nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#13951 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

U Jablanici se skrece za centar grada, Prozor pa dalje G. Vakuf, Bugojno itd, u Konjicu ua centar grada i valjda za Borke i Boracko jezero, nikad nisam vozio u tom pravcu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#13952 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

prvi semafor u konjicu u centru grada vodi za boracko i bolnicu, drugi semafor ne vodi nigdje tj vodi prema starom dijelu grada kroz koji niko sem domacih ne ide.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#13953 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Seyfo »

Nije istina, U Konjicu drugi semafor, koji najčešće ne radi, vodi za bolnicu, tačnije na tom semaforu lijevo pa onda prva desno.A tuda se može, alternativno, ići i za Boračko jezero.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#13954 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

ipak ti imas pravo, sa drugog semafora se ide za bolnicu, ali za boracko nema smisla ici tim putem
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13955 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by emko1234 »

starii wrote:juce se vracam sa mora i poprilicna je kolona od mostara prema jablanici ali se vozi brzo oko 90km/h, helem frajer sa citroenom c4 uze preticati i naglo se ubacivati..i shvatio bi žuri mu se ali ne prođe ni deset minuta stade frajer na janjetinu..e vala sto ima bisera na cesti...

inace sjebali su s onim semaforom u konjicu..napravili kolonu dva kilometra mic po mic...
Isto, vraćam se s mora. Penjem se iz Jablanice. Tri trake, pretičem normalno. Dođem do tunela. vidim za mnom odozdo leti Reno Megane, ovaj zadnji model. Ulazim u tunel, lola me stiže i kroz tunel uze preticati čitavu kolonu. Ode. Izlazim iz tunela, stoje drotovi na proširenju kod restorana. Skrenem ispred njih. Tako i tako, evo ti i table, reko mozda je samo zadnji broj 3 umjesto 5. Kaže drot, ma joj jaro ovuda prođe hiljadu ljudi, ko će to upratit. Pa reko evo bolan table, javi idućoj neka ga zaustave, ubit će nekoga. Kaze on ko zna gdje je sljedeća, moze on skrenuti sto puta.
Dignem prozor i odem. Stignem ovog debila na Bradini, balavac neki s jaranom i dvije curice. Spušteni prozori, upaljene maglenke, full papak mode ON.
Throttle
Posts: 12971
Joined: 10/06/2016 12:35

#13956 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Throttle »

tempuser wrote:U Jablanici se skrece za centar grada, Prozor pa dalje G. Vakuf, Bugojno itd, u Konjicu ua centar grada i valjda za Borke i Boracko jezero, nikad nisam vozio u tom pravcu.
Otidji na Boracko, neces se pokajat :thumbup:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#13957 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by esso_sa »

Tomahawk11 wrote:
starii wrote:juce se vracam sa mora i poprilicna je kolona od mostara prema jablanici ali se vozi brzo oko 90km/h, helem frajer sa citroenom c4 uze preticati i naglo se ubacivati..i shvatio bi žuri mu se ali ne prođe ni deset minuta stade frajer na janjetinu..e vala sto ima bisera na cesti...

inace sjebali su s onim semaforom u konjicu..napravili kolonu dva kilometra mic po mic...
Ili ono pretekne te i prvo skretanje, svrati čovjek :mrgreen:
Ljudi žive f&f 8-)
Meni je gore kad mi se ukljuci i uvali iz neke livade, nakon ukljucenja haman da ne i ubrzava nego se vuce ko crkotina 20 km/h, natjera me da kocim, i onda se iskljuci 50m nize... :-) Mislim, zar je problem sacekati da prodju sva auta pa se ukljuciti, posebno ako se namjeravas opet iskljuciti nakon par metara....
noviclan
Posts: 10901
Joined: 31/10/2013 06:48

#13958 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by noviclan »

starii wrote:juce se vracam sa mora i poprilicna je kolona od mostara prema jablanici ali se vozi brzo oko 90km/h, helem frajer sa citroenom c4 uze preticati i naglo se ubacivati..i shvatio bi žuri mu se ali ne prođe ni deset minuta stade frajer na janjetinu..e vala sto ima bisera na cesti...

inace sjebali su s onim semaforom u konjicu..napravili kolonu dva kilometra mic po mic...
Jbg narucio janjetinu pa da se ne ladi a konjic ko konjic velegrad kad moze sarajevo tolike semafiore paliti mozemo i mi svoja tri
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13959 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

noviclan wrote:
starii wrote:juce se vracam sa mora i poprilicna je kolona od mostara prema jablanici ali se vozi brzo oko 90km/h, helem frajer sa citroenom c4 uze preticati i naglo se ubacivati..i shvatio bi žuri mu se ali ne prođe ni deset minuta stade frajer na janjetinu..e vala sto ima bisera na cesti...

inace sjebali su s onim semaforom u konjicu..napravili kolonu dva kilometra mic po mic...
Jbg narucio janjetinu pa da se ne ladi a konjic ko konjic velegrad kad moze sarajevo tolike semafiore paliti mozemo i mi svoja tri
ima više obilaznica u i okolo konjica
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#13960 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Ovako
Ljudi razmisljam da pravim halvu sa orasima i da zovem svakoliko forumsko pucanstvo.

Danasnji put.
Sarajevo-tuzla-bijeljina-raca-beograd
Povratak beograd-sremska mitrovica-bogatic-pavlovica most-bijeljina-tuzla-sarajevo.

Znaci nisam vidio
niti jedno ulijetanje u makazice
Niti jedno rizicno preticanje
Niti jedno divljanje
Niti jedno ljepljenje za guzicu.....
Znaci gotovo savrsenih 600 i kusir kilometara.

Da nije bilo kolone od 3 kamiona negdje izmedju bijeljine i tuzle bilo bi presavrseno.

It is the end of the world as we know it.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#13961 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by basicm »

Sta je bilo kad si se probudio? :mrgreen:
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#13962 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vauvau »

It starts with an earthquake. In Japan.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#13963 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Ah da. Nije ni mirzeta bilo nigdje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13964 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#13965 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by commendatore »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#13966 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Travnički Noćni Šetač »

zdruzdjo wrote:Ovako
Ljudi razmisljam da pravim halvu sa orasima i da zovem svakoliko forumsko pucanstvo.

Danasnji put.
Sarajevo-tuzla-bijeljina-raca-beograd
Povratak beograd-sremska mitrovica-bogatic-pavlovica most-bijeljina-tuzla-sarajevo.

Znaci nisam vidio
niti jedno ulijetanje u makazice
Niti jedno rizicno preticanje
Niti jedno divljanje
Niti jedno ljepljenje za guzicu.....
Znaci gotovo savrsenih 600 i kusir kilometara.

Da nije bilo kolone od 3 kamiona negdje izmedju bijeljine i tuzle bilo bi presavrseno.

It is the end of the world as we know it.
Dan prije tebe isto prošao, samo na Raču i u povratku... Imam materijala od punih linija do ubacivanja i makazica snimljenih sa dashCam za čitavu kompilaciju, u narednim danim će i ići online... tako da vjerujem da si doživio iskustvo koje se više nikada neće ponoviti... :lol: :lol: :lol:
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#13967 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by r_faruk »

mk ultra wrote:
noviclan wrote:
starii wrote:juce se vracam sa mora i poprilicna je kolona od mostara prema jablanici ali se vozi brzo oko 90km/h, helem frajer sa citroenom c4 uze preticati i naglo se ubacivati..i shvatio bi žuri mu se ali ne prođe ni deset minuta stade frajer na janjetinu..e vala sto ima bisera na cesti...

inace sjebali su s onim semaforom u konjicu..napravili kolonu dva kilometra mic po mic...
Jbg narucio janjetinu pa da se ne ladi a konjic ko konjic velegrad kad moze sarajevo tolike semafiore paliti mozemo i mi svoja tri
ima više obilaznica u i okolo konjica
koje su obilaznice?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#13968 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Ja vala ne mogu da se sjetim nijedne koja ce zaobici semafor. Mozda da se negdje pred Konjicom tj na ulasku u Konic predje na desnu stranu Neretve i ali se u opet ukljucujes na semaforu kod Binga/RK.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#13969 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Dope_Man »

Ima samo jedna jedina zaobilaznica, i sa njom se moze izbjeci prolazak kroz centar i semafora. Skrene se malo prije prvog semafora (iz pravca Sarajeva) desno i prodje desnom stranom rijeke do onog mosta. Daleko je ova ''zaobilaznica'' od idealnog rjesenja, ali eto moze posluziti ponekad.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#13970 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Travnički Noćni Šetač wrote: Dan prije tebe isto prošao, samo na Raču i u povratku... Imam materijala od punih linija do ubacivanja i makazica snimljenih sa dashCam za čitavu kompilaciju, u narednim danim će i ići online... tako da vjerujem da si doživio iskustvo koje se više nikada neće ponoviti... :lol: :lol: :lol:
Kamera mi je bila svo vrijeme ukljucena ali nisam imao sta. Sve sam izbrisao.
Bilo je jedno preticanje po punoj ali je kamion isao uz brdo 2 km/h i covjek je samo opleo po gasu da ga obidje.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#13971 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Travnički Noćni Šetač »

To si sad doživio i vjerujem nikad više... :lol: :lol: :lol: :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#13972 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Maloprije vozim od grada prema Ilidzi i negdje kod tehnicke skole vidim tamno plavi auti A3, ona prva generacija ali FL, kako svera iz trake u traku i sve bi nekako da preskoci auta ispred sebe. U jednom trenutku vidim da je za volanom cura i da se ne lazemo ne krasi je neka ljepota. Elem, ja sam vozio Kangooa, znaci trkacke aspiracije 0 bodova i vozio sam iskljucivo desnom i srednjom trakom, ta trkacica je u svega par navrata bila ispred mene par duzina, da bi negdje oko Nedjarica zapela i zaostala bar pola duzine izmdju 2 semafora.
Nepsoredno poslije rata pa narednih 5-6 god brzina od 70 kmh je bila sasvim normalna brzina u gradu. Danas su slinavci i debili toliko usporili saobracaj da sam sebi izgledam ko kamikaza kad vozim 70 kmh, a to nije cak ni kaznjivo. S druge strane nikad se nije sporije vozilo, a vladala veca anarhija i onda kontam da su sve to staticni ili prekrsaji novopecenih sofera na mali brzinama, nepropisno parkiranje, prestrojavanje, ulasci u zabranu.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#13973 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

Sve dozvole izdane u zadnjih deset godina treba poništiti i uputiti na ponovno polaganje, a prije polaganja na ljekarsko. Debili su posvuda.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#13974 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

530i wrote:Sve dozvole izdane u zadnjih deset godina treba poništiti i uputiti na ponovno polaganje, a prije polaganja na ljekarsko. Debili su posvuda.
Jeste drakonski, ali se ne mogu ne sloziti sa ovom konstatacijom. :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#13975 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Romeo 80 wrote:
530i wrote:Sve dozvole izdane u zadnjih deset godina treba poništiti i uputiti na ponovno polaganje, a prije polaganja na ljekarsko. Debili su posvuda.
Jeste drakonski, ali se ne mogu ne sloziti sa ovom konstatacijom. :thumbup:
Tu uopste nije nemoguca misija.
Bice dovoljno da "padne" prilikom uzimanja love neko iz komisije za polaganje, a da se desi (ne daj boze) opet neki sanjin sefic za kojeg se ispostavi da je polagao ko tog clana komisije. Tuzilastvo tada moze hladno da opozove sve polozene vozacke kod tog clana komisije. I da ih uputi na ponovno polaganje.
Post Reply