Nastavni plan i program - SŠMZ

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Nele985
Posts: 20
Joined: 03/04/2013 19:44

#1 Nastavni plan i program - SŠMZ

Post by Nele985 »

Pozdrav,

Tražim nastavni plan i program za zanimanje "Mašinski tehničar vazduhoplovnog smjera", koje je prije bilo u pomenutoj školi. Taj smjer su ukinuli pa sad imaju "Zrakoplov i motori" i "Opsluživanje zrakoplova i tereta". Znači treba mi onaj opširni program gdje piše šta se konkretno uči, ne spisak predmeta sa fondom sati. Kada sam bio u školi uzeo sam daj fond sati i spisak predmeta na jednom listu, za šta su mi naplatili 60KM, a za ovo što sada tražim, traže mi 90KM po predmetu. Tražim na internetu ne bih li naletio negdje ali za sad ništa. Da li možda neko ima ovo ili zna gdje bih mogao pronaći. Da li to mogu tražiti u ministarstvu obrazovanja, ima li neko neki savjet?
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#2 Re: Nastavni plan i program - SŠMZ

Post by safran »

Jeste da je dosta vremena prošlo pa ili si se snašao ili odustao ili platio to što ti traže. Na web stranici Ministarstva obrazovanja KS trebaju biti svi NPP za osnovne i srednje škole. Znam da sam tamo našla sve što me je zanimalo za gimnaziju.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3 Re: Nastavni plan i program - SŠMZ

Post by ¤ jelena ¤ »

Možda bi neko od profesora zaposlenih u Tehničkoj školi mogao to nabaviti....

Postoji NPP za svaki predmet pojedinačno... puta broj godina koliko se taj predmet izučava.

Znači, lupam, matematika NPP za 1, 2, 3, i 4. razred....

Ne razumijem baš najbolje šta se konkretno traži, ali vjerovatno bi neko od zaposlenih profesora znao.
Post Reply