrs, ako se radujem Bajramskim kolačima kao i moji prijatelji Bošnjaci. I samim tim što su moji prijatelji i prijatelji moje djece Sarajlije a ne Bošnjaci, Srbi, Hrvati ili Ostali. Suživot u Sarajevu ne vide samo oni sa lošim namjerama."/
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3914 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by 512MB »

Rijetko iritantan tip ovaj jomu...
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3915 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Hajvan »

…..


a JOMU je car.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3916 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

512MB wrote: Rijetko iritantan tip ovaj jomu...
Drago mi je, haj jednu peticu i bit ces dobar.... :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3917 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

vazi wrote: Zvonimir Nikolić " Sarajevo je u dobrom dijelu sačuvalo sebe. Ne postoji grad na svijetu koji je sa više ožiljaka i rana nastavio život. I znam da će neki, koji nakon par godina dođu u Sarajevo, reći kako nije Sarajevo isto. A kako će biti isto nakon 11.541 ubijenog sugrađanina. Kako će biti isto kada niti jedan prozor u Sarajevu nije ostao čitav. Kako će biti isto kada nema skoro niti jedne porodice u gradu da nije imala gubitak, bilo voljene osobe ili člana porodice, bilo nečega materijalnog i egzistencijalnog. I uprkos svemu tome grad je nastavio da živi. I ja u svojim pričama pišem o ličnom iskustvu. Ne prepričavam nešto što je neko rekao ili doživio nego samo ono što sam doživio ja. I suživot i dan danas postoji u Sarajevu. Samim tim ako ja dobijem 200 čestitki za Božič ili Uskrs, ako se radujem Bajramskim kolačima kao i moji prijatelji Bošnjaci. I samim tim što su moji prijatelji i prijatelji moje djece Sarajlije a ne Bošnjaci, Srbi, Hrvati ili Ostali. Suživot u Sarajevu ne vide samo oni sa lošim namjerama."/
:thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3918 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Musliman iz FBiH svoju prvu bajramsku hediju odnio siromašnoj pravoslavnoj porodici u RS

Sabahudin Sinanović - Ja, apsolutno, ne vidim tu razlike da li je to čovjek pravoslavne vjere, katoličke ili muslimanske . Ja samo gledam kome je u ovom momentu najpotrebnije i gdje ja mogu reagirati. Mene u suštini ne interesiraju te granice, razumijete. Ali, nisam samo ja tu – evo po meni su svoju hediju poslale i Esmira Mujić i Sanela Mustafić, koje su pokrenule akciju u Doboj-Istoku, u Klokotnici. Tu je i novinar Sead Muftić s Facebook stranice "Regija Doboj vijesti" -

Sabahudin je prvi dan Bajrama ovu porodicu obradovao prehrambenim namirnicama i obućom, ali glavni problem Demonjića je dom, jer ni kuća u kojoj žive nije njihova.


Nakon što je BHT1 preksinoć u 19 sati objavio ovaj prilog, doslovce preko noći je dijaspora iz Austrije sakupila 8.000 eura za izgradnju kuće.

Odmah je reagirao i načelnik općine Stanari, koji je kontaktirao Sinanovića i predložio mu da se za dva dana sastanu i oforme inicijativni odbor za izgradnju kuće Demonjićima.

Osmijeh na lice vraća i hodža koji je na Sinanovićevo pitanje – da li on svoju bajramsku hediju može dati ljudima druge vjere, nakon bajram-namaza odgovorio: "Duplo ti se piše, Sabahudine!"

Ove efendijine riječi izazvale su komentar na društvenim mrežama: "Ima nade za ovaj svijet".

Pitali smo legendarnog humanitarca – zašto sve ovo radi.

- Možda sam i ja nekada bio u sličnoj situaciji kao i obitelj Demonjić - jasan je bio Sabahudin Sinanović.






https://avaz.ba/vijesti/bih/492006/musl ... odici-u-rs
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#3919 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Humljanin »

mali jomu wrote:
vazi wrote: Zvonimir Nikolić " Sarajevo je u dobrom dijelu sačuvalo sebe. Ne postoji grad na svijetu koji je sa više ožiljaka i rana nastavio život. I znam da će neki, koji nakon par godina dođu u Sarajevo, reći kako nije Sarajevo isto. A kako će biti isto nakon 11.541 ubijenog sugrađanina. Kako će biti isto kada niti jedan prozor u Sarajevu nije ostao čitav. Kako će biti isto kada nema skoro niti jedne porodice u gradu da nije imala gubitak, bilo voljene osobe ili člana porodice, bilo nečega materijalnog i egzistencijalnog. I uprkos svemu tome grad je nastavio da živi. I ja u svojim pričama pišem o ličnom iskustvu. Ne prepričavam nešto što je neko rekao ili doživio nego samo ono što sam doživio ja. I suživot i dan danas postoji u Sarajevu. Samim tim ako ja dobijem 200 čestitki za Božič ili Uskrs, ako se radujem Bajramskim kolačima kao i moji prijatelji Bošnjaci. I samim tim što su moji prijatelji i prijatelji moje djece Sarajlije a ne Bošnjaci, Srbi, Hrvati ili Ostali. Suživot u Sarajevu ne vide samo oni sa lošim namjerama."/
:thumbup:
Što nemogu ovih patetičnih priča... Kao mi ovo, mi ono, nitko živ nije kao mi... Ma mi smo goli kurac.

Šta znači "grad nastavio da živi" ? Pa svaki grad živi, al kako?
Jedino Černobil ne živi.
Ima i gorih gradova pa se ne busaju u prsa. Živi se i u Mosulu, i u Raki i u milijun drugih stravičnih gradova. Živi se i u meksičkoj prijestolnici po broju kriminala... Šta sad mi kao čudo neko neviđeno?

Naš narod nije dobar, naš narod je istraumatiziran i kolekticno svi imamo psihičke dijagnoze. Nabijem ja naš inat i naš "merhametluk". To se drugim riječima zove nemoć i očaj.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3920 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Humljanin wrote: .... Naš narod nije dobar, naš narod je istraumatiziran i kolekticno svi imamo psihičke dijagnoze. Nabijem ja naš inat i naš "merhametluk". To se drugim riječima zove nemoć i očaj.

Jesi li to pogubio svoje loptice ..... negdje?


User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#3921 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Humljanin »

To ti ga je tako, pa ti pjevaj koliko hoces... Nas narod je kolekticno istraumatiziran, i to je jedina dijagnoza i istina. Sve se na to veže.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3922 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Humljanin wrote: To ti ga je tako, pa ti pjevaj koliko hoces... Nas narod je kolekticno istraumatiziran, i to je jedina dijagnoza i istina. Sve se na to veže.

Svako za sve okolo sebe donosi zakljucke onako kakav je on sam.....

Po mom zakljucku za sve u BiH..... nije tako :mrgreen:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#3923 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Humljanin »

mali jomu wrote:
Humljanin wrote: To ti ga je tako, pa ti pjevaj koliko hoces... Nas narod je kolekticno istraumatiziran, i to je jedina dijagnoza i istina. Sve se na to veže.

Svako za sve okolo sebe donosi zakljucke onako kakav je on sam.....

Po mom zakljucku za sve u BiH..... nije tako :mrgreen:
Nego je, kako ?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3924 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Humljanin wrote: Nego je, kako ?
ccccc neka svako pokupi svoje loptice..... mozes li?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#3925 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Humljanin »

mali jomu wrote:
Humljanin wrote: Nego je, kako ?
ccccc neka svako pokupi svoje loptice..... mozes li?
Jesi li ti pokupio svoje?
Post Reply