nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#13976 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by BadBoy »

zdruzdjo wrote:
Tu uopste nije nemoguca misija.
Bice dovoljno da "padne" prilikom uzimanja love neko iz komisije za polaganje, a da se desi (ne daj boze) opet neki sanjin sefic za kojeg se ispostavi da je polagao ko tog clana komisije. Tuzilastvo tada moze hladno da opozove sve polozene vozacke kod tog clana komisije. I da ih uputi na ponovno polaganje.
Ma nema šanse da tako nešto prođe. Po kojem osnovu?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#13977 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

530i wrote:Sve dozvole izdane u zadnjih deset godina treba poništiti i uputiti na ponovno polaganje, a prije polaganja na ljekarsko. Debili su posvuda.
Legendo moja u pravu si
Ali ima jedna sitna caka
Problem je najveci u privatnim zdravstvenim ustanovama koje su u talu sa autoskolama,jer daju popuste pri placanju i salju te tacno na odredjena mjesta bilo ofirno ili neofirno
Pa debilcad sa skalom inteligencije -20 imaju VD
Kod mene komsijin mali ober debil,znaci 100% je zaostao u nekom procentu razvoja,polozio i 10 godina vozacka
Poceo je vec da brlja unazad par godina cesce sa kaznama
Dakle,ovoliki broj autoskola u SA u kojoj svaka halasurina glumi instruktora,nije dzabe,cijene nisu dzabe,dakle vozacka je biznis,a nigdje nikakve svijesti,odgovornosti i razuma
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#13978 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Melo15 »

vješalica wrote:
530i wrote:Sve dozvole izdane u zadnjih deset godina treba poništiti i uputiti na ponovno polaganje, a prije polaganja na ljekarsko. Debili su posvuda.
Legendo moja u pravu si
Ali ima jedna sitna caka
Problem je najveci u privatnim zdravstvenim ustanovama koje su u talu sa autoskolama,jer daju popuste pri placanju i salju te tacno na odredjena mjesta bilo ofirno ili neofirno
Pa debilcad sa skalom inteligencije -20 imaju VD
Kod mene komsijin mali ober debil,znaci 100% je zaostao u nekom procentu razvoja,polozio i 10 godina vozacka
Poceo je vec da brlja unazad par godina cesce sa kaznama
Dakle,ovoliki broj autoskola u SA u kojoj svaka halasurina glumi instruktora,nije dzabe,cijene nisu dzabe,dakle vozacka je biznis,a nigdje nikakve svijesti,odgovornosti i razuma
Logicno...vise vozaca - vise kazni - vise goriva - vise registracija - vise para drzavi....jos kad posalju komisiju i kazu da "danas ne moze se poloziti sve i da imas stelu, naredba iz ministarstva" pa im moraju uplatiti jos 100+KM za naredno polaganje...ljepota..
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#13979 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

Melo15 wrote: Logicno...vise vozaca - vise kazni - vise goriva - vise registracija - vise para drzavi....jos kad posalju komisiju i kazu da "danas ne moze se poloziti sve i da imas stelu, naredba iz ministarstva" pa im moraju uplatiti jos 100+KM za naredno polaganje...ljepota..
U ovome je čitav problem...pare. I sa dozvolama i sa tehničkim pregledima auta.
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13980 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

Maloprije iz Kranjceviceve prolijece sivi Golf 7, pretice 10 vozila koja cekaju na uzbrdici i dalje se ukljucuje prema Autobuskoj stanici...

Sila prolazi ocigledno, nekaznjeno... Ikad

Pola sata prije, vozim se u koloni od Lozionicke - Put zivota - Kranjceviceva
Ispred mene G7 Mr. Policeman. Sam, pojas oko sjedista, lagano sve. Guzva prilicna na semaforu. Policeman trakom za skretanje obilazi kolonu i ukljucuje se kroz crveno u Halida Kajtaza prema Velesicima. Upalio je i rotacije malo, dok nije stigao do cigića :mrgreen:

Moram kameru nabaviti... Ne mogu jos da pisem od danas :lol:
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#13981 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

BadBoy wrote: Ma nema šanse da tako nešto prođe. Po kojem osnovu?
Po istom onom po kojem napravi opozivanje slucajeva koji su presudjeni pod advokatom kojem je dokazan mito u slucajevima koje je dobio.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#13982 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

U moj vakat (85-86) se iz prve nije moglo poloziti, tj. rijetkost velika. Kazu da je prosjek bio 5 izlazaka. Ja iz 8. puta tek. Tj. kad sam osisao kosu (nemres ko "hasisar" nikako proci).
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13983 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Mehemed »

drug_profi wrote:U moj vakat (85-86) se iz prve nije moglo poloziti, tj. rijetkost velika. Kazu da je prosjek bio 5 izlazaka. Ja iz 8. puta tek. Tj. kad sam osisao kosu (nemres ko "hasisar" nikako proci).
Ja iz druge, prvi put se ukočio ko hrast, u startu zaboravio spustit ručnu koliko sam se ukočio, treso se ko Banja Luka 69-e.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#13984 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

U moje vrijeme neki Skerlic bio strah i trepet, ali mene je na srecu zapala druga komisija.
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#13985 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nepass1 »

Jutros jeep wrangler upalio led svjetla koja je natakario kod sofersajbe. Znaci 7.40 jutros, uspio me zaslijepiti. Nisam skontao boju auta.
Onda bmw 3, natunirao ga lola, felge, i tako te dzidze, naljepnica lpg, pusti se na leru i tako gamize po 20 km/h.
Mercedes nova a klasa, hipster neki celav, a brada do sisa, karirana kosulja izbacio ruku kroz prozor i selfija. Ima lik 35g jebo te zivot.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#13986 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

drug_profi wrote:U moj vakat (85-86) se iz prve nije moglo poloziti, tj. rijetkost velika. Kazu da je prosjek bio 5 izlazaka. Ja iz 8. puta tek. Tj. kad sam osisao kosu (nemres ko "hasisar" nikako proci).

Ti si malo starija generacija, ali moj dojam je da se predratni sistem prije svega poštovanja i svog i tuđeg svega prenosio donekle i iza rata, možda najkasnije do negdje 2002-2003. Nakon toga havarija nastupa u svemu, pa i u polaganju vozačkog.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#13987 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zateznistub »

530i wrote:
drug_profi wrote:U moj vakat (85-86) se iz prve nije moglo poloziti, tj. rijetkost velika. Kazu da je prosjek bio 5 izlazaka. Ja iz 8. puta tek. Tj. kad sam osisao kosu (nemres ko "hasisar" nikako proci).

Ti si malo starija generacija, ali moj dojam je da se predratni sistem prije svega poštovanja i svog i tuđeg svega prenosio donekle i iza rata, možda najkasnije do negdje 2002-2003. Nakon toga havarija nastupa u svemu, pa i u polaganju vozačkog.
Bilo je svega i prija rata...pogotvo '90. i '91.
Licno polozio '89. testove i poligon iz prve a gradska iz druge...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#13988 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by condy »

Ja kad sam trebao ići na obuku pita me instruktor znaš li voziti, jesi vozio kad ? Kažem ja instruktoru, ne znam, nisam nikad. Al, otac me godinama prije naučio voziti, od 14 godine vozim auto :D .

Skontali da kažem instruktoru da ne znam voziti jer ako mu kažeš da znaš, samo ti da auto na poligonu i on ode na kafe, a nikad na cestu ne izađeš ...dosada živa tako vozikat se ukrug :D I meni taj instruktor kaže odma, ma pretrpan sam vidi kod nekog drugoga. I ja kod drugog, trećeg....i nađem svog instruktora, stvarno fer čovjek je bio. Tad se mogla skratiti obuka, nešto se ne sjećam mislim da samizašao brzo na polaganje, kad na polaganju ovaj prvi instruktor prilazi mi i pita što mi nisi rekao da znaš voziti ? :-D

E to je to. Neće da se posvete i da rade svoj posao profesionalno i odgovorno, ko i u svemu. Danas polože vozački, pa onda tek idu na pravu obuku sa ocem, bratom...i to je dobro ako je tako. Puno ih se sami uče. A sve si to platio da te nače osnovi nekoj da možeš izaći na cestu i voziti.

Zato obuka vani traje puno duže. I bolje nauče. U tom sam se uvjerio.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#13989 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by commendatore »

ja sam u ratu ispeko vozacko iskustvo bez vozacke.... na raznim patrolima tojotama landroverima ladama :mrgreen:

jebi ga moglo mi se :mrgreen:

ko te pito za vozacku kad imas kalaš na sjedistu :lol:

na ovoj sam visio :mrgreen:

Image

i strašan auto....
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#13990 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Travnički Noćni Šetač »

drug_profi wrote:U moj vakat (85-86) se iz prve nije moglo poloziti, tj. rijetkost velika. Kazu da je prosjek bio 5 izlazaka. Ja iz 8. puta tek. Tj. kad sam osisao kosu (nemres ko "hasisar" nikako proci).
Isti nam je vakat... ali eto nekako prođe iz prve... tada su kod nas taman pustili da možeš polagati na svom autu umjesto na fići od auto škole, pa ja odmah prijavio svoh jugu za ispit... a još mene stari od sedme godine puštao u auto a od trinaeste u kamion...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#13991 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by condy »

commendatore wrote:ja sam u ratu ispeko vozacko iskustvo bez vozacke.... na raznim patrolima tojotama landroverima ladama :mrgreen:

jebi ga moglo mi se :mrgreen:

ko te pito za vozacku kad imas kalaš na sjedistu :lol:

na ovoj sam visio :mrgreen:

Image

i strašan auto....
Sjećam se tih toyota...mislim da su pored Nive bili jedini suv-ovi džipovi u to vrijeme.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13992 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

commendatore wrote:ja sam u ratu ispeko vozacko iskustvo bez vozacke.... na raznim patrolima tojotama landroverima ladama :mrgreen:

jebi ga moglo mi se :mrgreen:

ko te pito za vozacku kad imas kalaš na sjedistu :lol:

na ovoj sam visio :mrgreen:

Image

i strašan auto....
Ovo je najbolji LK koji su u Toyoti ikada napravili...ovaj se je na skveru kod spomenika Alibabi u baghdadu vozo na dva tocka :oops: :lol: :lol: .....ja ga vozo u Iraqu a posle ovoga vozo ovoga dole ali ganjc novog ispod cekica :-D
Image
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#13993 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by commendatore »

znaci ti si taj prikriveni ajsilovac :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13994 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

commendatore wrote:znaci ti si taj prikriveni ajsilovac :lol:
:lol: :lol: :lol: tad ih nije bilo...to je bilo do svrgavanja Sadama .....a znala se je ponekad popiti i kafica sa generalom Jovicem koji bio komandant snaga OUN posle prekida ratnih dejstava izmedju Iraqa i Irana.....al vi ste tad bili u Jajcu pa se ne sjecate tih dogadjaja :lol: :lol: :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#13995 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by commendatore »

spreca wrote:
commendatore wrote:znaci ti si taj prikriveni ajsilovac :lol:
:lol: :lol: :lol: tad ih nije bilo...to je bilo do svrgavanja Sadama .....a znala se je ponekad popiti i kafica sa generalom Jovicem koji bio komandant snaga OUN posle prekida ratnih dejstava izmedju Iraqa i Irana.....al vi ste tad bili u Jajcu pa se ne sjecate tih dogadjaja :lol: :lol: :lol:
polako sa kalendarom tad sam davno presao u formu kurtona :lol:

samo da ti se pohvalim - ja sam jednom vecerao sa drugim libijskim pukovnikom do gadafija.... i to maksuz zajedno pravili veceru


otad sam zavolio ljuto da valja :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13996 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

commendatore wrote:
spreca wrote:
commendatore wrote:znaci ti si taj prikriveni ajsilovac :lol:
:lol: :lol: :lol: tad ih nije bilo...to je bilo do svrgavanja Sadama .....a znala se je ponekad popiti i kafica sa generalom Jovicem koji bio komandant snaga OUN posle prekida ratnih dejstava izmedju Iraqa i Irana.....al vi ste tad bili u Jajcu pa se ne sjecate tih dogadjaja :lol: :lol: :lol:
polako sa kalendarom tad sam davno presao u formu kurtona :lol:

samo da ti se pohvalim - ja sam jednom vecerao sa drugim libijskim pukovnikom do gadafija.... i to maksuz zajedno pravili veceru


otad sam zavolio ljuto da valja :lol:
:thumbup: ...a ja sam licno poznavao stojana Andova valjda je posle rata bio i predsjednik Makedonije a poznavao sam i Dzevada Mujezinovica koji je bio poslednji ambasador Yu u SAD a prije toga dugo je vio ambasador u Bagdadu i oba su veom dva divna covjeka.........sory zacatasmo temu :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13997 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

ja licno poznajem mehu lozaca iz energane alipasino polje ,a i slikao sam se jednom s dinom merlinom stacete sad? :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13998 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spreca »

bitanga_sa_otesa wrote:ja licno poznajem mehu lozaca iz energane alipasino polje ,a i slikao sam se jednom s dinom merlinom stacete sad? :D
tvoji su zivi a nasi nisu...mozda neki i jesu :lol: ...a to sto si se slikao sa Merlinom ti neide na cast :lol: :lol: :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#13999 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by commendatore »

bitanga_sa_otesa wrote:ja licno poznajem mehu lozaca iz energane alipasino polje ,a i slikao sam se jednom s dinom merlinom stacete sad? :D
otro si nas ko tariguz supak.... :lol:

i nije energana - nego kotlana :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14000 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

umro je dino merlin ,a meho lozac ne znam jel ziv,mada je legenda :lol:
energana je ,provjeri :wink:
Post Reply