Naši borci koji su imali veze sa opsadom tunela kod Višegrada (film "Lepa sela lepo gore")

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#1 Naši borci koji su imali veze sa opsadom tunela kod Višegrada (film "Lepa sela lepo gore")

Post by developer10 »

Slučajno naiđoh na "film o filmu Lepa sela lepo gore". Nisam ni znao do sada da je film zapravo zasnovan na istinitoj priči. Naime, 10-ak četničkih boraca je zaglavilo u tom tunelu dok su ga naši držali pod opsadom 8 dana. Nekoliko njih se uspjelo izvući.

Pošto na forumu postoji nekoliko tema o ratnim dešavanjima, gdje svoje viđenje tih događaja iznose ljudi koji su bili neposredni učesnici istih (sa svih strana, pretpostavljam), mislim da bi bilo zanimljivo čuti viđenje s "naše strane" te opsade.

User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#2 Re: Naši borci koji su imali veze sa opsadom tunela kod Višegrada (film "Lepa sela lepo gore")

Post by thekupus »

Preporučujem da pronađete knjigu "Grihota je ubijanje tvica" Mehmeda Bradarića, koliko se sjećam tu se spominju neke informacije o ovom slučaju.

Ja sam je nažalost posudio osobi s kojom sam poslije izgubio kontakt, inače bih uslikao taj dio
Post Reply