studiranje u banjoj luci

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
ABDstudent
Posts: 57
Joined: 11/10/2015 01:02

#1 studiranje u banjoj luci

Post by ABDstudent »

osobe islamske vjeroispocjesti na studiju u rs-u
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#2 Re: studiranje u banjoj luci

Post by sinuhe »

Malo šaljivo otvorena tema, ali u BL ima studenata Bošnjaka, npr. iz Cazina i Kladuše pa što alijinih, što babinih.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#3 Re: studiranje u banjoj luci

Post by purgatorio »

U Banja Luci ima puno studenata sa USK, nisam još čuo za neke neugodnosti.
ABDstudent
Posts: 57
Joined: 11/10/2015 01:02

#4 Re: studiranje u banjoj luci

Post by ABDstudent »

a aznate li kakav bude prijemni na medicini u BL msm jel tezak
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: studiranje u banjoj luci

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ABDstudent wrote:osobe islamske vjeroispocjesti na studiju u rs-u
K'o krme u Teheranu, eto kako. :lol:

Šalu na stranu ali mene bi bilo stid ići u grad i političku prijestolnicu režima koji ti negira jezik pa taman fakultet nikada ne završio. :oops:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#6 Re: studiranje u banjoj luci

Post by Tesla10 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ABDstudent wrote:osobe islamske vjeroispocjesti na studiju u rs-u
K'o krme u Teheranu, eto kako. :lol:

Šalu na stranu ali mene bi bilo stid ići u grad i političku prijestolnicu režima koji ti negira jezik pa taman fakultet nikada ne završio. :oops:
Ti razumiješ je li tako da je Banja Luka bosanski grad? Je li tako? Može postojati deset entiteta, ali Banja Luka je bosanski grad. Predrasude nas uništiše.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#7 Re: studiranje u banjoj luci

Post by calculator »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ABDstudent wrote:osobe islamske vjeroispocjesti na studiju u rs-u
K'o krme u Teheranu, eto kako. :lol:

Šalu na stranu ali mene bi bilo stid ići u grad i političku prijestolnicu režima koji ti negira jezik pa taman fakultet nikada ne završio. :oops:
Izađi ponekad iz svoje etno-klerikalne vukojebine, druži se s ljudima, da ne pišeš slične budalaštine :-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8 Re: studiranje u banjoj luci

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tesla10 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ABDstudent wrote:osobe islamske vjeroispocjesti na studiju u rs-u
K'o krme u Teheranu, eto kako. :lol:

Šalu na stranu ali mene bi bilo stid ići u grad i političku prijestolnicu režima koji ti negira jezik pa taman fakultet nikada ne završio. :oops:
Ti razumiješ je li tako da je Banja Luka bosanski grad? Je li tako? Može postojati deset entiteta, ali Banja Luka je bosanski grad. Predrasude nas uništiše.
Jeste, bosanskohercegovački je grad da budemo precizniji, ali to ne mijenja činjenicu da režim tog BH entiteta radi otvoreno protiv Bošnjaka i krši neka elementarna prava, recimo pravo na naziv jezika. Mislim da je vlast u tom dijelu BiH jedinstvena po tome jer nisam siguran da u svijetu postoji režim koji još nekome brani jezik, pa sigurno ni ISIL u Iraku i Siriji.
calculator wrote:Izađi ponekad iz svoje etno-klerikalne vukojebine, druži se s ljudima, da ne pišeš slične budalaštine :-)
Jah! Nema to veze sa ljudima, ljudi u dobrom dijelu nemaju problema međusobno ali problem je u režimu koji osporava neka elementarna prava. Mene bi bilo stid ići u sjedište tog režima i studirati koji mi brani jezik kojim govorim. Rekao bih to je odnos samopoštovanja, digniteta, nema to veze sa međuljudskim odnosima. Možemo glavu zabijati u pijesak i praviti se da problem ne postoji ali nas to neće daleko odvesti.

Osobi koja je pokrenula ovu temu želim sve najbolje ali apelujem na njegovu savjest da još jednom razmisli je li Banjaluka najbolja opcija za njegovo studiranje.

Sretno.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#9 Re: studiranje u banjoj luci

Post by drunken tiger »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ABDstudent wrote:osobe islamske vjeroispocjesti na studiju u rs-u
K'o krme u Teheranu, eto kako. :lol:

Šalu na stranu ali mene bi bilo stid ići u grad i političku prijestolnicu režima koji ti negira jezik pa taman fakultet nikada ne završio. :oops:
Pa s takvim stavom opravdavaš i podržavaš sve ono što entitet RS radi u saradnji s bošnjako-fašstoidnim liderima.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#10 Re: studiranje u banjoj luci

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

drunken tiger wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ABDstudent wrote:osobe islamske vjeroispocjesti na studiju u rs-u
K'o krme u Teheranu, eto kako. :lol:

Šalu na stranu ali mene bi bilo stid ići u grad i političku prijestolnicu režima koji ti negira jezik pa taman fakultet nikada ne završio. :oops:
Pa s takvim stavom opravdavaš i podržavaš sve ono što entitet RS radi u saradnji s bošnjako-fašstoidnim liderima.
Sigurno. :oops: Na tragu si one da su Bošnjaci sami sebe granatirali prema tome krivu su jer su preživjeli.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#11 Re: studiranje u banjoj luci

Post by seoBIH »

Znaci Sarajevo = Banja Luka?

Jebo ti nas, nek nam je dnevne doze nacionalizma.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#12 Re: studiranje u banjoj luci

Post by Last December »

Objektivno, Banjaluka je etnički očišćena sredina. Ja kao manjina se ne osjećam fizički ugroženo od bilo koga ali određena doza socijalne isključenosti je prisutna jer se očigledno je omladina kod kuće zadojena srpskim puritanizmom pa kad čuju da nisi njihov odmah kolutaju očima kao epileptičari.

Zbog te djelomične socijalne isključenosti problem je pravilno se povezati s ljudima da bi mogao da ostvariš neke poslovne i akademske kontakte, pa i zapošljavanje pati zbog toga. Intimne veze sa osobama suprotne nacionalnosti su poprilično rijetke i svi se drže svog plemena. To su moja iskustva.
Post Reply