NCAA - Final Four

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Bodkin
Posts: 21511
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#76 Re: NCAA - Final Four

Post by Bodkin »

ne mozete vi shvatiti kako je to kad trenirate neki sport i napravite nesto od sebe u BiH.Sve vrijeme vas tretiraju kao smece i onda odjednom ti si super bla bla hajde igraj uradi ovo i ono.Ove nove generacije tipa Djedovic su malo drugacije jer imaju poprilicno bolje uslove,ali ovi stariji..Goran je ovdje samo poceo trenirati i onda je odselio u USA sto znaci da je sve gore naucio.Koliko je on uopste zivio u Sa da sad osjeca neki veliku pripadnost nasoj reprezentaciji?naravno da ce gledati da igra za reprezentaciju u kojoj ce mozda i ime napraviti,potpuno razumijem ako odluzi da igra za neku drugu reprezentaciju..
Bodkin
Posts: 21511
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#77 Re: NCAA - Final Four

Post by Bodkin »

kakavdanakneiskustvu wrote:zapita li se bilo ko šta naš savez čini da suton igra za bih.
nista naravno a sutra ce u novinama napisati kako ih je zavlacio od pocetka i kako se odlucio da igra za stranu drzavu a oni mu sve dali i kako....
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#78 Re: NCAA - Final Four

Post by fixer »

istina je za mine. ja momka znam, a igraliste je bilo u skolskom dvoristu seste osnovne :) i bile su mine veoma blizu igralista, na mjestu gdje asfalt zavrsava, ali je stavljena ograda :)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#79 Re: NCAA - Final Four

Post by Nosferatu »

Svojevremeno je bila ideja izmedju BHFanatikosa u Americi, da pokusamo regrutirati ljude za nasu reprezentaciju lobiranjem, ali morate shvatiti da je previse malo ljudi ovdje, a mi nemamo nikakva sredstva, mogu izvesti momka na muziku i meso, popricati, ali - gdje je to, a gdje je kad dodje neko iz Hrvatske repke, pa pokaze slike sa priprema, pa sa Jadrana gdje boravi reprezentacija, pa listu igraca i klubove u kojima igraju, pa ga par tih igraca zovne na telefon i malo popricaju, razmjene iskustva, kasete, sta ce nas par golotrbih emigranata Americkih, prodavati prodju momku da je bolje da dodje u KS BiH samoinicijativno, ili im posalje svoju kasetu s isjeccima iz utakmica, jednostavno, postojala je ideja i zelja, ali - kad sam se pitao sta to mi mozemo ponuditi i shvatio, onda sam nekako u tracnicama zaustavio barem licni participat u takvom cemu, iako sam generalno uvijek zeljeo da se organizujemo u Americi i odemo na par utakmica ovih nasih sportista, da ih malo bodrimo, da malo izazovemo zaintersovanje jerbo to je nesto sto u Americi ne mozes da vidis, osim ponekog pjanog pojedinca na triple AAA baseball ili hokejaskih utakmicama. Ali - tu se je javio problem da oni nisu dio reprezentativnog tijela BiH iako su ljudi koji su nase gore list, i tako je bilo receno da se moze organizovati ko hoce, kako hoce, ali ne pod imenom BHF-a, niti noseci artikle BHF/salove i slicno bi mogli otici na nesto takvo. Tako da sad za sad, ne postoji cak ni baza podataka o nasim ljudima koji se bave sportom u Americi, ja sam zeljeo da se krene tu prevenstveno od koledza pa dalje, na srednje skole i ako ima ko da je polu-profesionalac ili amater koji opet vidi koju kintu, ali eto, ni to nam nije uspjelo da napravimo, ne mozes ti to - ovolika zemlja, toliko nasih ljudi rastrkani a nece niko da se lati posla jerbo to se mora sve volunterski, a dovoljno je svakom i njegov posao koji radi , kamoli jos s ovim da se bakce. Mada moram priznati i ja sam kriv, mogao sam dati kakav takav doprinos. Meni su ljudi predlagali da preuzmem dio koji bi se bavio pisanjem o sportu i sportasima nasim kao i stupanje u kontakt s njima, ono inicijalno, da se vidi ima li ikakve zainteresiranosti, ali eto, u to vrijeme sam bio poprilicno zauzet, pa kasnije nesto disponiran ali eto - da ne zvuci kako nikad niko nista nije uradio, postoji dosta ideja, malo ljudi i ogroman geografski prostor za operiranja gdje je tesko i otici nekom na utakmicu bez da potrosis 300-400-500 dollara, a zna se da je svakom draze za te pare pogledati neki profesionalni klub, mec, ili doci u BiH, ili u Europi vidjeti neku nasu repku i slicno. Najgore od svega toga sto prvo, ne znas da li nekog navlacis na nesto i sta konkretno je to, drukcije bi bilo da postoji neki dogovor unutar svih saveza, sa navijacima nasim vani - da se radi zajedno, da se ta djeca kontaktiraju, da oni koji zive geografski najblize odu i posjete im familiju i budu na neki nacin u komunikaciji sa njima i slicno, ali - takvog dogovora nema, i drugo, sto ti nece niko reci hvala, ali ako bude problema implicirati ce te vrlo lako da si ga ti vabio i namamio, a jednom kad zaigras, nije bas jednostavno promjeniti reprezenaciju i slicno. Radi svega toga - pojedinci su prepusteni sami sebi, da se odluce sta ce i izbore za to isto mjesto.
Bodkin
Posts: 21511
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#80 Re: NCAA - Final Four

Post by Bodkin »

Nosferatu wrote:Svojevremeno je bila ideja izmedju BHFanatikosa u Americi, da pokusamo regrutirati ljude za nasu reprezentaciju lobiranjem, ali morate shvatiti da je previse malo ljudi ovdje, a mi nemamo nikakva sredstva, mogu izvesti momka na muziku i meso, popricati, ali - gdje je to, a gdje je kad dodje neko iz Hrvatske repke, pa pokaze slike sa priprema, pa sa Jadrana gdje boravi reprezentacija, pa listu igraca i klubove u kojima igraju, pa ga par tih igraca zovne na telefon i malo popricaju, razmjene iskustva, kasete, sta ce nas par golotrbih emigranata Americkih, prodavati prodju momku da je bolje da dodje u KS BiH samoinicijativno, ili im posalje svoju kasetu s isjeccima iz utakmica, jednostavno, postojala je ideja i zelja, ali - kad sam se pitao sta to mi mozemo ponuditi i shvatio, onda sam nekako u tracnicama zaustavio barem licni participat u takvom cemu, iako sam generalno uvijek zeljeo da se organizujemo u Americi i odemo na par utakmica ovih nasih sportista, da ih malo bodrimo, da malo izazovemo zaintersovanje jerbo to je nesto sto u Americi ne mozes da vidis, osim ponekog pjanog pojedinca na triple AAA baseball ili hokejaskih utakmicama. Ali - tu se je javio problem da oni nisu dio reprezentativnog tijela BiH iako su ljudi koji su nase gore list, i tako je bilo receno da se moze organizovati ko hoce, kako hoce, ali ne pod imenom BHF-a, niti noseci artikle BHF/salove i slicno bi mogli otici na nesto takvo. Tako da sad za sad, ne postoji cak ni baza podataka o nasim ljudima koji se bave sportom u Americi, ja sam zeljeo da se krene tu prevenstveno od koledza pa dalje, na srednje skole i ako ima ko da je polu-profesionalac ili amater koji opet vidi koju kintu, ali eto, ni to nam nije uspjelo da napravimo, ne mozes ti to - ovolika zemlja, toliko nasih ljudi rastrkani a nece niko da se lati posla jerbo to se mora sve volunterski, a dovoljno je svakom i njegov posao koji radi , kamoli jos s ovim da se bakce. Mada moram priznati i ja sam kriv, mogao sam dati kakav takav doprinos. Meni su ljudi predlagali da preuzmem dio koji bi se bavio pisanjem o sportu i sportasima nasim kao i stupanje u kontakt s njima, ono inicijalno, da se vidi ima li ikakve zainteresiranosti, ali eto, u to vrijeme sam bio poprilicno zauzet, pa kasnije nesto disponiran ali eto - da ne zvuci kako nikad niko nista nije uradio, postoji dosta ideja, malo ljudi i ogroman geografski prostor za operiranja gdje je tesko i otici nekom na utakmicu bez da potrosis 300-400-500 dollara, a zna se da je svakom draze za te pare pogledati neki profesionalni klub, mec, ili doci u BiH, ili u Europi vidjeti neku nasu repku i slicno. Najgore od svega toga sto prvo, ne znas da li nekog navlacis na nesto i sta konkretno je to, drukcije bi bilo da postoji neki dogovor unutar svih saveza, sa navijacima nasim vani - da se radi zajedno, da se ta djeca kontaktiraju, da oni koji zive geografski najblize odu i posjete im familiju i budu na neki nacin u komunikaciji sa njima i slicno, ali - takvog dogovora nema, i drugo, sto ti nece niko reci hvala, ali ako bude problema implicirati ce te vrlo lako da si ga ti vabio i namamio, a jednom kad zaigras, nije bas jednostavno promjeniti reprezenaciju i slicno. Radi svega toga - pojedinci su prepusteni sami sebi, da se odluce sta ce i izbore za to isto mjesto.
to nije losa ideja.ja znam recimo da nas u D1 nema puno ali NAIA je vec druga prica..pricam za kosarku naravno
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#81 Re: NCAA - Final Four

Post by Admir_1984 »

sad na utakmici lujvil-djuk igarc lujvila u doskoku tako jezivo slomio nogu :( vjerovatno jedna od najstrasnijih povreda u istoriji na košarkaškim utakmicama
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#82 Re: NCAA - Final Four

Post by karanana »

strava.
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#83 Re: NCAA - Final Four

Post by Lacrosse »

Ovaj final four je bio vrlo interesantan.
Sva 3 tima Syracuse, Michigan i Louville me nebi iznenadili da pobjede turnir.
Jako dobra utakmica je bila izmedju Duke i Louvilla, do polovine drugog poluvremena.
Michigan je pobjedio Floridu ali i Kansas koji uvijek pretenduju ka tituli.
Syracuse je u Final Four po prvi put nakon 10 godina, prosle godine su imali najboli rekord od svih timova, pa nisu uspjeli otici ovako daleko, igraju najbolji defense, Marquet je izgubio a da nije imao ni sanse.
Lousville je jako versatilan tim, imali su samo 5 poraza ove sezone -> Duke (koje su sad pobjedili), Georgtown (koji je ispao na pocetku turnira, Norte Dame (na produzetke) Vilanova i Syracuse.
Voljeo bih da Syracuse pobjedi turnir ali Louville je definitivno favorit, narucito jer igraju u polufinalu s cindarella timom Whichita State. E sad, ovaj povrijedeni defanzivac i tricas moze donjeti prednost i motiviranost a moze i biti faktor da Louiville izgubi od jaceg defanzivnog tima sto 'Cuse (Syracuse) definitvno jeste.
Kevin Ware je imao otvoreni prelom noge i bice godinu van sezone, operisan je i uradili su mu tipican ORIF - open reduction internal fixation s stangom u tibiji.
Ovo se zna desiti narucito koledz kosarkasima jer na ogromnu visinu tokom koledza stave masu i kad pomnozi to sa skokom.
Sutra se igra NIT - national invitation tournament, u Madison Sq Gardenu, Iowa - Maryland, i BYU - Baylor, polufinale. Ovo je turnir koji ide uporedo s NCAA, i u njemu ucestvuju timovi koji nisu pozvani, imaju veliki fan base i preko 0.5 koeficijent (vise pobjeda no poraza). Inace umjesto APP rang listu pravi ESPN koji pozove dobre timove koji ne udju u 64 tima koje cine NCAA turnir.
Za one koji su zainteresirani utamice se mogu vidjeti na ESPN.com uzivo, ima live stream i slika je jako dobra. Barem je bilo za cetvrtinu finala...
U Subotu dakle polufinale a u Ponedjeljak je finale.
smijesni_ste
Posts: 5966
Joined: 09/10/2009 16:46

#84 Re: NCAA - Final Four

Post by smijesni_ste »

Baš se sjetih ovog Sutona nedavno...a i evo sad naletih opet na priču o njemu kako je Lacrosse podigao temu...propade on ne u zemlju nego još dublje ...kako se sve okrene i promijeni u samo nekoliko godina... :-)....još jedan primjer kako mediji i sve što ide uz njih mogu od sportiste napraviti superstara bez ikakvog pokrića očito...

Ali je zato ova priča uvijek ista...mi vi, oni, izdajnici, patriote itd

Cirkus sve u svemu....
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#85 Re: NCAA - Final Four

Post by Lacrosse »

Pa ima svake godine neko nas na NCAA.

Ove godine to je Filip Cvjeticanin.

Igrao je za Florida Gulf Coast University, prvi seed #15 koji je usao u prvih 16 timova (ako poznajes strukturu NCAA, igra 1-16 rangirani timovi u 4 konferencije total = 64 tima, i onda se suzavaju procesom eliminacije na 4, e pa po prvi put u istoriji - #15 tim u jednoj konfereneciji je dogurao do sweet sixteen. Izgubili su tek od Floride Gatorsa.

Danko Cvjeticanin je otac ovog momka, i igrao je i za Partizan i za Cibonu, a onda otisao u Spaniju u profesionalce, ono sto ja nisam znao je da je po penzionsanju postao NBA scout za Europske talente, te je radio na toj poziciji u Philiadelphia 76 i New Jersey Net-sima (prije nego sto su Mirzu Teletovica doveli).

Sto se tice Filipa, on je nedvojbeno Hrvat, te nece biti nikakvog svojatanja oko toga za ciji ce nacinali tim igrati, ako ikad i za igra.

Inace Florida Gulft Coast University igra brzu kosarku, na dosta poena, i sa mnogo turnovers, to ih je i kostalo, protiv Florida Gatorsa u prvom poluvremenu su vodili i po 15 poena, a onda su ih desetkovali tricama (3 trice) i otislo se na poluvrijeme s skoro jednakim skorom, poslje toga Florida Gatori ih je samljela finalni rezultat 62-50. Inace ovaj tim je izbacio Georgetown u prvom krugu koji je bio seed #2. 78-68

http://www.news-press.com/article/20130 ... oops-genes

Image

#15 Filip Cvjeticanin
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#86 Re: NCAA - Final Four

Post by BHF_Manijak »

Za koji koledz igra onaj nas Sehic, hoce li bit' kakvog hajra od njega?!
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#87 Re: NCAA - Final Four

Post by MaroonBrigade »

BHF_Manijak wrote:Za koji koledz igra onaj nas Sehic, hoce li bit' kakvog hajra od njega?!
http://future150.com/hs/basketball-prof ... hic-c-2015

jel' to taj?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#88 Re: NCAA - Final Four

Post by BHF_Manijak »

Trebalo bi da jeste.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#89 Re: NCAA - Final Four

Post by Mustang1 »

Ovaj iz Louisvilla broj 11 fizicki isti Love .. I po igri koliko sam vidio lici na njega :D Hancock cini mi se :D
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#90 Re: NCAA - Final Four

Post by Rob_Atl »

Jebo te koja je ludnica ovaj koledz basket, juce otisao u carsiju malo preko 100 000 ljudi u parku, koncerti , zajebancija, cuga na sve strane. Da bi na stadionu bilo 80 000 ljudi :shock: . Luivile i Michigan bi trebala da bude dobra tekma , pa vidjet cemo. Nisam znao juce rekose da samo 1 procenat igraca godisnje zaigra u NBA :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#91 Re: NCAA - Final Four

Post by Mustang1 »

Jel bilo cheerlidersica i studentica kakvih ? :D
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#92 Re: NCAA - Final Four

Post by Rob_Atl »

Bilo je studentica :D , cheeliderice ko i kosarkasi moraju da budu u dvorani 5 sati prije meca :D

Image

eo jedna slika s mobilnog, nisam puno slikao al eto da vidite odprilike kako je to izgledalo sve
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#93 Re: NCAA - Final Four

Post by MaroonBrigade »

i muska i zenska ekipa Luivila ce igrati finale :thumbup:
Ammaar
Posts: 312
Joined: 06/03/2013 01:45

#94 Re: NCAA - Final Four

Post by Ammaar »

kod muskih volio bi da uzme louiville imaju legendarnog trenera rick pittina prosle godine su bili dobri umalo nisu uzeli nacionalni sampionat, a sto se tice zenskih volio bi da huskies uzmu to jest UCONN ako uzmu izjednacit ce se sa najuspjesnijom skolom u zenskom basketu Tennessee-om, a i louiville su dobre izbacili su #1 baylor u bayloru ima ona Brittney Griner zvjerka je neki dan govore da bi ona mogla biti prva zenska u NBA
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#95 Re: NCAA - Final Four

Post by Mustang1 »

Bilo je zena ali ja mislim da ni jedna nije zaigrala .. Nece ni ova :D Mada mogli bi je u Brooklyn uzeti fali im jedNa takva :D
eno sad
Posts: 415
Joined: 13/02/2013 14:41

#96 Re: NCAA - Final Four

Post by eno sad »

Rob_Atl wrote:Bilo je studentica :D , cheeliderice ko i kosarkasi moraju da budu u dvorani 5 sati prije meca :D

Image

eo jedna slika s mobilnog, nisam puno slikao al eto da vidite odprilike kako je to izgledalo sve
Gledao sam na espn dosta utakmica ove sezone...
Sta mislis o vecerasnjoj utakmici Michigan - Louisville ?
Moze li Michigan meda?
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#97 Re: NCAA - Final Four

Post by Rob_Atl »

Micigan ima 11 pobjeda zaredom protiv timova koji su ucestvovali na ovom turniru to govori o jacini ekipe. Citavu godinu su bili medju top 5 tako da ce ovo biti bare bare, nebi bilo nikakvo iznenadjenje ili sto bi ameri rekli UPSET da pobjede Luivile , cak neki mediji ih imaju i kao favorite. Malo raja vise vuce za Luivile zbog onog momka sto se povrijedio pa zato. I ja imam michigan da ce pobjediti veceras.
eno sad
Posts: 415
Joined: 13/02/2013 14:41

#98 Re: NCAA - Final Four

Post by eno sad »

Rob_Atl wrote:Micigan ima 11 pobjeda zaredom protiv timova koji su ucestvovali na ovom turniru to govori o jacini ekipe. Citavu godinu su bili medju top 5 tako da ce ovo biti bare bare, nebi bilo nikakvo iznenadjenje ili sto bi ameri rekli UPSET da pobjede Luivile , cak neki mediji ih imaju i kao favorite. Malo raja vise vuce za Luivile zbog onog momka sto se povrijedio pa zato. I ja imam michigan da ce pobjediti veceras.
Cekao sam te maksuz ovdje...
Nego s " upset " oces da kazes da je Michigan veci koledz?
Da dosta vise ljudi ocekuje da ce oni uzet?
I da steta za momka vidio sam sliku izbliza znaci ono je tragedija samo takva...
Da li mu je karijera gotova s onom povredom?
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#99 Re: NCAA - Final Four

Post by Rob_Atl »

Ne veci koledz nego recimo da je wichita pobjedila luivile u polufinalu to bi bio UPSET ili ekipa koja je rangirana od 10-tog pa dole i pobjede neke u top 5 to je uspet. Ko god pobjedi veceras bice zasluzeno... Sto se tice onog momka nije mu karijera gotova kazu oko godinu dana ce oporavak trajati, e sad kakav ce biti nakon oporavka ne znam.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#100 Re: NCAA - Final Four

Post by Mustang1 »

Nije mu karijera u pitanju receno je da ce se vratiti za godinu .. Ali je pitanje kako ce nastaviti jer godina mirovanja .. :D I Rose se ceka a pitanje je kakav ce sada biti
Post Reply