Naziv serije iz 80-ih ?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#1 Naziv serije iz 80-ih ?

Post by kv99 »

Neki dan sam čuo Bonnie Tyler " I need a hero " i podsjetila me na seriju koja je išla kod nas 80-ih. Zvala se " Na tajnom zadatku " i radilo se o grupi modela koji su u stvari bili tajni agenti . Znam da zvuči kao glupa serija ali je tada bila hit i volio bi da znam kako se zvala na engleskom. Serija " Na tajnom zadatku " je na engleskom jedna skroz druga serija koja nema veze sa ovom pa me zanima da li iko zna nešto više o ovome.
Jedna malo neobićna činjenica je da se glavni glumac ubio na snimanju serije jer se šaleći pred ostalim glumcima okrenuo pištolj sa kojim su snimali prema sebi ali umjesto ćorka bio je pravi metak unutra i to je jedan od razloga što trazim seriju jer me zanima i ime tog glumca.

Pjesma iz serije :


P.S ako sam fulio temu ili ako postoji neka koja je bolja za ovo pitanje nadam se da će moderator da to sredi.
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#2 Re: Naziv serije iz 80-ih ?

Post by 1906 »

Last edited by 1906 on 10/12/2011 19:02, edited 1 time in total.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#3 Re: Naziv serije iz 80-ih ?

Post by HaHaHa2 »

Cover Up (1984.)

Jon-Erik Hexum, američki model i glumac, vjerojatno je jedan od najboljih primjera kako ti se neznanje lako može obiti o glavu. Ili, u ovom slučaju, razbiti lubanju i izazvati krvarenje mozga. Snimajući seriju Cover Up daleke 1984. godine, jedan trenutak neozbiljnosti koštao ga je života kada je, u pokušaju da zabavi ekipu u pauzi, uzeo revolver korišten na snimanju, stavio jedan ćorak u bubanj i zaigrao nepotrebnu partiju ruskog ruleta. Čini se da mladi glumac nije znao da se svaki ćorak sastoji od malog papirnatog dijela čija je funkcija da barut zadrži u čahuri. Kad pištolj napunjen ćorkom opali, taj papirnati dio izleti iz cijevi. Je li moguće da izleti tolikom jačinom da nekoga ubije? Naravno da ne. Osim ako cijev ne prislonite na svoju sljepoočnicu. Udarac papirnatog punjenja bio je taman dovoljno snažan da Hexumu izazove teško moždano krvarenje. Šest dana kasnije proglašen je mrtvim.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#4 Re: Naziv serije iz 80-ih ?

Post by kv99 »

Svaka čast :thumbup: Nisam skontao da se moze naći i preko pjesme. I to je taj tip, sjećam se tada su svi klinci maštali da su kao on, nabildani, opasni i sa puno djevojaka...kako se neke stvari nikad ne mjenjaju :)
Post Reply