NATO...DA ili NE

Locked

Jeste li za ulazak BiH u NATO?

Da
285
81%
Ne
55
16%
Samo četvrtkom (Ne želim odgovoriti, ne znam ili treba ostati amoniman)
10
3%
 
Total votes: 350

belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#651 Re: NATO...DA ili NE

Post by belfy »

Putnik ali stvarno wrote:
belfy wrote:
Putnik ali stvarno wrote: Navedi mi bilo kakav smisleni, konkretni i svrsishodni, korisni rezultat tog Predsjednistva.
znaci ako se tebi odgovor ne svidja, a sam si naveo isti, onda nema spremnosti za smislen razgovor!? :?
pa nismo djeca hebemu.
ova zadnja recenica je takodjer nema smisla. oni su smisleno razgovarali i napravili dogovor. dakle - smislenog razgovora ima.
osim ako ne mislis na ovaj nas razgovor u kojem ti zelis da presijeces isti samo da bi opet rekao "NE NATO-u", jer je tebi besmisleno... to je valjda smislen razgovor, jel tako?
belfy, cemu da zacatavamo pa toga je previse na forumu.

Tvoj odgovor na plavo, dace neki smisao. Sve ostalo je potpuno besmisleno.

Ovaj pokusaj samo pokazuje da u BiH ne postoji volja za smislenom komunikacijom. Bez toga - nece pomoci ni NATO.

Nosioci ideje, zapravo samo zele nastavak sukoba i dalje srozavanje sopstvene zemlje, sto i nije niti BiH izum, niti retkost.

Ali nema tu nekog hajra.
nije zacatavanje sve dok se drzimo teme "NATO...DA ili NE".
ne mislim traziti i nabrajati sta je Predsjednistvo ucinilo. iz prostog razloga sto bi se to razvodnilo u nedogled. ono sto neki vide kao konkretno i svrsishodno drugi nece, pa ce se povuci prica u sasvim drugim smjerovima. ako pricamo na temi o pridruzivanju NATO i odlukom predsjednistva o istom, onda znamo sta su dogovorili. jel tako?
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#652 Re: NATO...DA ili NE

Post by ušće »

KENJAC wrote:]


Nemoj bolan da ulazimo u rasprave sto samo mrznju izazivaju. Meni to nije cilj . Ja niti iko moj u bilo kakvom zlocinu nije ucestvovao. Nemoj vrijedjat ni omalovazavat tudje zrtve. Moj je cilj da vise nikad zrtve ne bude! Ja sam ovaj zadnji rat prosao bez gubitaka u porodici i volio bih da je svako bio te srece. Nije samo jedna majka plakala. Ovako , mrznjom, samo izazivamo nove pokolje. To nikom nije cilj. Nisu samo Bosnjaci stradalnici. Pogledaj kroz istoriju , uvijek je manjina najebala. Bilo gdje i bilo koja. Niko te ne tjera da volis komsiju, al barem nemoj mu prozore razbijat !
A evo , nadjoh ovaj link i to jako jako brzo. Pa .....rekoh ako te interesuje!
http://pressrs.ba/info/vesti/ne-zaborav ... 31-05-2012
Da je ko mene pitao , nikad nicija majka nebi zaplakala. I moja velika zelja je da ovaj zadnji rat bude bas zadnji. Barem kod nas! Ali .....male su sanse da se moje zelje ostvare.
Uprvao obrnuto ja nigdje ne negiram žrtve ali prvo tvoj istomišljenik @ze kalnaga tvrdi da je zločin i pokolj nad muslimanimau Istočnoj Bosni izavao jedan drugi pokolj ti mu u svom kometaru potvrdiš na jedan drugi način ...ja kažem da lažete jer mnogo prije tog događanja u Starom brodu ...vaši slavljeni junaci su počeli klati u Istočnoj bosni ( između ostalih i mog djeda ) ...dakle počnite govoriti istinu ma kakva ona bila ...

Drugi par cipela je sama priča o tom zločinu raspitaj se kad je u njoj počelo da se priča i dali spostoji bilo koji istorijski trag koji se bavio tim pitanjem ( ne tvrim da se nije nešto dogodilo ) ali počnimo govoriti istinu da bi se primakli pomirenju
Boletus edulis
Posts: 280
Joined: 27/02/2012 18:51

#653 Re: NATO...DA ili NE

Post by Boletus edulis »

Halo medjedi,NATO da ili ne.Argumentovano.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#654 Re: NATO...DA ili NE

Post by KENJAC »

ušće wrote:
KENJAC wrote:]


Nemoj bolan da ulazimo u rasprave sto samo mrznju izazivaju. Meni to nije cilj . Ja niti iko moj u bilo kakvom zlocinu nije ucestvovao. Nemoj vrijedjat ni omalovazavat tudje zrtve. Moj je cilj da vise nikad zrtve ne bude! Ja sam ovaj zadnji rat prosao bez gubitaka u porodici i volio bih da je svako bio te srece. Nije samo jedna majka plakala. Ovako , mrznjom, samo izazivamo nove pokolje. To nikom nije cilj. Nisu samo Bosnjaci stradalnici. Pogledaj kroz istoriju , uvijek je manjina najebala. Bilo gdje i bilo koja. Niko te ne tjera da volis komsiju, al barem nemoj mu prozore razbijat !
A evo , nadjoh ovaj link i to jako jako brzo. Pa .....rekoh ako te interesuje!
http://pressrs.ba/info/vesti/ne-zaborav ... 31-05-2012
Da je ko mene pitao , nikad nicija majka nebi zaplakala. I moja velika zelja je da ovaj zadnji rat bude bas zadnji. Barem kod nas! Ali .....male su sanse da se moje zelje ostvare.
Uprvao obrnuto ja nigdje ne negiram žrtve ali prvo tvoj istomišljenik @ze kalnaga tvrdi da je zločin i pokolj nad muslimanimau Istočnoj Bosni izavao jedan drugi pokolj ti mu u svom kometaru potvrdiš na jedan drugi način ...ja kažem da lažete jer mnogo prije tog događanja u Starom brodu ...vaši slavljeni junaci su počeli klati u Istočnoj bosni ( između ostalih i mog djeda ) ...dakle počnite govoriti istinu ma kakva ona bila ...

Drugi par cipela je sama priča o tom zločinu raspitaj se kad je u njoj počelo da se priča i dali spostoji bilo koji istorijski trag koji se bavio tim pitanjem ( ne tvrim da se nije nešto dogodilo ) ali počnimo govoriti istinu da bi se primakli pomirenju
Ej ! Jebali te moji slavljeni junaci !
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#655 Re: NATO...DA ili NE

Post by pici »

KENJAC wrote: :? Mozda mi je nesto promaklo ? Kad stigose? Gdje ? A ovo oko matice , to nisam upucen, to je inozenstvo za mene. Mozda Zoltan Dani , Vojvodjanski pekar , zna vise. Pitaj njega .
kad smo kod vojvodine i tamo kruže :mrgreen:
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#656 Re: NATO...DA ili NE

Post by ušće »

KENJAC wrote:
ušće wrote:
KENJAC wrote:]


Nemoj bolan da ulazimo u rasprave sto samo mrznju izazivaju. Meni to nije cilj . Ja niti iko moj u bilo kakvom zlocinu nije ucestvovao. Nemoj vrijedjat ni omalovazavat tudje zrtve. Moj je cilj da vise nikad zrtve ne bude! Ja sam ovaj zadnji rat prosao bez gubitaka u porodici i volio bih da je svako bio te srece. Nije samo jedna majka plakala. Ovako , mrznjom, samo izazivamo nove pokolje. To nikom nije cilj. Nisu samo Bosnjaci stradalnici. Pogledaj kroz istoriju , uvijek je manjina najebala. Bilo gdje i bilo koja. Niko te ne tjera da volis komsiju, al barem nemoj mu prozore razbijat !
A evo , nadjoh ovaj link i to jako jako brzo. Pa .....rekoh ako te interesuje!
http://pressrs.ba/info/vesti/ne-zaborav ... 31-05-2012
Da je ko mene pitao , nikad nicija majka nebi zaplakala. I moja velika zelja je da ovaj zadnji rat bude bas zadnji. Barem kod nas! Ali .....male su sanse da se moje zelje ostvare.
Uprvao obrnuto ja nigdje ne negiram žrtve ali prvo tvoj istomišljenik @ze kalnaga tvrdi da je zločin i pokolj nad muslimanimau Istočnoj Bosni izavao jedan drugi pokolj ti mu u svom kometaru potvrdiš na jedan drugi način ...ja kažem da lažete jer mnogo prije tog događanja u Starom brodu ...vaši slavljeni junaci su počeli klati u Istočnoj bosni ( između ostalih i mog djeda ) ...dakle počnite govoriti istinu ma kakva ona bila ...

Drugi par cipela je sama priča o tom zločinu raspitaj se kad je u njoj počelo da se priča i dali spostoji bilo koji istorijski trag koji se bavio tim pitanjem ( ne tvrim da se nije nešto dogodilo ) ali počnimo govoriti istinu da bi se primakli pomirenju
Ej ! Jebali te moji slavljeni junaci !
Ja sam i za manje fasovao ban ali eto možda svaka psovka nije ista

Ti si očito pokazao lice svojim postovima i ovom psovkom ...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#657 Re: NATO...DA ili NE

Post by LBVIEW »

https://sh.wikipedia.org/wiki/Hronologi ... .C4.871996
Toliko o teoriji "osvete" raznoraznih dikana na temi.
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#658 Re: NATO...DA ili NE

Post by ze kalanga »

Vikipedija je inače poznata kao kompetentan i nadasve ključan i relevantan dokaz. Uozbiljite se.
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#659 Re: NATO...DA ili NE

Post by ušće »

ze kalanga wrote:Vikipedija je inače poznata kao kompetentan i nadasve ključan i relevantan dokaz. Uozbiljite se.
Lažove ...dokaži da ne lažeš , a jaću ti prostrijeti srpski izvor što se tiče Istočne Bosne i tačne datume pokolja nad Srbima i tačne datume pokolja nad Bošnjacima ( muslimanima ) ...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#660 Re: NATO...DA ili NE

Post by LBVIEW »

ze kalanga wrote:Vikipedija je inače poznata kao kompetentan i nadasve ključan i relevantan dokaz. Uozbiljite se.
Referense relevantne historijske grade su navedene,samo ne konta to dikan.
Dakle,lazes i petljas k'o po obicaju. :izet:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#661 Re: NATO...DA ili NE

Post by KENJAC »

Kako se mijenjaju konotacije u zavisnosti od teme. Tamo na Berlinu ni u kom slucaju ne mozes stavit Muslimane u istu ravan sa terorizmom a ovdje po deflautu svaki Srbin je Cetnik, ili djikan !
De matere vam oklen vam to djikan. Kod mene u selu djikan je neko ko je visok. Kazu " Vidi ga jest izdjiko" Ko narasto , sta li vec? Ovdje bi to trebalo bit , valjda, cetnik :? ?
Ili mozda djikan znaci nuklearni fizicar ili kardiovaskularni hirurg?
No , tema je NATO ! Sad , na to ili na ovo , ja Vladimira ljutio ne bih. A vi kako hocete !
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#662 Re: NATO...DA ili NE

Post by wonkaw »

KENJAC wrote:Kako se mijenjaju konotacije u zavisnosti od teme. Tamo na Berlinu ni u kom slucaju ne mozes stavit Muslimane u istu ravan sa terorizmom a ovdje po deflautu svaki Srbin je Cetnik, ili djikan !
De matere vam oklen vam to djikan. Kod mene u selu djikan je neko ko je visok. Kazu " Vidi ga jest izdjiko" Ko narasto , sta li vec? Ovdje bi to trebalo bit , valjda, cetnik :? ?
Ili mozda djikan znaci nuklearni fizicar ili kardiovaskularni hirurg?
No , tema je NATO ! Sad , na to ili na ovo , ja Vladimira ljutio ne bih. A vi kako hocete !
Cetnik, djikan, opanak ili papak isto sranje drugo pakovanje, nego JES za NATO, razlog - sto vise prijetnji sa Vladimirom i sto vise falsifikovanja cinjenica to vise razloga za pristup u NATO. Kome se ne svidja nek seli tamo gdje misli da ce biti sigurniji.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#663 Re: NATO...DA ili NE

Post by Point. »

KENJAC wrote: Nemoj bolan da ulazimo u rasprave sto samo mrznju izazivaju. Meni to nije cilj . Ja niti iko moj u bilo kakvom zlocinu nije ucestvovao. Nemoj vrijedjat ni omalovazavat tudje zrtve. Moj je cilj da vise nikad zrtve ne bude! Ja sam ovaj zadnji rat prosao bez gubitaka u porodici i volio bih da je svako bio te srece. Nije samo jedna majka plakala. Ovako , mrznjom, samo izazivamo nove pokolje. To nikom nije cilj. Nisu samo Bosnjaci stradalnici. Pogledaj kroz istoriju , uvijek je manjina najebala. Bilo gdje i bilo koja. Niko te ne tjera da volis komsiju, al barem nemoj mu prozore razbijat !
A evo , nadjoh ovaj link i to jako jako brzo. Pa .....rekoh ako te interesuje!
http://pressrs.ba/info/vesti/ne-zaborav ... 31-05-2012
Da je ko mene pitao , nikad nicija majka nebi zaplakala. I moja velika zelja je da ovaj zadnji rat bude bas zadnji. Barem kod nas! Ali .....male su sanse da se moje zelje ostvare.
Podsetimo, u martu 1942. godine, u okviru ustaške ofanzive, čija je namera bila osvajanje granice na Drini, iz Sarajeva je pod komandom Jure Francetića krenulo oko 10.000 ustaša, koji su pred sobom terali nepregledne zbegove srpskih civila sa područja Olova, Sarajeva, Kladnja, Han Pijeska, Romanije, Sokoca, Rogatice i Borika. Uplašeni narod kretao se ka Višegradu, nadajući se da će tu preći Drinu i skloniti se u Srbiju. Međutim, to nisu dozvolili italijanski vojnici, koji su zbeg od desetak hiljada ljudi uputili prema selima Miloševići i Stari Brod, gde su bile skele. Ustaše su sprečile srpske civile da se prebace na drugu obalu Drine, a u reku su bacili više od 6.000 dece, žena i staraca.
Ja ovdje vidim samo ustase i talijane, nigdje Bosnjaka a ipak onaj kalangija kako su cetnicki zlocini zapravo samo osveta Bosnjackih zlocina. Sto samo potvrdjuje cinjenicu da ste pizde gigantske, pa ste se i 50 godina kasnije svetili nevinim Bosnjacima, a zapravo ste trebali junacki jurisati na Zagreb i Rim.
I nemojte vise, 5 korpus nam je nervozan ovih dana, ne ljutite Atifa, vi znate i sami kad se naljuti General, a vi kako hocete!
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#664 Re: NATO...DA ili NE

Post by muha_sa »

155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#665 Re: NATO...DA ili NE

Post by 155_mm »

ušće wrote:
ze kalanga wrote:
Izvor. Pa nećemo valjda tražiti izvor za opštepoznate stvari, majka mu stara. Toga koliko hoćete, ukucate pokolj Srba u Višegradu u 2SR i samo će Vam se reći. P
KENJAC

Ili vecina ima kompjuter Comodor 64 ili imaju neke selektivne pretrazivace ili se jednostavno prave ludi ?
Ali nije to tema. Tema je prednosti i mane ulaska u NATO .
Zašto lažete i jedan i drugi ...Sad lijepo u te svoje napredne PC spravice ukucate pokolj i jednoh i drugog naroda u Istočnoj Bosni, kažite šta ste dobili i pokušajte biti ljudi i izviniti se za napisanu laž...

ma ko je imalo istrazivao zlocine u istocnoj bosni zna dobro zbog cega oni izbjegavaju da postave linkove.


ja sam trenutno u fazi pretrage po internetu ratnih zlocina srpske vojske nad civilima bosnjacima istocne bosne u 1. sr. onomad kad su prodrli do pala.
Boletus edulis
Posts: 280
Joined: 27/02/2012 18:51

#666 Re: NATO...DA ili NE

Post by Boletus edulis »

odosmo od teme...ali posto je dozvoljeno...Francetic jeste komandovao ustaskom Crnom legijom koja je imala 1500 vojnika a ne 10 000 (uvijek dodaju nulu) i u njoj su bili i Muslimani koji su se prijavljivali u nju radi cetnickih zlocina napravljenih prije toga.Srpska propaganda je od toga napravila pacenicki scenario pa su na kraju izmislili nekoliko hiljada nevinih djevojaka koje su skocile u Drinu da se spase od zlocina.Tu su dodali bar dvije nule.A kad su prije toga po Romaniji,Sokocu,Rogatici,Palama divljali cetnicki odredi onda to nazivaju dizanjem ustanka i zastitom srpskog stanovnistva.A Muslimane i muslimanska sela ko jebe?

Sto se tice prvog svjetskog rata tacno je sto drug 155mm kaze da je srpska vojska (u stvari crnogorska) dosla do Trebevica a usput pljackala i ubijala Muslimane jer su oni krivi sto su tu zivjeli.Kad je AU slozila kontru onda kuku majko,bas kao sto su izazvali rat pa pobjegli preko Albanije a niko ne pominjem zlocine u Sandzaku posebno u Sahovicima kad su crnogorci pobili par hiljada Muslimana na pravdi Boga.Sve se to zataskalo a Crna legija nije hodala 1924 po Crnoj gori jer nije ni postojala.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#667 Re: NATO...DA ili NE

Post by muha_sa »

pišu o nakoj Nato agresiji a zaboravljaju šta su zlocinacke horde radile od 91. do bombradovanja :-)

tu pricu mogu djecurliji prosipat :-)

hajd vozdra :run:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#668 Re: NATO...DA ili NE

Post by 155_mm »

kolega boletus ovi zlocini itekako imaju veze sa temom. oni su upravo jedan od razloga zasto bosnjaci teze u NATO.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#669 Re: NATO...DA ili NE

Post by 155_mm »

prakticki imamo kontinuitet srpskih zlocina nad bosnjacima u zadnjih 100 godina na podrucju istocne hercegovine i istocne bosne.

i napokon nakon 100 godina klanja, silovanja, streljanja, spaljivanja i protjerivanja bosnjaka srpska ideologija je na korak do cilja. a to je teritorijalno priblizavanje srbije jadranu.

ulaskom u NATO taj posljednji korak se odgadja u nedogledno vrijeme. a vrijeme ne radi za srpske planove. e to je razlog za "neutralnist". ostalo su samo izgovori.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#670 Re: NATO...DA ili NE

Post by Chmoljo »

KENJAC wrote: Ej ! Jebali te moji slavljeni junaci !
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» KENJAC

2 sedmice
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#671 Re: NATO...DA ili NE

Post by ioannes »

red evil wrote:Mogli protivnici ulaska u NATO da kažu ijedan valjan razlog zašto ne treba da uđemo?
-ne sudjelovanje u ilegalnim ratovima
-vojnici BiH nebi ginuli po tudjim zemljama u zastiti americkih geopolitickih interesa
-doprinos budzetu NATOa nebi bio potreban
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#672 Re: NATO...DA ili NE

Post by Haman2 »

Da, to je mozda jedini nacin da se spasimo novog rata i agresivne politike nasih susjeda. Sjetite se samo balknskih ratova. Sta bi bilo da nije bilo kako je bilo??????
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#673 Re: NATO...DA ili NE

Post by 155_mm »

ioannes wrote:
red evil wrote:Mogli protivnici ulaska u NATO da kažu ijedan valjan razlog zašto ne treba da uđemo?
-ne sudjelovanje u ilegalnim ratovima
-vojnici BiH nebi ginuli po tudjim zemljama u zastiti americkih geopolitickih interesa
-doprinos budzetu NATOa nebi bio potreban
ovdje bi bilo vrlo bitno navesti ko definise legalnost nekog rata.

bh. vojnici se i danas otimaju da "ginu" za geostrategiju amerike zbog novcanih dodataka.

vojna pomoc zemalja velicine BiH od strane NATO-a je mnogostruko veca od vlastiti troskova clanstva u istom.

ali ako su gore navedeni "argumenti" cijena koja se mora platiti da bi se napokon nakon 100 godisnjeg terora srpske nacionalisricke idologije nad bosnjacima u BiH, onda se mora reci, jeftinije zastitu nikad nisu imali u zadnjih 100 godina.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#674 Re: NATO...DA ili NE

Post by japin_mutapi »

nato je za šminkere i homoseksualce, rusija za prave jebače i znalce
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#675 Re: NATO...DA ili NE

Post by LBVIEW »

Pala je i prva zrtva junacke borbe protiv NATO-a,a Vladimira kojeg ne treba ljutiti nigdje da zastiti nejac. :D
Locked