Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post Reply

Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

POZITIVNA
310
56%
NEGATIVNA
245
44%
 
Total votes: 555

Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1451 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Haman2 »

Prica ce uvijek biti posebno o ljudima koju su se suprostavili najezdi agresora. Tako je u slucaju: Oric, Mahmuljin, Dudakovic, Alagic itd. Niko ne smije da se suprostavi agresoru jer po srpskom vidjenju agresor je uvijek u pravu.
Da se rat kojim slucajem nije zavrsio kako se zavrsio, mnogo od onih koju su se suprostavili cetnickoj agresiji bili bi objeseni za muda na pijacama ili glavnim ulicama gradova. Tu bi se nasli placeni svjedoci, tu bi specijalni timovi pravili obrazlozenja u koje bi iskompleksirani Bosnjaci od preve povjerovali.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1452 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by jefff »

Najbolje se suprostavio Oric. On izgubi i diviziju i teritoriju. A odakle vama ideja da mi nismo izgubili rat?
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#1453 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by PM72 »

jefff wrote:Najbolje se suprostavio Oric. On izgubi i diviziju i teritoriju. A odakle vama ideja da mi nismo izgubili rat?
A odakle tebi ideja da jesmo? Mi smo u rat krenuli ko bez one stvari u svatove,nismo imali ni plana ni sistema,borili smo se za čisti opstanak.Nismo razmisljali kako ćemo pridavit komšije nego kako ćemo se odbranit od sile koja nas je napala...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1454 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by jefff »

Sta ide u prilog toj tezi da smo mi dobili rat? Jesmo mi uopce vodili svoj rat?
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1455 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Point. »

jefff wrote:Sta ide u prilog toj tezi da smo mi dobili rat? Jesmo mi uopce vodili svoj rat?
Pa recimo, nemaš samostalne ili ujedinjene rs sa Srbijom. To je bio glavni plan svih tih sao pičkih materina. Rat nit je dobiven nit izgubljen.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1456 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by jefff »

Mi nismo vodili svoj rat. Ukljucili smo se u srpsko-hrvatski sukob i to nakon godinu dana i bez ikakvog narocitog povoda.
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1457 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by relativno84 »

Cuj ukljucili se :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1458 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Sanjarko »

Kontraverzna licnost kao i mnogi drugi. A sta @Jeff kaze ukljucili se u sukob. :?

Tad su sve republike raspisale referendume o ostanku u Jugoslaviji i sve su glasale da izlaze iz Jugoslavije osim CG koja je to uradila 15 godina poslije ostalih. Ako neki nisu znali i CG je tad imala referendum o izlasku iz Jugoslavije samo sto su tada oni glasali da ostaju u Jugoslaviji. Duzne bile sve republike da to urade po nalogu UN-a tada.

A SAO su stvarali prije svih tih referenduma, Srbi u tim republikama osim u CG i SLO i FJRM gdje ih nije puno bilo ili su imali podrsku.

Jednostavno megalomani i psihopate se docepali tada vlasti a ostalo znamo sta je poslije bilo.

PS. Ovo je sta znam ja, sta je bilo u medijima itd.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1459 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Haman2 »

NIsmo se mi ukljucili u srpskohrvatski rat. MI smo bili napadnuti. Mogao si se predati ili boriti. Oni koji su se predali sad su pod zemljom a oni koji su se borili vecinom su opstali. Da li je neko pitao ljude u Bihacu " da li se zelite ukljuciti u srpskohrvatski medjusobni rat". Kad su granate pocele padati po Bihacu, ljudi su organizirali odbranu. Da nisu Bosnjaci isli na Pale da napadaju Srbe. Ili da nisu Bosnjaci isli u Beograd, Krusevac, Pancevo, N. Sad, Nis itd. da napadaju Srbe ? ?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1460 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by jefff »

Prvo je izbio srpskohrvatski sukob pa su onda krenuli sa referendumima. Referendumi nisu bili ni potrebni. MZ bi sve priznali bez referenduma. Raspad YU je jedna stvar a srpskohrvatski rat je druga stvar.
Nego. Ovo je tema o jednoj veoma problematicnoj osobi i kojo nije jedini to bio.
User avatar
mist
Posts: 1367
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#1461 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by mist »



Prodavanje muda pod bubrege je nadam se davno ispricana prica .
Ukljucili se :roll:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1462 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by agnostic_front »

Pozitivna
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1463 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by mO k3 »

jefff wrote:Mi nismo vodili svoj rat. Ukljucili smo se u srpsko-hrvatski sukob i to nakon godinu dana i bez ikakvog narocitog povoda.
Uključili , izvini ko to mi ??
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1464 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Ommadawn »

Mi se uključili?
:shock:
Ovo isto kad mi je jedan tnikače rekao “pa mi vas ne bi napali da niste vi izazivali. Hteli ste vi i na Srbiju samo da ste imali naoružanja kao mi”.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1465 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by mO k3 »

Ommadawn wrote:Mi se uključili?
:shock:
Ovo isto kad mi je jedan tnikače rekao “pa mi vas ne bi napali da niste vi izazivali. Hteli ste vi i na Srbiju samo da ste imali naoružanja kao mi”.
ili ono radi svata je poceo rat u bih
Post Reply