NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24451 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

autsajder u finalu jeste. po svim parametrima. ali upravo zato nije kralj.
User avatar
relativno84
Posts: 15351
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#24452 Re: NBA - National Basketball Association

Post by relativno84 »

Image
:kakoste:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24453 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

I ko se ne bi smijao.
Ko neki nafurani klinac, nesto king, sablje, krune :-)
User avatar
relativno84
Posts: 15351
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#24454 Re: NBA - National Basketball Association

Post by relativno84 »

Tomahawk11 wrote:I ko se ne bi smijao.
Ko neki nafurani klinac, nesto king, sablje, krune :-)
Image
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#24455 Re: NBA - National Basketball Association

Post by cassius »

MensurM wrote:
Tomahawk11 wrote:Eto sad nije jedini strijelac u ekipi. Irving sinoc dao vise koseva.
Love imao bolji doprinos nego Curry ili Thompson.
Eto sam spomenuo i to finale sa Mavsima, tu je Jamesova ekipa bila favorit, pa dopice po picoki.
Treba se samo odluciti,jesu li saigraci levati, pa on ne moze da uzme prsten ili je nesto drugo u pitanju?!
Uzeo je dva finala u kojima je bio favorit. Izgubio je jedno finale u kojem je bio favorit i u kojem je zakazao. Izgubio je tri finala u kojima je bio autsajder, ali i najbolji igrač tih finala. Vjerovatno će izgubiti još jedno finale u kojem je autsajder i najbolji igrač.

Šta je ovdje neistina?

Autsajder jel. Prvak istocne konferenecije i prvak zapadne, i sad mi tu imamo neke autsajdere. Pa nije igrala ekipa iz zadnjeg dijela konferenecije sa prvakom zapadne.
I na kraju krajeva prica da finale u kojem je on bio najbolji igrac a izgubio to finale, ne pije vode nikako. Jer historija prvo ne pamti takve, a drugo biti najbolji igrac tri finala i izgubit , nesto ipak i govori.
__Phoenix__
Posts: 2690
Joined: 25/10/2013 20:44

#24456 Re: NBA - National Basketball Association

Post by __Phoenix__ »

Magic izgubio 4, Kareem 4, Wilt 4, nije to neko mjerilo osim ako se ne usereš kao LeBron protiv Dallasa...
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24457 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

cassius wrote:
MensurM wrote:
Tomahawk11 wrote:Eto sad nije jedini strijelac u ekipi. Irving sinoc dao vise koseva.
Love imao bolji doprinos nego Curry ili Thompson.
Eto sam spomenuo i to finale sa Mavsima, tu je Jamesova ekipa bila favorit, pa dopice po picoki.
Treba se samo odluciti,jesu li saigraci levati, pa on ne moze da uzme prsten ili je nesto drugo u pitanju?!
Uzeo je dva finala u kojima je bio favorit. Izgubio je jedno finale u kojem je bio favorit i u kojem je zakazao. Izgubio je tri finala u kojima je bio autsajder, ali i najbolji igrač tih finala. Vjerovatno će izgubiti još jedno finale u kojem je autsajder i najbolji igrač.

Šta je ovdje neistina?

Autsajder jel. Prvak istocne konferenecije i prvak zapadne, i sad mi tu imamo neke autsajdere. Pa nije igrala ekipa iz zadnjeg dijela konferenecije sa prvakom zapadne.
I na kraju krajeva prica da finale u kojem je on bio najbolji igrac a izgubio to finale, ne pije vode nikako. Jer historija prvo ne pamti takve, a drugo biti najbolji igrac tri finala i izgubit , nesto ipak i govori.
Jok eto nije autsajder. Eto, nađi mi jednog ozbiljnog čovjeka koji tvrdi da je finale 50-50, a kamoli da je Cleveland favorit. Šanse LeBrona i poluigrača su procijenjene na 25 posto. To je to.

Govori da si igrao s igračima koji nisu dostojni finala. Da si poluigrače odveo u finale. Da je uspjeh i sam plasman u finale.
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24458 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

JThomas wrote:autsajder u finalu jeste. po svim parametrima. ali upravo zato nije kralj.
Bio je i Jordan u svom zadnjem finalu autsajder.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7856
Joined: 13/11/2006 17:47

#24459 Re: NBA - National Basketball Association

Post by jasko_ba »

Jel ovo House hackovao profil od Tomahawka pa ovakve gluposti valja? :lol:
Odgledah snimak napokon, zasluzena pobjeda
Klupa Ratnika 45 poena, Cavsa 10. Uspjeli su u namjeri da zaustave Stefa i Tompsona, ali i ove ce proguliti jedna utakmica sigurno gdje ce ubaciti po 35+ poena. Cavsi od ekipe koja ubace po 15+ trojki po mecu, dosli do toga da Dzemo ima najbolje procente iste. :mrgreen: Necu reci da je gotovo, druga utakmica ce odluciti, ako uzmi Cavsi ide ovo u sedam, u suprotnom vjerovatno ce im pustiti jednu kuci i onda zavrsiti u pet.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24460 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

jasko_ba wrote:Jel ovo House hackovao profil od Tomahawka pa ovakve gluposti valja? :lol:
Odgledah snimak napokon, zasluzena pobjeda
Klupa Ratnika 45 poena, Cavsa 10. Uspjeli su u namjeri da zaustave Stefa i Tompsona, ali i ove ce proguliti jedna utakmica sigurno gdje ce ubaciti po 35+ poena. Cavsi od ekipe koja ubace po 15+ trojki po mecu, dosli do toga da Dzemo ima najbolje procente iste. :mrgreen: Necu reci da je gotovo, druga utakmica ce odluciti, ako uzmi Cavsi ide ovo u sedam, u suprotnom vjerovatno ce im pustiti jednu kuci i onda zavrsiti u pet.
A sta su konkretno gluposti?
Gluposti sto ja pricam, a ok ti prica kako James igra 1 na 5, kako je dovukao levate do finala :roll: ma ja.
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24461 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

Tomahawk11 wrote:
jasko_ba wrote:Jel ovo House hackovao profil od Tomahawka pa ovakve gluposti valja? :lol:
Odgledah snimak napokon, zasluzena pobjeda
Klupa Ratnika 45 poena, Cavsa 10. Uspjeli su u namjeri da zaustave Stefa i Tompsona, ali i ove ce proguliti jedna utakmica sigurno gdje ce ubaciti po 35+ poena. Cavsi od ekipe koja ubace po 15+ trojki po mecu, dosli do toga da Dzemo ima najbolje procente iste. :mrgreen: Necu reci da je gotovo, druga utakmica ce odluciti, ako uzmi Cavsi ide ovo u sedam, u suprotnom vjerovatno ce im pustiti jednu kuci i onda zavrsiti u pet.
A sta su konkretno gluposti?
Gluposti sto ja pricam, a ok ti prica kako James igra 1 na 5, kako je dovukao levate do finala :roll: ma ja.
Pa je li dvaput doveo u finale levate koje niko ne bi doveo?
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#24462 Re: NBA - National Basketball Association

Post by cassius »

MensurM wrote:
Jok eto nije autsajder. Eto, nađi mi jednog ozbiljnog čovjeka koji tvrdi da je finale 50-50, a kamoli da je Cleveland favorit. Šanse LeBrona i poluigrača su procijenjene na 25 posto. To je to.

Govori da si igrao s igračima koji nisu dostojni finala. Da si poluigrače odveo u finale. Da je uspjeh i sam plasman u finale.
Isti ti koji daju procjene takve, svrstavaju Jamesa medu top 3 ili top 5 najboljih igraca ikad. Tako da ekipa puna allstar igraca, i sa jamesom, nije autsajder nit ce biti kad.

cuj uspjeh i sam plasman u finale :D haha

Hajde kad si tako pametan, evo navedi nam igrace koji nisu poluigraci s kojima bi Dzemo trebao igrat da osvoji finale :D
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24463 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

cassius wrote:
MensurM wrote:
Jok eto nije autsajder. Eto, nađi mi jednog ozbiljnog čovjeka koji tvrdi da je finale 50-50, a kamoli da je Cleveland favorit. Šanse LeBrona i poluigrača su procijenjene na 25 posto. To je to.

Govori da si igrao s igračima koji nisu dostojni finala. Da si poluigrače odveo u finale. Da je uspjeh i sam plasman u finale.
Isti ti koji daju procjene takve, svrstavaju Jamesa medu top 3 ili top 5 najboljih igraca ikad. Tako da ekipa puna allstar igraca, i sa jamesom, nije autsajder nit ce biti kad.

cuj uspjeh i sam plasman u finale :D haha

Hajde kad si tako pametan, evo navedi nam igrace koji nisu poluigraci s kojima bi Dzemo trebao igrat da osvoji finale :D
LeBron je jedini All-Star igrač iz svoje ekipe. Očito nisi pratio ovu sezonu.

Jok eto nije uspjeh plasman u finale. Zašto onda Jordan nije igrao 10 finala nego je jedva i 6 izborio?

Ne mogu ti to reći kad ima za protivnika najbolju ekipu ikad. S Paulom umjesto Irvinga i jednim hodajućim miss-matchom Livingstonom na klupi bi bio ravnopravan.
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24464 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

P.S. Je li to tvrdiš da LeBron nije Top 5 u historiji?
User avatar
jasko_ba
Posts: 7856
Joined: 13/11/2006 17:47

#24465 Re: NBA - National Basketball Association

Post by jasko_ba »

Druga utakmica je kljuc. Nece ni Frye prve poene postici dvije minuta prije kraja, niti ce Smith/Irving pogoditi jednu trojku, a nit ce Stef/Tompson dati samo 20 poena od 104. :-) Volio bih u nedjelju da ode na 1 : 1, cisto da se serija produzi, ovako bi moglo biti nezanimljivo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24466 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

MensurM wrote:
A sta su konkretno gluposti?
Gluposti sto ja pricam, a ok ti prica kako James igra 1 na 5, kako je dovukao levate do finala :roll: ma ja.
Pa je li dvaput doveo u finale levate koje niko ne bi doveo?[/quote]

Jeste.
Nego pricamo o aktuelnom finalu.
I prije utakmice se nije pricala ta prica o levatima u ovim Cavsima.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24467 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

MensurM wrote:
Ne mogu ti to reći kad ima za protivnika najbolju ekipu ikad. S Paulom umjesto Irvinga i jednim hodajućim miss-matchom Livingstonom na klupi bi bio ravnopravan.
Izvini, ali James zna zasto je bio za Cavse sa Irvingom. Bice da mu ne odgovara da ima pravog playa u ekipi.
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24468 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

Tomahawk11 wrote:
MensurM wrote:
Ne mogu ti to reći kad ima za protivnika najbolju ekipu ikad. S Paulom umjesto Irvinga i jednim hodajućim miss-matchom Livingstonom na klupi bi bio ravnopravan.
Izvini, ali James zna zasto je bio za Cavse sa Irvingom. Bice da mu ne odgovara da ima pravog playa u ekipi.
Bio za Cavse jer mora oprati ljagu zbog Decisiona. U isto vrijeme kad je trebao izabrati klub Cleveland je dobio prvi pick, te ih ovaj put nije smio zajebat kad su mu navijači danima spavali ispred kuće da potpiše za njih.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24469 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Kako god, mislim da su i njega Cavsi ispostovali.
Mada je sva ova prica bezveze, jer ja od njega (Jamesa) nisam cuo neku pricu ovog tipa.
Kad bi trazio neke razloge, onda to prvo ne bi bilo fer prema suigracima, a s druge strane izvlakusa za poraze.
Ipak su pomeli istok i niko se nije bunio, sad je veliko finale i tu uzima bolji. Porazeni cestita. Prvu utakmicu su bili bolji GSW, timski, ne mozemo bas reci da su se zvijezde pokazale. Idemo dalje. G 2.
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24470 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

Tomahawk11 wrote:Prvu utakmicu su bili bolji GSW, timski, ne mozemo bas reci da su se zvijezde pokazale. Idemo dalje. G 2.
Zamisli koliko je James velik igrač kad se nije pokazao, a u svemu je bio bolji nego prve dvije zvijezde Warriorsa zajedno. Znači više poena, bolji šut, više skokova, asistencija, ukradenih i manje izgubljenih od Curryja i Thompsona zajedno.

Šta bi bilo da se tek pokazao :kiss:
__Phoenix__
Posts: 2690
Joined: 25/10/2013 20:44

#24471 Re: NBA - National Basketball Association

Post by __Phoenix__ »

Jerry West je izgubio finale 8 puta, još uvijek stoji nadimak Mr. Clutch i njegova silueta kao logo lige...
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#24472 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

__Phoenix__ wrote:Jerry West je izgubio finale 8 puta, još uvijek stoji nadimak Mr. Clutch i njegova silueta kao logo lige...
Baš sam sinoć naletio na ovaj video.



Prije sedam godina. Legenda Lakersa.
__Phoenix__
Posts: 2690
Joined: 25/10/2013 20:44

#24473 Re: NBA - National Basketball Association

Post by __Phoenix__ »

Samo je LeBron primadona kakvu nismo imali još od Shaqa s početka milenijuma :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24474 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

MensurM wrote:
Tomahawk11 wrote:Prvu utakmicu su bili bolji GSW, timski, ne mozemo bas reci da su se zvijezde pokazale. Idemo dalje. G 2.
Zamisli koliko je James velik igrač kad se nije pokazao, a u svemu je bio bolji nego prve dvije zvijezde Warriorsa zajedno. Znači više poena, bolji šut, više skokova, asistencija, ukradenih i manje izgubljenih od Curryja i Thompsona zajedno.

Šta bi bilo da se tek pokazao :kiss:
Pa moze James bolje sutati, sigurno.
A Curry i Thompson mogu sve bolje. Sinoc jako lose. Tesko da mogu gore. Pa ti vidi. Zamisli kad samo jednog od ove dvojice krene i strpaju svoju kvotu trica.
Bezveze je porediti fizikalijama nadmocnijeg po svemu Jamesa sa bilo kojim od ove dvojice. Normalno da ce imati vise skokova, asistencije - dobro, tu bi trebalo Curry da ima vise, mada je James neoficijelni play ekipe, izgubljene su tu negdje, ali u skladu sa prvim asistentom, ok, ukradene, heh, dobro si to snimio, potrefilo se da Curry nema ni jednu ukradenu, a inace je prvi kradljivac lige.
Al ko te to sve pita ako na kraju izgubis.
Eto spominjete Kobea. Koliko se puta njemu spocitavalo kad mu ekipa izgubi. Al jok, za Jamesa se to ne moze reci.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73310
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#24475 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

Čitavu karijeru igra na komičnom Istoku, stalno gubi finala iako ima smiješan put kroz playoff do njih. Sve jasno, poyy.
Post Reply