NATO...DA ili NE

Locked

Jeste li za ulazak BiH u NATO?

Da
285
81%
Ne
55
16%
Samo četvrtkom (Ne želim odgovoriti, ne znam ili treba ostati amoniman)
10
3%
 
Total votes: 350

User avatar
ettakoto
Posts: 167
Joined: 11/02/2017 12:15

#801 Re: NATO...DA ili NE

Post by ettakoto »

Ne sumnjam ja da ima onih koji su spremni život dati... samo digresirah, apropo teze da nam treba NATO da nas štiti... logički zaključih da smo slabi.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#802 Re: NATO...DA ili NE

Post by sekerbay »

Hrvatska ima nato uzde i eu sedlo, tako da nema šanse da bi se upustili u neku avanturu.
Što se tiče srbije, trenutne konstelacije su takve da srbija ne pomišlja na rat pa taman da mi sutra ukinemo rs.
Da sutra izbije rat, rs bi kleknula za sedmicu.

Bosna ima prijatelje koji su u međuvremenu postali bitni igrači na bjelosvjetskoj sceni.
Sve u svemu, ne prijeti opasnost od istočnih i zapadnih komšija.
S tim u vezi, nema potrebe za nato savezom.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#803 Re: NATO...DA ili NE

Post by akaunt »

sekerbay wrote:Hrvatska ima nato uzde i eu sedlo, tako da nema šanse da bi se upustili u neku avanturu.
Što se tiče srbije, trenutne konstelacije su takve da srbija ne pomišlja na rat pa taman da mi sutra ukinemo rs.
Da sutra izbije rat, rs bi kleknula za sedmicu.

Bosna ima prijatelje koji su u međuvremenu postali bitni igrači na bjelosvjetskoj sceni.
Sve u svemu, ne prijeti opasnost od istočnih i zapadnih komšija.
S tim u vezi, nema potrebe za nato savezom.
Ako znaš nešto što ja ne znam, reci!
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#804 Re: NATO...DA ili NE

Post by Gojeni H »

akaunt wrote:
sekerbay wrote:Hrvatska ima nato uzde i eu sedlo, tako da nema šanse da bi se upustili u neku avanturu.
Što se tiče srbije, trenutne konstelacije su takve da srbija ne pomišlja na rat pa taman da mi sutra ukinemo rs.
Da sutra izbije rat, rs bi kleknula za sedmicu.

Bosna ima prijatelje koji su u međuvremenu postali bitni igrači na bjelosvjetskoj sceni.
Sve u svemu, ne prijeti opasnost od istočnih i zapadnih komšija.
S tim u vezi, nema potrebe za nato savezom.
Ako znaš nešto što ja ne znam, reci!
:shock:

I ja sam se pretvorio u uho.
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#805 Re: NATO...DA ili NE

Post by Point. »

Naravno da treba da tezimo uci u NATO. Mislim da druge alternative nema, s obzirom kakve komsije sa lijeve i desne strane imamo. Ulaskom u NATO bi se automatski desile dvije stvari, ambicije komsija da nam otudje dio teritorije ce splahnuti momentalno i ambicije domacih supaka za secesijom ce nestati. Meni dovoljno.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#806 Re: NATO...DA ili NE

Post by 155_mm »

bosna nema nikakvih prijatelja. takvo razmisljanje je glupo i naivno do bola.

bosna ima mocne zastitnike ali to nema nikakve veze sa prijateljstvom.

razlozi za postojanje tih zastitnika su se davnooooo desili i nemaju nikakve veze sa bosnjama. a koliko su mocni ti zastitnici govori i cinjenica da SRB jos nije uspjela uzeti ni pola kvadrata zemlje bosanske iako rade na tome jos od 1850. cak kad joj se u tom poslu pridruzila i HR.
Dodik kaže da u Sarajevu nema pravde za Srbe i da će učiniti sve da se bori protiv takve BiH, iako ona ima moćne zaštitnike.
https://www.google.de/amp/s/www.klix.ba/amp/171010092
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#807 Re: NATO...DA ili NE

Post by 155_mm »

Point. wrote:Naravno da treba da tezimo uci u NATO. Mislim da druge alternative nema, s obzirom kakve komsije sa lijeve i desne strane imamo. Ulaskom u NATO bi se automatski desile dvije stvari, ambicije komsija da nam otudje dio teritorije ce splahnuti momentalno i ambicije domacih supaka za secesijom ce nestati. Meni dovoljno.
ovo je glavni razlog protivljenja ulasku u NATO od strane srpske politike u bosni. kakvo bombardovanje kakvi bakraci.

narodu se plasira nada da ce se kad tad ujediniti i spasiti ove 'tamnice' srpskog naroda.
ulaskom BiH u NATO ne bi mogli tako lako pravit narod budalom.

svima je njima jasno da od ujedinjenja sa srbijom nema nista sa NATO ili bez njega. ali lakse je lagati narod kad nisi u NATO-u.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#808 Re: NATO...DA ili NE

Post by sekerbay »

Paaaa, i dalje se pretvarajte u uši, oči i sl.
Onaj ko nije naučio dosad, neće ni odsad :zoka:

Samo otan, jer otan nejma alternativu.
Pa onda fino ko dobrovoljac na neko ratište i "borbu protiv terorizma", ustvari bombardovanje civila, svadbi i sl. Kratko rečeno, osiguravanje kanala kojima ide roba namijenjena debelim, bogatim i lijepim ojropejcima.
oTo il tušenje migranata po mediteranu.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#809 Re: NATO...DA ili NE

Post by 155_mm »

sve ima alternativu pa i OTAN. BiH se upravo nalazi u toj alternativi.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#810 Re: NATO...DA ili NE

Post by Opetja033 »

Naravno - NATO!

Dosta spinova dezurnih rusofila i iranofila. NATO nema alternativu ukoliko želimo sigurnu i prosperitetnu BiH. Svako ko smatra suprotno je neprijatelj interesa BiH, ne zeli dobro BiH i naravno da je pijun u rukama mracnih sila iz inostranstva (Beograd, Moskva, Teheran).
Petokolonaši.....

NATO je jedini garant civilizacije, slobodnog, demokratskog i progresivnog svijeta. :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#811 Re: NATO...DA ili NE

Post by Maraschino »

Opetja033 wrote:Naravno - NATO!

Dosta spinova dezurnih rusofila i iranofila. NATO nema alternativu ukoliko želimo sigurnu i prosperitetnu BiH. Svako ko smatra suprotno je neprijatelj interesa BiH, ne zeli dobro BiH i naravno da je pijun u rukama mracnih sila iz inostranstva (Beograd, Moskva, Teheran).
Petokolonaši.....

NATO je jedini garant civilizacije, slobodnog, demokratskog i progresivnog svijeta. :thumbup:
Kako Te'eran uvuce u ovu pricu?
Radi balansa, sta li?
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#812 Re: NATO...DA ili NE

Post by Opetja033 »

Maraschino wrote:
Opetja033 wrote:Naravno - NATO!

Dosta spinova dezurnih rusofila i iranofila. NATO nema alternativu ukoliko želimo sigurnu i prosperitetnu BiH. Svako ko smatra suprotno je neprijatelj interesa BiH, ne zeli dobro BiH i naravno da je pijun u rukama mracnih sila iz inostranstva (Beograd, Moskva, Teheran).
Petokolonaši.....

NATO je jedini garant civilizacije, slobodnog, demokratskog i progresivnog svijeta. :thumbup:
Kako Te'eran uvuce u ovu pricu?
Radi balansa, sta li?
Govorim o forumasima na ovoj temi koji su kontra BiH clanstva u NATO paktu. Na temi o Siriji se vidi u koju pušu :wink:
User avatar
ettakoto
Posts: 167
Joined: 11/02/2017 12:15

#813 Re: NATO...DA ili NE

Post by ettakoto »

Point. wrote:Naravno da treba da tezimo uci u NATO. Mislim da druge alternative nema, s obzirom kakve komsije sa lijeve i desne strane imamo. Ulaskom u NATO bi se automatski desile dvije stvari, ambicije komsija da nam otudje dio teritorije ce splahnuti momentalno i ambicije domacih supaka za secesijom ce nestati. Meni dovoljno.
Uvijek ima alternativa. Alternativa treba da bude razvoj države i neutralnost. Kad je mogla jedna Španija ili Švajcarska, možemo i mi.

Što se tiče te priče o komšijama... Oni će dobiti nešto, isključivo ako to bude dio politike velikih.
Suština jeste da su Srbi protiv centralizacije i da ne prihvataju državu koja je stvorena referendumom protiv kojeg su bili... odnosno izlaskom iz SFRJ.
To je fakt. Nametati im NATO zaštitu je poprilično cinično i neracionalno od strane komšija s kojima žive u državi. Jednako kao što bi bilo bezobrazno sa srpske strane bilo da preko Ruske Federacije pripoje Drvar, Glamoč i Grahovo.
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#814 Re: NATO...DA ili NE

Post by Point. »

ettakoto wrote:
Point. wrote:Naravno da treba da tezimo uci u NATO. Mislim da druge alternative nema, s obzirom kakve komsije sa lijeve i desne strane imamo. Ulaskom u NATO bi se automatski desile dvije stvari, ambicije komsija da nam otudje dio teritorije ce splahnuti momentalno i ambicije domacih supaka za secesijom ce nestati. Meni dovoljno.
Uvijek ima alternativa. Alternativa treba da bude razvoj države i neutralnost. Kad je mogla jedna Španija ili Švajcarska, možemo i mi.

Što se tiče te priče o komšijama... Oni će dobiti nešto, isključivo ako to bude dio politike velikih.
Suština jeste da su Srbi protiv centralizacije i da ne prihvataju državu koja je stvorena referendumom protiv kojeg su bili... odnosno izlaskom iz SFRJ.
To je fakt. Nametati im NATO zaštitu je poprilično cinično i neracionalno od strane komšija s kojima žive u državi. Jednako kao što bi bilo bezobrazno sa srpske strane bilo da preko Ruske Federacije pripoje Drvar, Glamoč i Grahovo.
Me mozes porediti nas sa Spanijom i Svicom. I ja bi bio za neutralnost da su nam oni komsije a ne dvije zemlje koje smo tuzili za agresiju.

Nista, napravimo referendum o tom pitanju, vecina neka odluci. Mislim da je posteno.
User avatar
ettakoto
Posts: 167
Joined: 11/02/2017 12:15

#815 Re: NATO...DA ili NE

Post by ettakoto »

Glasamo za (uopšteno) Bakira, Mileta i Dragana. Na njima je da postignu konsenzus. Ako ga postignu na narodu je da to poštuje ili ne poštuje. U zemlji u kojoj se skoro svime manipuliše jedan referendum bi bio savršen instrument da se dobiju politički poeni "tora"... a to mislim nijednom normalnom biću nije u interesu. Dakle nek trojica koja su izabrana naprave dogovor hoće li ili neće... ko narod pita.. U CG niko nije pitao narod... da jeste ušli bi u NATO, malo prekosutra.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#816 Re: NATO...DA ili NE

Post by Opetja033 »

Referendum na državnom nivou i cao.
Ovo me podsjeća na pricu i oko referenduma o samostalnosti: "nemoj da se komsije ne uvrijede".

Zivimo u demokratskoj državi, narod treba da kaze sta zeli i kraj price.
User avatar
ettakoto
Posts: 167
Joined: 11/02/2017 12:15

#817 Re: NATO...DA ili NE

Post by ettakoto »

Eh kad bi narod slušali... po svim pitanjima. NATO bi bio 19983807 prioritet.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#818 Re: NATO...DA ili NE

Post by seln »

ettakoto wrote: Što se tiče te priče o komšijama... Oni će dobiti nešto, isključivo ako to bude dio politike velikih.
Suština jeste da su Srbi protiv centralizacije i da ne prihvataju državu koja je stvorena referendumom protiv kojeg su bili... odnosno izlaskom iz SFRJ.
To je fakt. Nametati im NATO zaštitu je poprilično cinično i neracionalno od strane komšija s kojima žive u državi. Jednako kao što bi bilo bezobrazno sa srpske strane bilo da preko Ruske Federacije pripoje Drvar, Glamoč i Grahovo.
Je li srbima bilo vokri u Montenegru?
Jeste.
Je li nekoga zbog toga zabolio kurac?
Ne vjerujem.

Najkraci put u propast bilo koje drzave: ganjati srbima hator.
User avatar
ettakoto
Posts: 167
Joined: 11/02/2017 12:15

#819 Re: NATO...DA ili NE

Post by ettakoto »

To šta je kome krivo je manje bitno. Govorimo o ulozi naroda u važnim odlukama.

80% Crne Gore je protiv ulaska u NATO. Te podatke je znao i Milo, pa se nije usudio raspisati referendum. Srba nema 80% u CG...
Tako da...koga briga šta bi htio narod.

Pričati o nekakvom atoru je nevažno. Praviti jednodimenzionalna riješenja je pogubno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#820 Re: NATO...DA ili NE

Post by seln »

ettakoto wrote: 80% Crne Gore je protiv ulaska u NATO. Te podatke je znao i Milo, pa se nije usudio raspisati referendum. Srba nema 80% u CG...
Tako da...koga briga šta bi htio narod.
Ko je sproveo anketu?
Ili su bacali grah?
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#821 Re: NATO...DA ili NE

Post by akaunt »

Svi jadi su i počeli kad smo počeli narod pitat !
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#822 Re: NATO...DA ili NE

Post by Maraschino »

ettakoto wrote:
Uvijek ima alternativa. Alternativa treba da bude razvoj države i neutralnost. Kad je mogla jedna Španija ili Švajcarska, možemo i mi.

Što se tiče te priče o komšijama... Oni će dobiti nešto, isključivo ako to bude dio politike velikih.
Suština jeste da su Srbi protiv centralizacije i da ne prihvataju državu koja je stvorena referendumom protiv kojeg su bili... odnosno izlaskom iz SFRJ.
To je fakt. Nametati im NATO zaštitu je poprilično cinično i neracionalno od strane komšija s kojima žive u državi. Jednako kao što bi bilo bezobrazno sa srpske strane bilo da preko Ruske Federacije pripoje Drvar, Glamoč i Grahovo.
Bio sam napisao opsiran post ali vidim da ti to ne zasluzujes jer si veliki TROL.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#823 Re: NATO...DA ili NE

Post by GandalfSivi »

seln wrote:
ettakoto wrote: 80% Crne Gore je protiv ulaska u NATO. Te podatke je znao i Milo, pa se nije usudio raspisati referendum. Srba nema 80% u CG...
Tako da...koga briga šta bi htio narod.
Ko je sproveo anketu?
Ili su bacali grah?
Ja sam cuo da je bilo 87%, prica se...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#824 Re: NATO...DA ili NE

Post by LBVIEW »

ettakoto wrote:To šta je kome krivo je manje bitno. Govorimo o ulozi naroda u važnim odlukama.

80% Crne Gore je protiv ulaska u NATO. Te podatke je znao i Milo, pa se nije usudio raspisati referendum. Srba nema 80% u CG...
Tako da...koga briga šta bi htio narod.

Pričati o nekakvom atoru je nevažno. Praviti jednodimenzionalna riješenja je pogubno.
Cekaj, da i ti nemas tetku u Niksicu, a mozebit ste ti i onaj Sijanov sibicar rodjaci ? :D
Ko gubi ima pravo kmecati, pa tako i serpska manjina u Crnoj Gori. :izet:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#825 Re: NATO...DA ili NE

Post by LBVIEW »

GandalfSivi wrote:
seln wrote:
ettakoto wrote: 80% Crne Gore je protiv ulaska u NATO. Te podatke je znao i Milo, pa se nije usudio raspisati referendum. Srba nema 80% u CG...
Tako da...koga briga šta bi htio narod.
Ko je sproveo anketu?
Ili su bacali grah?
Ja sam cuo da je bilo 87%, prica se...
Ali Kemal, zvani suplja teorija, vaskrsno. :D
Locked