NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

statixx
Posts: 8793
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#39026 Re: NBA - National Basketball Association

Post by statixx »

:D

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#39027 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Image
upload image


nidje veze da je korver na ovoj listi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#39029 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

http://sportklub.rs/Kosarka/NBA/a286524 ... apada.html

Turska televizija neće prenositi mečeve finala Zapadne konferencije NBA lige u kojem se sastaju Golden Stejt i Portland, prenosi Eurohoops.

Razlog za takvu odluku je što u timu iz Oregona igra Enes Kanter, jedan od najglasnijih kritičara aktuelne vlasti u Turskoj i predsednika Redžepa Tajipa Erdogana.

Isti izvor navodi da gledaoci u Turskoj neće moći da prate ni veliko finale NBA lige ukoliko Blejzersi obezbede mesto u završnoj rundi doigravanja.

Kanter je zbog problema sa vlastima izgubio tursko državljanstvo, a prema rečima igrača, turske obaveštajne službe gotovo su ga uhapsile tokom posete Indoneziji.

Finalna serija na Zapadu startuje u sredu ujutro u 3 časa, a prenos je na Sport Klubu 1.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#39030 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Gotivan je ovaj playoff, niz dobrih uzbudljivih serija. Pa i ove koje realno nisu neke kvalitete tipa Toronto Fila barem su uzbudljive. Njihova je sedma bila toliko loša, valjda kako i nisu neke kvalitete plus srolja timovi pa još sedma pa se dodatno stisla guzica, ali se isplatilo gledati zbog Kawhija plus onaj koš na kraju. Ne kontam ni kritiku na Embida, nije ga išlo ali je najviše grizao čak više i od Butlera čini mi se i meni je pokazao da ne bježi od odgovornosti u ovakvim tekmama.

Denver Portland puno bolja tekma, isto malo koševa, ali prije svega zbog kvalitetne odbrane. Kakvih je par poteza imao McCollum ulazaka, šuteva, ono dugo nisam vidio od jednog beka, možda od Kyrie protiv GSW u finalu. S druge strane kakvu je odbranu luđačku igrao onaj Craig na Liliardu. Tek sam ga u 7 skontao. Nije mu dao udahnuti zraka. Super mi je kako ga je trener na kraju prebacio da čuva McColluma, biva jednog si ubio u pojam ajd sad i drugog. Ali bez obzira mislim da je Denver ovu izgubio prije nego da je Portland dobio. Hajde što su fulali trice, nisu ni ovi puno bolje šarali, ali da ih ovi nadskaču i uzmu im ključne lopte skokom u napadu se nije smjelo desiti. Mora Denver još pure da jede. U Portlandu mi se svidio i ovaj ‘mali’ Collins u cijeloj seriji. Agresivan, igra odličnu odbranu a ima i dobru glavu. Imaće Green sa njim problema.

Tako da mi nije toliki favorit GSW na zapadu, pod uslovom da Durant ne zaigra, kao što je recimo Milivoki na Istoku. Postoji taj rivalitet koji je najbolji front court trenutno u NBA, a ovo je prava prilika ovoj dvojici iz Portlanda da se pokažu. U ovom playoffu su pokazali i da ne moraju obojica igrati odlično da bi pobjeđivali, igraju im dobro i ovi sa klupe i vidi se da su timski spremni za playoff. Neće se toliko osjetiti nedostatak Nurkića jer i ovima fali DMC, čak misim da će imati prednost pod koševima zbog ovog Collinsa jer GSW ima problema sa takvim visokim, agresivnim centrima, tipa Adams.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#39031 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

veceras saznajemo ko ce ziona klepiti.
e bikovi, niste vi te srece. iako mislim da ga neki dizu previse u nebo i da je donekle i precjenjen sa nekim predikcijama njegovog uticaja na klub koji ga drafta kao i na nba uopste, ali nesumnjivo je da ce to biti strasan igrac.
User avatar
studeni76
Posts: 5421
Joined: 03/06/2009 14:12

#39032 Re: NBA - National Basketball Association

Post by studeni76 »

kakavdanakneiskustvu wrote:http://sportklub.rs/Kosarka/NBA/a286524 ... apada.html

Turska televizija neće prenositi mečeve finala Zapadne konferencije NBA lige u kojem se sastaju Golden Stejt i Portland, prenosi Eurohoops.

Razlog za takvu odluku je što u timu iz Oregona igra Enes Kanter, jedan od najglasnijih kritičara aktuelne vlasti u Turskoj i predsednika Redžepa Tajipa Erdogana.

Isti izvor navodi da gledaoci u Turskoj neće moći da prate ni veliko finale NBA lige ukoliko Blejzersi obezbede mesto u završnoj rundi doigravanja.

Kanter je zbog problema sa vlastima izgubio tursko državljanstvo, a prema rečima igrača, turske obaveštajne službe gotovo su ga uhapsile tokom posete Indoneziji.

Finalna serija na Zapadu startuje u sredu ujutro u 3 časa, a prenos je na Sport Klubu 1.
Jbt koja diktatura, turski Staljin poklopio sve medije izgleda
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#39033 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Ako NYK ne draftaju Ziona ili ne trejdaju za KD treba ih ukinut.
Jes da oni daju 1st pick za Davisa, al nema veze, treba to ukinut na vrijeme. :roll:
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#39034 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Ima li kakva sirotinja da veceras prati Knickse ko i ja :D
Image
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#39035 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

karanana wrote:veceras saznajemo ko ce ziona klepiti.
e bikovi, niste vi te srece. iako mislim da ga neki dizu previse u nebo i da je donekle i precjenjen sa nekim predikcijama njegovog uticaja na klub koji ga drafta kao i na nba uopste, ali nesumnjivo je da ce to biti strasan igrac.
Ja mislim da ce odlicno igrati vec od prve sezone, i da ce poceti harati ligom u jednom trenutku. Ali samo jedno kidanje ligamenta na njegovu muskulaturu i atleticizam i gotov je.
Imam neki glupi osjecaj da ce ga onaj supacki Cleveland izvuci. Ili Phoenix futavi.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#39036 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

pa dobro cavsi i sunsi zajedno sa knicksima imaju po 14% sanse. bullsi 12,5, atl 10,5 i wizardsi 9%
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#39037 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Sunsi hoće pleja, navodno i ne razmišljaju o njemu... Mada je on jak trade materijal i kad ga neko neće :D
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#39038 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

znaci sunsi kazu da ako dobiju prvi pick da nece njega uzeti?
sta ce im play kad imaju onog malog bookera. a nemaju ovako nekog dominantnog u gradji, ne znam ni ja sta je zion, power forward ili je centar. vjerovatno pf. ustvari sad vidim i sjetih se da su uzeli aytona prosle godine, ali mislim da bi zion mogu u svaki tim da se uklopi.
Last edited by karanana on 14/05/2019 23:42, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72861
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#39039 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

Zbog novog načina lutrije su veće šanse da ja zveknem Jessicu Albu nego da Niksi dobiju prvi pik :mrgreen:

ViĆete kad neka rubna PO ekipa dobije prvi pik
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#39040 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Velkoski wrote:Zbog novog načina lutrije su veće šanse da ja zveknem Jessicu Albu nego da Niksi dobiju prvi pik :mrgreen:

ViĆete kad neka rubna PO ekipa dobije prvi pik
Majka mu stara pa red bi bio da i nas sunce vise ogrije :mrgreen:
Na qrac mi ide sto svi po twitteru pisu Knicksi imaju 14% sanse knicksi imaju 14% sanse necet dobit prvi nema teorije... aloo pa mamu vam jebem i ostali imaju po 14% ili manje, neko mora dobiti
User avatar
Layne
Posts: 5716
Joined: 24/04/2008 14:12

#39041 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Layne »

Booker je prisilno play. Inače je šuter. Treba ga oslobotiti lopte i biće nešto tipa Klay, sa malo lošijom odbranom.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#39042 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

Kakve su ovo shtele i shtimaljke majku vam jebem lopovsku. A sto je najgore napravili su draft sistem da ga niko ne konta pa mogu lakse varat. Pu majku vam jebem. Eto dajte lakersima prvi pick pizda vam materina lopovska.
Cuj ponovo sedmi pick. Ma mrsh

Pelikani. Ovo je perfektno za njih. Sad mi nije ni krivo toliko. Sad mogu trejdovati davisa i dobiti nesto solidno i odmah imati solidan tim ili zadrzati i davisa i ziona. Davis bi sad mogo itekako reci da ostaje
User avatar
Tony Soprano
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#39043 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tony Soprano »

Izgleda da Sunsi i Knicksi nikad vise nece bit' dobri. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72861
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#39044 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

Velkoski wrote:Zbog novog načina lutrije su veće šanse da ja zveknem Jessicu Albu nego da Niksi dobiju prvi pik :mrgreen:

ViĆete kad neka rubna PO ekipa dobije prvi pik
:mrgreen:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#39045 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Mozda Pelicani sad uspiju nagovorit Davisa da ostane...

Ne mogu da vjerujem kako Blazzersi imaju niske igrače... Sad za sad ubi ih GSW u skokovima, jadno je gledat :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#39046 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

steph curry im dodje i dominira pod kosem na ofanzivnom skoku. uzas, to me je izpizdilo i na par tekmi protiv denvera koliko je denver imao second chance points. enesu iftar tek za sat, mozda i faruku, mada ne spominju da on posti. mozda ni nije musliman.
Rob_Atl
Posts: 5332
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#39047 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Zion ce traziti trejd odma nakon istega ugovora, lik uopste nece tamo da ide. Najvise je bio zagrijan za Atlantu, samo je pricao sa vlasnikom Atlante, ima video na kraju prolazi pored onog podijuma sa znakom hawska i tapse po njemu veli vidimo se uskoro :D :skoljka:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#39048 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

trejduju A.D.-a lejkersima za 4ti pick i mozda lonzu ili kuzmu ili ingrama. jest visoka cijena, ali ako su lejkersi davali sve ove nabrojane, onda bi dali i jednog plus 4. pick. mada mozda ja ne bi uzeo lonzu. kuzmu i 4. pick recimo
mada danas sam negdje procito da se shushka da lebron eventualno hoce out sto onda mjenja sve.

daj boze da portland ne bude sweepovan. jedino me c.j. prijatno iznenadjuje, govorio sam da je tanak igrac, a nije.
ne znam, kontam da jedino milv. moze uraditi nesto protiv ovih.
Rob_Atl
Posts: 5332
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#39049 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Sixersi bi navodno dali Simonsa za Lebrona
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72861
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#39050 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

Ma kakav trejd LeBrona poslije ovog večeras, jeste l' ludi :mrgreen:
Post Reply