Ne idem nigdje iz BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3476 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by kmirsad »

Sram da vas bude...A fukara hoda oko kontejnera...

Image
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3477 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

:lol: :thumbup: :bih:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3478 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by triconja »

kmirsad wrote:Sram da vas bude...A fukara hoda oko kontejnera...

Image
Sve se nema a elektromotor u pogonu :lol: :lol: :lol:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3479 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by zrakomlat »

apsidejzi wrote:
zrakomlat wrote:
apsidejzi wrote:Zanimljivo da se tema Ne idem iz BiH pretvorila u temu o Sarajevu.
I porciji ćevapa
Al fakat... OK, mozda je i lijepo u Sarajevu, imas stvari koje te vezu i sl. Sta ce neko ko zivi u Olovu jbg. Nema nista zanimljivo. Mrtva priroda i nula drustvenih dogadjaja. Izgleda da se tema treba zvati Ne idem nigdje iz Sarajeva jer sve ostalo je nekako... blijedo. Tako da ona izjava o opcini 10 puta vrednijoj od drugih je zapravo istinita. Mi se smijemo Bakiru gdje ce to kazati a to smo i mi rekli ovdje na forumu. Indirektno doduse, ali je receno.
Ma fino je Sarajevo, stoji to, ja sam u Mostaru, nije ni ovdje loše kakvih ima mjesta i situacija po BiH, ali što reče @triconja, tema je davno izgubila smisao odnosno poveznicu s naslovom. Mislim, slika ohrndanog tramvaja i ispucalog asfalta, pet u pola s puno luka :-)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3480 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

cevapi, jasta vec cevapi..... i tramvaj :lol:


toliko lose pisete o BiH da ce te samo dobivat peticu i tramvaj, i to vam je puno..... :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3481 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by triconja »

zrakomlat wrote:
apsidejzi wrote: Al fakat... OK, mozda je i lijepo u Sarajevu, imas stvari koje te vezu i sl. Sta ce neko ko zivi u Olovu jbg. Nema nista zanimljivo. Mrtva priroda i nula drustvenih dogadjaja. Izgleda da se tema treba zvati Ne idem nigdje iz Sarajeva jer sve ostalo je nekako... blijedo. Tako da ona izjava o opcini 10 puta vrednijoj od drugih je zapravo istinita. Mi se smijemo Bakiru gdje ce to kazati a to smo i mi rekli ovdje na forumu. Indirektno doduse, ali je receno.
Ma fino je Sarajevo, stoji to, ja sam u Mostaru, nije ni ovdje loše kakvih ima mjesta i situacija po BiH, ali što reče @triconja, tema je davno izgubila smisao odnosno poveznicu s naslovom. Mislim, slika ohrndanog tramvaja i ispucalog asfalta, pet u pola s puno luka :-)
Ne bi me cudilo da neko (ili cak mujo) kae da je ovo sve umjetnicka instalacija da pokaze dekadenciju i covjeka (individue) i drustva, jer eto drustvo ošlo vidi se po fasadama, cestama, autima (i trajvanima) a propast individue se ogleda u samodestrukciji (jebiga jaro, cevapi nisu zdravi, pogotovo ne za starije osobe a bosna je zemlja staraca) :lol: :lol: :lol:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#3482 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Seyfo »

Ili recimo da jedino dobro u BiH to sto takvih cevapa nema nigdje kao u Sarajevu a Sarajevo je u BiH. Mozda je to poenta,tj. da itekako treba iseliti a narocito ako mozes dolaziti svako malo i cim avion sleti pravac Bascarsija na 10ku u pola s lukom i kajmakom. Ja koji zivim u Sarajevu ne odem tamo u pola godine tako da sam na gubitku u odnosu na dijasporu :-)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3483 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

triconja wrote: Ne bi me cudilo da neko (ili cak mujo) kae da je ovo sve umjetnicka instalacija da pokaze dekadenciju i covjeka (individue) i drustva, jer eto drustvo ošlo vidi se po fasadama, cestama, autima (i trajvanima) a propast individue se ogleda u samodestrukciji (jebiga jaro, cevapi nisu zdravi, pogotovo ne za starije osobe a bosna je zemlja staraca) :lol: :lol: :lol:

:lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3484 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

Moze svako iz BiH da ide gdje hoce, dobit ce mahanje i cevape :mrgreen:


Image


I kad se ko god vrati u BiH dobit ce mahanje i cevape :mrgreen:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#3485 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Seyfo »

Plitko mi je to nekako. Patriotski ali plitko. Malo bi tu trebalo unijeti identiteta, naseg jezika, komsijske i bratske ljubavi, Santicevih stihova isl da bude malo dublje.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3486 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by zrakomlat »

mali jomu wrote:Moze svako iz BiH da ide gdje hoce, dobit ce mahanje i cevape :mrgreen:


Image


I kad se ko god vrati u BiH dobit ce mahanje i cevape :mrgreen:
Ovo je već domaće. Ćevapi su okupatorski porijeklom :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3487 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by HAVANA »

Ja otiso.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#3488 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by kiligonzales »

vratices se ti brzo :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3489 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by insomnia78 »

Vratice se on samo dok propije sve
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3490 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by Tito_i_Partija »

HAVANA wrote:Ja otiso.
Dje si ba ti otis'o, mozda jedino u halu. Daj nemoj zajebavat'. :-D
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3491 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by zrakomlat »

Pa otiso coek na more vjerojatno a nije u Neum. Tako da je ipak otišao iz BiH
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#3492 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by bumerangss »

KatarinaKosaca wrote:Pa nes raju vidit na livadi u Buljakovom nego u centru gdje su trake. Nidje veze.
Nije Buljakov nego BOljakov! I nije to livada nego fino gradsko naselje tj mahala :-D
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#3493 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by bumerangss »

zigzag wrote:150 metara dalje imate šetnicu i iste takve bašte. To je sasvim druga priča.

A već dugo mi nije jasno kakav je užitak sjediti u otvorenoj bašti pored magistrale. Slično je i u SCC gdje je skoro pored tramvajske stanice i par metara od magistale bila napravljena bašta. Vjerovatno je do mene jer većini ljudi to ne smeta ali magistrala je magistala.
Bitno je biti vidjen i opaliti selfi ili se makar prijaviti na fb :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3494 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by insomnia78 »

Al šetnicu.
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#3495 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by bumerangss »

apsidejzi wrote:
zrakomlat wrote:
apsidejzi wrote:Zanimljivo da se tema Ne idem iz BiH pretvorila u temu o Sarajevu.
I porciji ćevapa
Al fakat... OK, mozda je i lijepo u Sarajevu, imas stvari koje te vezu i sl. Sta ce neko ko zivi u Olovu jbg. Nema nista zanimljivo. Mrtva priroda i nula drustvenih dogadjaja. Izgleda da se tema treba zvati Ne idem nigdje iz Sarajeva jer sve ostalo je nekako... blijedo. Tako da ona izjava o opcini 10 puta vrednijoj od drugih je zapravo istinita. Mi se smijemo Bakiru gdje ce to kazati a to smo i mi rekli ovdje na forumu. Indirektno doduse, ali je receno.
Vjerujte mi da ljudi i iz Sarajeva idu i to u velikom broju, napuštaju stalno radno mjesto i sa porodicom idu vani, pretežno u Njemacku ali i širom svijeta jer ubi nepravda, sistem, korupcija, seljkluk, krkanluk...

pogledajte na stranici skupština KS ima najavljena sjednica za 07.05 i na dnevnom redu je stanje zaposlenosti u KS i ima dostupan izvještaj u PDF-u koji govori o tome i iz kojeg se vidi da je u 2016-oj broj stanovnika u KS manji za 30000 ili 6,5 % u odnosu na 2015-tu!

Dakle 30000 ljudi je otišlo iz Sarajeva za 12 mjeseci ili dnevno iz Sarajeva odlazi 82 covjeka!!! Halo ba, stanje je alarmantno ali o tome se šuti :!: Ko ne vjeruje neka pogleda i prikaci taj link ovdje jer ja ne znam :D
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3496 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by zrakomlat »

bumerangss wrote:
Vjerujte mi da ljudi i iz Sarajeva idu i to u velikom broju, napuštaju stalno radno mjesto i sa porodicom idu vani, pretežno u Njemacku ali i širom svijeta jer ubi nepravda, sistem, korupcija, seljkluk, krkanluk...

pogledajte na stranici skupština KS ima najavljena sjednica za 07.05 i na dnevnom redu je stanje zaposlenosti u KS i ima dostupan izvještaj u PDF-u koji govori o tome i iz kojeg se vidi da je u 2016-oj broj stanovnika u KS manji za 30000 ili 6,5 % u odnosu na 2015-tu!

Dakle 30000 ljudi je otišlo iz Sarajeva za 12 mjeseci ili dnevno iz Sarajeva odlazi 82 covjeka!!! Halo ba, stanje je alarmantno ali o tome se šuti :!: Ko ne vjeruje neka pogleda i prikaci taj link ovdje jer ja ne znam :D
Vjerujem. Znam ljudi iz Mostara što su otišli, radili ovdje, finansijski nisu loše stajali, ono, normala. Otišli iz nekigh drugih stvari. Poznanici, oboje zaposleni, jedno na budžetu. Otišao on, eto i nje i djece za njim, samo dok stan prodaju da se kredit vrati. Zele da im djeca odrastaju u normalnijem okruzenju, i razumijem ih.

Ja licno nisam mušterija za otići, radio sam svašta, živio i ovako i onako, plate od loše do odlične, itd, ali jedino što bi me otjeralo taj što reče krkanluk, seljakluk, predizborne kampanje, korupcija i slično, što nismo isti pred zakonom svi itd.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3497 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

idemo svaki dan.... :mrgreen:


Image
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3498 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by zrakomlat »

mali jomu wrote:idemo svaki dan.... :mrgreen:


Image
mustafa, klepio sam desetku danas, samo da prijavim. nije iz vlastite proizvodnje, no iz restorana, al ćevapima se ne gleda u zube, slozit ces se.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3499 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by mali jomu »

cevapi :mrgreen:



Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3500 Re: Ne idem nigdje iz BiH

Post by HAVANA »

insomnia78 wrote:Vratice se on samo dok propije sve
Valja okrecit,servis uradit,spremit sve za sezone... :D
Image
Post Reply