NCAA - Final Four

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#26 Re: NCAA - Final Four

Post by Nosferatu »

It's that time of year again.

NCAA First Division Play-offs pocinju 19 Marta, s Final Four-om, u Detroitu April 4 - 6 koji ce biti odrzan u Ford Fieldsu (gdje Lionsi igraju fudbal).

Ono sto je novo ove sezone je da navodno moci ce se utakmice pratiti preko interneta, i to besplatno.

http://mmod.ncaa.com/?source=mktg_09MMOD_ncaass

Jedina caka je sto se mora koristiti IE a ne Mozzila Firefox.

Uglavnom vidjecemo kako ce fercerati.

Big Ten ove godine u NCAA ide sa 7 timova.
Purdue, Illinois, Michigan State, Michigan, Wisconsin, Minnesotta i Ohio State.

Big Ten Championship je zavrsio s pobjedom Purdue nad Ohio Stateom 65-61.

Uglavnom, moguce prva interesatna utakmica moze da bude vec 19, kad igra Purdue vs. University of Northern Iowa. Interesatno je da u Purdue igra Srbin iz BiH. Tacnije Nemanja Calasan iz Foce.

http://www.purduesports.com/sports/m-ba ... nja00.html
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#27 Re: NCAA - Final Four

Post by water »

Joj sto se napricase o Goranu Sutonu iz Sarajeva. Ja nisam imao pojam da je frajer iz Sarajeva. Reprezentacija Halo! Frajer je podero Louisville danas.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#28 Re: NCAA - Final Four

Post by Nosferatu »

S obzirom da Michigan State se probi do Final 4, i s obzirom da se Final 4 igra u Detroitu, tj. na njihovom home turfu, s obzirom da su otresli Louiville koji je #1 seeded, i koji je ozbiljan kotendern bio da uzme Final 4, imaju jako dobre sanse da budu prvaci ove godine...

I s obzirom da je ispao Kansas, kao i Mizzou s Junkyard Dog-om i Leo Lion-om... nemam za koga drugog navijati, i nadam se iskreno da ce Oklahoma otresti Tar Heels-e i plasirati se u Final 4, kao zadnji tim.

Gorana sam spomenuo jos prije godinu i vise na temi Run Selma Run. Danas 19 poena od 64 koliko je MIchigan State imao. Protiv Kansasa 20 poena. Jednostavno lik je dosao na svoje. Bravo bravissimo...
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#29 Re: NCAA - Final Four

Post by Nosferatu »

Kako sad stvari stoje u Final Four (iako je tek poluvrijeme UNC-Oklahome), navjerovatnije polufinale ce da izgleda ovako:

MIchigan State - U Conn

Villanova - UNC

Sve u svemu, najbitnije je da UNC ne uzme Final Four. To su mi 2 najmrza kolektiva UNC i UCLA, samo zbog toga sto su to Americke powerhouses of basketball, iako nije ni Michigan State-u mane. S Tom Izzom, kojeg navodno pokusace robovati Arizona sljedece godine da im bude trener. Zadnji put Michigan State je pobjedio na Final Four-u 2000 godine.

Inace za one koji ne znaju, Michigan State je lociran u Lansingu, koji nije daleko od Grand Rapids-a, grada za kojeg se govori da poslje St. Louisa ima najvise Bosanaca u Americi, neke cifre se doticu i broja od 20.000.
Bodkin
Posts: 21515
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#30 Re: NCAA - Final Four

Post by Bodkin »

moj favorit je U Conn ove godine.citavu su sezonu dobro igrali..Goran je odlicnu sezonu odigrao ali na pocetku nije bas najavio da ce biti tako.Calasan isto dobro igra na Purdue ali sam cuo da trener kaze za njega da je soft European :)
p.s.kad sam kliknuo na temu vidim neko spominje Oral Roberts a znam da su ispali na nasem konferencijskom turniru u prvom kolu od levata pa tek onda skontao da je to od prosle godine :D ove godine je dalje otisao NDSU i dobro su namucili Kansas..
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#31 Re: NCAA - Final Four

Post by everybody hurts »

Procitah da ce igrati za hrvatsku...tako barem susjedi kazu...na zapadu nista novo :-) :roll:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#32 Re: NCAA - Final Four

Post by Nosferatu »

Al' zato su nama Ciru dali, molim vas lijepo.

Michigan State je pobjedio U Conn, ali je utakmica bila takva da sam umalo promjenio strane i poceo navijati za U Conn. Ne mogu reci da su pobjedili zalsuzeno. U Conn je pripalo prvo poluvrijeme, Gorana Sutona su ustopali kao bubicu. Thabeet je dominirao kao centar nad igrom. Sve je izgledalo sasvim dobro dok u 2 poluvremenu na par kontri nisu poceli da se gube, a Mich State je krenuo sut, malo je i Goran kao dosao sebi, iako da nije bilo crnogorica nema sanse da bi Michigan State isao u finale Final Four-a. Zadnjih 2-3 minute su bile interesantne jer je U Conn s 10 poena razlike primakao se na samo 4 1 i kusur do kraja, ali - napravili su faul tamo gdje je trebalo pustiti Michigan da odigra, i to ih je kostalo pobjede.

Uglavnom sinoc je bilo 74.000 na kosarkaskoj utakmici sto je rekord za Final Four.

Michigan State ako pobjede UNC bice prvi tim u istoriji koji je pobjedio 3 #1 seeded tima koja su usla u NCAA. A ne samo to - pobjedili su i proslogodisnjeg prvaka Kansas. To bi stvarno bio istorijski uspjeh.

Druga utakmica nije ni vrijedna spomena. Ne mogu da vjerujem da je Villanova pobjedila Pittsburg i Duke, da bi dosla do Final Four-a i tu izgledala kao da su zalutala. Izgleda da 1985 kad su dosli ni od kud i osvojili Final Four nece vise nikad ponovit.

Image
Image
Hasim Thabeet - 21 godisnjak, rodjen u Tanzaniji, odrastao u Dar es Salamu. 2.21m visok. Momak je dominirao scenom ispod kosa sinoc, glavni razlog sto je Suton zavrsio s 4 licne i 3 poena na kraju utakmice. NBA materijal za sigurno.

Sjutri dan sudar MSU - UNC. Magic Jonson vs. Micheal Jordan alma mater. University of North Caroline se je do sad prosetao kvalifikacijama, nemam osjecaja da su se igdje pretjerano napregli, kao MSU sinoc da pobjede. Takodje su unistili Michigan State s kojim su igrali u Decembru 2008 godine, na istom mjestu gdje je Final Four. 98-63 je rezultat bio. Zbog tog svega, voljeo bih da ih napadnu i od prve minute psiholoski uniste Izzini momci. Ono sto ce se dogoditi sad je - svi navijaci U Conn i Villanove koji su imali karte za oba dana - prodaju svoje karte jer njihov tim nece biti u finalu, normalno je da niko nece iz North Caroline doci u 20 cenata snjega (putar s juga se boji i hladnoce i snjega kao Svetog Save) da bodri svoj tim. Tj. te karte idu u ruke Michigan State fans. Ima da se zeleni Ford Field i Tom Izzo da osvoji svoj 2 sampionat. Ja se barem nadam. Dole power houses, gore under dogs. I na kraju - Goran mora odigrati bolje, jerbo Michigan State je poprilicno anemican ispod kosa bez njega ili kad on zakaze. Sinoc je zakazao, al' srecom kompenzirali su drugi a i imao je poprilicno validan razlog sto nije mogao da dominira pod kosem (pogledaj ovog Tanzanijca gore). Ako im se to desi, dovoljno je par kontri s losim sutem, i to je utakmica. Tar Heels jednostavno igraju kosarku na poen vise, tj. utakmice od i preko 100 poena su njihov standard. Kad igras s takvim timom, onda mora sut da te ide ili eliminiras sam samog sebe, kraj price. Sto je jos gore, ne zna se u cemu su bolji, u 3-icama ili slobodnim bacanjima. (24/26 - zadnji put kad su igrali s MSU). Imaju takodje jednog tulipana koji je medju 6 najboljih izvoditelja slobodnih bacanja u istoriji koledz kosarke. Tyler Hansbrough, prije par mjeseci pretekao je Alonso Morninga s preko 800 postignutih slobodnih bacanja u 4 godine koledz kosarke. Jedini joker kojeg MSU ima u rukavu je Suton, jer on nije igrao u Decembru kad su izgubili 35 poena razlike. Takodje Tom Izzo ce najvjerovatnije bazirano na toj utakmici postaviti igru i pokusati zaustaviti Tar Heels. Ali, kad bih morao staviti kucu na opkladu stavio bih je na UNC. Jednostavno, nema puno segmenata igre u kojoj je to prosjecan tim, igraju modernu u brzu kosarku u kojoj nikog nije strah pucati za 3 poena ali ni zakucati. Sve u svemu sjutri dan u 9:21 po istocnom vremenu + 6 sati za one u Europi, oko pola cetiri ujutro.
Image

Image

Image

Goran Suton. 208 cm, 115 kg. Rodjen, 11 Augusta 1985 godine u Sarajevu. Pravi Bosanac iz mjesanog braka, otac Sok, majka Srpkinja. Dosavsi u Ameriku, tacnije Lansing poceo je igrati za tim srednje skole iz koje je - niko drugi do Magic Johnsona. Sezonu 2008 godine je zavrsio tako sto je morao napusiti igru zbog faula ali ne prije nego sto je na centru home court-u poljubio slovo S - s kojim mu pocinje ime koledz time - Spartans. Na taj nacin pozdravio se je u utakmici koju je MSU izgubio protiv Big 10 prvaka Purdue Boilmaker-sa. 2 Aprila 2009 - NY Times je objavio pricu o Goranu Sutonu pod nazivom - A game of Survival. Moze se procitati na ovom linku
http://www.nytimes.com/2009/04/02/sport ... ref=sports

Goran Suton, na slici igra se s bratom Darijanom kose godinu dana prije odlaska iz BiH.
Image

Image
Magic Johnson - covjek koji je naizgled pobjedio HIV/AIDS. Dosao je da pozdravi svoj koledz kao podsjetnik o timu MSU koji je 1977 s Magic Johnsonom osvojio Final Four.
Image
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#33 Re: NCAA - Final Four

Post by karanana »

nosfe, sta predvidjas? na sta bih mogao pare staviti?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#34 Re: NCAA - Final Four

Post by Nosferatu »

A, sta ja znam dragi Karanana. Pamet govori UNC, a srce Mich State. UNC ih je pobjedio s 35 razlike. Mnogo ce da zavisi od Gorana. Ako on ubaci 20 koseva koji su prvenstveno bili promasaji s perimetra, to moze jako mnogo da znaci. Imao je 2 dobre i zadnju utakmicu je lose odigrao za ocekivanja koja su bila na njemu. Final Four je u Detroitu. Odvukli su ga tamo jer je ekonomija u takvoj situaciji da joj je potreban bilo kakav stimulus. Tako da mislim da blagu prednost imaju UNC ali - onomad kad su igrali nisu igrali ni za sta, a sada igraju za sampiona nacije, te ako Mich State kani igdje ikad vise postati sampion - ovo im je najbolja prilika koju ce imati u sljedecih 20 godina sigurno. Tako da ti ja ne mogu tu pomoci mnogo jerbo, sve zavisi ko se zainati. Crnci se vole zainatiti narucito jer na ovim utakmicama se prodaje u NBA. Ali Mich State rijetko ima sut UNC i takodje rijetke su njihove utakmice sa 100 poena. Eto ti pa ti sam vidi, sta i kako...
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#35 Re: NCAA - Final Four

Post by burek_in_space »

Na HRT-ovom teletextu je medju sportskim vijestima i ova o final fouru NCAA,a Goran Suton je predstavljen kao sarajevski Hrvat za kojeg se Repesha & co. nada da ce vec u septembru zaigrati na Evropskom prvenstvu. :roll: Ode josh jedan. :(
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#36 Re: NCAA - Final Four

Post by karanana »

jebene linije na kladjenje za vecerasnju tekmu.

NC favorit 6,5 poena i na njih je na hendikep -6,5 otislo 75% love. medjutim na underdoga State-a se vecina raja kladila straight up. znaci podjeljena misljenja. over/under je 153. preko 70% raje je islo na over, i u polufinalima mislim da su obje tekme presle taj total, ali ne znam, finale je, malo treme, malo opreznosti i vrlo je moguce da ovo ode i ispod koseva.

sve u svemu no bet za mene. odoh vidjeti moze li se sta izabrati i pogoditi na prvi dan bejzbola.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#37 Re: NCAA - Final Four

Post by LSD »

Navijao sam za Michigen,ali Karolina je ih je sinoc pregazila i sasvim zasluženo uzela naslov prvaka...Suton standardno vrlo dobar i Menso Bajramovic ako ima imalo mozga u glavi bi trebao podhitno zvati tog momka.
N.Carolina ima taj trio koji razbija svaku odbranu (Hansbrough-Ellington-Lawson) koji odlazi ove godine na draft,s tim da Hansbrough nema šta tražiti u NBA-živi bili pa vidjeli...ty lawson je stvarno opak igrac.
paja_patak
Posts: 520
Joined: 19/02/2009 19:16
Location: pajboca

#38 Re: NCAA - Final Four

Post by paja_patak »

evo sad procitah da je ovaj lik igrao vec za mladu reprezenataciju bih i da po pravilima ne moze igrati za hrvatsku ko onaj lance williams sto nije mogao za bih da igra jer je nastupao za mladje kategorije SAD-a
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#39 Re: NCAA - Final Four

Post by pOZz »

Kad je on nastupao za BiH? :shock:

Zar nije pravilo da igranje za mlade selekcije ne znači maltene ništa?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#40 Re: NCAA - Final Four

Post by karanana »

paja, gdje su to procito jebo te patak? ja ne znam za to.
a ne znam ni za pravilo cak i da je igro za mladu BiH da ne moze zaigrati za staru HR. U fudbalu moze promjeniti.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#41 Re: NCAA - Final Four

Post by Altsa »

paja_patak wrote:evo sad procitah da je ovaj lik igrao vec za mladu reprezenataciju bih i da po pravilima ne moze igrati za hrvatsku ko onaj lance williams sto nije mogao za bih da igra jer je nastupao za mladje kategorije SAD-a
nisam siguran da je to bas tako. bio je pozvan za prosle kvalifikacije na pripreme i mislim da se odazvao al je zamolio bajramovica da ga oslobodi igre tu godinu a da ce se javiti svakako ove jer zavrsava faks. e sad nama "prijateljska" hrvatska po svom dobrom starom obicaju hoce da ga privoli da igra za njih. sve je do sutona. hoce li ili nece igrati za nas odnosno hrvatsku. bojim se da je izgubljen za BiH.

Zaoštrava se borba
KS BiH ne odustaje od Sutona

Piše: Aragorn
Ponedjeljak, 06.04.09. 22:51.

Prema riječima Mensura Bajramovića, selektora bh. košarkaške reprezentacije, Goran Suton nije izgubljen i za njega predstoji velika borba.

Bajramović je na «privremenom radu» u Siriji, a u Sarajevo je doputovao na nekoliko dana uoči početka play-offa.

Al-Jala sa našim selektorom na klupi ima omjer od 22-0 i vrlo blizu je osvajanje novog naslova prvaka ove velike azijske države.
«Ne mogu se požaliti na angažman u Siriji, moguće je da ćemo produžiti ugovor, posebno što mi ostaje dovoljno prostora za rad u reprezentaciji, što nije bio slučaj u pregovorima s nekim evropskim klubovima», kazao je Bajramović novinaru Dnevnog Avaza.

O statusu Gorana Sutona raspravljalo je i predsjedništvo koje je nedavno održalo sastanak u Mostaru. Prema riječima Nihada Imamovića, potpredsjednika KS BiH, Suton nije dobio poziv iz Hrvatske.
«Iz KS Hrvatske smo obaviješteni da oni navodno nisu znali da je Suton na našem spisku. Obavićemo razgovor sa potencijalnim reprezentativcem, a nakon njega će Suton sam odlučiti za koga želi igrati», rekao je Imamović za Avaz.

Suton je rođen u Sarajevu (1985.), a na početku rata je otišao u Beograd odakle mu je SAD bio dostupniji.

«Sutona sam zvao na prošle pripreme. Tada mi je odgovorio da se zbog fakultetskih obaveza ne može odazvati, ali je potvrdio da za ovu godinu neće biti problema», naglasio je Bajramović.
Podsjetimo, Suton je jedan od najboljih igrača u NCCA ligi i trenutno sa svojim Mičigenom igra u finalu završnog turnira, a 2007. godine je bio na spisku tadašnjeg selektora Nenada Markovića, ali je zbog fakultetskih obaveza otkazao dolazak na pripreme.
sportsport.ba
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#42 Re: NCAA - Final Four

Post by mgogic »

Mislim da je pravilo od 16 rodjendana ko zaigra ili tako nesto!Vec sam pisao o tome,ali nisam sad siguran do kog rodjendana 16.ili tako nesto,manje nije sigurno,kad zaigras za jedan tim,nema nazad!Mislim da je on ranije otisao za USA,tako da to otpada!
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#43 Re: NCAA - Final Four

Post by karanana »

da li ce ovaj momak biti draftovan na NBA draftu? jeli toliko dobar da mu slijedi NBA karijera?
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#44 Re: NCAA - Final Four

Post by pOZz »

Ja sam čuo da je izjavio da želi igrati za Croatia.

Pa vjerovatno će biti draftovan, samo je pitanje kada, u kojoj rundi i od koga.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#45 Re: NCAA - Final Four

Post by febo_acm »

Ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi rođeni Sarajlija igrao za Hrvatsku... Ako je tako, ja mu želim sve najgore u životu. Momak je već pristao da igra za BiH, ali moraju Hrvati odma da traže to sebi. Njima ne treba Suton da im igra, njima Suton treba da ga otmu od BiH. Zato njima Suton treba.
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 301
Joined: 15/06/2008 23:07

#46 Re: NCAA - Final Four

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

AMD wrote:Ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi rođeni Sarajlija igrao za Hrvatsku... Ako je tako, ja mu želim sve najgore u životu. Momak je već pristao da igra za BiH, ali moraju Hrvati odma da traže to sebi. Njima ne treba Suton da im igra, njima Suton treba da ga otmu od BiH. Zato njima Suton treba.
Slazem se ..Hrvatska ima puno dobrih igraca na njegovoj poziciji i samo hoce da ga uzmu nama ..A on ako odluci da igra za njih je za mene smrad od covjeka i takodje mu zelim sve najgore u karijeri ako to uradi.....
paja_patak
Posts: 520
Joined: 19/02/2009 19:16
Location: pajboca

#47 Re: NCAA - Final Four

Post by paja_patak »

nastupao je za mladje kategorije bih reprezentacije tako pise na stranici ovog njegovog koledza a williams nije mogao za BiH igrati iz istih razloga (nastupao za USA mladje kategorije)
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 301
Joined: 15/06/2008 23:07

#48 Re: NCAA - Final Four

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

kakavdanakneiskustvu wrote:
MELBOURNE_SARAJEVO wrote:
AMD wrote:Ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi rođeni Sarajlija igrao za Hrvatsku... Ako je tako, ja mu želim sve najgore u životu. Momak je već pristao da igra za BiH, ali moraju Hrvati odma da traže to sebi. Njima ne treba Suton da im igra, njima Suton treba da ga otmu od BiH. Zato njima Suton treba.
Slazem se ..Hrvatska ima puno dobrih igraca na njegovoj poziciji i samo hoce da ga uzmu nama ..A on ako odluci da igra za njih je za mene smrad od covjeka i takodje mu zelim sve najgore u karijeri ako to uradi.....

vjerovatno isto to misliš i za boćara dodika,fudbalera hrgovića,rukometaša vukašina stojanovića,rođeni u drugim državama,igraju za bih
Da mislim jer niko od njih ne bi igrao za nas da imaju mjesta u svojim drzavama..A on kod nas bi imao i pozvan je velika je to razlika,kad okrenes ledja drzavi svojoj i ako si pozvan...Kako volim kad ovako poklopim ljude koji kontaju ono ja pametan...Sta ces sad reci?
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#49 Re: NCAA - Final Four

Post by febo_acm »

Prva stvar, za mene je Mirko Hrgović odron kao čovjek. To što je igrao za BiH i nema veze sa tim, ali iz Hajduka u Dinamo... Druga stvar, Mirka nije tražila Hrvatska, a on zaigro za BiH. Dakle, on je zaigro za nas jer ga nije tražila njegova država. Ako te ne traži BiH, a ti rođen u BiH, i zaigraš za drugu zemlju to mogu donekle razumjeti.

I poređenje Stojanovića sa Sutonom ti nije na mjestu. Znaš oni Sutona traže jer je bosanski Hrvat(katolik), a mi Stojanovića ili Dodiga(mada neznam gdje je rođen)nismo tražili jer zato jer su oni Bošnjaci(bosanski Muslimani), već zato što nam trebaju, bez obzira na narodnu pripadnost.
paja_patak
Posts: 520
Joined: 19/02/2009 19:16
Location: pajboca

#50 Re: NCAA - Final Four

Post by paja_patak »

haha hrgovic hahaha jel to onaj sto je namjerno pustao Srnu na kosevu :lol: :lol:
Post Reply