Nasljedstvo u Njemačkoj - Znate li nekoga iz obitelji Brajer

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Nasljedstvo u Njemačkoj - Znate li nekoga iz obitelji Brajer

Post by PipiDugaDevetka » 22/07/2011 14:56

Diskutujući na turističkim portalima, javio se neki sudski izvršitelj iz Njemačke, grad Aachen i traži podatke o obitelji Josipa Brajera, rođenog u Čapljini 1902.g. koji je umro i sada ovaj sudski izvršitelj traži nekog od nasljednika.

Podatke koje je meni dao jesu da je Josip imao brata Ferdu, te da je Josip između 1930.g. i 1940.g. živio u Čapljini. Ferdo je izgleda živio u Sarajevu.

Da li poznajete nekoga iz obitelji Brajer ili Brayer iz Sarajeva ili Čapljine da ih obradujemo neočekivanim nasljedstvom (ne znam o kolikom se nasljedstvu radi).

Već sam se raspitivao, dao tom sudskom izvršitelju e-mail adresu jednog advokata iz Čapljine. On nije mogao pronaći rodbinu te obitelji. Međutim, neki stariji stanovnici Čapljine se sjećaju tog prezimena, ali eto, nema nikoga od te obitelji da sada živi u Čapljini.
Advokat je tražio i u crkvenim knjigama rođenih/vjenčanih/krštenih, ali nije našao nikoga rođenog sa tim prezimenom.

Ja sam srčirao telefonskim imenikom Bh. Telekoma, pa nema tog prezimena u Sarajevu.
Svaka korisna informacija o nasljednicima bi dobro došla, a bila bi i plaćena iz sume nasljedstva, kada objasnim tom sudskom izvršitelju iz Aachena kako sam došao do informacije.

vjesticanametli
Has thanked: 37 times
Been thanked: 11 times

Re: Nasljedstvo u Njemačkoj - Znate li nekoga iz obitelji Brajer

Post by vjesticanametli » 22/07/2011 15:38

neki Ferdo (ne mogu da se sjetim prezimena) je zivio na Mojmilu do 92 god. a od tada zivi u Bristu - CRO pa neka zajmi njega (cini mi se da nije to prezime vec je nesto sa Grubišić ili slično :? )

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 22/07/2011 15:40

vjesticanametli wrote:neki Ferdo (ne mogu da se sjetim prezimena) je zivio na Mojmilu do 92 god. a od tada zivi u Bristu - CRO pa neka zajmi njega (cini mi se da nije to prezime vec je nesto sa Grubišić ili slično :? )

Zajmi sve Ferde :D

♥ Julianna ♥

Post by ♥ Julianna ♥ » 22/07/2011 15:40

Eeee evo da se ja javim, ja sam Ferdina :-D
DŽE da se podapišem? :-D

insomnia78

Post by insomnia78 » 22/07/2011 15:46

♥ Julianna ♥ wrote:Eeee evo da se ja javim, ja sam Ferdina :-D

Hahahhaha

sheilak

Post by sheilak » 22/07/2011 15:47

I ja sam. :-D

Zapravo, svi smo mi Ferdini. :D

(sorry na off topu)

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 22/07/2011 15:49

Nemam sad vremena ali ću se posvetiti ovome dok završim ovo nešto što radim za jednog nigerijskog princa... :wink:

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

Post by Decerto » 22/07/2011 15:55

Ridjobrki wrote:Nemam sad vremena ali ću se posvetiti ovome dok završim ovo nešto što radim za jednog nigerijskog princa... :wink:

Haha :D svaki dan drugi princ :lol:

amrica

Post by amrica » 22/07/2011 16:09

Necu da ulazim u ovu pricu o Ferdi, @pipija cijenim i znam da ne trolla.

Nego, tih prica o nepodijeljenom nasljedstvu je milion, Istinitih. Zasto po otocima u Hrvatskoj propadaju stotine kamenih kuca? Zato jer se nasljednici ne javljaju i imovina se ne moze koristiti.
Konkretan primjer, sve se davno desavalo, mlada zena je otisla u Australiju, udala se, rodila djecu i umrla prije 30-ak godina. I sad nasljedstvo od njenog oca, koje nije ni bas malo, kuce i zemljista na moru, propada jer se ta "djeca" ne javljaju, jednostavno ne zele kontakt. Boli ih briga. A nasljedstvo se ne moze podijeliti bez njih. Pa je na zemlji napravljen javni put, masline bere ko stigne, u ostacima kuce neciji kokosinjac itd... kamenje iz zidova raznesono, ...

I sve se trazi legalno, preko odvjetnika, ganja se decenijama,... ne moze se proglasiti napustenim :roll:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 22/07/2011 16:56

vjesticanametli wrote:neki Ferdo (ne mogu da se sjetim prezimena) je zivio na Mojmilu do 92 god. a od tada zivi u Bristu - CRO pa neka zajmi njega (cini mi se da nije to prezime vec je nesto sa Grubišić ili slično :? )

Da nije Ferdo Pejić, učitelj/nastavnik?

respo

Post by respo » 22/07/2011 16:57

sta je ovo sad su iz nigerije preselili u ahen?

vjesticanametli
Has thanked: 37 times
Been thanked: 11 times

Post by vjesticanametli » 22/07/2011 17:04

PipiDugaDevetka wrote:

Da nije Ferdo Pejić, učitelj/nastavnik?

nije nije

mislim da je grubisic bio

imao je tj. ima jos 2 kcerke i sina i suprugu Katu cini mi se i zive od 92 u bristu koliko ja znam

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 22/07/2011 17:06

Švicarci imaju dobar sistem za ovo. Već sam nekoliko puta u Oslobođenju pročitao plaćeni oglas kako sud iz tog i tog grada traži porodicu te i te osobe koja je umrla, zbog ostavinske rasprave.. Možda bi se tako nešto moglo uraditi i u ovom slučaju jer ne vjerujem da bi takav oglas bio preskup, a mogao bi pomoći...

PalaSa Marsa

Post by PalaSa Marsa » 22/07/2011 17:16

♥ Julianna ♥ wrote:Eeee evo da se ja javim, ja sam Ferdina :-D

:lol: :lol: :-D Ma :kiss: :-D

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 22/07/2011 17:19

Nema ih ni u HT eronetovom imeniku, ali ih ima nekoliko u Hrvatskoj....

http://imenik.tportal.hr/show?action=pr ... leStranice

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 22/07/2011 17:43

valterbranisarajevo wrote:Švicarci imaju dobar sistem za ovo. Već sam nekoliko puta u Oslobođenju pročitao plaćeni oglas kako sud iz tog i tog grada traži porodicu te i te osobe koja je umrla, zbog ostavinske rasprave.. Možda bi se tako nešto moglo uraditi i u ovom slučaju jer ne vjerujem da bi takav oglas bio preskup, a mogao bi pomoći...
valterbranisarajevo wrote:Nema ih ni u HT eronetovom imeniku, ali ih ima nekoliko u Hrvatskoj....

http://imenik.tportal.hr/show?action=pr ... leStranice

Vjerovatno i Švabe imaju taj neki konačni sistem da pozovu rodbinu da se javi, pa ako se niko ne javi imovina se unovči nekako i lova u budžet grada Aachena. Međutim, pedantni sudski izvršitelj ili ovlašteni gradski izvršitelj pokušava sve da dođe do eventualnog nasljednika.

Već sam pozivao uz pomoć imenika hrvatske Brajere....Nema niko veze po rodbinskoj liniji sa BiH, osim jednog gospodina iz Siska, ali on tvrdi da je Breuyer, Jevrej rođen u Zavidovićima. Ne znam mu ime, ali u imeniku je pod POLIKLINIKA Breuyer-Sisak.

Marilyn

Post by Marilyn » 22/07/2011 21:17

Moje porijeklo je iz Čapljine, možda mi je Ferdo neka familija. Imam li pravo na nasljedstvo ? :mrgreen:

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 22/07/2011 22:32

Pipi možda idete pogrešnim putem. Vidio sam na nekim stranicama da stvarno ima puno Jevreja sa prezimenom Brajer.U biH, Hrvatskoj i Srbiji) Možda ih zato i nema u crkvenim knjigama..Ja ti predlažem da sutra kontaktiraš Jevrejsku opštinu, možda tu nađeš trag. Nisu mogli tek tako nestati, osim ako nisu završili u nekom koncentracionom logoru za vrijeme II svjetskog rata...Ne mora značiti da je ovo tačno ali vrijedi pokušati i tu soluciju....

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 22/07/2011 23:05

Marilyn wrote:Moje porijeklo je iz Čapljine, možda mi je Ferdo neka familija. Imam li pravo na nasljedstvo ? :mrgreen:

Pošaljem ti adresu odvjetnika kojeg je sudski izvršitelj ili kako se već imenuje ovlašteno lice, angažovao, pa sa njim dogovori kako ćeš dokazati da si u nekom srodstvu sa pokojnim Josipom Brajerom.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 22/07/2011 23:08

valterbranisarajevo wrote:Pipi možda idete pogrešnim putem. Vidio sam na nekim stranicama da stvarno ima puno Jevreja sa prezimenom Brajer.U biH, Hrvatskoj i Srbiji) Možda ih zato i nema u crkvenim knjigama..Ja ti predlažem da sutra kontaktiraš Jevrejsku opštinu, možda tu nađeš trag. Nisu mogli tek tako nestati, osim ako nisu završili u nekom koncentracionom logoru za vrijeme II svjetskog rata...Ne mora značiti da je ovo tačno ali vrijedi pokušati i tu soluciju....

Nadam se da odvjetnik iz Čapljine čita ovo, pa neka djeluje u tom pravcu,...

sandra01
Been thanked: 1 time

Post by sandra01 » 25/07/2011 17:32

Meni je ovaj Pipi car :thumbup: :bih:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 25/07/2011 21:43

sandra01 wrote:Meni je ovaj Pipi car :thumbup: :bih:

Pozdrav od čika @Pipi-ja!
:kiss:

Ne čekajte nasljedstvo, ne čekajte da nekome ispadne novčanik dok ispijate kafu u bašti kafića sa zelenim tepihom,...!

I ovo Brajer nasljedstvo mi miriše na prevaru, malo sofisticiraniju od onih koje svi svakodnevno primamo putem e-mail poruka iz Liberije, Katmandua,...

sandra01
Been thanked: 1 time

Post by sandra01 » 25/07/2011 21:52

Hvala cika Pipi ,kiss back :kiss:

Post Reply