NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#41376 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

kakavdanakneiskustvu wrote: 06/04/2020 17:02
spree wrote: 06/04/2020 15:48 Pa logicno da je za sve. To je valjda opcepoznato. Pogledaj malo sta je toni imao u evropi, a i u NBA je imao dosta bolji ucinak od horryja. Zavisi sta podrazumjevas pod znacajnom ulogom. Ne sjećam se bas svih sezona, znam da je pogodio nekoliko važnih suteva, ali generalno mi se cini da je bio ispodprosjecan igrac, sa srecom da se nadje u contenderima. Toni je sigurno puno bolji igrac, a po meni je puno vise ostvario u karijeri. I kad gledaš samo NBA cini mi se da je toni nekada bio u drugoj petorci ili tako nesto, a bio je i sesti igrac lige, dok horry to nikada nije bio
nije kukoč nikad bio u najboljim petorkama lige,ni blizu,a najbolji 6. igrac lige jeste bio
Sad sam provjerio. Bio je u drugoj rookie petorci :mrgreen: . Znam da sam negdje nekada cuo oko petorki, zato sam napisao ili tako nesto :D
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#41377 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Raigor Stonehoof wrote: 06/04/2020 16:53
spree wrote: 06/04/2020 15:48 Pa logicno da je za sve. To je valjda opcepoznato. Pogledaj malo sta je toni imao u evropi, a i u NBA je imao dosta bolji ucinak od horryja. Zavisi sta podrazumjevas pod znacajnom ulogom. Ne sjećam se bas svih sezona, znam da je pogodio nekoliko važnih suteva, ali generalno mi se cini da je bio ispodprosjecan igrac, sa srecom da se nadje u contenderima. Toni je sigurno puno bolji igrac, a po meni je puno vise ostvario u karijeri. I kad gledaš samo NBA cini mi se da je toni nekada bio u drugoj petorci ili tako nesto, a bio je i sesti igrac lige, dok horry to nikada nije bio
Kriteriji za hof nisu bas linearni i ne zavise od statistike. Nit je svaki sesti igrac lige u usao nit je svaki clan neke od petorka lige usao.

Zato je tu Bill Bradley :D
Nisu, ali realno horry ni po kojem osnovu ne moze upasti, jedino po broju titula za koje su zasluzi drugi igraci.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#41378 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 06/04/2020 19:17
kakavdanakneiskustvu wrote: 06/04/2020 17:02
spree wrote: 06/04/2020 15:48 Pa logicno da je za sve. To je valjda opcepoznato. Pogledaj malo sta je toni imao u evropi, a i u NBA je imao dosta bolji ucinak od horryja. Zavisi sta podrazumjevas pod znacajnom ulogom. Ne sjećam se bas svih sezona, znam da je pogodio nekoliko važnih suteva, ali generalno mi se cini da je bio ispodprosjecan igrac, sa srecom da se nadje u contenderima. Toni je sigurno puno bolji igrac, a po meni je puno vise ostvario u karijeri. I kad gledaš samo NBA cini mi se da je toni nekada bio u drugoj petorci ili tako nesto, a bio je i sesti igrac lige, dok horry to nikada nije bio
nije kukoč nikad bio u najboljim petorkama lige,ni blizu,a najbolji 6. igrac lige jeste bio
Sad sam provjerio. Bio je u drugoj rookie petorci :mrgreen: . Znam da sam negdje nekada cuo oko petorki, zato sam napisao ili tako nesto :D
da,i on i rađa u drugoj rookie petroci 94.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#41379 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 06/04/2020 19:27
Raigor Stonehoof wrote: 06/04/2020 16:53
spree wrote: 06/04/2020 15:48 Pa logicno da je za sve. To je valjda opcepoznato. Pogledaj malo sta je toni imao u evropi, a i u NBA je imao dosta bolji ucinak od horryja. Zavisi sta podrazumjevas pod znacajnom ulogom. Ne sjećam se bas svih sezona, znam da je pogodio nekoliko važnih suteva, ali generalno mi se cini da je bio ispodprosjecan igrac, sa srecom da se nadje u contenderima. Toni je sigurno puno bolji igrac, a po meni je puno vise ostvario u karijeri. I kad gledaš samo NBA cini mi se da je toni nekada bio u drugoj petorci ili tako nesto, a bio je i sesti igrac lige, dok horry to nikada nije bio
Kriteriji za hof nisu bas linearni i ne zavise od statistike. Nit je svaki sesti igrac lige u usao nit je svaki clan neke od petorka lige usao.

Zato je tu Bill Bradley :D
Nisu, ali realno horry ni po kojem osnovu ne moze upasti, jedino po broju titula za koje su zasluzi drugi igraci.
da,jedino po broju titula,nesto slicno kao k.c. jones

https://www.basketball-reference.com/pl ... skc01.html
User avatar
karanana
Posts: 47231
Joined: 26/02/2004 00:00

#41382 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

Imagevia Imgflip Meme Generator

brojevi gospodo, brojevi!

za svaki broj koji mi dadete, ja cu vam dati 5 igraca sa boljim a nije u HOF-u.
titule ne brojim. ima ih koji su sezone presjedili u odjelima i pune im ruke prstenja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#41383 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

marculionis,galis,menegin,rađa,schmidt,evo iz prve ruke samo oni koji su u evropi bilo odlični ili vrlo dobri,kukoc je u evropi bio bolji od svih pobrojanih,plus bolji i u nba
User avatar
karanana
Posts: 47231
Joined: 26/02/2004 00:00

#41384 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

ja se slazem da je kukoc bio bolji od svakog od njih u nba. ali sad je ovde pitanje jesu li oni zasluzili hof ili nisu a ne da li ga kukoc zasluzuje. znaci hof gleda i evropsku karijeru, tu je galis bio zaista jak vjerovatno jaci od tonija. ne znam za ove druge. dvostruki standardi, ali realno govoreci i gledajuci brojeve, kukoc je bio nesto malo iznad-prosjecan igrac u nba-u.
Last edited by karanana on 07/04/2020 22:59, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#41385 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote: 07/04/2020 22:53 ja se slazem da je kukoc bio bolji od svakog od njih u nba. ali sad je ovde pitanje jesu li oni zasluzili hof ili nisu a ne da li ga kukoc zasluzuje. dvostruki standardi, ali realno govoreci i gledajuci brojeve, kukoc je bio nesto malo iznad-prosjecan igrac u nba-u.
k.c. jones je u HOF a nikad u karijeri nije imao iznad 10 ppg,a neko je vec spomenuo ,to je basketball hall of fame,ne nba hall of fame,a gledajucui karijeru,kukoč je vjerovatno najtrofejniji evropljanin ikad,i dobar nba igrač,4. igrač vjerovatno najbolje ekipe ikad
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#41386 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

kakavdanakneiskustvu wrote: 07/04/2020 22:59
karanana wrote: 07/04/2020 22:53 ja se slazem da je kukoc bio bolji od svakog od njih u nba. ali sad je ovde pitanje jesu li oni zasluzili hof ili nisu a ne da li ga kukoc zasluzuje. dvostruki standardi, ali realno govoreci i gledajuci brojeve, kukoc je bio nesto malo iznad-prosjecan igrac u nba-u.
k.c. jones je u HOF a nikad u karijeri nije imao iznad 10 ppg,a neko je vec spomenuo ,to je basketball hall of fame,ne nba hall of fame,a gledajucui karijeru,kukoč je vjerovatno najtrofejniji evropljanin ikad,i dobar nba igrač,4. igrač vjerovatno najbolje ekipe ikad
Tony Parker dislikes this.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#41387 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Raigor Stonehoof wrote: 07/04/2020 23:03
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/04/2020 22:59
karanana wrote: 07/04/2020 22:53 ja se slazem da je kukoc bio bolji od svakog od njih u nba. ali sad je ovde pitanje jesu li oni zasluzili hof ili nisu a ne da li ga kukoc zasluzuje. dvostruki standardi, ali realno govoreci i gledajuci brojeve, kukoc je bio nesto malo iznad-prosjecan igrac u nba-u.
k.c. jones je u HOF a nikad u karijeri nije imao iznad 10 ppg,a neko je vec spomenuo ,to je basketball hall of fame,ne nba hall of fame,a gledajucui karijeru,kukoč je vjerovatno najtrofejniji evropljanin ikad,i dobar nba igrač,4. igrač vjerovatno najbolje ekipe ikad
Tony Parker dislikes this.
parker 4 puta prvak nba,mvp finala nba,mvp eurobasketa,jedno zlato sa eurobasketa

kukoč tri puta prvak nba,mvp mundobasketa,mvp eurobasketa,tri puta klupski prvak evrope,tri puta mvp final foura eurolige,4 puta klupski prvak sa jugoplastikom,jednom klupski prvak sa benetonom,prvak svijeta sa sfrjdva puta prvak evrope sa sfrj,srebro na olimpijadi sa hrvatskom

i ne govorim da je kukoč bolji igrač,da ne bude zabune
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#41388 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

ma ja to van nba nista ne racunam :D
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#41389 Re: NBA - National Basketball Association

Post by drag_gost »

Sto govori o tvom poznavanju kosarke.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#41390 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Raigor Stonehoof wrote: 07/04/2020 23:19 ma ja to van nba nista ne racunam :D
jebo onda npr. bodirogu,nikakak igrač pretpostavljam
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#41392 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote: 07/04/2020 22:53 ja se slazem da je kukoc bio bolji od svakog od njih u nba. ali sad je ovde pitanje jesu li oni zasluzili hof ili nisu a ne da li ga kukoc zasluzuje. znaci hof gleda i evropsku karijeru, tu je galis bio zaista jak vjerovatno jaci od tonija. ne znam za ove druge. dvostruki standardi, ali realno govoreci i gledajuci brojeve, kukoc je bio nesto malo iznad-prosjecan igrac u nba-u.
galis u evropi bio bolji od kukoča,o čemu ti pričaš???
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#41395 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Eo NBA ce napraviti neko sutanje, ne znam koliko ste upoznati sa igrom HORSE, ono kako ja opucam tako i ti moras. Prenosit ce espn, za sad su se prijavili Trae Young, Chris Paul, Zach Levine, i neke iz WNBA. Hajd malo da se ima sta gledati :D
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#41396 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

ako budu mastoviti kao maravich i gervin kad su igrali, onda bolje da ne organizuju.
Zastozato
Posts: 999
Joined: 27/09/2014 23:18

#41397 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Zastozato »

https://www.klix.ba/sport/kosarka/stack ... /200409052

Slazem se sa Stackhousom. Da ne bude zabune, jer vidim u komentarima ispod ovog teksta sta se pise, on misli da je u tom momentu bio bolji kosarkas od Dzordana koji tada u 39 godini nije bio ni shell of himself.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41398 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Nije to samo Jordan.
Bilo koji superstar u bilo kojem sportu kad se primakne kraju postane teret, olovno sidro za ekipu.
Zastozato
Posts: 999
Joined: 27/09/2014 23:18

#41399 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Zastozato »

Tomahawk11 wrote: 09/04/2020 11:15 Nije to samo Jordan.
Bilo koji superstar u bilo kojem sportu kad se primakne kraju postane teret, olovno sidro za ekipu.
Upravo tako. Najvecim je tesko reci zbogom sportu u kojem su dominirali. Boks je individualan sport pa opet tu imamo uglavnom losa iskustva. Najbolji primjer je bio Muhamed Ali, koji je u 39 godini nakon vise od dvije godina odsustva, uz to vec bolestan, vratio se da boksuje protiv tadasnjeg prvaka Holmsa, i naravno izgubio. Onda je isto to uradio Holms kad se okusao protiv Tajsona. Ustvari ja ne znam da je neko uspio, osim Formana, ali on je ipak birao protivnike kad se vratio.
Za druge sportove ne znam.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41400 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

stackhouse je bio jedan od prvih "idućih jordana". u stvarnosti nije nikad bio superstar, ali otprilike 2000. - 2002. je bio blizu tom statusu. imao i jednu sezonu 30 poena po utakmici u (lošem) detroitu kad je poena bilo malo - ali se generalno puno forsirala izolacija za njegov tip igrača.
Post Reply