NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#39076 Re: NBA - National Basketball Association

Post by pirmin »

Nemojte mi Kawhija slati u raspadnute supe tipa LAL ili NYK.
Taj covjek treba ici u ekipu kojoj ne fali svemir do prstenja, tipa Bucksi. Da uzme jos barem dva.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#39077 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

A gleda li ko od vas tekme ili samo gledate ko će gdje iduće sezone igrati. Ono svak ima pravo da piše o onome što voli samo mi čudno i smješno da je 90% postova đe će ovaj ako će onaj tamo ili vamo i koliko ko ima procenata na lutriji, a sve to dok se igra finale konferencija.
Portland u prvoj očekivano raštiman i zbog fizičkog i psihičkog umora nakon sedme, putovanja s jednog na drugo gostovanje u 2 dana, ali to je playoff. Imali su u prvoj četvrtini više turnovera nego u cijeloj 7. Ali su do sada pokazali da imaju snagu da prevaziđu takve poteškoće. Loša vijest je da sad igraju sa najboljim timom u NBA, a dobra vijest je da ‘samo’ trebaji zaustaviti Stepha, Klaya i Greena jer je njihova druga postava bolja od GSW-ove. Problem je i Kanter defanzivno jer ih ubi Steph pick and rollom na njega. U ovoj smo vidjeli šta se desi ako centar ne izađe na njega na blok koji mu se radi na 9 metara.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#39078 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

tema je NBA, ne nuzno playoff ili utakmice nego sve u i oko lige, a ovo jucer je bilo veliko sa ovako velikim ocekivanjima od prvog picka za koji mnogi kazu da ce imati najveci impakt na kosarku jos od MJ23. pretjeruju, ali eto objasnjenja oko price o pickovima i draftu.

a tekma jucer je poprilicno nezanimljiva bila. komentarisali smo malo tokom tekme, mada opet, tekma nije bila toliko puna dogadjaja ni momenata za komentare. portland je par puta uspio doci do jednocifrene razlike ali nisu imali artiljerije a ponajvise odbrane da zaustave GS. ne vidim da ce moci uraditi bilo kakvu promjenu taktike kojom bi se ovo moglo promjeniti. naravno, svaki tim ima losu noc, tako da je moguce da uzmu gsw-u jednu tekmu, mozda dvije, ali to je to.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#39079 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Ma ja kad sam vidio u prvom poluvremenu kako bahato i nedodirljivo GSW uzima Blazerse u skokovima u oba smjera nije mi bilo ni zanimljivo gledat više. Najviše skokova je Portland nakupio na propalim skok/sut/promasaj/skok/repeat pokusajima Kantera.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#39080 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

Haha, sad spekulisu da je opcija da zion ostane u duku i ovu godinu. E to bi bila jebada, zao mi pelikana.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39081 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Ništa 3 i po zadnje minute nisu ubacili :-)
I pušiona :oops:
Vodili skoro cijeli meč.

Bruk is izbruko :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#39082 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

spree wrote:Nesto se govorka da Zion hoce samo u knickse. Mozda bi mogao reci pelsima i grizlijima da nece kod njih. Kao razumna osoba sumnjam u ovo, a kao navijač knicksa se nadam :skoljka: . Kad smo vec kod nadanja sa trecim pickom i dva max igraca bi se moglo ovo iskombinovati: morant, durant i kawhi ili barrett, durant i irving.
Nema teorije da jedna ekipa može imati dva igrača koji imaju RANT u imenu ili prezimenu :mrgreen:
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#39083 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Dobar je Milivoki, što ih više gledam sve mi se više sviđaju. Nisu samo Grk, svakakvih napadačkih rješenja imaju i niz igrača i u prvoj petorci i na klupi koji mogu povući, okrenuti kad treba. Imaju i samopouzdanje i vjeruju u svoju kvalitetu. Ovaj Lopez sinoć uze niz trica u prvom, fulao sve osim jedne, kontam dokle više ali ga onda prosra. Očigledno je to i plan naročito na početku serije da maknu centra koji ga čuva iz reketa za Grka. Slično je bilo i protiv Bostona u prve dvije. Sad im se i ovaj Brogdon vratio kao još jedan od igrača za povući kad treba. A igra i odličnu odbranu, kao i cijeli tim, Kawhija je čuvao kad je igrao i to dobro. Nekako kad ih gledam imam osjećaj vožnje autom i mjenjanja brzina. A mora se priznati i da ih Budenholzer dobro šalta.
Neću reći da Toronto nema šanse, i to samo zbog Kawhija, ali moraće ostali iz tima momački povući i odigrati po neku veliku tekmu, jer očito Kawhi i Lowry nisu dovoljni. Prvu su odigrali dobro, Lowry fenomenalno, a opet zijan, uz osjećaj da Milivoki može puno bolje odigrati.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#39085 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Pitali su Stotsa na presici poslije prve da li je upoznat sa činjenicom da je Houston dosta uspješno udvajao ili trapao Currija i da li će i on nešto slično napraviti. On je odgovorio kontra pitanjem a jesu li ga trepali i kad im je dao 33 koša u drugom poluvremenu odlučujuće tekme.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#39086 Re: NBA - National Basketball Association

Post by pirmin »

U ovom PO mi se najvise doima Lowry.
Nema neke hampe oko njega, svi reflektori su upereni u Kawhija ali on gine u svakoj tekmi do kraja i radi svoj posao posteno. :thumbup:
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#39087 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Durant out game 3 i 4, ako ovo ne iskoriste ne znam. Evo veceras igraju ozbiljnije
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#39088 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

ocajan 3Q, poglavito kad je u pitanju obrana a i obrambeni skokovi.
User avatar
House
Posts: 46712
Joined: 17/03/2010 15:36

#39089 Re: NBA - National Basketball Association

Post by House »

ide dame u 4/4
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#39090 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

karanana.

ujeba dame na kraju. dobice mozda jednu od iduce dvije kuci i to bi bilo to.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39091 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Iskoristiće klinac.
Da su dobili bar ovo, imali su ih, ali...
User avatar
House
Posts: 46712
Joined: 17/03/2010 15:36

#39092 Re: NBA - National Basketball Association

Post by House »

da. fali nurk u odbrani samo tako
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#39093 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Naravno protiv OKC dovoljan je Enes protiv Denvera jedva, al' može proci da nekako uzmu na jedvite jade..

GS je vec druga zvijer.

Inace premotam maloprije na tv-u sve brže i brže vidim vodi Portland u jednom momentu i preko 15 cini mi se..
I kako premotavam do kraja znam da ide prednost sve manja i manja dok nisam premotao do one trojke GS :lol:

Valjda ce pobjediti jednu kuci.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#39094 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MarlboroGold »

Tomahawk11 wrote:Iskoristiće klinac.
Da su dobili bar ovo, imali su ih, ali...
Da. Prosuti ono vodstvo... ali sad imaju Nurka da se pojavi u zadnjoj četvrtini :mrgreen:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#39095 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

90minut wrote:Naravno protiv OKC dovoljan je Enes protiv Denvera jedva, al' može proci da nekako uzmu na jedvite jade..

GS je vec druga zvijer.

Inace premotam maloprije na tv-u sve brže i brže vidim vodi Portland u jednom momentu i preko 15 cini mi se..
I kako premotavam do kraja znam da ide prednost sve manja i manja dok nisam premotao do one trojke GS :lol:

Valjda ce pobjediti jednu kuci.
Mislim da je +17 najveca prednost im bila koliko se sjecam.. Ali dzaba :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#39096 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

tuzlak1212 wrote:
90minut wrote:Naravno protiv OKC dovoljan je Enes protiv Denvera jedva, al' može proci da nekako uzmu na jedvite jade..

GS je vec druga zvijer.

Inace premotam maloprije na tv-u sve brže i brže vidim vodi Portland u jednom momentu i preko 15 cini mi se..
I kako premotavam do kraja znam da ide prednost sve manja i manja dok nisam premotao do one trojke GS :lol:

Valjda ce pobjediti jednu kuci.
Mislim da je +17 najveca prednost im bila koliko se sjecam.. Ali dzaba :mrgreen:
Ma ono kad znaš šta slijedi bukvalno sve brže i brže premotavam da vidim kako se topi prednost i onda pušiona u zadnjoj minuti standardna.

Da je Denver oni bi pobjedili 100 posto, previše je GS naguzio Portland kroz godine i to se dobro vidjelo sinoc.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#39097 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

90minut wrote:
tuzlak1212 wrote:
90minut wrote:Naravno protiv OKC dovoljan je Enes protiv Denvera jedva, al' može proci da nekako uzmu na jedvite jade..

GS je vec druga zvijer.

Inace premotam maloprije na tv-u sve brže i brže vidim vodi Portland u jednom momentu i preko 15 cini mi se..
I kako premotavam do kraja znam da ide prednost sve manja i manja dok nisam premotao do one trojke GS :lol:

Valjda ce pobjediti jednu kuci.
Mislim da je +17 najveca prednost im bila koliko se sjecam.. Ali dzaba :mrgreen:
Ma ono kad znaš šta slijedi bukvalno sve brže i brže premotavam da vidim kako se topi prednost i onda pušiona u zadnjoj minuti standardna.

Da je Denver oni bi pobjedili 100 posto, previše je GS naguzio Portland kroz godine i to se dobro vidjelo sinoc.
Ma uzeli su ih odbranom a ne napadom,dobar je Portland al puno se oslanjao na trice, u reketu nemaju puno koga snaznog ni skilovanog da ubacuje suteve za 2. Kad udvoje Damea i markiraju cj-a, lopta se tad precesto iz panike sutala na kos isto kao da ostali ne treniraju suteve.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39098 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Oni su davno prebacili zacrtano ove sezone, sve ostalo je bonus.
Šanse da dobiju GSW su bile ionako minimalne, čak i bez Duranta.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#39099 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Tomahawk11 wrote:Oni su davno prebacili zacrtano ove sezone, sve ostalo je bonus.
Šanse da dobiju GSW su bile ionako minimalne, čak i bez Duranta.
Daleko od toga, da su pobjedili veceras nagurali bi možda i do 7 bez Duranta ovako možda i metla ide.

Mada sad ide domaca atmosfera mozda se opet izdignu kako treba pokazali su da mogu.
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#39100 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Lug »

Slab GSW ..Portland prolazi u veliko finale.
Post Reply