NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

propojeilijas
Posts: 2739
Joined: 11/03/2022 16:44

#46927 Re: NBA - National Basketball Association

Post by propojeilijas »

hornetsi bolje prosli u trejdu dobili 1 pik, g williamsa, setha curryja a mavsi su dobili wasingtona
propojeilijas
Posts: 2739
Joined: 11/03/2022 16:44

#46928 Re: NBA - National Basketball Association

Post by propojeilijas »

beverly u milwaukee
User avatar
spree
Posts: 7888
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#46929 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Babo i burks su rupe u odbrani, ali neloš trade. Šut značajno unaprijeđen, a i neki instant poeni sa burksom.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72906
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#46930 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

jesu l' ovo niksi postali ozbiljni :mrgreen:

inače
"Daryl Morey is a liar and I will never be a part of an organization that he's a part of. Let me say that again: Daryl Morey is a liar and I will never be a part of an organization that he's a part of."
:mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 4372
Joined: 09/07/2021 15:03

#46931 Re: NBA - National Basketball Association

Post by canvra888 »

spree wrote: 08/02/2024 22:06 Babo i burks su rupe u odbrani, ali neloš trade. Šut značajno unaprijeđen, a i neki instant poeni sa burksom.
Burks je i solidan bio u odbrani za Thibsa tokom one 2020-21, a babuka je baš propuh, a la Fournier sad. Iskreno ne znam koliko će i da li će zbog toga dobiti mjesta kod Thibsa, ali vidjet ćemo. Draže bi mi bilo da su Grimesa ostavili, a Fourniera poslali sa ta dva picka za Burksa samo. Ne što je babo loš, nego što nije igrač po Thibsu.
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#46932 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

nista bombasticno. bullsi su imali najvise materijala za podanut koji bi poguro i napravio razliku za neke klubove, ali opet kao i zadnjih godinu-dvije, kod njih se pricalo o najvise igraca za trejd i nista nije uradjeno. oni su kao klub karina, ali ova 3-4 igraca tipa vuchka, darmara, alexa.... su solidni individualci koji bi sigurno pomogli nekim drugim klubovima.
User avatar
spree
Posts: 7888
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#46934 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

canvra888 wrote: 08/02/2024 22:22
spree wrote: 08/02/2024 22:06 Babo i burks su rupe u odbrani, ali neloš trade. Šut značajno unaprijeđen, a i neki instant poeni sa burksom.
Burks je i solidan bio u odbrani za Thibsa tokom one 2020-21, a babuka je baš propuh, a la Fournier sad. Iskreno ne znam koliko će i da li će zbog toga dobiti mjesta kod Thibsa, ali vidjet ćemo. Draže bi mi bilo da su Grimesa ostavili, a Fourniera poslali sa ta dva picka za Burksa samo. Ne što je babo loš, nego što nije igrač po Thibsu.
ma thibs kandjija, ali generalno je užas u cijeloj karijeri, ali zato to nadoknadjuje u napadu. treba imati takvog igraca kad ne ide u napadu. sa njim je nadoknadjen quickly donekle. za babu se ne zna. pitanje je da li ce thibs to trpiti. ili se možda nadaju da ce oj to sve stizati u odbrani. i glupe povrede nisu morale sad kad su u naletu, ali eto sreca ide allstar. a treba se moliti da thibs malo smanji minute :skoljka: .
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#46935 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Dzontra_Volta »

spree wrote: 09/02/2024 08:25
canvra888 wrote: 08/02/2024 22:22
spree wrote: 08/02/2024 22:06 Babo i burks su rupe u odbrani, ali neloš trade. Šut značajno unaprijeđen, a i neki instant poeni sa burksom.
Burks je i solidan bio u odbrani za Thibsa tokom one 2020-21, a babuka je baš propuh, a la Fournier sad. Iskreno ne znam koliko će i da li će zbog toga dobiti mjesta kod Thibsa, ali vidjet ćemo. Draže bi mi bilo da su Grimesa ostavili, a Fourniera poslali sa ta dva picka za Burksa samo. Ne što je babo loš, nego što nije igrač po Thibsu.
ma thibs kandjija, ali generalno je užas u cijeloj karijeri, ali zato to nadoknadjuje u napadu. treba imati takvog igraca kad ne ide u napadu. sa njim je nadoknadjen quickly donekle. za babu se ne zna. pitanje je da li ce thibs to trpiti. ili se možda nadaju da ce oj to sve stizati u odbrani. i glupe povrede nisu morale sad kad su u naletu, ali eto sreca ide allstar. a treba se moliti da thibs malo smanji minute :skoljka: .
@spree hoće li Donte sad na klupu ili ostaje starter? Treba mi info zbog fantasy-ja? :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 4372
Joined: 09/07/2021 15:03

#46936 Re: NBA - National Basketball Association

Post by canvra888 »

Dzontra_Volta wrote: 09/02/2024 13:35
spree wrote: 09/02/2024 08:25
canvra888 wrote: 08/02/2024 22:22

Burks je i solidan bio u odbrani za Thibsa tokom one 2020-21, a babuka je baš propuh, a la Fournier sad. Iskreno ne znam koliko će i da li će zbog toga dobiti mjesta kod Thibsa, ali vidjet ćemo. Draže bi mi bilo da su Grimesa ostavili, a Fourniera poslali sa ta dva picka za Burksa samo. Ne što je babo loš, nego što nije igrač po Thibsu.
ma thibs kandjija, ali generalno je užas u cijeloj karijeri, ali zato to nadoknadjuje u napadu. treba imati takvog igraca kad ne ide u napadu. sa njim je nadoknadjen quickly donekle. za babu se ne zna. pitanje je da li ce thibs to trpiti. ili se možda nadaju da ce oj to sve stizati u odbrani. i glupe povrede nisu morale sad kad su u naletu, ali eto sreca ide allstar. a treba se moliti da thibs malo smanji minute :skoljka: .
@spree hoće li Donte sad na klupu ili ostaje starter? Treba mi info zbog fantasy-ja? :mrgreen:
Zacementirao je Divo mjesto u startnoj barem do kraja sezone.
User avatar
spree
Posts: 7888
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#46937 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Dzontra_Volta wrote: 09/02/2024 13:35
spree wrote: 09/02/2024 08:25
canvra888 wrote: 08/02/2024 22:22

Burks je i solidan bio u odbrani za Thibsa tokom one 2020-21, a babuka je baš propuh, a la Fournier sad. Iskreno ne znam koliko će i da li će zbog toga dobiti mjesta kod Thibsa, ali vidjet ćemo. Draže bi mi bilo da su Grimesa ostavili, a Fourniera poslali sa ta dva picka za Burksa samo. Ne što je babo loš, nego što nije igrač po Thibsu.
ma thibs kandjija, ali generalno je užas u cijeloj karijeri, ali zato to nadoknadjuje u napadu. treba imati takvog igraca kad ne ide u napadu. sa njim je nadoknadjen quickly donekle. za babu se ne zna. pitanje je da li ce thibs to trpiti. ili se možda nadaju da ce oj to sve stizati u odbrani. i glupe povrede nisu morale sad kad su u naletu, ali eto sreca ide allstar. a treba se moliti da thibs malo smanji minute :skoljka: .
@spree hoće li Donte sad na klupu ili ostaje starter? Treba mi info zbog fantasy-ja? :mrgreen:
Jebem li ga uzeo ga na startu sezone i izbacim ga, a bio sam uvjeren da je igrac kojeg thibs voli. A u drugoj ligi ga izbacim nakon one večeri kad je imao 9 trica, tako da se nadam da neće ostati u petorci, čisto iz razloga moje psihe :skoljka:
Last edited by spree on 09/02/2024 22:16, edited 1 time in total.
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#46938 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Dzontra_Volta »

Znači da ga otpustim? :D

Ma vidim po instagramu trpaju Bojana u petorku, pa ne znam da li da ga trejdujem dok mu je visoka cijena.
User avatar
canvra888
Posts: 4372
Joined: 09/07/2021 15:03

#46939 Re: NBA - National Basketball Association

Post by canvra888 »

Ma ostaje Divincenzo starter do ljeta barem, haman zagarantovano. Ko će mu uzeti mjesto? Čovjek je na prosjecima od 29p 4a 4sk u zadnjih 6 utakmica kako nema Randle-a, a i prije tog je bio odličan. Konzistentan kroz cijelu sezonu. Kako su trejdali Barretta i kako je gotov deadline, DiVo je sigurno u prvoj.

@Dzontra_Volta

Bojan će u prvu sigurno dok se OG ne vrati na parket, ali ne umjesto Divincenza. DiVo igra dvicu, nekad kecu. Bit će Bojan u prvoj minimalno dok se OG ne vrati, možda čak i dok se Randle ne vrati, kao trica ili četvrtica.
User avatar
spree
Posts: 7888
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#46940 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Igrao je vrhunski, napastan u odbrani a šut ga je baš išao. I pored svega ja mislim da nece biti u prvoj kad svi budu zdravi. Mislim da ce Babo uletiti u prvu. A i Hart ce imati više minuta od dontea. Brunson babo oj randle i mitch
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#46944 Re: NBA - National Basketball Association

Post by auspuhc »

kakavdanakneiskustvu wrote: 11/02/2024 14:20
Pa regluarna sezona se pretvorila u all star meceve. Odbranu gotovo niko i ne igra i pobjedjuje ekipa koju bolje sluzi sut za tri tu noc. Igracima je bitnije kako ce se obuci pred dolazak na utakmicu nego hoce li pobjediti.
User avatar
spree
Posts: 7888
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#46945 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Knicksi igraju odbranu krvavih koljena i ti ovo napišeš. Momak napravio odličan potez. Achiuwa čini mi se rotirao i siakam ostao sam. Nekad je napad jednostavno bolji. Ima i loših odbrana ne kažem, nekada se vidi da nema truda, ali pretjeruje se sa takvim narativom. Orlando isto igra vrhunsku odbranu. Jbg predobri su napadački da se sve stigne izrotirati. U svakom slučaju kada bi ozbiljno igrali Detroit jebeni bi pojeo bilo koju evropsku ekipu (jer se kao u Euroligi igra odbrana).
User avatar
canvra888
Posts: 4372
Joined: 09/07/2021 15:03

#46946 Re: NBA - National Basketball Association

Post by canvra888 »

Stoji sve, samo Knicksi su fakat sinoć odigrali najgoru odbranu u proteklih mjesec i kusur :D

Mislim nije ni čudo, bez sva tri centra, 38-godišnji Taj Gibson na desetodnevnom ugovoru igrao startnog centra. Uz to nema ni OG-a. A konteksta radi, Knicksi su držali protivnike na oko 99 PPG kroz januar, što je za današnje standardne bolesno dobra cifra.

Tako da nije baš da ne igra niko odbranu, eto spree je pobrojao neke ekipe, a ima ih još.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#46947 Re: NBA - National Basketball Association

Post by auspuhc »

spree wrote: 11/02/2024 20:47 Knicksi igraju odbranu krvavih koljena i ti ovo napišeš. Momak napravio odličan potez. Achiuwa čini mi se rotirao i siakam ostao sam. Nekad je napad jednostavno bolji. Ima i loših odbrana ne kažem, nekada se vidi da nema truda, ali pretjeruje se sa takvim narativom. Orlando isto igra vrhunsku odbranu. Jbg predobri su napadački da se sve stigne izrotirati. U svakom slučaju kada bi ozbiljno igrali Detroit jebeni bi pojeo bilo koju evropsku ekipu (jer se kao u Euroligi igra odbrana).
Nemoj me zajebavati. Primili su 125 poena od Indiane. Uporedi samo rezultate utakmica od prije nekoliko godina i sada i kazat ce ti se kakav je cirkus liga postala.
User avatar
canvra888
Posts: 4372
Joined: 09/07/2021 15:03

#46948 Re: NBA - National Basketball Association

Post by canvra888 »

auspuhc wrote: 12/02/2024 00:19
spree wrote: 11/02/2024 20:47 Knicksi igraju odbranu krvavih koljena i ti ovo napišeš. Momak napravio odličan potez. Achiuwa čini mi se rotirao i siakam ostao sam. Nekad je napad jednostavno bolji. Ima i loših odbrana ne kažem, nekada se vidi da nema truda, ali pretjeruje se sa takvim narativom. Orlando isto igra vrhunsku odbranu. Jbg predobri su napadački da se sve stigne izrotirati. U svakom slučaju kada bi ozbiljno igrali Detroit jebeni bi pojeo bilo koju evropsku ekipu (jer se kao u Euroligi igra odbrana).
Nemoj me zajebavati. Primili su 125 poena od Indiane. Uporedi samo rezultate utakmica od prije nekoliko godina i sada i kazat ce ti se kakav je cirkus liga postala.


99.8 dopuštali u prosjeku.

Naravno da je porastao prosjek lige u poenima, ali to je logično za očekivati uz ekspanziju šuta za 3 od 1-5 pozicije i naravno brži tempo. Ali je također činjenica da i dalje postoje ekipe koje igraju dobru odbranu.

I btw Indiana je prvi napad lige, sa 124 poena u prosjeku. Knicksi su ih samo prije 10-ak dana zadržali na 105, bez Anunoby-a i MRob-a.
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#46949 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Dzontra_Volta »

Žao mi što su Sabonisa izignorisali za All Star game, čovjek je zaslužio više nego pola igrača tamo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58803
Joined: 03/08/2010 19:04

#46950 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dzontra_Volta wrote: 12/02/2024 18:36 Žao mi što su Sabonisa izignorisali za All Star game, čovjek je zaslužio više nego pola igrača tamo.
da,smoiješno da njega nema a izabran npr. Geprge
Post Reply