NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Layne
Posts: 5714
Joined: 24/04/2008 14:12

#43801 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Layne »

Zato sam i napisao vjerovatno.
A vjerovatno će i biti HOF. :D
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#43802 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Ma kakav Rondo, ili Scalabrine ili Sam Cassell :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#43804 Re: NBA - National Basketball Association

Post by insaneinthebrain »

OKC nakupio pickova ko blata :run:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43805 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

ekipa koja je dala Gobertu one pare zaslužuje ovo
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43806 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Riddle »

Ja ne znam sta je ovim NBA timovima, kakve su ovo provale. Ovakav kolaps nisam vidio pa ima sigurno... 2 dana. :lol:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#43807 Re: NBA - National Basketball Association

Post by milejovic1971 »

ajoooj koje 2tekme, vrijedilo je nespavanja 8-) :-) :-)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#43808 Re: NBA - National Basketball Association

Post by insaneinthebrain »

Dobre tekme. Clipersi konacno prodjose. Utah luzerska ekipa :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#43809 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

WTF is Mann? :? Clippersi se oslobodili luzerstva, sad je svasta moguce.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#43810 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Brat »

Riddle wrote: 16/06/2021 22:57
ultima_palabra wrote: 16/06/2021 22:26
Riddle wrote: 16/06/2021 20:09 Sta koljeno, Ahilova otisla. Nema Leonarda vjerovatno nikako vise.
Svugdje pise koljeno.
Pa acl je povreda koljena, kakva crna ahilova.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#43811 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Gobert odbrambeni igrač godine, regularnog dijela, a na ovoj zadnjoj protiv LAC bio najveći defanzivni problem Jute sa svojim čuvanjem reketa. Samo me čudi da ga trener držao cijelo vrijeme vraćanja klipersa u tekmu. Zato više ni ne gledam regularnu sezonu i te nagrade su mi smješne jer playoff je skroz druga košarka.
Playoff potvrđuje da NBA više nije za centre osim ako ne možeš igrati sve kao Jokić ili si predominantan kao Embid, premda dobri timski defanzivni timovi sa dobrim trenerom kao što su Hawksi nalaze rješenja i za njega.
Sve je šut, šut, šut. Naravno napad da nađe što čišći a odbrana da ga oteža ali se sve svodi na to. A šut je kurva nekad ide pa sve ulazi ali se brzo i okrene. Od tud i ova stizanja velikih razlika. Sinoć u 2/4 clarkson i mitchel ne mogu mahati, naravno da onda clipersima u napadu ispadaju lopte iz ruku, u 3/4 ista situacija samo obrnuto. Atlanta krene odlično u 6 nije da ih je šut nešto posebno išao, ali ničim izazvano ih je stao i tako se fila i vratila i održala kako tako do kraja.
I mislim da je pobjednik 7 Atl fila i pobjednik istoka. Uz feniks ekipe koje su najviše pokazale. Ne računam Bruklin zbog povrede Kajrija i Hardena koji je na 50%. Fila najkvalitetnija ali su i najmekši rekao bih. Prije svega ovaj simons (drugi po broju glasova za odbrambenog igrača godine). U 6-toj bi fila progledala svaki put kad bi izašao. Srećom lik je malo i glup pa je imao problema sa faulovima cijelo vrijeme. Ali ima fila i jaku prvu petorku a i dugu klupu, a šta god pričali o Docu u Fili pokazuje da zna šta radi. Atlanta me iznenađuje cijelo vrijeme, ali su baš dobri. Imaju sve i zvijezdu, i petorku s njim i iskusnjare na klupi, odbranu igraju timski odlično, a imaju i trenera koji se zna prilagoditi protivniku.
A bakse treba biti stid što se pate sa ovakvim Bruklinom. OK Durant je trenutno najnezaustavljiviji ofanzivni igrač, ali je samo jedan.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#43812 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

Netsima treba jos jedna Durantova partija kao u petoj. U narednoj seriji se moze i Kyrie oporaviti i Harden malo dozvati, a to je vec druga prica.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#43813 Re: NBA - National Basketball Association

Post by hladan.preminger »

Ja ne znam kako oni dopuštaju da Young daje one trice sa prsa. Pa treba ga jednom pustiti da uđe pod koš i onda pomesti pod sa njim. Kao i onaj Mitchell, da 40 koševa i nikom loptu ne da i onda ispadnu. Gober ima time response kao da ima ping 200ms, i odraz od 5cm.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#43814 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Ma dobar je gobert, ali u odbrani obruca. Pametno od luea da ide sa totalno niskom petorkom, jer gobert ne predstavlja nikakvu opasnost u napadu. Može ga cuvati muggsy bogues, a on nece moci zavrsiti preko njega. Limitiran igrac, posebno za današnju kosarku. Neće niko u salt lake city, pa su ga preplatili. Teško da ce ovako moci igrati protiv aytona.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#43815 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Sad mi šalje drug poruku što sam mu poslao u pola sezone da ce Lakersi i Netsi ispasti zbog povreda, a i ne hvalim se previše realno svako ko prati ovo je naslutio..

Hajde durant je rizik konta covjek odmarace ga pa se nece povrijediti i to je bio slucaj, al' Irving svaku sezonu ima bruku povreda.
Eto na kraju i Harden..

Onaj Davis cijelu karijeru vuce neke povredei onda ti kaze covjek što si pesimistican cuj pesimistican došao Davis i raja se loži osvajaju lakersi naredne 3 godine niko o povredama njegovim ne piše, još da nije bila babl sezona ne bi ni nju završio povrijedio bi se.
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#43816 Re: NBA - National Basketball Association

Post by golman »

Galinariii dvije trice za 20 sekundi :)



..a prije toga promasio sve
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#43817 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Ice trae, bas veceras ice 1-11 i opet vodimo :-)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#43818 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Rob_Atl wrote: 21/06/2021 03:11 Ice trae, bas veceras ice 1-11 i opet vodimo :-)
Brate koliko sam ja razvaljen od alkohola i malo opijata ne bi vjerovao i jos koliko zelim da Atlanta jebe sixerse auuu
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#43819 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

ICE TRAE SEAL THE DEALE BABYYYYYY
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#43820 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

nema gluplje ekipe od filadelfije. kad kazem gluplje, stvarno misim na njihovu glavu i razmisljanje. ali reko bi covjek da je coach tu da ih usmjeri na pravi put, a coach koliko god da je izvikan i da je "legendary" se pokazao kao choker. Embiid im igra point i suta trice na kraju. Simons je jedna velika karina od igraca. eto, drago mi je za atlantu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#43821 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

karanana wrote: 21/06/2021 04:45 nema gluplje ekipe od filadelfije. kad kazem gluplje, stvarno misim na njihovu glavu i razmisljanje. ali reko bi covjek da je coach tu da ih usmjeri na pravi put, a coach koliko god da je izvikan i da je "legendary" se pokazao kao choker. Embiid im igra point i suta trice na kraju. Simons je jedna velika karina od igraca. eto, drago mi je za atlantu.
ko ih jebe fila je tu!
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#43822 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Jos da nam Hunter igra, moglo bi svega biti. Imat cemo problema opet i sa bucksima, nema ko na Gianisu biti. Nema veze i ovo je puna kapa, 3 startera prvi im playoff i ovako igraju. Pogurat cemo se pa sta bude :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#43823 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Zasluženo Atlanta, ni jedan od prvih strijelaca ništa nije ubacio i opet cijelo vrijeme kontam nema šanse da Fila ovo dobije. Istina to više govori o Fili ali pokazuje i da Atlanta ima tim, igrače, klupu koji mogu uskočiti i povući kad treba. I ne bi ih otpisivao protiv Bucksa (kojima isto ne vjerujem kao što ne vjerujem ni Fili dok je Simons u timu). Zna ovaj McMilan spremiti i trenirati tim u seriji pokazao je to sada. Šteta što je Hunter povrijeđen pa i Bogdan jer trebaće tjelesa za Grka. I premda sam poprilično kritičan prema Docu kao nekoj velikoj trenerčini, čini mi se da je Fila napredovala, ali ima i jednu ruku vezanu u playofu sa ovim Simonnsom, koji mu je igrač manje, a u ovoj tekmi ga sreća nije pomazila da ovaj ima probleme sa ličnim kao u 6. Ova 7 je pokazala da Simons nije igrač za velike domete. Možete ne ić šut (ili u njegovom slučaju da ga ni nemaš), nikoga u 7 osim Huertera i nije išlo, ali ne može te onako biti strah od protivnčkog koša pa da si Rodman u odbrani, a nisi.
Na zapadu Booker odigrao tekmu kao Lebron u najboljim danima. Tako dominantno napadački igrati na odbranu koja nije mačji kašalj. I pametno inteligentno što je pravo bogatstvo jer takvih igrača ima jako malo i to odvaja prave zvijezde od ostalih. Razigravao ostale cijelo vrijeme dok se clipersi nisu počeli odvajati u 3 i onda skontao ode ovo daleko i dao 16 ili 18 koševa zaredom i tu su ih slomili. Malo su na kraju zakomplikovali, jedino tu im je Paul falio, jer on je stvarno majstor za zatvorit tekmu, ali za ostatak je ovaj mali preuzeo taj njegov 'teret'.
Premda ima još baruta u clipersima, ne bih otpisao i ako se Paul vrati, a Kawhi ne. Lue pokazuje da je vrhunski trener baš za playofa. Kako fino otvara serije, da priliku većem broju igrača proba različite opcije, i onda to kroz seriju išmirgla i nađe napadački mismatcheve i odbranu za glavnu zvijezdu protivnika. To je i rekao poslije sinoćne tekme na pitanje za Bookera, kao igrali smo i na Luku i na Mitchela i našli smo rješenje.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43824 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

Ben Simmons's 34.2% FT shooting is the WORST IN NBA PLAYOFF HISTORY (min 70 attempts).

He missed 48 FTs in the playoffs. For context, the Brooklyn Nets missed 28 AS A TEAM!

:lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#43825 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

Shaq je za njega Drazen :mrgreen:
Post Reply