NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2251 Re: NBA

Post by Neelix »

I ja sa Philom, umjesto Bostona :P
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#2252 Re: NBA

Post by shadow »

Ma ovi tvoji kad skupe 17 titula nek se jave :-D ..mi evo nemamo vise mjesta, morat cemo vecu dvoranu praviti samo zbog bannera :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2253 Re: NBA

Post by Neelix »

pih, dje bi celticsi bili da nije onog niza iz sheset i neke :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2254 Re: NBA

Post by Neelix »

Which Paul Pierce performances deserves an Oscar the faking of the injury in the finals or the emotional performance he gave last night while getting a ring?
Steve Kyler:
I think he was eligible last year for the knee injury... I think this was simply another great Paul Peirce performance... you win a ring, you get to act a little.

: :lol:
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#2255 Re: NBA

Post by -danTe- »

ove godine lakersi uzimaju...bynum se vratio...prve dvije utakmice odlicno odigrane...

go lakers...
User avatar
koma
Posts: 191
Joined: 10/09/2005 13:32

#2256 Re: NBA

Post by koma »

and1medjed wrote:ove godine lakersi uzimaju...bynum se vratio...prve dvije utakmice odlicno odigrane...

go lakers...
Nadajmo se..
Ali mislim da ce biti pravo zanimljivo: Boston, Utah, Houston, Portland, New Orleans, San Antonio, Clevelend i jos hrpa dobrih ekipa.
Prosla godina je oznacila povratak dobre kosarke u NBA :dance:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2257 Re: NBA

Post by shalla »

http://sports.espn.go.com/espn/page2/st ... ons/081028
Pravo dobar osvrt na ovogodišnju sezonu od strane fantastičnog Sport Guya...
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#2258 Re: NBA

Post by -danTe- »

jos jedna pobijeda lakersa protiv denvera :-D
Scofield
Posts: 8
Joined: 20/10/2008 22:36

#2259 Re: NBA

Post by Scofield »

and1medjed wrote:jos jedna pobijeda lakersa protiv denvera :-D
sta prenosi obn sljedece sedmice :?: :?: :?:
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#2260 Re: NBA

Post by -danTe- »

Scofield wrote:
and1medjed wrote:jos jedna pobijeda lakersa protiv denvera :-D
sta prenosi obn sljedece sedmice :?: :?: :?:
ne znam...nisam sinoc upratio...
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#2261 Re: NBA

Post by sesalmir »

Dallas - LA clippersi je na obn sljedece sedmice
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2262 Re: NBA

Post by rado_vidjen »

billups & mcdayess za iversona

billups je odlicno rijesenje (imali su najgoreg startera u citavoj ligi) trebao bi ih stabilizovat i uciniti ozbiljnim kandidatem za titulu

s druge strane, neshvatljiv potez j. dumarsa :roll:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2263 Re: NBA

Post by burek_in_space »

rado_vidjen wrote:billups & mcdayess za iversona

billups je odlicno rijesenje (imali su najgoreg startera u citavoj ligi) trebao bi ih stabilizovat i uciniti ozbiljnim kandidatem za titulu

s druge strane, neshvatljiv potez j. dumarsa :roll:
Prosto ne znam sta da mislim o ovom trade-u.Billups kakav god da je,ipak je ikona omiljenih mi Bad boysa. :D A Iverson,nevjerovatno skup igrac koji nije,po meni,opravdao silne miliJone ulozhene u njega(ugovor tezhak oko 20 mil. na godinu :-? ) jer taj covjek je masina za ispucavanje lopti. :skoljka: :run:
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#2264 Re: NBA

Post by sesalmir »

burek_in_space wrote:
rado_vidjen wrote:billups & mcdayess za iversona

billups je odlicno rijesenje (imali su najgoreg startera u citavoj ligi) trebao bi ih stabilizovat i uciniti ozbiljnim kandidatem za titulu

s druge strane, neshvatljiv potez j. dumarsa :roll:
Prosto ne znam sta da mislim o ovom trade-u.Billups kakav god da je,ipak je ikona omiljenih mi Bad boysa. :D A Iverson,nevjerovatno skup igrac koji nije,po meni,opravdao silne miliJone ulozhene u njega(ugovor tezhak oko 20 mil. na godinu :-? ) jer taj covjek je masina za ispucavanje lopti. :skoljka: :run:
I ja sam tako razmisljao dok nisam procitao, da rasheed wallaceu i iversonu isticu ugovori za 2 sezone te ce detroit u sezoni kada lebron bude slobodan igrac imati preko 20M$ prostora pod salary capom. tako da ce zrtvovati ove 2 sezone sa ciljem da naprave jedan strasan tim, koji bi cinili
PG- Stuckey- koji bi sada sa povecanom minutazom mogao izrasti u playmakera all star kalibra, jer je vec u prosloj sezoni odigrao neke utakmice fenomenalno
SG - Hamilton - iskusan igrac koji bi u ovom sastavu bio 2. napadacka opcija, koja ce kazniti apsolutno svako udvajanje na lebronu
SF - Lebron - no comment
PF - Amir Johnson - talenat koji ce dobiti ogroman prostor da stasa u solidnog igraca, jer je vec u ovoj sezoni clan 1. petorke
C - Maxiell - the Beast, covjek za prljavi posao, zakucavanja, skokovi, banane. realno u ovom sastavu vise im od ove pozicije ni ne treba
6. igrac - Prince- jedan od najboljih defanzivaca i all round igrac, imao bi ulogu kao posey za boston prosle sezone. tj. zakrpiti sve rupe startnih igraca u slucaju problema sa licnim ili slabe veceri nekog od startera.
Do tada bi boston vec trebao znacajno oslabiti zbog godina njihovih igraca, u playoffu te sezone bi allen imao 36, K.G. 35 pierce 34, tako da je plan fenomenalan, naravno ako ga uspiju provesti, cime bi j. dumars pokazao da je definitivno medju najboljim managerima lige.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2265 Re: NBA

Post by burek_in_space »

@ sesalmir
hvala na iscrpnom obrazlozenju. :thumbup:
Jos samo da se ostvari zamisljeno i Bad boysi opet haraju ligom! :dance: :D
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#2266 Re: NBA

Post by shadow »

Uzesmo Rocketse 103-99 8)
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#2267 Re: NBA

Post by -danTe- »

lakersi lagano protiv clippersa... :dance:
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2268 Re: NBA

Post by rado_vidjen »

edinova analiza
Ko je ko u NBA sezoni 2008/09?
piše: E. Avdić

Ko je ko u NBA sezoni 2008/09? Da li će Boston odbraniti titulu? Jesu li Lakersi spremni za naslov? Ko će biti MVP?


Uvijek sam bio skroman prognozer, da ne upotrijebim neku težu kvalifikaciju. Pogoditi za drugog - nikakav problem (mada sam prošle sezone pokopao barem 100-tinjak svojih prijatelja i poznanika ubjeđujući ih kako Denver uzima barem jednu od prve dvije utakmice play off serije protiv Lakersa. Naravno, Kobe i društvo su Nuggetsima podarili metlu a ja još uvijek čuvam neke od SMS poruka gdje se na vrlo inventivan način pominje moja porodica.).

PREDVIĐANJA ZA PLAYOFF
PRVA RUNDA
Boston izbacuje Toronto
Cleveland izbacuje Chicago
Orlando izbacuje Miami
Detroit izbacuje Philu
Lakersi izbacuju Phoenix
New Orleans izbacuje Portland
Utah izbacuje Denver
Houston izbacuje San Antonio
DRUGA RUNDA
Boston izbacuje Detroit
Cleveland izbacuje Orlando
Lakersi izbacuju Houston
New Orleans izbacuju Utah
FINALA KONFERENCIJA
Boston izbacuje Cleveland
Lakersi izbacuju New Orleans
FINALE
Boston izbacuje Lakerse

Pogoditi za sebe? Nemoguća misija. Najčešće sam previše razmišljao... (Ovi igraju ovako u napadu, ovi se brane na ovaj način. Tom i tom leži ili ne leži ta dvorana. Ovi ne mogu da zaustave Pick n Roll... Trougao napad, Flex napad, UCLA napad... Čuva ga igrač X koji je vrlo neugodan. Raskinuo je sa djevojkom. Bolesna mu je baka.) Uglavnom, pretjerano razmišljanje nije me odvelo daleko u kladionici dok su s druge strane osobe sa pitanjima poput: "Sine, kakav je ovaj Montepeljer!!??" uredno u džepove pospremale velike količine novca. Znači, kada su moje prognoze u pitanju sve je moguće i ništa nije sigurno. Krećemo u najavu nove NBA sezone "bez imperativa pobjede!" (što bi rekao Mensur Bajaramović).


Steve Kerr će zažaliti što nije ostao komentator TNT-a

Itekako. GM Phoenix Sunsa u sezonu ulazi sa dva velika igrača na zalasku karijere (Shaq, Nash), jednim koji se jedva drži na nogama (Hill, Grant) i osobom koja će terorisati protivničke odbrane ako ga zaobiđu povrede (Amare). Kerr je još prošle sezone nakon hrabre razmjene za O'Neala izjavio da će biti "ili heroj ili moron". Kako sada stvari stoje bliže je ovom drugom. Steve je doveo i novog trenera Terry Portera koji će pokušati da uspori igru i da dodatni naglasak odbrani. To lijepo zvuči samo što Shaq ni u naponu snage nije mogao braniti Pick igru dok Steve Nash nikada nije odbranio ništa. Posebno je svetogrđe tjerati Nasha da igra sporu, pozicionu košarku (neki kažu kao da tjeraš Beethovena da svira klavir jednom rukom). Klupa Sunsa je prilično tanka, a Shaq, Diaw, Amare, Nash i Hill imaju debelu istoriju povreda. Navijači su ionako ljuti na vlasnika tima Roberta Sarvera koji se svakim danom sve više dokazuje kao vrhunska škrtica (majstorija kao što je prodaja draft picka iz 2007. godine Portlandu se i dan danas prepričava. Inače taj pick se zove Rudy Fernandez. Fernandez ili Dragič? to valjda ne trebamo odgovarati).

Napomena: Steve Kerr je posebno nahvalio Chrisa Rodgersa KK Bosni, te preporučio da ga dovedu u svoje redove (fenomenalan defanzivac, izuzetan raspon ruku, odličan ulaz, skroman šut). Rodgers je trenirao u kampu Phoenixa u pokušaju da se izbori za poziciju trećeg playa u ekipi, što mu nije pošlo za rukom. Nakon toga se čovjek koji je u napadu želio da igra samo 1 protiv 5 pojavio u Sarajevu, odigrao 8 minuta protiv Zadra i dobio otkaz. Zadnji put je viđen na klupi kod kina Meeting Point sa dvije buhtle i piroškom.

Mike D'Antoni nije tip trenera za New York

Prvo da razjasnimo neke stvari. Mike D'Antoni je fantastičan trener. Čovjek koji je igrajući isključivo napadačku košarku došao dva puta vrlo blizu NBA finala. Sa istim sistemom Mike je bio i prvak Italije kao trener Benettona. Knjiga koju je o Phoenix Sunsima napisao novinar Sports Illustrateda, Jack McCallum "Seven seconds or less..." je pravo košarkaško remek djelo i još jedna potvrda genijalnosti D'Antonija (topla preporuka za svakoga ko voli košarku i u mogućnosti je da kupi ovo štivo). Ipak, u New Yorku nikada nije prolazila run 'n' gun košarka. Publika u New Yorku voli odbranu krvavih koljena, čvrstu košarku sa kontrolisanim šutevima u napadu čemu se kao niko prije njega prilagodio Pat Riley. D'Antoni će imati popust od izuzetno otrovnih NY medija barem neko vrijeme (s obzirom da je svima laknulo otpuštanjem potpuno pomahnitalog Isiaha Thomasa), ali ljubav će trajati dok ne krenu serije poraza, a one su prilično izvjesne.
Pogled na roster kaže slijedeće... Stephon Marbury je kompletan ludak. Što je još gore on je skupo plaćeni ludak kojeg ne želi ni jedna ekipa u ligi. Eddy Curry ima barem 40 kilograma viška (Nakon što je tokom trening kampa zaradio virusnu infekciju i konstantno povraćao D'Antoni je cinično primjetio: "Hej, povraćanje je dobar način da se skinu kilogrami") i zasada nije dio rotacije. Jamal Crawford je iako dobar, ipak prilično sebičan igrač. Zach Randolph ne igra odbranu i ne voli dodavati loptu. Jared Jeffries je impresionirao D'Antonija svojom univerzalnošću, pa zatim polomio skočni zglob. Q Richardson je svoje najbolje utakmice odigrao u Phoenixu. Danilo Galinari ima tešku povredu leđa.Za Knickse 2010. ne može doći dovoljno brzo (James i Wade slobodni igrači).
D'Antoni je sav ovaj bućkuriš prihvatio za šest miliona dolara više u odnosu na ono što su mu nudili Bullsi, a tamo bi radio sa vanjskom linijom svojih snova.

Na istoku će ovo biti sezona Dwyane Wadea i Paula Piercea

Bez ikakve dileme. Nakon dvije operacije i nedovoljnog oporavka, D-Wade se prošle sezone neslavno vratio. Izgubljene lopte, promašeni šutevi i još malo izgubljenih lopti. Wade je shvatio da ne donosi ništa dobro svojoj ekipi te se u konsultaciji sa klupskim doktorima odlučio bolje pripremiti za ovu sezonu. Rezultate ste mogli vidjeti već na OI u Pekingu. Zakucavanja, zakucavanja, ukradene lopte čak mu se potkrao i dobar šut za tri poena tu i tamo. U pobjedi protiv Španije od 40 razlike Wade (192cm) je u napadima na zonu igrao krilnog centra i iz pivota zakucavao preko Marca Gasola. Iz igre je šutirao nevjerovatnih 70%, a njegova kombinacija brzine, eksplozivnosti, skočnosti i snage je nešto što se rijetko viđa. Wade u ovakvoj formi sam može "navući" Miami do 40 pobjeda u sezoni. Računajte na oko 30 poena po utakmici.
Paul Pierce je sve suprotno od Wadea. Nikada ga nisu krasile posebne fizičke predispozicije. Sklon je debljanju (po ličnom priznanju obožava brzu hranu), voli noćni život (Ainge ga je želio tradeovati zbog konstantnih posjeta noćnim klubovima), uvijek provocira protivničke igrače. Pierce je jednostavno čovjek koji "zna igrati košarku"... plus nikada se ne boji preuzeti odgovornost i biti krivac za eventualni neuspjeh. Nikada nećete vidjeti Paula Piercea da bježi od odgovornosti kada se utakmica odlučuje. Nikada.
Titula prvaka i MVP nagrada finala kao da je promjenila i neke negativne Paulove osobine. U kampu se pojavio sa 10-tak kilograma manje (sada ima kilažu kao kada je bio rookie) i velikom željom da vodi svoje tim do odbrane naslova. U NBA ne postoji nisko krilo koje efikasno može braniti Piercea.

Lebron James će biti MVP lige

Do sada je trebao imati barem jednu MVP nagradu (barem statistički). U sezoni 2005/06 LBJ je bilježio 31,4ppg 7,0rpg i 6,6 ast. Prošle sezone LeBron je imao 30,0 ppg 7,9rpg i 7,2 ast; što su zaista impresivne brojke.

INDIVIDUALNE NAGRADE
MVP: LeBron James
Odbrambeni igrač: Kevin Garnett
Šesti igrač: Ben Gordon
Igrač koji je najviše napredovao: Al Thornton & Rodney Stuckey
Rookie godine: Michael Beasley & Derrick Rose
Trener godine: Jerry Sloan

Čovjek koji bez ikakvih problema može igrati četiri pozicije (trener Mike Brown je najavio da će u James u određenim dijelovima utakmica ove sezone igrati krilnog centra)... Pregled igre koji posjeduje je zaista jedinstven, a pomaganja na Jamesu će ove sezone imati priliku da kažnjavaju Mo Williams, Daniel Gibson i Delonte West. Ako James barem jedno ljeto odluči napraviti pauzu od snimanja brojih reklamnih kampanja i poradi na šutu košarka će postati nezanimljiva.

Lakersi su najbolji tim u ligi - na papiru

To je jasno i onima koji površno prate NBA ligu. Niko nema takvu dubinu (dva igrača na svakoj poziciji osim na niskom krilu gdje se rotiraju - trojica). Bynum se vratio sa muskulaturom koja podsjeća na Zo Mourninga (omiljeni fetiš svih NBA novinara. Izvještavanje o tome koji je igrač tokom ljeta nabacio pet kilograma čistih mišića. Što je najčudnije uvijek je u pitanju pet kilograma.). Gasol je pomjeren na poziciju krilnog centra gdje će do izražaja doći njegove dodavačke sposobnosti (u trougao napadu najlakša pozicija za igranje je centarska, najteža - krilni centar), ali će biti potrebo određeno vrijeme da Španac pohvata sve konce kako u napadu tako i u odbrani. Bynum bi trebao pomoći u zatvaranju reketa što je bila velika boljka Lakersa prošle sezone, a sve u La-La landu veseli izuzetan napredak Jordana Farmara. Saša Vujačić je produžio ugovor i svi su sretni osim Lamara Odoma koji će u posljednjoj godini ugovora na klupu. Phil Jackson vidi Lamara kao šestog čovjeka koji će predvoditi rezervnu petorku što se njemu posebno ne dopada, ali će progutati knedlu za opšte dobro. Kobe Bryant je odgodio operaciju malog prsta desne ruke zbog predugog oporavka i žarko želi osvojiti titulu kao vođa tima.

James Posey je nasljednik Roberta Horrya

Ključni čovjek u pohodu Celticsa na NBA titulu je tražio finansijsku sigurnost. Boston je nudio ugovor na tri godine, New Orleans je svjesno išao na rizik 25 miliona $ na četiri godine i Posey je završio u Big Easyu. Njegova vrijednost se teško može izmjeriti statistički. U finalu 2006. godine potpuno je ukočio Dirka Nowitzkog i pomogao Miamiju da osvoji prvu titulu u svojoj istoriji. Prošle sezone je zaustavio Kobe Bryanta i pogodio ko-zna-koliko trojki koje lome volju protivnika. Kada se utakmica lomi možete se kladiti da je Posey u blizini da: a) iznudi faul u napadu; b) ukrade loptu; c) pogodi trojku na povratni pas; d) napravi ključni skok u odbrani ili napadu. Posey uz Paula, Westa, Chandlera, Stojakovića će činiti drugu najbolju ekipu Zapada i favorita za titulu. Boston je sve odigrao logično, ali možda ih upravo taj rezonski potez bude koštao titule prvaka.

Tri tima će ove sezone imati 60 ili više pobjeda

New Orleans, Boston i Lakersi. Najviše pobjeda u regularnoj sezoni će ostvariti Lakersi zbog razloga koje smo već ranije naveli. Previše širine u njihovoj ekipi. Mogu igrati sa viskoom petorkom, niskom petorkom, imaju šutere, imaju skok, igru leđima prema košu… ukratko - sve.
New Orleans ima najboljeg playa u ligi. Chris Paul naizgled ima rješenje u svakoj situaciji. Tyson Chandler je idealan centar za igru sa Paulom. Izuzetno brz i skočan. Može da istrči svaki kontranapad; odličan skakač u napadu. Njihova pick igra je dovedena do savšenstva. Jedina Chandlerova mana je nedostatak igre leđima prema košu. Tu opet stvari spašava David West. Krilni centar sa odličnim šutem sa poludistance i dobrom kreacijom na četiri-pet metara od koša. James Posey u odbrani može da igra 2-3-4 i to vrlo efikasno; u napadu odličnim pozicioniranjem razvlači protivničke odbrane i pogađa otvorene šuteve. Sada se protivničke odbrane moraju odlučiti koga pokriti u pick igri Paul/Chandler/West, jer na svako pomaganje sa vanjskih pozicija prijete Posey, Stojaković, Peterson. Tu je i mladi Julian Wright, atletski izuzetno moćan igrač. Škripi na poziciji rezervnog playa gdje je Mike James.
Bostonu nije uspio eksperiment sa Dariusom Milesom. Doc Rivers očekuje da Poseya zamjene Tony Allen, Big Baby Davis i rookie sa nevjerovatnim odrazom Bill Walker (potražiti na YouTubeu njegovo strašno zakucavanje preko Theo Ratliffa u predsezoni). Motivacija Celticsa da odbrane titulu je izuzetna. Trio Pierce, Allen i Garnett je najbolji u ligi, a odbrana Celticsa je ista takva. Rondo je veliki potencijal; Kendrick Perkins idealan centar za igru kakvu forsira Doc Rivers. S klupe vreba hladnokrvni šuter Eddie House. Dovoljno za novi plasman u NBA finale? Sasvim.

Ovog vikenda počinju prenosi regularne NBA sezone 2008/09 na TV OBN, treću godinu zaredom. Sezonu otvaramo u noći između subote i nedjelje utakmicom Denver Nuggets - Los Angeles Lakers iz Pepsi Centra u Denveru. Meč počinje u 02:00h ujutro po našem vremenu. Odlična prilika da vidimo izuzetno jaki sastav Lakersa koji je u prve dvije utakmice pregazio Portland i Clipperse.Denveru se za ovaj meč vraća najbolji igrač Carmelo Anthony koji odrađuje dvije utakmice suspenzije.

Pošaljite tekstemail
repriza finala :D ...ali s drugacijim ishodom :P
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2269 Re: NBA

Post by rado_vidjen »

P.S. Neelix, jesi cuo za kloniranje? :D ..samo urami rizzu i znacemo da si ti :P
Scofield
Posts: 8
Joined: 20/10/2008 22:36

#2270 Re: NBA

Post by Scofield »

prenose li sta veceras :?: :?: :?: :?:
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#2271 Re: NBA

Post by sesalmir »

Bilo subota na nedjelju chicago - cleveland, super tekma. Cavsi su me bas iznenadili, bas izgledaju jaki, sad jeli to dovoljno za titulu vidjet cemo. Al definitivno lebron napokon ima solidne suigrace, uz fenomenalnu igri u odbrani, kompletne ekipe, stvarno su u samom vrhu nba.
S druge strane, bullsi, opet dosta soliranja, dosta dobrih igraca, ali tesko ih je uklopiti, kada d. rose (koji je atletski strasan play i ne mogu ga ni sa kim uporediti) zeli sto bolje statse da ima i da se dokaze u nba, kada gordon zeli opaliti svaki napad, da bi potpisao novi sto bolji ugovor, jer mu ovaj istice na kraju sezone, tesko da ce bullsi i do playoffa ove sezone, a opet imat ce statisticki neke jako dobre igrace. Doduse falili su gooden i hinrich koji znaju obaviti dosta prljavog posla u odbrani, ali bez njih, ona ekipa tesko da moze u playoff.
User avatar
boston_c
Posts: 399
Joined: 22/03/2006 12:53

#2272 Re: NBA

Post by boston_c »

Sinoć sam gledao Celtics - Pistons naravno očekujući tvrdu i super uzbudljivu tekmu..kad ono ispade kantanje Detroita od strane Celticsa koji su igrali sa 60-70 % snage :shock: :D :D ( Pierce presjedio pola utakmice), T. Allen najbolji igrač :? :? . Naravno granitna odbrana je bit svega. Celticsi mi se čine još jači nego prošle godine, nekako su još uigraniji i imaju po meni najbolju i najefikasniju klupu u NBA, i što je najbitnije glad za pobjedom nije opala, prava mašinerija 8-) 8-) ... a što se tiće Detroita mislim da su se dobro zaje..li sa ovim tradeom, bar prema onome što sam ja sinoć vidio Iverson nije taj koji ih može odvesti do titlule. Doduše tek je stigao, pa vidjet ćemo...
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#2273 Re: NBA

Post by shadow »

boston_c wrote:Sinoć sam gledao Celtics - Pistons naravno očekujući tvrdu i super uzbudljivu tekmu..kad ono ispade kantanje Detroita od strane Celticsa koji su igrali sa 60-70 % snage :shock: :D :D ( Pierce presjedio pola utakmice), T. Allen najbolji igrač :? :? . Naravno granitna odbrana je bit svega. Celticsi mi se čine još jači nego prošle godine, nekako su još uigraniji i imaju po meni najbolju i najefikasniju klupu u NBA, i što je najbitnije glad za pobjedom nije opala, prava mašinerija 8-) 8-) ... a što se tiće Detroita mislim da su se dobro zaje..li sa ovim tradeom, bar prema onome što sam ja sinoć vidio Iverson nije taj koji ih može odvesti do titlule. Doduše tek je stigao, pa vidjet ćemo...

Namucismo se sa Atlantom, pobjeda 103-102. Shaltam izmedju Bruinsa i Celticsa pa nisam bas sve gledao ali po onom sto sam vidio, Hawks odlicni, bice nesto od njih...do play off-a mislim :D
User avatar
boston_c
Posts: 399
Joined: 22/03/2006 12:53

#2274 Re: NBA

Post by boston_c »

shadow wrote:
boston_c wrote:Sinoć sam gledao Celtics - Pistons naravno očekujući tvrdu i super uzbudljivu tekmu..kad ono ispade kantanje Detroita od strane Celticsa koji su igrali sa 60-70 % snage :shock: :D :D ( Pierce presjedio pola utakmice), T. Allen najbolji igrač :? :? . Naravno granitna odbrana je bit svega. Celticsi mi se čine još jači nego prošle godine, nekako su još uigraniji i imaju po meni najbolju i najefikasniju klupu u NBA, i što je najbitnije glad za pobjedom nije opala, prava mašinerija 8-) 8-) ... a što se tiće Detroita mislim da su se dobro zaje..li sa ovim tradeom, bar prema onome što sam ja sinoć vidio Iverson nije taj koji ih može odvesti do titlule. Doduše tek je stigao, pa vidjet ćemo...

Namucismo se sa Atlantom, pobjeda 103-102. Shaltam izmedju Bruinsa i Celticsa pa nisam bas sve gledao ali po onom sto sam vidio, Hawks odlicni, bice nesto od njih...do play off-a mislim :D
Gledao sam, Pierce pola sekunde prije kraja za pobjedu 8-) 8-) ... Ali činjenica jeste da je Hawkse nenormalno išao šut, mislim negdje 12-13 trica su pogodili sa negdje 60% preciznosti :shock: a tako ih neće uvijek ići, s druge strane R. Allen 1/9 za tri, a čitavi Celticsi ispod 20%... No bez obzira na sve mislim da će Hawksi uz Cleveland biti glavni konkurenti Bostonu na istoku.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2275 Re: NBA

Post by Neelix »

ma mogu oni istok osvojit, al zato masinerija iz holivuda melje li melje.... 8-)
Post Reply