NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#576 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by tramvajtrojka »

nles wrote: 28/10/2022 20:21
sime_cipol wrote: 28/10/2022 19:05 Pise iz Svedske, pa ne bih ti znao reci. :D
Ja ne znam koji je tebi kurac.
niti imas drugu temu niti druge referencu, nego da ocrnjujes dijasporce.
garant su te granatirali '92.
Ako je tebi sve sto imas "za prijaviti" to sto nisi u inostranstvu, onda je to prilicno jadno.
pa zato jer ne zivite nase muke , ne znate kako je nama svakodnevno u ovoj državi, Bosnu vidite jednom za godišnji odmor ako i tad , nemate pojma kako je raditi za nisku platu i kusurati svaki put kad se ode u prodavnicu , kako je litar mlijeka dosao na litar goriva po cijeni skoro , i normalno da ce se ljudi upaliti kad krenete pricati kako bi i sta bi trebali zivjeti iz zapadnjackog rahatluka :run: :run:
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#577 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

tramvajtrojka wrote: 28/10/2022 20:28
nles wrote: 28/10/2022 20:21

Ja ne znam koji je tebi kurac.
niti imas drugu temu niti druge referencu, nego da ocrnjujes dijasporce.
garant su te granatirali '92.
Ako je tebi sve sto imas "za prijaviti" to sto nisi u inostranstvu, onda je to prilicno jadno.
pa zato jer ne zivite nase muke , ne znate kako je nama svakodnevno u ovoj državi, Bosnu vidite jednom za godišnji odmor ako i tad , nemate pojma kako je raditi za nisku platu i kusurati svaki put kad se ode u prodavnicu , kako je litar mlijeka dosao na litar goriva po cijeni skoro , i normalno da ce se ljudi upaliti kad krenete pricati kako bi i sta bi trebali zivjeti iz zapadnjackog rahatluka :run: :run:
Ti si u jednoj dugoj recenici sabrao sve predrasude koju prosjecan "nesto mi je, ali ne kontam sta mi je" ne-dijasporac gaji naspram dijaspore.
Pri tome uvijek previdjate nekoliko nepobitnih cinjenica:
-95% glasova za svaku dosadasnju vlast su davali "domaci" u BiH, nije dijaspora
-99,9% svih osoba na bilo kakvim relevantnim funkcijama u BiH NIKAD nisu bili u dijaspori, osim u predizbornoj
-vecina dijasporaca ima rodbinu u BiH koja radi za nisku platu (ili nema nikakve prihode) i od tih zlih dijasporaca prima redovnu ili povremenu novcanu pomoc
-niko ti ne prica kako bi trebali zivjeti, jer nije u pitanju nacin zivota, vec realna opasnost od podjele Bosne. Ljudi iznose svoje misljenje, nista vise.
No, uvijek nekako izadje kako su narodi u BiH zivjeli u vjekovnoj slozi dok ih nije zavadila zla dijaspora. Otprilike, kad bi nestalo dijaspore, u Bosni bi zavladala sloga, Dodik i Covic bi zapjevali "Djulzulejha" i otisli kod Ferhatovica na cevape.
-i na kraju najvaznije: ko nema sta da kaze, taj podjebava dijasporu. Ne kazem, ima dijasporaca koji nista drugo i ne zasluzuju, ali ima i u BiH kapitalaca, koje je valjda dragi Allah maksuz stvorio da se provaljuju. Mislis da BiH nije u opanosti? Mashallah! Evo mi je srcu odlahnulo.
Ali dozvoli da ima i drugacijih misljenja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#578 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 28/10/2022 20:48
tramvajtrojka wrote: 28/10/2022 20:28

pa zato jer ne zivite nase muke , ne znate kako je nama svakodnevno u ovoj državi, Bosnu vidite jednom za godišnji odmor ako i tad , nemate pojma kako je raditi za nisku platu i kusurati svaki put kad se ode u prodavnicu , kako je litar mlijeka dosao na litar goriva po cijeni skoro , i normalno da ce se ljudi upaliti kad krenete pricati kako bi i sta bi trebali zivjeti iz zapadnjackog rahatluka :run: :run:
Ti si u jednoj dugoj recenici sabrao sve predrasude koju prosjecan "nesto mi je, ali ne kontam sta mi je" ne-dijasporac gaji naspram dijaspore.
Pri tome uvijek previdjate nekoliko nepobitnih cinjenica:
-95% glasova za svaku dosadasnju vlast su davali "domaci" u BiH, nije dijaspora
-99,9% svih osoba na bilo kakvim relevantnim funkcijama u BiH NIKAD nisu bili u dijaspori, osim u predizbornoj
-vecina dijasporaca ima rodbinu u BiH koja radi za nisku platu (ili nema nikakve prihode) i od tih zlih dijasporaca prima redovnu ili povremenu novcanu pomoc
-niko ti ne prica kako bi trebali zivjeti, jer nije u pitanju nacin zivota, vec realna opasnost od podjele Bosne. Ljudi iznose svoje misljenje, nista vise.
No, uvijek nekako izadje kako su narodi u BiH zivjeli u vjekovnoj slozi dok ih nije zavadila zla dijaspora. Otprilike, kad bi nestalo dijaspore, u Bosni bi zavladala sloga, Dodik i Covic bi zapjevali "Djulzulejha" i otisli kod Ferhatovica na cevape.
-i na kraju najvaznije: ko nema sta da kaze, taj podjebava dijasporu. Ne kazem, ima dijasporaca koji nista drugo i ne zasluzuju, ali ima i u BiH kapitalaca, koje je valjda dragi Allah maksuz stvorio da se provaljuju. Mislis da BiH nije u opanosti? Mashallah! Evo mi je srcu odlahnulo.
Ali dozvoli da ima i drugacijih misljenja.
...i naj vaznje- najveci patriJote ko ti :D
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#579 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

General War wrote: 01/11/2022 19:14
...i naj vaznje- najveci patriJote ko ti :D
pa, jebi ga, bolje i ovakvi "zakurac" patrioti kao ja, nego salonci kao ti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#580 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 01/11/2022 19:15
General War wrote: 01/11/2022 19:14
...i naj vaznje- najveci patriJote ko ti :D
pa, jebi ga, bolje i ovakvi "zakurac" patrioti kao ja, nego salonci kao ti.
Naravno da je bolje, lakse je seruckat iz bezbjednog odstojanja i djeliti epitete, nego nositi uniformu i handrit se po bosanskim čukama. :thumbup:
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#581 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

General War wrote: 01/11/2022 19:30
nles wrote: 01/11/2022 19:15

pa, jebi ga, bolje i ovakvi "zakurac" patrioti kao ja, nego salonci kao ti.
Naravno da je bolje, lakse je seruckat iz bezbjednog odstojanja i djeliti epitete, nego nositi uniformu i handrit se po bosanskim čukama. :thumbup:
Hajde ba, na sta se zalis, sa cuka je bar lakse bilo pucati po gradovima.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#582 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 01/11/2022 19:34
General War wrote: 01/11/2022 19:30
Naravno da je bolje, lakse je seruckat iz bezbjednog odstojanja i djeliti epitete, nego nositi uniformu i handrit se po bosanskim čukama. :thumbup:
Hajde ba, na sta se zalis, sa cuka je bar lakse bilo pucati po gradovima.
Ma ne zalim se, nego se sikiro jesi li se udobno smjestio.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#583 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

General War wrote: 01/11/2022 19:37
nles wrote: 01/11/2022 19:34

Hajde ba, na sta se zalis, sa cuka je bar lakse bilo pucati po gradovima.
Ma ne zalim se, nego se sikiro jesi li se udobno smjestio.
Kao oni sa cuka u kucama protjeranih Bosnjaka?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#584 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 01/11/2022 19:39
General War wrote: 01/11/2022 19:37
Ma ne zalim se, nego se sikiro jesi li se udobno smjestio.
Kao oni sa cuka u kucama protjeranih Bosnjaka?
ne znam, ja sam bio na drugoj strani, ceko od tebe paket i cizme da posaljes.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#585 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

General War wrote: 01/11/2022 19:48
nles wrote: 01/11/2022 19:39

Kao oni sa cuka u kucama protjeranih Bosnjaka?
ne znam, ja sam bio na drugoj strani, ceko od tebe paket i cizme da posaljes.
Ja sam tad bio oficir u glavnom stabu ARBiH... mislim, kad ti vec lazes na vagone, mogu i ja bar malo.
Tu tvoju pricu prodaji nekome drugom. Ne moze neko ko je bio u ARBiH danas demonstrirati toliko cetnistvo, koliko god bio razocaran razvojem dogadjaja.
Tako da... vjerovatno si bio u ugljevickom bataljonu ARBiH?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#586 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 01/11/2022 19:52
General War wrote: 01/11/2022 19:48

ne znam, ja sam bio na drugoj strani, ceko od tebe paket i cizme da posaljes.
Ja sam tad bio oficir u glavnom stabu ARBiH... mislim, kad ti vec lazes na vagone, mogu i ja bar malo.
Tu tvoju pricu prodaji nekome drugom. Ne moze neko ko je bio u ARBiH danas demonstrirati toliko cetnistvo, koliko god bio razocaran razvojem dogadjaja.
Tako da... vjerovatno si bio u ugljevickom bataljonu ARBiH?
Sve hoces samo pare ne das :D
eh koliko meni to znaci da patriJota sa distance dijeli epitete je li ko cetnik ili nije u Bosni.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#587 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

General War wrote: 01/11/2022 19:58
nles wrote: 01/11/2022 19:52

Ja sam tad bio oficir u glavnom stabu ARBiH... mislim, kad ti vec lazes na vagone, mogu i ja bar malo.
Tu tvoju pricu prodaji nekome drugom. Ne moze neko ko je bio u ARBiH danas demonstrirati toliko cetnistvo, koliko god bio razocaran razvojem dogadjaja.
Tako da... vjerovatno si bio u ugljevickom bataljonu ARBiH?
Sve hoces samo pare ne das :D
eh koliko meni to znaci da patriJota sa distance dijeli epitete je li ko cetnik ili nije u Bosni.
isto koliko i meni znaci sta jedan salonac misli o meni.
Dakle, tu pricu o tvojoj pripadnosti ARBiH pricaj nekom drugom - vecina na forumu te je procitala.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#588 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 01/11/2022 19:59
General War wrote: 01/11/2022 19:58
Sve hoces samo pare ne das :D
eh koliko meni to znaci da patriJota sa distance dijeli epitete je li ko cetnik ili nije u Bosni.
isto koliko i meni znaci sta jedan salonac misli o meni.
Dakle, tu pricu o tvojoj pripadnosti ARBiH pricaj nekom drugom - vecina na forumu te je procitala.
Samo jedna je onda konstanta, ja sam u Bosni a ti nisi :D
Bitna vecina foruma me zna, nebitna me ni ne zanima osim sto uveseljava
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#589 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

General War wrote: 01/11/2022 20:09
nles wrote: 01/11/2022 19:59

isto koliko i meni znaci sta jedan salonac misli o meni.
Dakle, tu pricu o tvojoj pripadnosti ARBiH pricaj nekom drugom - vecina na forumu te je procitala.
Samo jedna je onda konstanta, ja sam u Bosni a ti nisi :D
Bitna vecina foruma me zna, nebitna me ni ne zanima osim sto uveseljava
Ko je ta bitna vecina?
Kolinda, Novak, rahmetli slavjanin, konami, geoxx...
oni su samo tebi bitni, vjeruj mi.
Za mene bitna vecina te vec daaavno procitala, a ja budala te jos branio.
p.s. Cudne srece za BiH zato sto si tu - i Dodik je. A bio je i Krajisnik dok nije otisao u vecna pljackalista.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#590 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 01/11/2022 20:19
General War wrote: 01/11/2022 20:09
Samo jedna je onda konstanta, ja sam u Bosni a ti nisi :D
Bitna vecina foruma me zna, nebitna me ni ne zanima osim sto uveseljava
Ko je ta bitna vecina?
Kolinda, Novak, rahmetli slavjanin, konami, geoxx...
oni su samo tebi bitni, vjeruj mi.
Za mene bitna vecina te vec daaavno procitala, a ja budala te jos branio.
p.s. Cudne srece za BiH zato sto si tu - i Dodik je. A bio je i Krajisnik dok nije otisao u vecna pljackalista.
Ma kaki oni, @bobi mi duzan neke pare, posudio im da odu na vikend na Zlatibor..i onda, BIA, CIA...i ode forum :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#591 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by Truba »

Ulazak u nato danas
Je isto ko izlazak iz smrdoslavije 1992

Srbi ne zele

Samo za razliku od 1992 sada imaju
Mehanizme za zakonski ne uci u taj savez
Poluge su tu a i u institucijama su
Dakle nißta od toga dragi dijasporci i patriote
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#592 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

Black swan wrote: 01/11/2022 21:11 Ulazak u nato danas
Je isto ko izlazak iz smrdoslavije 1992

Srbi ne zele

Samo za razliku od 1992 sada imaju
Mehanizme za zakonski ne uci u taj savez
Poluge su tu a i u institucijama su
Dakle nißta od toga dragi dijasporci i patriote
Zaboravljas da je probosanska strana sad dosta jaca...kad Becirevic sroci otvoreno pismo, ima NATO da moli da udjemo.
De ba, da NATO hoce ovdje bit, Dodik bi i rukama i nogama bio ZA..ovako ostajemo pokusni kunici za izdrkavanje kako komsija tako i eVrope, dok uncle Sam ne kaze fertik.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#593 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by nles »

General War wrote: 01/11/2022 21:17
Black swan wrote: 01/11/2022 21:11 Ulazak u nato danas
Je isto ko izlazak iz smrdoslavije 1992

Srbi ne zele

Samo za razliku od 1992 sada imaju
Mehanizme za zakonski ne uci u taj savez
Poluge su tu a i u institucijama su
Dakle nißta od toga dragi dijasporci i patriote
Zaboravljas da je probosanska strana sad dosta jaca...kad Becirevic sroci otvoreno pismo, ima NATO da moli da udjemo.
De ba, da NATO hoce ovdje bit, Dodik bi i rukama i nogama bio ZA..ovako ostajemo pokusni kunici za izdrkavanje kako komsija tako i eVrope, dok uncle Sam ne kaze fertik.
Dusa mi vidjeti srpsko-hrvatsku slogu.
User avatar
Login77777
Posts: 8696
Joined: 18/05/2021 09:11

#594 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by Login77777 »

nles wrote: 01/11/2022 21:19
General War wrote: 01/11/2022 21:17

Zaboravljas da je probosanska strana sad dosta jaca...kad Becirevic sroci otvoreno pismo, ima NATO da moli da udjemo.
De ba, da NATO hoce ovdje bit, Dodik bi i rukama i nogama bio ZA..ovako ostajemo pokusni kunici za izdrkavanje kako komsija tako i eVrope, dok uncle Sam ne kaze fertik.
Dusa mi vidjeti srpsko-hrvatsku slogu.
Kada nisu bili slozni?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#595 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by General War »

nles wrote: 01/11/2022 21:19
General War wrote: 01/11/2022 21:17

Zaboravljas da je probosanska strana sad dosta jaca...kad Becirevic sroci otvoreno pismo, ima NATO da moli da udjemo.
De ba, da NATO hoce ovdje bit, Dodik bi i rukama i nogama bio ZA..ovako ostajemo pokusni kunici za izdrkavanje kako komsija tako i eVrope, dok uncle Sam ne kaze fertik.
Dusa mi vidjeti srpsko-hrvatsku slogu.
:lol:
...da dodam, ni istoriju znas,nit ustav...pa ti ne znas ni procitat napisano
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#596 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by Truba »

General War wrote: 01/11/2022 21:17
Black swan wrote: 01/11/2022 21:11 Ulazak u nato danas
Je isto ko izlazak iz smrdoslavije 1992

Srbi ne zele

Samo za razliku od 1992 sada imaju
Mehanizme za zakonski ne uci u taj savez
Poluge su tu a i u institucijama su
Dakle nißta od toga dragi dijasporci i patriote
Zaboravljas da je probosanska strana sad dosta jaca...kad Becirevic sroci otvoreno pismo, ima NATO da moli da udjemo.
De ba, da NATO hoce ovdje bit, Dodik bi i rukama i nogama bio ZA..ovako ostajemo pokusni kunici za izdrkavanje kako komsija tako i eVrope, dok uncle Sam ne kaze fertik.
Jasta radi
Pa nije to savez koji prima zemlje gdje jedan narod ne zeli
I zamisli sutra dodo treba izglasat primanje gruzije u nato
Previse suplje
Vojska nije pijaca
Prema pravilima bih nikad nece biti clanica nato
Niti ce priznat kosovo
Sto je jelte uvjet za eu?
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#597 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by Novak20 »

Prije će NATO ući u BiH nego što će BiH ući u NATO.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/zamjenik ... to-2646542
Istovremeno na višesatnoj sjednici s čak 270 tačaka dnevnog reda usvojen je program reformi o suradnji BiH sa Sjevernoatlantskim savezom za 2021. i 2022. godinu.

Nije riječ o Akcionom planu za članstvo u NATO kako su to pojedini mediji i dužnosnici javnosti pogrešno pokušali predstaviti, već o uobičajenom redovnom godišnjem pravnom i političkom okviru suradnje.

- Danas je usvojeno ono što je i ranije usvajano, a to je da je Komisija za suradnju s NATO-om znači koja ima drugačiji naziv nego ona prethodna komisija. I nije više ANP nego Program reformi u BiH. I ja imam toliko reći o tome, a tko to ne vjeruje, ja mu predlažem da pita predstavnike NATO-a. NATO i njihovi predstavnici i zapovjednik NATO stožera u Sarajevu izuzetno su korektni kada su u pitanju nazivi i kada je u pitanju naša i njihova suradnja i nikada nisu ni jednom riječju nekako drugačije rekli - rekao je zamjenik ministra obrane u Vijeću ministara Mirko Okolić.

Vijeće ministara danas je jednoglasno usvojio program reformi BiH za 2021. i 2022. godinu, što je politički i pravni okvir suradnje BiH i NATO, rekao je predsjedatelj Komisije za suradnju s NATO-om Јosip Brkić.

Brkić je naveo da se time pokazuje kontinuitet odnosa BiH i NATO-om, odnosno da jača partnerstvo s tim vojnim savezom, napomenuvši da je u pitanju otvoren dokument, svima dostupan.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#598 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by agent_zero »

Novak20 wrote: 09/11/2022 23:06 Prije će NATO ući u BiH nego što će BiH ući u NATO.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/zamjenik ... to-2646542
Istovremeno na višesatnoj sjednici s čak 270 tačaka dnevnog reda usvojen je program reformi o suradnji BiH sa Sjevernoatlantskim savezom za 2021. i 2022. godinu.

Nije riječ o Akcionom planu za članstvo u NATO kako su to pojedini mediji i dužnosnici javnosti pogrešno pokušali predstaviti, već o uobičajenom redovnom godišnjem pravnom i političkom okviru suradnje.

- Danas je usvojeno ono što je i ranije usvajano, a to je da je Komisija za suradnju s NATO-om znači koja ima drugačiji naziv nego ona prethodna komisija. I nije više ANP nego Program reformi u BiH. I ja imam toliko reći o tome, a tko to ne vjeruje, ja mu predlažem da pita predstavnike NATO-a. NATO i njihovi predstavnici i zapovjednik NATO stožera u Sarajevu izuzetno su korektni kada su u pitanju nazivi i kada je u pitanju naša i njihova suradnja i nikada nisu ni jednom riječju nekako drugačije rekli - rekao je zamjenik ministra obrane u Vijeću ministara Mirko Okolić.

Vijeće ministara danas je jednoglasno usvojio program reformi BiH za 2021. i 2022. godinu, što je politički i pravni okvir suradnje BiH i NATO, rekao je predsjedatelj Komisije za suradnju s NATO-om Јosip Brkić.

Brkić je naveo da se time pokazuje kontinuitet odnosa BiH i NATO-om, odnosno da jača partnerstvo s tim vojnim savezom, napomenuvši da je u pitanju otvoren dokument, svima dostupan.
Zahvaljujući sda i df-u, prodali su i nato put.
User avatar
Login77777
Posts: 8696
Joined: 18/05/2021 09:11

#599 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by Login77777 »

SDA i DF prodali Nato put? Ma nije moguce, ne bi oni to. To su patriJote bolan… :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#600 Re: NATO All About (OSBiH i NATO Savez-Clanstvo)

Post by Truba »

kako prodati nešto što nije ni postojalo :D
samo deklerativno
Post Reply