Natalne i horarne karte - pitanja

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

MedenoSrce

#1 Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 01/10/2014 14:24

Obzirom da se ukazala potreba za nešto ozbiljnijom temom na kojoj će se raspravljati o pravoj astrologiji (tradicionalnijem pristupu istoj) ovu temu otvaramo kako bi ujedno imali pregledniji kutak za postavljanje osobnih i manje osobnih pitanja.

Natalna karta; pravila za postavljanje pitanja:

- Podaci potrebni za izradu natalne karte su: datum, mjesto i vrijeme rođenja. Podatke postavite ukoliko ne znate samostalno izraditi kartu, postaviti je na neki od servisa za dijeljenje fotografija i link ka fotografiji postaviti na temu.
- Dozvoljeno je postaviti jedno pitanje vezano za datu natalnu kartu. Kao, "Da li će uskoro biti nekih dešavanja na profesionalnom planu?", "Da li da očekujem neko nasljedstvo?"
- Dozvoljeno je postavljati pitanje isključivo vezano za vlastitu natalnu kartu.
- Nemojte u beskraj ponavljati pitanje ukoliko vam neko ne odgovara. To bi prozvelo sve osim željenog efekta.

Horarna karta; pravila za postavljanje pitanja

-Kod Horarne astrologije nije bitna natalna karta. Ali je bitno da pitanje bude jasno, što direktnije i nedvosmisleno postavljeno jer tačnost odgovora ovisi o tome da li je praktikant dobro razumio postavljeno pitanje.
- Da bi se konkretno odgovorilo na horarno pitanje najvažniji je trenutak kada je pitanje postavljeno, jer se prema njemu i mjestu pitanja izrađuje horarna karta tog pitanja. Ukoliko postavljač pitanja nije ostavio link na kartu astrolog koji odgovara na postavljeno pitanje iz horarne astrologije može sam postaviti link karte za trenutak kada je pročitao i razumio pitanje (ili ako koristi drugu metodu, onda za vrijeme kada je pitanje postavljeno koje je ostavio pitač). Obje metode su mjerodavne.
Primjeri horarnih pitanja su: "Da li ću položiti ispit na koji izlazim sutra?", "Da li ću dobiti posao na koji sam aplicirao/la?"

Odgovor praktikanta treba sadržavati kratko astrološko objašnjenje i nedvosmislen odgovor na izabrano pitanje.

Imajte na umu da svi sudionici učestvuju u ovoj temi bez materijalne koristi i naknade tako da odgovor zavisi o raspoloživom vremenu i volji osobe/a koja odgovara.

Tema je također otvorena i za tumačenja natalnih pokazatelja iz svijeta poznatih.

MedenoSrce

#2 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 01/10/2014 17:42

Milloni wrote:Mogu ja, mogu ja :-D
Lagano jedno, za vjezbanje horarne.
Da li cu napisati magistarski u narednih 6 mjeseci?
Hvala. :D

Iako ovo pitanje nije po pravilima horarne, u smislu da tvoje pisanje magistarskog zavisi samo od tvoje volje :D
ali da ne cjepidlačim odmah na prvom pitanju
Pitanje pročitano i shvaćeno u 15:03, Sarajevo
Ovdje imamo kao vladara sata Mo koji se nalazi u XII kuci ali u znaku AC. Na AC je Jarac, što bi reklo da si ti predstavljena Saturnom. Saturn je u znaku Škorpije u kojem mu je neudobno te ukazuje na to da imaš ambicije završiti magistarski za 6 mjeseci (X kuca) ali ti ili tema ili mentor ne odgovara pa to dovodi do odlaganja. Saturn dvanaestinama pada u V kuću pa bi moglo do nekog odlaganja doći zbog zabave, potrebe za uživanjem ili zaljubljenosti (što je sve nekakav užitak naposljetku :mrgreen: ). Saturn nema direktnog aspekta sa signifikatorom pitanja za koji sam ja uzela vladara III kuće (spisateljstvo samo po sebi) ali ima aplicirajući kvadrat sa JU kojeg ovdje možemo posmatrati kao prenosnika svjetlosti jer ima aplicirajući trigon sa Ma, vladarem III. Odgovor je pozitivan.

U svakom slučaju nam javi ishod :)

Angel_of...

#3 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by Angel_of... » 01/10/2014 18:50

Mogu li sad ja? Da li cu ostati na poslu na kojem trenutno radim?

Bluemore

#4 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by Bluemore » 01/10/2014 20:04

.

MedenoSrce

#5 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 02/10/2014 11:49

Angel_of... wrote:Mogu li sad ja? Da li cu ostati na poslu na kojem trenutno radim?
Pitanje pročitano u 18:53h, 02.10.2014 u Sarajevu.

Ti si predstavljena Ma koji se nalazi u strijelcu, peregrin u VIII kuci dok je posao predstavljen Saturnom u Škorpiji također peregrin. Saturn je pod vladarstvom Ma, dok Ma ne daje Saturnu niti jedno osnovno dostojanstvo. Također tražimo povezanost Ma I Sa koje nema, osim preko Ju. Odgovor: Imat ćeš priliku ostati na ovom poslu ali meni izgleda kao da postoji problem likvidnosti ili ti sama nisi zadovoljna novcem koji dobijaš. Generalno ti sa ovom postavkom i nemaš baš mnogo mogućnosti izbora trenutno, prihvati ono što ti se nudi.

Sretno, i javi nam ishod :)

dobar osjecaj

#6 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by dobar osjecaj » 02/10/2014 14:00

Medena hvala za temu :D

Moje pitanje: hocu li uspjeti pokrenuti privatni biznis u narednih par godina? Hvala

madner

#7 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by madner » 03/10/2014 09:52

Kakve su sanse da mi prodje ovaj plan za prvi milion u sljedecih 365 dana?

pirmin

#8 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by pirmin » 03/10/2014 14:34

Upis i podrska kolegici! :thumbup: :-D

BJB

#9 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by BJB » 03/10/2014 14:52

Hoce li se saznati ko je maznuo Zoeva cetkice iz mog paketa i hoce li taj neko biti kaznjen? :D

MedenoSrce

#10 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 03/10/2014 14:55

pirmin wrote:Upis i podrska kolegici! :thumbup: :-D
Računam na aktivno učešće :D

pirmin

#11 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by pirmin » 03/10/2014 17:21

MedenoSrce wrote:
pirmin wrote:Upis i podrska kolegici! :thumbup: :-D
Računam na aktivno učešće :D
Ne rece koji program koristis. :D

Nemam nekog iskustva sa horarcima. Jedno vrijeme sam "studirao" Frolija i njegovu "Sportsku astrologiju"
ne bi li usao u tajne prognoziranja ishoda sportskih dogadjaja. 8-) Ta studiranja nisu dala neke rezultate,
da li je do autora knjige-imam osjecaj da je ono glavno presutio ili je do manjka mog talenta. Ko zna, uglavnom
to me bas zanima jer spajam dva hobija. :)

sherbett

#12 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by sherbett » 03/10/2014 18:29

a možemo li na pp?

MedenoSrce

#13 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 12/10/2014 05:08

dobar osjecaj wrote:Medena hvala za temu :D

Moje pitanje: hocu li uspjeti pokrenuti privatni biznis u narednih par godina? Hvala
Kartu sam otvorila za datum i vrijeme postavljanja pitanja a to je 02.10. u 14:00. Karta nema radikalnost, vladar sata je Jupiter koji sa podznakom u Jarcu ne dijeli niti jedan kvalitet. Mjesec je u detrimentu u prvoj kuci. Pokazatelji za pokretaje biznisa nisu povoljni.
joooj wrote:Super tema :thumbup:
Moje pitanje je da li cu uskoro dobiti posao ili da ipak pocnem ganjati clanstvo u kakvoj stranci!? :lol:

U jedinstvu je SNAGA!
Kartu sam otvorila za datum i vrijeme postavljanja pitanja a to je 03.10. u 13:48. Vladar sata je Venera dok na ascendentu imamo Jarca, Venera je dnevni vladar zemljanog tripliciteta pa stoga možemo govoriti o radikalnosti.
Deseto polje gledamo u konsideracijama vezanim za profesiju. Deseta je u Škorpiji, tu se nalazi Saturn kao vladar ascendenta dok Mars nalazimo u strijelcu na samom vrhu dvanaestog polja. Za povremeni ili privremeni posao, slabo plaćen će biti mogućnosti u skorije vrijeme ali za ozbiljniji angažman će se morati sačekati promjena životnih okolnosti.

pirmin

#14 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by pirmin » 16/10/2014 20:00

Kad vidim ovu temu...

http://www.klix.ba/forum/najljepsa-vodi ... 9s500.html

...sjetim se ove voditeljice...

http://s5.postimg.org/hkbcgz3o7/Verena_ ... _pp_02.jpg

Uzasno mi je privlacna :D , rekoh da bas vidim zasto.
Kad ono, 14.12.1971 , njena VE na mom MA. Boze al` bi letjele krpice. :ovoono:

:mrgreen:

Mannequin

#15 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by Mannequin » 16/10/2014 20:15

Hocu i ja! :-D (horarnu)

Da li ce uspjeti ovaj posao sto trenutno ganjam? :-)

pirmin

#16 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by pirmin » 01/11/2014 07:10

Ko je u boljoj fazi trenutno?

Image

(lijevo-sinastrija)

MedenoSrce

#17 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 01/11/2014 11:19

Gledajuci natalne pokazatelje ovdje ce osoba B uvijek biti u boljoj fazi :D
Ovo bi trebalo da je intenzivna i strastvena veza.
Mannequin wrote:
Da li ce uspjeti ovaj posao sto trenutno ganjam? :-)
Pitanje procitano i shvaceno 01.11.2014. u 10:09

Ti si predstavljena Ju koji se nalazi u svom terminu ali u VIII kuci, posao je predstavljen Ve koja je u terminu Ju ... ukratko :mrgreen: , posao za koji si pitala nije ok ali ces ubrzo dobiti priliku za potpis ugovora negdje drugo.

pirmin

#18 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by pirmin » 01/11/2014 12:09

MedenoSrce wrote:Gledajuci natalne pokazatelje ovdje ce osoba B uvijek biti u boljoj fazi :D
Radi se o kratkotrajnom poslovnom odnosu. :)
I po meni je A donji, SA od B mu lezi na SO.

MedenoSrce

#19 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 01/11/2014 13:01

Samo da ne bude "sve smo mogli mi ..." od Stojakovicke :D
Vidim da je neko potpisivanje ugovora pa reko evo ih uzese se na kraju!, romantik sam ja nepopravljiv i pored ove Ve u Vi
B ima vise srece, A je oprezniji bas zbog nedostatka srece i dodjemo do toga kako je to univerzum doveo u harmoniju

pirmin

#20 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by pirmin » 01/11/2014 16:10

MedenoSrce wrote: romantik sam ja nepopravljiv i pored ove Ve u Vi
Da ali ta VE je preko dispozitora u sjedistu, a taj dispozitor opet zavrsava u svom sjedistu tako da
dobijamo ne bas cest slucaj- inteligentnog romantika. :-D :thumbup:

sherbett

#21 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by sherbett » 02/11/2014 10:39

07.10.1983.
19:25, Zagreb

dita von teese

#22 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by dita von teese » 02/11/2014 11:48

13.05.1982, 17:55; Tuzla

Da li ću se preseliti u inostranstvo :oops:

Hvala, Medenosrce. :)

MedenoSrce

#23 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 07/11/2014 10:29

sherbett wrote:07.10.1983.
19:25, Zagreb
Sa podznakom u Blizancu i Suncem u Vagi si pravi primjer osobe koja voli život i racionalno je odlučila da u istom uživa. Zašto kažem racionalno? Jer je kod tebe svaka emocija predmet duboke analize i raščlanjivanja, tolike da na kraju emocije uopšte nema. Tvoj pristup je sve samo ne lepršav i ležeran. Mjesec u Ribama govori o osobi koja mnogo vremena posvecuje introspekciji. Po svemu sudeći ti i nisi introvertan tip ali se definitivno mnogo više dešava ispod površine nego što bi ti ikada htjela priznati. Sklonost analizi vlastitih emocija, dovodi do toga da je prirodni protok emocionalne energije zaustavljen, pogotovo kad treba pokazati ljubav ili naklonost. Voliš biti u centru pažnje. Razumno trošiš, ali nisi škrta. Uspjeh u profesiji i karijeri, odnosno nalaženje osobnog identiteta i zadovoljavanje vlastitog ega, su prioritetni u tvom sistemu vrijednovanja. Moguće je da ćeš karijeru realizovati u nekoj od državnih institucija. Nefleksibilna si po pitanju svojih navika i stavova pa savjete saslušaš ali ne primjenjuješ. Potreban ti je novac da bi se osjećala sigurnom i zaštićenom, jer imaš brojne skrivene strahove u vezi s materijalnom neimaštinom. U tvojoj prirodi očigledna je tendencija da budeš upravo ono što osjećaš da jesi, kao i potreba da raspolažeš određenim vremenom i prostorom, koje može nazvati samo svojim. Voliš se povlačiti u svoj osobni svijet, pa je moguća previše velika vezanost za dom. Ne zadovoljavaš se običnim ili prosječnim, želiš za sebe sve najbolje. Tvoja krilatica bi mogla biti, „uvijek može bolje“. Što se tiče partnerskih odnosa, potentna si u tom smislu :D, nemaš problema da pronađeš partnera. Majka se najvjerovatnije ne slaže sa izborom partnera jer Mjesec kvadratom gleda vrh VII. Za prvo ozbiljnije partnerstvo su postojale osnove izmedju 21-24 godine. Sklona si vezama sa strancima, osobama koje nisu rođene gdje i ti. Osobe koje biraš za sebe su moralne, principijelne i dobrostojeće.

Black swan

#24 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by Black swan » 07/11/2014 10:38

padobranac...

neko mi je prije računao i ispalo je solidno točno

ali sada me zanima

od čega ću zaginuti i koliko ću živjeti :D prema natalnoj karti
jel moguće da mi to neko izračuna... poslat ću podatke na pm

MedenoSrce

#25 Re: Natalne i horarne karte - pitanja

Post by MedenoSrce » 07/11/2014 10:43

:lol:

ko bi drugi do komi :mrgreen: ... postoji mogućnost da se izračunaju okvirne godine života. Kod osoba koje dramatično umru moguće je i uzrok smrti donekle odrediti. Podatke možeš poslati u pp ali će odgovor biti objavljen na temi, tako je svima.

Post Reply