NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#26 ljudi večeras

Post by StupskaBitanga »

Golden State-Miami
Na OBN-u :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#27 Re: ljudi večeras

Post by karanana »

StupskaBitanga wrote:Golden State-Miami
Na OBN-u :D
Igraj na Miami. Imam dojavu. Ustvari igraj na tocan rezultat 92:105. Dojava zagarantovana.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#28 Re: ljudi večeras

Post by Neelix »

karanana wrote:
StupskaBitanga wrote:Golden State-Miami
Na OBN-u :D
Igraj na Miami. Imam dojavu. Ustvari igraj na tocan rezultat 92:105. Dojava zagarantovana.
:lol: mozes se kladit i da ce Jason Kapono bit najbolji strijelac na utakmici, to je koeficijent do neba :D

lindjo, nije zbog bozica, guess again :D


ne igra se nijedna utakmica :D
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#29

Post by rashomon »

lindjo wrote:
sad kad su zbili iversona i mela u isti tim,definitivno ce kobe biti prva ruka lige :D
Kakva korist kad mu je ostatak tima blanja...Možda bi momci doduše i igrali kad bi se on sjetio da može i dodati loptu...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#30

Post by Neelix »

rashomon wrote:
lindjo wrote:
sad kad su zbili iversona i mela u isti tim,definitivno ce kobe biti prva ruka lige :D
Kakva korist kad mu je ostatak tima blanja...Možda bi momci doduše i igrali kad bi se on sjetio da može i dodati loptu...
djes ti gledo utakmicu lakersa zadnjih 5 godina :lol:
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#31

Post by rashomon »

Nigdje...Ustvari na Hayatu su prenosili jednom, jedva prošli Minnesotu i neko ih drcnuo...

Kad su SA i New Jersey igrali finale...

A Detroit?

;)

Je li želiš pričati o Shaqu ili Kobeu...

Bez Shaqa, bili i ostali blanja!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#32

Post by Neelix »

shaq je stara salary cap eating truba :)

kobe je danas najbolji kosarkas na svijetu

.


:)
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#33

Post by rashomon »

Shaq je legenda... Sa Shaqom ekipa osvaja titule...

Miami, npr. :D :D :D

Kobe Bryant (sad je doli) je precijenjen. Timski potpuno beskoristan igrač. Kad mu opadne nivo egoizma možda i bude dobar...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#34

Post by Neelix »

ma jarane :D ja mogu prihvatit da mi dajes lekcije iz domace i evropske kosarke :D iskreno, ne znam nabrojat 5 igraca iz nlb lige a da ne igraju u bosni :-)

isto to vazi za bilo koju evropsku ligu :D ili euroligu :D il ono drugo takmicenje, ekvivalent kupu uefa, kako se vec zove :D

ali o nba...eh :D tu si na mom terenu :-D

i dalje stoji tvrdnja :-)

EDIT: mali izvadak iz texta Charley Rosena sa Foxsportsa :D
Q: You've analyzed several top teams, but all of them appear to fall short in one way or another. In your critical eyes, does ANY team in the NBA look like a bona fide championship ball club?


A: Somebody WILL win the championship. But with so many flawed teams in the mix, the field is wide open. I'd say San Antonio has the best chance, followed by Phoenix, Dallas and (if Shaq makes a stupendous return) Miami. At the same time, I don't think that either Detroit or Utah has the goods. The dark horse in the race would be the Lakers.
http://msn.foxsports.com/nba/story/6278504

I to sa onakvom nulom od ekipe :D uz, naravno, KB24 8-) :-D

jos jedan EDIT:
Kobe appears to have finally emerged as a true leader, one whom others are eager to follow. Perhaps, as he gets into true game-shape and hones his considerable skills, he will continue to let the game come to him and only try to dominate the action when absolutely necessary.
http://msn.foxsports.com/nba/story/6190360

:P
docent
Posts: 84
Joined: 18/11/2006 21:06

#35

Post by docent »

Što nije igrao Shaq? Vidio sam ga u publici kako sjedi nehajno.
A Alonso se jos ne da. Igra covjek i sad ko nov.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#36

Post by karanana »

Big Ben je proradio. Bullsi se vracaju putevima stare slave. Bolja vremena dolaze za Chicago sportove, Bearsi razvaljuju, Bullsi gaze, Soxi i dalje solidni, Cubsi se pojacavaju. Cak i Blackhawksi igraju solidan hokej i mozda poslije dugo vremena ulete u playoff.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#37

Post by Neelix »

povrijedio nogu, ne igra vec mjesec, i bog zna kace zaigrat :-)

Nisu Bullsi losi, al su daleko od stare slave 8) doduse, kakav je istok ove godine, ne bi me cudilo sekunde da daleko doguraju :-)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#38

Post by Neelix »

jos nesto u prilog mojoj tvrdnji :D

http://community.foxsports.com/blogs/Bl ... e_or_DWade

evo par komentara samo s prve stranice
prerak
Dec 24, 2006
11:29 AM I think Wade Is good Player But Kobe Is Far Better and Best player in nba.
marion
Dec 24, 2006
11:31 AM kobe is a punk,however he is the best player in the league. natural born killer. d wade is a winner.

ichie82
Dec 24, 2006
11:52 AM gosh!!!!......gimme a break! you never compare mamba with a weak guy like wade. kobe is the man. he does it all by himself and you critics of the nba top player (kb24) spit it out and live with the truth. he did it,has done it and will do it again n' again. good luck kobe n hope to see you lift the mvp trophy come '07.It time to reclaim what was stolen from u in '06 by nash
CLannon
Dec 24, 2006
12:17 PM This is SO ridiculously silly!!! Are we really trying to argue whether DWade or anyone for that matter is better than KB24! Are people watching the same sport I am! I am so irritated that KOBE is even disrespected like this. Are people questioning whether Tiger is the best golfer? Or Federer the best tennis player? When will it end...
TruLakerFan1906
Dec 24, 2006
1:16 PM Lakers are 18-9 right now with the same amount of talent and experience that Wade has in Miami. And they're what?......... 12-14.
pa citaj daljnjih 13 strana :D
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#39

Post by rashomon »

Je li mi to citiraš forum neki svega ti!

Mislim, pazi, Kobe igra lijepo i da, on je postigao 80 poena u jednoj utakmici...

Ali bez Shaqa Lakersi ne bi osvojili titulu...prije Shaqa je igrao Kobe i još masa kvalitetnih likova...Pa nisu osvajali titule!!

Ja govorim o činjenicama! I volim provocirati nativne fanove Lakersa na jednom drugom forumu...

Došlo je do toga da se slažu sa mnom!!!



:D :D :D :D

Ne znam europsku košarku, NBA je moje polje!
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#40

Post by rashomon »

Neelix wrote:povrijedio nogu, ne igra vec mjesec, i bog zna kace zaigrat :-)

Nisu Bullsi losi, al su daleko od stare slave 8) doduse, kakav je istok ove godine, ne bi me cudilo sekunde da daleko doguraju :-)
15. januara se vraća...

Šteta što Evil Zoe nije mlađi!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#41

Post by Neelix »

nije forum, imas link gore :D foxports postavio pitanje, ljudi odgovaraju :-)

ne poricem ja shaqove zasluge prije 6 godina...i jes bio najbolji
:-)

govorim ti sad :D truba :D al je toliko napuhan da i dalje tvrdi da je najbolji :lol:

koje su to ba cinjenice :D

Nije 15.1.

bilo je prije 10ak dana da "nema timetable za return" :roll: (kako sroceno :D )
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#42

Post by alphonse kauders »

Najbolji NBA igrač je svakako Steve Nash i ko se imalo razumije košarku shvatiće zašto je to tako..
Da, Kobe igra najbolje 1 na 1, super šut sa poludistance; LeBron je oličenje snage i atletike, strašan talenat, 21g. , sve je to divno i krasno, ali...

Steve Nash je taj koji čini ostale igrače boljim, ko to još šutira preko 50% iz igre , ubaci u prosjeku oko 20-ak poena i asistira 10-15 puta po utakmici (i još uz to mazne loptu 1-2 puta i skoči 3-4 puta)???
Niko.
On je dokaz da je najjače oružje u košarci pamet i džaba ti hiljadu zakucavanja, ako si ti glup za timsku igru (Alen Iverson je primjer košarkaški glupog igrača).

Eto, to je moje mišljenje.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#43

Post by karanana »

alphonse kauders wrote:Najbolji NBA igrač je svakako Steve Nash i ko se imalo razumije košarku shvatiće zašto je to tako..
Da, Kobe igra najbolje 1 na 1, super šut sa poludistance; LeBron je oličenje snage i atletike, strašan talenat, 21g. , sve je to divno i krasno, ali...

Steve Nash je taj koji čini ostale igrače boljim, ko to još šutira preko 50% iz igre , ubaci u prosjeku oko 20-ak poena i asistira 10-15 puta po utakmici (i još uz to mazne loptu 1-2 puta i skoči 3-4 puta)???
Niko.
On je dokaz da je najjače oružje u košarci pamet i džaba ti hiljadu zakucavanja, ako si ti glup za timsku igru (Alen Iverson je primjer košarkaški glupog igrača).

Eto, to je moje mišljenje.
Nash je veliki i strasan igrac. Medjutim nije najbolji u NBA. Ali svako ima svoje misljenje sad se moze javiti 10 ljudi sa 10 kandidata za naj NBA igraca. Na primjer meni je Dirk beton, konstantan, versatilan, i izdrzljiv.
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#44

Post by rashomon »

Sve su to dobri igrači!

Slažem se sa Alphonsom, Nash je strašan igrač.

Moji lični favoriti nakon Reggie Millera i Barkleya sad trenutno Garnnet i Tracy McGrady (mada je i on ball-hugger)!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#45

Post by Neelix »

rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#46

Post by rashomon »

Ovi moji koriste "hug"...

P.S.

A, ima i hog, do mene, pardon!
Last edited by rashomon on 25/12/2006 21:09, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#47

Post by Neelix »

e jarane ako je tebi Barkley dobar igrac, onda fakat nemas pojma :D

svaka cast na zanimljivoj licnosti, ali kao kosarkas... :) taj nije cuo za "drugu stranu lopte" - Odbrana 0. Da ne spominjem sebicnost koju ti toliko potenciras kod KobeTa, :D
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#48

Post by rashomon »

E jebi ga sad...Da se odmah složimo da ti i ja imamo potpuno drugačije shvatanje košarke!

Ostatak diskusije 1 na 1 na terenu

neću da pričam više!!!
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#49

Post by karanana »

Opa. Izazov. Sto da ne? Kad imamo ne ljuti se covjece turnir ovdje na sa-x. moze i 1 na 1 b-ball turnir.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#50

Post by Neelix »

odbijam izazov :D iliti potpisujem kapitulaciju unaprijed :D

loptu sam u rukama zadnji put drzao u orebicu u ljeto 2000te... :(

to nije nba :D


jos jedna preporuka

http://sports.espn.go.com/nba/index#

pa klikni na Dime: Lakers - Heat ispod glavnog naslova

ESPN GameCast je jos uvijek najbolji nacin pracenja NBA utakmice poslije TV prenosa
Post Reply