Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post Reply

Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

POZITIVNA
310
56%
NEGATIVNA
245
44%
 
Total votes: 555

User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#926 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by shibonja »

Naser Oric

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#927 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by JThomas »

bosnu je odbranio obični narod. i kultovi heroja su neukusni jer minimiziraju doprinos običnog čovjeka. a u ukrajini vidite šta biva kad obični narod neće u rat, dnevnica 50 dolara (za šta se može kupiti više nego ovdje) i opet ih ne mogu dovoljno nahvatati, država i komandanti sviraju kurcu kad nemaju kome da komanduju.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#928 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by shibonja »

JThomas wrote:bosnu je odbranio obični narod. i kultovi heroja su neukusni jer minimiziraju doprinos običnog čovjeka. a u ukrajini vidite šta biva kad obični narod neće u rat, dnevnica 50 dolara (za šta se može kupiti više nego ovdje) i opet ih ne mogu dovoljno nahvatati, država i komandanti sviraju kurcu kad nemaju kome da komanduju.
Sta da radimo sa ovim kultom?



Il je i on neukusan????

Replay ,please :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#929 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by JThomas »

šta to ima s onim što sam ja napisao?
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#930 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by stranacc »

JThomas wrote:šta to ima s onim što sam ja napisao?
Gdje nije bilo mangupa sa mudima ko u dorata narod je obicno predao puskice i selio za njemacku
Sav banjalucki obicni narod ti je lijep primjer.
Naser nije u rat krenuo sa onicnim narodom(mislim masama) vec sa dvadesetak onih s mudima do koljena. Tek kad to narod vidi da svaka ne ubija i da se more rokat narod pristupi.
Cak i kad sav narod pridje borbi i daje mali dio nosi sav teret rata. Obicni narod je da drzi liniju :)
U ostalom sta ti znas o ratu :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#931 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by JThomas »

dobro herkule.
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#932 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by relativno84 »

Ako je postojao "obicniji" komadant u ratu to je bio Naser, jednostavno momak iz naroda, koji je skupio hrabrosti da krene prvi gdje god je trebalo. I ne vidim zasto se konstantno pokusava pokazati kao neko zlo :roll:

Znam dobro da kad god je prosao ljudi su se borili da se pozdrave s njim jer su osjecali da nisu sami i napusteni od svih ostalih, njemu nije bilo mrsko i uvijek je bio nasmijan i veseo cak i kad su nas derali sa svih strana.

Sta je radio poslije rata apsolutno me ne zanima, je li radio lose stvari mozda, rade li to i ovi sto su rat proveli u podrumu?

Naser je bio i ostao heroj naroda :bih:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#933 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by shibonja »

JThomas wrote:šta to ima s onim što sam ja napisao?

Objasnit cu ti ,samo ako priznas da si lahke pameti ljepoto :)
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#934 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by emko1234 »

stranacc wrote:
emko1234 wrote: Meni se niko nije najebo mamice osim mog oca, a tebi maloumniku i balavcu koji nije u stanju ni na šatrovačkom napisati nešto ispravno, vidim ko se je tebi najebo mamice. :lol: :lol: :lol:
ma jasta je nego najebo vam se mamice i cetnicima i tuzlacima
A i ponekad je izgledalo da je mala razlika

Nego on kad dodje u tuzlu svi sapatom padose. Vlast ga je izolovala i on onda lagano i ladno preuzeo ulice, vatrene ulice. Sta je trebao glumiti demobilisanog borca i formirati udruzenje penzionisanih generala?

Sjecam se naleta tuzlanskih bosova da ga stave pod kontrolu ...ih kako su ladno padali ko i cetalji.
Ajd sto vas je guzio u ratu , guzi vas i u miry. Jos uvje imate nocne more.
Cojk ne jebe zivu silu i to ti je. Ko ne voli moze da sipuga Loma :)
Jel sad ispravno?

Btw ovaj balavac je nekada bio pod njegovom izvrsnom komandom :)
Nemate vi pojma koja je to karizma bila, mladi dudakovic, kad si s njim kontas da ti metak ne moze nista

Ukratko , covjek rodjen da guzi
A vi guzice mazite
HAHAHAHAH, ladno?
Vidim ja ko je Nasera zabavljao u dugim hladnim noćima, ladno se ga zabavljao :lol: :lol: :lol:
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#935 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by York Light 100`s »

emko1234 wrote:
ofo-ono wrote: Otiđi u BL pa pitaj "srbina" šta misli o Ratku. Sigurno neće reći da je bagra, da je čoban, lopov, već će reći da je heroj, da je stvorio ima "babovinu" RS
Ne znam po čemu je ovo relevantno za ovu priču. Kretena ima svugdje. Nekim je Mirza Hatić junak zato što je otišao i srušio krst na Zlatištu, što je mahao pištoljem pred kamerama, što je rekao da ima 39 krivičnih prijava pa se poslije toga hvalio da je pravi musliman.
Jel pojedinac vrijedan primjera, jesu li ti što im je Mirza heroj relevantni? Jesu li oni po tebi postotak koji je upravu? Glupa ti je priča kralju.
Otiđi u Austriju, u Braunau i pitaj ljude šta misle o Hitleru? Sigurno ti niko neće reći da ga smatra herojem. A po tvojoj logici bi trebali.

I nemoj pričat uopšteno, ja sam ti napisao šta ja lično znam o Naseru. Ako imaš kontra argument, iznesi ga.
Pa kako nije relevantno. O tome da Srbin smatra krvoloka Mladića herojem a Austrijanac ili Njemac Hitlera ne je druga tema koja se bavi da većina Srba nema obraza, ljudskosti i karaktera ali je poenta na ovoj temi da će Srbin jednog krvoloka smatrati herojem dok će glupi Bošnjo pljuvati po svom heroju samo zato što je taj heroj se poslije rata bavio nekretninama.

Ja da sam npr. bio častan borac 92-95 a poslije godine 2001 se počeo baviti dilanjem kokaina da li bi to umanjilo moje zasluge u ratu?

I taj prvi Mirza Hatić, sutra da zarati a on uzme pušku u ruke on bi se dokazao da je faca i mangup i kada treba biti faca i mangup a to je Naser i dokazao.
A vi pričajte o Mirzi Hatiću šta hoćete, dok je se na Klixu kmečalo na 50 stranica o krstu na zlatištu, dok je svaki anonimni Bošnjo balo pisao po internetu "yebat ćemo vam majku za ovaj krst jer je Bošnjo opasan" ( a inat križ poviš Mostara i ploča Ratka Mladića i dalje stoji) on i njegovih par ahbaba jedini srušiše taj krst na Zlatištu.
Pola Bošnji što ismijavaju Mirzu Hatića su sada hrabri i face kroz njegova dijela "jesmo li vam mi Bošnjaci obećali da ćemo vam srušiti taj krst bla bla bla" :-)
General War wrote:...Pa koga da pitam relevantnog, Arkana, Mrcu, Malkica,Ahmetovica...?

...U šali sam rekao Keljmendiju da je red da on ide prvi, jer je stariji. Ispričao mi je da mu Turković priprema likvidaciju, a poznato mi je da je među njima bilo nesuglasica zbog provale i pljačke u Naserov stan. Preko nekih svojih kanala i prijatelja u Beogradu :D raspitivao sam se o Milenku Lakiću, a prijatelj Zoran Veličković Zoka, rekao mi je kako nema teorije da on puca na mene i da se radi o čovjeku koji nije sposoban da puca te da je narkoman“, kazao je Orić.

..."Obojica smo poznati po lijepom vojničkom ponašanju. Obojica smo radili za Slobu, i ja, i ti i Keljmendi", kazao je Lakić, a Orić mu je odgovorio da je to stvar profesionalizma. Orić je kazao kroz osmijeh Lakiću kako je šteta što se nisu sreli na bojnom polju, ali je optuženi ustvrdio da jesu.


I ovdje zavrsavam, stvarno necu da polemiziram o ovome liku, ako vam je dobar bio a i sada i sacuvao vas od cetnika...posteno.
Ja ne znam šta će ti taj smiley? Ko nešto čudno? Pa prvi moj babo koji je poštenjačina i bio na liniji kada god navrati u naš rodni grad koji pripada sada RSu sretne par bivših radnih kolega i poznanika pa se ispriča 5-10 minuta (onako površno bez osjetljivih tema) Čak smo imali i kućnog prijatelja Srbina prije rata čiji je sin za vrijeme rata u vojsci RS pa je čak taj prijatelj bio u nas u kući poslovno kada smo htjeli našu kuću u RSu prodati pa smo htjeli da nam nađe kupca.

Šta sad ako ima prijatelja u Beogradu? Ima ih i Zdravko Čolić pa mu opet niko ne zamjera. I ti da si kasnih 30ih boravio u Njemačkoj imao bi par prijatelja koji su kasnije postali nacisti volunterski ili zato što bi morali
stranacc wrote:Vama (cetnicima)se najebao mamice.
A jebe ih i danas i to bukvalno. Pitaj samo djecu pojedinih Srbijanskih pevaljki ko im je yebo mater :lol:
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#936 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Putnik ali stvarno »

Arc_Angel wrote:17 glasova a niko se ne usudjuje da napise bilo sta :D :D :D :D
Najbolja ocena
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#937 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Joey Tribbiani 8 »

Naser? Bošnjački Arkan u svakom smislu te reči...
U takozvanom cilju spasavanja svoje nacije od tuđih vojnih i paravojnih formacija-on je sa svojim ljudima pružio snažan otpor, pa se smatra jednim od ključnih predstavnika rata u BiH, ali je sa druge strane imao pozamašnu kriminalnu i telohraniteljsku karijeru tako da je nemoguće stvoriti opšti jedinstven stav o njegovom delu, jer je to kompleksno pitanje...
Ukratko-za sve Srbe zločinac, za većinu Bošnjaka heroj... :-)
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#938 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Paul F. »

Zločinac zbog tjelohraniteljske karijere ? Arkan nije sa šakom metaka i gladnom vojskom rasturao tehnički nadmoćnije neprijatelje ... Neuporedivo.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#939 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by japin_mutapi »

Joey Tribbiani 8 wrote: Ukratko-za sve Srbe zločinac
ovo nije relevantno tj. apsolutno nebitno i nikakvu težinu i vrijednost nema bilo da se radi o pojedincu ili nekom događaju

sud u hagu ili ako ti se više sviđa u AGU je je presudio ko je zločinac i gdje su počinjeni i kakvi zločini

arkan pizda i kukavica, pljačkaš i koljač slabih i nejakih, kokošar, diler bijele tehnike, cecina fuksa

orić naser heroj i borac, spasilac i zaštitnik, mudonja, mitraljezac, istinski ratnik, strah i trepet, četnička noćna mora
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#940 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Joey Tribbiani 8 »

Paul F. wrote:Zločinac zbog tjelohraniteljske karijere ? Arkan nije sa šakom metaka i gladnom vojskom rasturao tehnički nadmoćnije neprijatelje ... Neuporedivo.
Zločinac zbog zločina nad bratunačkim civilima o kojima se stalno priča...
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#941 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Joey Tribbiani 8 »

japin_mutapi wrote:
Joey Tribbiani 8 wrote: Ukratko-za sve Srbe zločinac
ovo nije relevantno tj. apsolutno nebitno i nikakvu težinu i vrijednost nema bilo da se radi o pojedincu ili nekom događaju

sud u hagu ili ako ti se više sviđa u AGU je je presudio ko je zločinac i gdje su počinjeni i kakvi zločini

arkan pizda i kukavica, pljačkaš i koljač slabih i nejakih, kokošar, diler bijele tehnike, cecina fuksa

orić naser heroj i borac, spasilac i zaštitnik, mudonja, mitraljezac, istinski ratnik, strah i trepet, četnička noćna mora
Pa, kažem-sve zavisi iz čije se perspektive posmatra...
Za sve Srbe je zločinac, a Bošnjake heroj Naser Orić, a sa Arkanom je situacija suprotna-za Srbe heroj, a Bošnjake zločinac...
Ma, sud u Hagu je oslobodio i Gotovinu, i Haradinaja, i Vasiljevića, i Orića. Tamo se radi sve krajnje pristrasno, politički i haotično, da je sve to nejasno...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#942 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by japin_mutapi »

Joey Tribbiani 8 wrote:
japin_mutapi wrote:
Joey Tribbiani 8 wrote: Ukratko-za sve Srbe zločinac
ovo nije relevantno tj. apsolutno nebitno i nikakvu težinu i vrijednost nema bilo da se radi o pojedincu ili nekom događaju

sud u hagu ili ako ti se više sviđa u AGU je je presudio ko je zločinac i gdje su počinjeni i kakvi zločini

arkan pizda i kukavica, pljačkaš i koljač slabih i nejakih, kokošar, diler bijele tehnike, cecina fuksa

orić naser heroj i borac, spasilac i zaštitnik, mudonja, mitraljezac, istinski ratnik, strah i trepet, četnička noćna mora
Pa, kažem-sve zavisi iz čije se perspektive posmatra...
Za sve Srbe je zločinac, a Bošnjake heroj Naser Orić, a sa Arkanom je situacija suprotna-za Srbe heroj, a Bošnjake zločinac...
Ma, sud u Hagu je oslobodio i Gotovinu, i Haradinaja, i Vasiljevića, i Orića. Tamo se radi sve krajnje pristrasno, politički i haotično, da je sve to nejasno...
šešelj isto tako kaže
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#943 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Paul F. »

Ma kako god, Orić i Ražnjatović nikako u istu rečenicu ne mogu. Prijeratni policajac vs prijeratni lopov. Ratni vođa u vojnom okruženju bez normalne logistike vs weekend ratni komandant bolje naoružane strane. Jedan voli da se iživljava nad slabijima a drugi ne. Niđe veze.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#944 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by stranacc »

Nash Naser, alah ga nagradio, je vama cetnicima yebavo mamicu laganine.
O tim ubijenim civilima u bratuncu...hmm
Nadjite to groblje. Osim ako ne odete na vojnicko groblje , a tu se jelde civili ne ukopavaju.
Nit je koljac , nit pljackas, nit siledzija. Asker , yebaji ga , cojk sila i to ti je

Muda ko u dorata, srce ko planina
Nema dalje , plafon
Safet susic pape, bosanskog ratovanja....
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#945 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by stranacc »

Nash Naser, alah ga nagradio, je vama cetnicima yebavo mamicu laganine.
O tim ubijenim civilima u bratuncu...hmm
Nadjite to groblje. Osim ako ne odete na vojnicko groblje , a tu se jelde civili ne ukopavaju.
Nit je koljac , nit pljackas, nit siledzija. Asker , yebaji ga , cojk sila i to ti je

Muda ko u dorata, srce ko planina
Nema dalje , plafon
Safet susic pape, bosanskog ratovanja....
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#946 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Ludzak »

Ja stvarno ne znam šta da mislim o njemu. Ja sam glasao za NEGATIVNA. Valjda me nećete popljuvati jer stvarno nemam pojma šta da mislim. :?
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#947 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by SkyLimit »

Jedna stvar mi je uvijek bila nejasna.

Naser Orić je u maju 1995. na vlastito iznenađenje razriješen sa dužnosti komadanta 28. Divizije i kako on sam kaže spušten na status "običnog vojnika". Da li je ikad igdje objavljen zvanični razlog?

S druge strane, ako mu je Generalštab ili Komanda 2. Korpusa nešto zamjerila, zbog čega nisu poslali nekog školovanog iskusnog oficira da vlada situacijom u Srebrenici, već je mladić u srednjim dvadesetim koji uopće i nije bio profesionalno vojno lice cijelo vrijeme bio na tako osjetljivoj dužnosti da bude na čelu vojne organizacije u Srebrenici?
User avatar
alijagoro
Posts: 3295
Joined: 06/03/2008 18:02

#948 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by alijagoro »

Stjui wrote:
reis1 wrote:Jednu stvar, treba odat priznanje Naseru jer je uspio braniti Srebrenicu, koja je manje-vise ruralna sredina, 3 godine, kao enklavu u dubini cetnicke teritorije. Tokacini a i srpski podaci govore da su na Srebrenici i tom tamo podrucju od Zvornika do Zepe, cetnici izgubili oko 3500 vojnika, to je citava jedna brigada.
i meni je ovo dosta.nakon što neko(zajedno sa svojim borcima,naravno) zavali toliki broj četaljskih veprova,taj se dobro,dobro mora potrudit da bi ga se kasnije počelo promatrati kao negativnu ličnost.
Nisam siguran koliko su ove brojke tacne i jel se odnose i na Sapnu ili samo na ovaj dio kojim je Naser komandovao?
User avatar
alijagoro
Posts: 3295
Joined: 06/03/2008 18:02

#949 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by alijagoro »

SkyLimit wrote:Jedna stvar mi je uvijek bila nejasna.

Naser Orić je u maju 1995. na vlastito iznenađenje razriješen sa dužnosti komadanta 28. Divizije i kako on sam kaže spušten na status "običnog vojnika". Da li je ikad igdje objavljen zvanični razlog?

S druge strane, ako mu je Generalštab ili Komanda 2. Korpusa nešto zamjerila, zbog čega nisu poslali nekog školovanog iskusnog oficira da vlada situacijom u Srebrenici, već je mladić u srednjim dvadesetim koji uopće i nije bio profesionalno vojno lice cijelo vrijeme bio na tako osjetljivoj dužnosti da bude na čelu vojne organizacije u Srebrenici?
Dobro pitanje.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#950 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by MyTao »

Ludzak wrote:Ja stvarno ne znam šta da mislim o njemu. Ja sam glasao za NEGATIVNA. Valjda me nećete popljuvati jer stvarno nemam pojma šta da mislim. :?
To je ono supak si dok ne dokazes drugacije... pa dobro, ima i ta mjesta.
Post Reply