NDH - All about

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#926 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by Chmoljo »

aurora313 wrote: Duhovito.
Poenta je oko državnog (zakonskog, pravnog, kako god hoćeš) sistema ugnjetavanja, a ne šta ti ili ja mislimo o četnicima. Capisce?
razlika je jedino u tome što su ustaše da bi stvorili državu po mjeri imali "pravni okvir" da mogu sistematski klati i bacati u jame, dok su četnici sistematski klali i bacali u jame da bi stvorili državu po mjeri i pravni okvir koji im odgovara.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#927 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by Woody »

Chmoljo wrote:
aurora313 wrote: Duhovito.
Poenta je oko državnog (zakonskog, pravnog, kako god hoćeš) sistema ugnjetavanja, a ne šta ti ili ja mislimo o četnicima. Capisce?
razlika je jedino u tome što su ustaše da bi stvorili državu po mjeri imali "pravni okvir" da mogu sistematski klati i bacati u jame, dok su četnici sistematski klali i bacali u jame da bi stvorili državu po mjeri i pravni okvir koji im odgovara.
Alkar @Chmoljo:

Image

:thumbup: Ni ja ne bih bolje ;-)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#928 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by seln »

Chmoljo wrote:
aurora313 wrote: Duhovito.
Poenta je oko državnog (zakonskog, pravnog, kako god hoćeš) sistema ugnjetavanja, a ne šta ti ili ja mislimo o četnicima. Capisce?
razlika je jedino u tome što su ustaše da bi stvorili državu po mjeri imali "pravni okvir" da mogu sistematski klati i bacati u jame, dok su četnici sistematski klali i bacali u jame da bi stvorili državu po mjeri i pravni okvir koji im odgovara.
Cista trica! :thumbup:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#929 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by tnnt »

Woody wrote:

Dozvolite mi da korigujem vaš stav o definiciji zlikovca:

Zlikovac nije samo onaj koji ubija ili je ubio/ubijao:

Zlikovac je i onaj koji planira ubojstva, naređuje ih i propagira, što znači da je i organizator.

Zlikovac je i onaj koji otvoreno, putem medija, zagovara realizaciju ili oživljavanje zločinačkog režima.

Zlikovac je i onaj koji regrutuje, šalje u YU, Švedsku, Španiju, Njemačku... harlovine koji će "realizovati" njegove zločinačke ideje na terenu.
ti si sam rekao da je Tito zlikovac, sam si stavio definiciju zlikovca
samo primjeni svoje gore točke na slučaj Kulenović i doći ćemo lako do Tita
nemoj se sada vaditi tko je veći a tko manji zlikovac
Woody wrote: I ubuduće, moj ti je savjet, nemoj "veličati fašističke organizacije" u koje sigurno spada i HOP. Vidiš kako je @Chmoljo srkletli mog'o bi i tebe... Žiikkk... ;-)
Chomoljo ne reagira i ne banuje kad netko otvoreno žali što nije ubijeno više ljudi i kad netko proziva da se i danas neki ljudi likvidiraju
poput kolege PM72, toliko o našem objektivnom moderatoru
ili banuj sve ili nikoga 8)
User avatar
parappa
Posts: 3312
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#930 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by parappa »

Woody wrote:
Chmoljo wrote:
aurora313 wrote: Duhovito.
Poenta je oko državnog (zakonskog, pravnog, kako god hoćeš) sistema ugnjetavanja, a ne šta ti ili ja mislimo o četnicima. Capisce?
razlika je jedino u tome što su ustaše da bi stvorili državu po mjeri imali "pravni okvir" da mogu sistematski klati i bacati u jame, dok su četnici sistematski klali i bacali u jame da bi stvorili državu po mjeri i pravni okvir koji im odgovara.
Alkar @Chmoljo:

Image

:thumbup: Ni ja ne bih bolje ;-)
dobro opisano samo sto je zrtvi na drinskom mostu ili u jasenovcu svejedno dali postoji "pravni okvir" ili se ovaj sto hoce da te kolje bori za isti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#931 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» tnnt

trajno


ne žalim za mrtvim zlikovcima, niti iko treba.

niko nije napisao da je trebalo pobiti više Srba, Hrvata ili Bošnjaka... već četnika ili ustaša. osvjedočene fašističke organizacije i ideologije čija je jedina svrha bila genocidom stvoriti etnički čiste države. ne znam zašto bi iko žalio za južnoslavenskim smećem.

ti ovo naravno vrlo dobro znaš, i vrlo dobro poznaješ razliku. praviš se nevješt i zlonamjeran si.

zato, doviđenja. :)
John Cleese
Posts: 37264
Joined: 25/05/2010 18:30

#932 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by John Cleese »

tnnt wrote:Chomoljo ne reagira i ne banuje kad netko otvoreno žali što nije ubijeno više ljudi i kad netko proziva da se i danas neki ljudi likvidirajupoput kolege PM72, toliko o našem objektivnom moderatoru
ili banuj sve ili nikoga 8)
Pa nije @PM72 u tom kontekstu spominjao ljude nego ustase i cetnike :|
U cemu je problem?
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#933 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by aurora313 »

Chmoljo wrote:
aurora313 wrote: Duhovito.
Poenta je oko državnog (zakonskog, pravnog, kako god hoćeš) sistema ugnjetavanja, a ne šta ti ili ja mislimo o četnicima. Capisce?
razlika je jedino u tome što su ustaše da bi stvorili državu po mjeri imali "pravni okvir" da mogu sistematski klati i bacati u jame, dok su četnici sistematski klali i bacali u jame da bi stvorili državu po mjeri i pravni okvir koji im odgovara.
Izgleda narode da vam istorija ne ide najbolje. A prije nego idem dalje, uvijek sam bio veoma jasan da ni ja nemam ljubavi niti za jedne, niti za druge.
Ali...
Dražin četnički pokret formiran kao Kraljevska vojska otpora u okupiranim područjima.
Također znamo da je Kraljevina bila uglavnom uredna država od 1918 do 1941.
Sada neka mi neko bolje obaviješten objasni: da nije bilo partizanskog pokreta, kakvu bi to četnici državu imali?
Naravno, nikakvu.
Nigdje nisam našao u bilo kakvoj dokumentaciji da su planirali stvarati nekakvu četničku državu za sebe, nego im je bio cilj da na vlast ponovno dovedu Karađorđeviće tj., da vrate monarhiju. Baš zato ih je zvanični London priznavao kao pokret otpora nacizmu do 1943.
Porediti to sa NDH nikako ne ide. I to je bila baza mog komentara.
Ali ako neko želi da poredi Nedićevu Srbiju sa NDH, onda je to drugi par čarapa.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#934 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by Chmoljo »

ti si upravo potvrdio ono što sam ja napisao.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#935 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by PM72 »

tnnt wrote: Chomoljo ne reagira i ne banuje kad netko otvoreno žali što nije ubijeno više ljudi i kad netko proziva da se i danas neki ljudi likvidiraju
poput kolege PM72, toliko o našem objektivnom moderatoru
ili banuj sve ili nikoga 8)
Netko ti treba pojasniti osnovne pojmove iz povjesti.Ja iskreno žalim što Tito nije pobio sve ustaše,četnike,mlade muslimane,baliste,belogardejce i ostale saradnike i sluge fašističkog ukupatora.Pogotovo je trebao satrati kler koji je šurovao sa fašistima.Ono što se provuklo,zamaskiralo i presvuklo odvelo je onako lijepu zemlju u sunovrat i kataklizmu.

Da Tito nije uradio dobar posao vidi se iz činjenice da je Srbija,Hrvatska i Bosna puna veličanja fašista i fašističkih sluga.Daju se imena ulica,škola,ustanova dokazanim i presuđenim zlikovcima dok se antifašizam gura u zapećak.U sred Zagreba ukidaju ulicu Maršala Tita a neće da vrate Istru Italiji jer da nije bilo tog Maršala danas bi se od Zadra do Trsta vijorila ista zastava...

A koga bih ja to danas likvidirao,kako mi spočitavaš?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#936 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by Jara »

aurora313 wrote: ...Izgleda narode da vam istorija ne ide najbolje...
Yok, eto tebi ide! :-) :run:
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#937 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by janko_007 »

aurora313 wrote:
Chmoljo wrote:
aurora313 wrote: Duhovito.
Poenta je oko državnog (zakonskog, pravnog, kako god hoćeš) sistema ugnjetavanja, a ne šta ti ili ja mislimo o četnicima. Capisce?
razlika je jedino u tome što su ustaše da bi stvorili državu po mjeri imali "pravni okvir" da mogu sistematski klati i bacati u jame, dok su četnici sistematski klali i bacali u jame da bi stvorili državu po mjeri i pravni okvir koji im odgovara.
Izgleda narode da vam istorija ne ide najbolje. A prije nego idem dalje, uvijek sam bio veoma jasan da ni ja nemam ljubavi niti za jedne, niti za druge.
Ali...
Dražin četnički pokret formiran kao Kraljevska vojska otpora u okupiranim područjima.
Također znamo da je Kraljevina bila uglavnom uredna država od 1918 do 1941.
Sada neka mi neko bolje obaviješten objasni: da nije bilo partizanskog pokreta, kakvu bi to četnici državu imali?
Naravno, nikakvu.
Nigdje nisam našao u bilo kakvoj dokumentaciji da su planirali stvarati nekakvu četničku državu za sebe, nego im je bio cilj da na vlast ponovno dovedu Karađorđeviće tj., da vrate monarhiju. Baš zato ih je zvanični London priznavao kao pokret otpora nacizmu do 1943.
Porediti to sa NDH nikako ne ide. I to je bila baza mog komentara.
Ali ako neko želi da poredi Nedićevu Srbiju sa NDH, onda je to drugi par čarapa.
Nije tacno da su se cetnici Draze Mihajlovica borili za obnovu Jugoslavije. Za povratak kralja da, ali za obnovu predratne Jugoslavije, sa sigurnoscu tvrdim da ne. Citaj Moljevica i njegovu platformu, pa ces vidjeti da se u stabu Draze Mihajlovica formira ideologija o stvaranju velike Srbije. U toj velikoj Srbiji bi se moralo izvrsiti potpuno uklanjanje nesrpskog elementa(citaj Muslimana, Albanaca i Hrvata). Granice te velike Srbije je ponovo, ali po vec ranije utvrdjenom obrazcu potvrdio osumnjiceni ratni zlocinac Vojislav Seselj i to u ovom ratu(Karlobag, Virovitica blabla) . Tako da ti taj pokusaj rehabilitacije cetnika, bar na ovom forumu ne pije vode. Probaj na Serbian Cafe ili nekom drugom cetnickom forumu. :bih: :bih: :izet:
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#938 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by aurora313 »

janko_007 wrote:Nije tacno da su se cetnici Draze Mihajlovica borili za obnovu Jugoslavije...
Moguće je da se među četnicima diskutovalo i to što navodiš, kao što je sigurno bilo i drugih planova i ideja. U četničko 'velikosrblje' i slične etnovjerske ideje ne sumnjam. Ali je uvijek i bar pred zapadnim saveznicima bilo osnovno da se vrati kraljevina. Razmatrati o tome kako bi stara juga izgledala bez partizana nakon rata, o tome je danas iluzorno polemisati.
Međutim, ustaše jesu stvorili svoju državu, sve ozakonili, napravili aparat odmazde i genocida, i striktno ga provodili.
Porediti aparat jedne države sa grupom gerilaca na okupiranoj teritoriji, je porediti jabuke i naranče.
I odkuda ti ideja da umiješaš Šešelja u sve ovo? :-)
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#939 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by janko_007 »

aurora313 wrote:
janko_007 wrote:Nije tacno da su se cetnici Draze Mihajlovica borili za obnovu Jugoslavije...
Moguće je da se među četnicima diskutovalo i to što navodiš, kao što je sigurno bilo i drugih planova i ideja. U četničko 'velikosrblje' i slične etnovjerske ideje ne sumnjam. Ali je uvijek i bar pred zapadnim saveznicima bilo osnovno da se vrati kraljevina. Razmatrati o tome kako bi stara juga izgledala bez partizana nakon rata, o tome je danas iluzorno polemisati.
Međutim, ustaše jesu stvorili svoju državu, sve ozakonili, napravili aparat odmazde i genocida, i striktno ga provodili.
Porediti aparat jedne države sa grupom gerilaca na okupiranoj teritoriji, je porediti jabuke i naranče.
I odkuda ti ideja da umiješaš Šešelja u sve ovo? :-)
Vojislava Seselja je vojvodom i njegovim naslednikom proglasio poslednji srpski vojvoda pop Djujic. Pop Djujic je godinama zivio u emigraciji u USA. Kasnije je on imenovanje Seselja povukao kad je vidio o kakvoj se budali radi. Saveznici su podrzavali Drazu Mihajlovica, ne zato sto su ga voljeli i sto je bio "gerilac" i antifasista, nego sto su se bojali komunizma i uticaja sovjetske Rusije na posleratnu Jugoslaviju. Kad su se konacno uvjerili u Drazinu kolaboraciju sa Nijemcima, pa cak i sa Pavelicem(Sporazum o zajednickoj borbi protiv partizana) Englezi (Cercil) su jednostavno Drazu pustili niz led. I onda kad je Tito uhapsio Drazu i kad se znalo da ce biti presudjen i streljan, niko sa zapada nije mrdnuo prstom da ga spasi. A evo ti izvod za kakvu se "Jugoslaviju" borio Draza Mihajlovic, "gerilac":
" Željena homogenost Moljevićeve Srbije se postizala sredstvima etničkog čišćenja i genocida. U tom cilju Draža Mihailović je 20. decembra 1941. godine poslao posebnu instrukciju komandantima četničkih odreda Đorđiju Lašiću i Pavlu Đurišiću na čijim područjima (Crna Gora, BiH, Sandžak) se nalazio velik broj muslimana. U tom dokumentu, između ostalog, naglašavaju se i ovi zadaci četničkog pokreta[5]:
Stvoriti veliku Srbiju, etnički čistu u granicama Srbije-Crne-Gore-Bosne i Hercegovine-Srema-Banata i Bačke.
Borba za uključenje u naš državni život i svih još neoslobođenih teritorija pod Italijanima i Nemcima (Trst-Gorica-Istra i Koruška) kao i Bugarske, severne Albanije sa Skadrom.
Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nenacionalnih elemenata.
Stvoriti neposredne zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i Srbije i Slovenačke, čišćenjem Sandžaka od muslimanskog življa, a Bosne od muslimanskog i katoličkog življa...
U krajevima očišćenim od narodnih manjina i ne-nacionalnih elemenata, naseliti Crnogorce (u obzir dolaze siromašne i nacionalno ispravne i poštene porodice
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#940 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by aurora313 »

Hvala janku007 na stavovima koji su vjerovatno tačni, ali su naravno samo djelići čitave ratne slagalice. Recimo, taj Moljević je prema Wiki sreo Dražu tek u martu 1942. Time Janko ne može logično objasniti šta je Draža do tada radio i planirao.
Još jedan dokaz da površnost oko činjenica nije vrijedno argumenta.
Kao što sam ranije napisao, o ovome šire raspravljati na forumima je nemoguće. Toliko.
Last edited by aurora313 on 26/10/2017 09:53, edited 1 time in total.
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#941 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by janko_007 »

aurora313 wrote:Hvala janku007 na stavovima koji su vjerovatno tačni, ali su naravno samo djelići čitave ratne slagalice. Recimo, taj Moljević je prema Wiki sreo Dražu tek u martu 1942. pa ostaje nejasno šta je Draža do tada radio i planirao.
Površnost oko činjenica ne vrijedi upotrebljavati kao argumenat.
Kao što sam ranije napisao, o ovome šire raspravljati na forumima je nemoguće.
Ja i ti imamo izleda problem u komunikaciji. Ja ti dajem fakte a ti svaki od njih zelis razvodniti i relativizirati. Moljeviceva platforma i Drazina naredba Lasicu i Djurisicu i danas postoje u vojnom muzeju i arhivu na Kalemegdanu. Ti kao stolvalac ideja i djela Draze Mihajlovica, mozes lako doci do tih dokumenata. Ja imam slucajno tu naredbu od 20. decembra 1941, za kakvu se to "Jugoslaviju", borio Draza Mihajlovic, pa ti je mogu postirati , da te matiram , ne da te u nesto ubjedim, jer ti kao zadrigli nacionalista priznajes samo dokumente sa kraljevim grbom. Draza Mihajlovic je od okupacije Jugoslavije od pocetka bio u kolaboraciji sa italijanskim fasistima, za koje mnogi zaboravljaju da su bili i okupatori i fasisti. Drugo. Od pocetka rata, Draza je trazio nacina da se priblizi Nijemcima. Njegov vojvoda Kosta Pecanac je kolaborirao od pocetka. Draza je jos za vrijeme Uzicke republike, ranjene i zarobljene partizane predavao Nijemcima. Medjutim, sto do te saradnje sa Nijemcima nije doslo odmah na pocetku rata, nije kriv siromah Draza, nego cinjenica, sto tu saradnju nisu zeljeli Nijemci, jer mu nisu vjerovali i sto se lazno predstavljao kao kraljev oficir u otadzbini. Nijemci su zazirali od te saradnje, jer su imali podatke da ce se saveznici iskrcati na jadransku obalu. Kada je ta opasnost prosla i saveznici se iskrcali na Siciliji a potom i u Normandiji, Nijemci su objerucke primili Drazu u svoj zagrljaj. Tako sinovce moj Aurora, to su ti fakti. Tvoje relativiziranje tih fakata, ko sto rekoh, na ovom forumu, ne pije vode. Dadoh ti i prijedlog, Serbian Cafe. Tamo ce, vjeruj mi tvoje stavove objerucke prihvatiti. Mozda te proglase i intelektualcem i srpskim istoricarem i misliocem. Mozda i karijeru napravis, jer ti tamo zele upravo to sto ti propovjedas, cuti. Ovdje ti je to sizifov posao, vjeruj mi . Jalova rabota
John Cleese
Posts: 37264
Joined: 25/05/2010 18:30

#942 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by John Cleese »

janko_007 wrote: Saveznici su podrzavali Drazu Mihajlovica, ne zato sto su ga voljeli i sto je bio "gerilac" i antifasista, nego sto su se bojali komunizma i uticaja sovjetske Rusije na posleratnu Jugoslaviju. Kad su se konacno uvjerili u Drazinu kolaboraciju sa Nijemcima, pa cak i sa Pavelicem(Sporazum o zajednickoj borbi protiv partizana) Englezi (Cercil) su jednostavno Drazu pustili niz led. I onda kad je Tito uhapsio Drazu i kad se znalo da ce biti presudjen i streljan, niko sa zapada nije mrdnuo prstom da ga spasi. A evo ti izvod za kakvu se "Jugoslaviju" borio Draza Mihajlovic, "gerilac":
" Željena homogenost Moljevićeve Srbije se postizala sredstvima etničkog čišćenja i genocida. U tom cilju Draža Mihailović je 20. decembra 1941. godine poslao posebnu instrukciju komandantima četničkih odreda Đorđiju Lašiću i Pavlu Đurišiću na čijim područjima (Crna Gora, BiH, Sandžak) se nalazio velik broj muslimana. U tom dokumentu, između ostalog, naglašavaju se i ovi zadaci četničkog pokreta[5]:
Stvoriti veliku Srbiju, etnički čistu u granicama Srbije-Crne-Gore-Bosne i Hercegovine-Srema-Banata i Bačke.
Borba za uključenje u naš državni život i svih još neoslobođenih teritorija pod Italijanima i Nemcima (Trst-Gorica-Istra i Koruška) kao i Bugarske, severne Albanije sa Skadrom.
Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nenacionalnih elemenata.
Stvoriti neposredne zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i Srbije i Slovenačke, čišćenjem Sandžaka od muslimanskog življa, a Bosne od muslimanskog i katoličkog življa...
U krajevima očišćenim od narodnih manjina i ne-nacionalnih elemenata, naseliti Crnogorce (u obzir dolaze siromašne i nacionalno ispravne i poštene porodice
:thumbup:

Zna se ko je sta i kako i zasto radio i sta je i kako je bilo - nista nece biti zaboravljeno.
Dzaba revizionistickim smetljarima sav trud.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#943 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by Woody »

Svaka čast @janko007 :thumbup:

Još samo objasni @aurori313 ovaj poster, i pošalji je na "stručno usavršavanje":

Image
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#944 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by janko_007 »

Woody wrote:Svaka čast @janko007 :thumbup:

Još samo objasni @aurori313 ovaj poster, i pošalji je na "stručno usavršavanje":

Image
Ima pa na stotine dokumenata, gdje se vide namjere Draze Mihajlovica da kolaborira sa Nijemcima. Nijemci njemu jednostavno nisu vjerovali u iskrenost njegovih namjera. Znali su dobro da u Drazin stab, s vremena na vrijeme, borave i britanske i americke vojne misije. Znali su da se Draza predstavlja , a to je i bio, kraljev ministar, i komadant kraljevske vojske u otadzbini. Nijemci su negdje desifrovali (laznu i namjerno podmetnutu) poruku, da ce se angloamericke snage iskrcati na jadransku obalu. Engleska obavjestajna sluzba je znala da ce Nijemci presresti tu poruku, pa su je i napisali, da bi prikrili prave namjere. Znajuci da bi u slucaju invazije na Balkan, Draza Mihajlovic odmah stupio u borbu protiv Nijemaca, oni (Nijemci) mu ni za trenutak nisu vjerovali. Koliko su nasjeli na britanske spijunske igre i koliko su bili pogresno informisani, govori i ovaj letak. Woody kad ga pazljivo procitas vidjet ces koliko nebuloza je u njemu. E cuj da Draza Mihajlovic utire put boljsevizmu. Draza Mihajlovic-boljsevik i engleski spijun. Dalje woody, onog momenta kad su se saveznici iskrcali na Siciliju, Draza je postao pozeljan partner Nijemcima. Sjeti se Neretve. Ko je i kako i cime prebacio crnogorske i druge cetnike na Neretvu i cijom logistikom i cijim oruzjem su opskrbljeni. Drugo, Draza Mihajlovic je od prvog do zadnjeg dana bio u kolaboraciji sa italijanskim fasistima. Ili su zabari bili nesto drugo, mozda neko humanitarno drustvo ili mozda pjevacko
John Cleese
Posts: 37264
Joined: 25/05/2010 18:30

#945 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by John Cleese »

Woody wrote:Svaka čast @janko007 :thumbup:

Još samo objasni @aurori313 ovaj poster, i pošalji je na "stručno usavršavanje":

https://www.pogledi.rs/wp-content/uploa ... drazaV.jpg
Pa sto ti ne objasnis, ako vec mislis da tu, nakon prethodno napisanog, treba, zaboga, nesto objasnjavati?
Nije ni tebi jasno, pa pitas ili... sta? :|

Uzgred, sta mislis o toj web stranici koju si citirao?

Evo, bas nadjoh tamo jos jedan zanimljiv link:
http://www.pogledi.rs/category/istorija ... ilitacije/
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#946 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by janko_007 »

John Cleese wrote:
Woody wrote:Svaka čast @janko007 :thumbup:

Još samo objasni @aurori313 ovaj poster, i pošalji je na "stručno usavršavanje":

https://www.pogledi.rs/wp-content/uploa ... drazaV.jpg
Pa sto ti ne objasnis, ako vec mislis da tu, nakon prethodno napisanog, treba, zaboga, nesto objasnjavati?
Nije ni tebi jasno, pa pitas ili... sta? :|

Uzgred, sta mislis o toj web stranici koju si citirao?

Evo, bas nadjoh tamo jos jedan zanimljiv link:
http://www.pogledi.rs/category/istorija ... ilitacije/
Da, u pravu si. Vjerujem da bi siroko citateljstvo bilo veoma zainteresovano cuti woodyjevu interpretaciju i misljenje o ovom "posteru"
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#947 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by seln »

pali vas @Woody, matori provokator...
to je zapravo potjernica za Titom.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#948 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by Woody »

John Cleese wrote:Pa sto ti ne objasnis, ako vec mislis da tu, nakon prethodno napisanog, treba, zaboga, nesto objasnjavati?
Nije ni tebi jasno, pa pitas ili... sta? :|

Uzgred, sta mislis o toj web stranici koju si citirao?

Evo, bas nadjoh tamo jos jedan zanimljiv link:
http://www.pogledi.rs/category/istorija ... ilitacije/
Hmmm....

Image

Neću. Nije tema... Pa da me @Chmoljo DHL-om pošalje u Banoviće. Nisam lud, neka me još ovdje ;-)

Daklem, Bleiburg...

Mogu samo reći:

...ijjake n'abudu ve ijjake neste'in
ihdines-siratel mustekim
siratallezine en'amte alejhim gajril-magdubi'alejhim veled-dallin!
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#949 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by agent_zero »

PM72 wrote:
tnnt wrote: Chomoljo ne reagira i ne banuje kad netko otvoreno žali što nije ubijeno više ljudi i kad netko proziva da se i danas neki ljudi likvidiraju
poput kolege PM72, toliko o našem objektivnom moderatoru
ili banuj sve ili nikoga 8)
Netko ti treba pojasniti osnovne pojmove iz povjesti.Ja iskreno žalim što Tito nije pobio sve ustaše,četnike,mlade muslimane,baliste,belogardejce i ostale saradnike i sluge fašističkog ukupatora.Pogotovo je trebao satrati kler koji je šurovao sa fašistima.Ono što se provuklo,zamaskiralo i presvuklo odvelo je onako lijepu zemlju u sunovrat i kataklizmu.

Da Tito nije uradio dobar posao vidi se iz činjenice da je Srbija,Hrvatska i Bosna puna veličanja fašista i fašističkih sluga.Daju se imena ulica,škola,ustanova dokazanim i presuđenim zlikovcima dok se antifašizam gura u zapećak.U sred Zagreba ukidaju ulicu Maršala Tita a neće da vrate Istru Italiji jer da nije bilo tog Maršala danas bi se od Zadra do Trsta vijorila ista zastava...

A koga bih ja to danas likvidirao,kako mi spočitavaš?
Tek sad vidjeh ovaj post.

Svaka čast @PM :thumbup: :wink:
John Cleese
Posts: 37264
Joined: 25/05/2010 18:30

#950 Re: Blajburg za Bošnjake i Hrvate

Post by John Cleese »

Woody wrote:
John Cleese wrote:Pa sto ti ne objasnis, ako vec mislis da tu, nakon prethodno napisanog, treba, zaboga, nesto objasnjavati?
Nije ni tebi jasno, pa pitas ili... sta? :|

Uzgred, sta mislis o toj web stranici koju si citirao?

Evo, bas nadjoh tamo jos jedan zanimljiv link:
http://www.pogledi.rs/category/istorija ... ilitacije/
Hmmm....

http://i.imgur.com/k9rrFGA.gif

Neću. Nije tema... Pa da me @Chmoljo DHL-om pošalje u Banoviće. Nisam lud, neka me još ovdje ;-)
Ukratko, ti ne bi da otvoreno zastupas "istinu" o zlocinackim organizacijama, radije bi se i dalje pravio blesav.

Htio, ne htio - odgovorio si.
Post Reply