Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post Reply

Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

POZITIVNA
310
56%
NEGATIVNA
245
44%
 
Total votes: 555

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1301 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by insomnia78 »

orinoco wrote:
MyTao wrote:
Better Man wrote:Zar nije više dosta pisanja o jednom običnom ratnom dezerteru, koji je pobjegao iz Srebrenice i svoje sugrađane ostavio na milost i nemilost Ratku Mladiću i njegovim koljačima. Čovjek koji se nakon rata enormno obogatio i povezao sa najgorim podzemljem, kriminalcima i ubicama ne zaslužuje da se uopće piše o njemu. Njemu je mjesto u zatvoru, gdje treba da odgovara za sav krimminal i lopovluk, koji je počinio u ime i za račun ljudi iz podzemlja i da konačno kaže koliko su mu tadašnje vlasti, tj. Alija i kompanija platili da napusti Srebrenicu i ostavi je tako na milost i nemilost Ratku Mladiću koljačima. Ovo što su mu sudili za ratne zločine je čista farsa, jer kako jedan dezerter, odnosno pbjegulja može počiniti bilo kakve ratne zločine.
Ne valja pisati i pricati o stvarima o kojim pojma nemas.
Reko KlinKton Aliji da mu treba pet ‘iljada mrtvih muslEmana da pokrene napade
Napiši mu ti kako je bilo, da li je pobjegao iz Srebrenice, ili je taktički povučen da izbjegne smrt
Last edited by insomnia78 on 10/10/2017 22:54, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1302 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by SaraFina »

General War wrote:
nadInsan wrote:
Bosanski patriotizam i srpski imperijalizam nisu dvije strane jednog novčića.
Zvucis kao Tuzdman koji je tvrdio da "branitelji" ne mogu pociniti zlocin...sto je naravno krivo...a i ovdje, kao sto naser sudskom odlukom nije pocinio zlocin, tako isto sudski je dokazano da nema "imperijalizma"...znaci, patriota na patriotu.
EU je smišljeno neke činjenice zanemarila kod tih dokazanih slučajeva, da bi zaštitila sebe kao pasivnog sukrivca u slučaju rata u BiH. Tu nema nikakve dvojbe.
Što se zločina tiče, valjda ih treba klasificirati : po namjeri prvo. Je li dakle namjera VJ i VRS, te njihovog vojnog i političkog vrha bio cilj istrebljenje Bošnjaka odnosno nesrpskog življa sa teritorija koje su kontrolisali? - Jeste.
Koliki je obim stradanja Bošnjaka? Općenito nesrpskog življa? Na jednog srpskog civila, devet bošnjačkih. Što ti govori ta činjenica?
Ovim ne opravdavam nikog, iznosim ti podatke i statistiku. Dalje da idemo?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1303 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by SaraFina »

General War wrote:
SaraFina wrote:
Sve zavisi bar u virtualnim bespućima gdje si. Na "raja forumu Sarajlija kliksu" gdje se predstavljaš finim momkom i gradskom rajom" ili matičnom forumu" gdje možeš nesmetano skinuti masku i izraziti stajalište.

Nije nužno povezano s tvojim forumskim opusom. Da se ne bi našao.

I nisam izvrnuta. Samo i u anonimnosti nicka ne volim licemjerje.
Pa eto slazem se, ali imati svoj stav i svoje vidjenje nekih desavanja ne cini me nekom internet "rajom"...onog sa "(svih)maticnih" foruma sto navrate lako se moze identifikovati sa nacinom pisanja...sa nikom ili bez nicka svejedno totalno...sta bi promjenilo da mi znas i pravo ime? nit smo kucni prijatelji, niti zavisimo jedno od drugog...ne mislim da se odnosi na mene, vec uopsteno.
Varaš se za identifikaciju i općenito za opuštenost pristupa. Ljudi su većinom vukovi u jagnjećim kožama. .. matični forum - kliks.
Za dio se slažem. Ne ovisim ni od koga i pisanje predstavlja moje slobodno mišljenje. Poltronstvo nije moj stil. Nigdje.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1304 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote: Reko KlinKton Aliji da mu treba pet ‘iljada mrtvih muslEmana da pokrene napade
Napiši mu ti kako je bilo, da li je pobjegao iz Srebrenice, ili je taktički povučen da izbjegne smrt
Sve i da jeste postojao dogovor izetbegović - klinton o ciframa, zašto su srbi pristali suradjivati na svoju štetu i još skoro pa udvostručili ulog?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1305 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by General War »

SaraFina wrote:
General War wrote:
nadInsan wrote:
Bosanski patriotizam i srpski imperijalizam nisu dvije strane jednog novčića.
Zvucis kao Tuzdman koji je tvrdio da "branitelji" ne mogu pociniti zlocin...sto je naravno krivo...a i ovdje, kao sto naser sudskom odlukom nije pocinio zlocin, tako isto sudski je dokazano da nema "imperijalizma"...znaci, patriota na patriotu.
EU je smišljeno neke činjenice zanemarila kod tih dokazanih slučajeva, da bi zaštitila sebe kao pasivnog sukrivca u slučaju rata u BiH. Tu nema nikakve dvojbe.
Što se zločina tiče, valjda ih treba klasificirati : po namjeri prvo. Je li dakle namjera VJ i VRS, te njihovog vojnog i političkog vrha bio cilj istrebljenje Bošnjaka odnosno nesrpskog življa sa teritorija koje su kontrolisali? - Jeste.
Koliki je obim stradanja Bošnjaka? Općenito nesrpskog življa? Na jednog srpskog civila, devet bošnjačkih. Što ti govori ta činjenica?
Ovim ne opravdavam nikog, iznosim ti podatke i statistiku. Dalje da idemo?
To ti Dodikov govor copy paste oko oslobadjanja orica samo za obratan slucaj...rekoh ja.
Pa eno tamo na nekoj drugoj temi lik hladno stavlja brojeve koliko je bosanjaka ucestvovalo u hrvatskoj vojsci (HVO je komponenta HV) 91-92...a ti bum pa rat kreno od srebrenice (karikiram)...samo primjer da pitas jako komplikovane odgovore za nekoga koji zeli objektivno sagledati sve cinjenice, jedan bosnjak kao ti ima prilicno lak odgovor, jedan srbin iz PC ce imati totalno drugaciji odgovor, jer nije mu jasno od kud koji mandrak HV u posavini, hercegovini i odkud onoliko bosnjaka u stranoj vojsci, ko ih je zvao...iznosim kao primjer na namjere VJ i VRS..sta sad?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1306 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by insomnia78 »

SaraFina wrote:
insomnia78 wrote: Reko KlinKton Aliji da mu treba pet ‘iljada mrtvih muslEmana da pokrene napade
Napiši mu ti kako je bilo, da li je pobjegao iz Srebrenice, ili je taktički povučen da izbjegne smrt
Sve i da jeste postojao dogovor izetbegović - klinton o ciframa, zašto su srbi pristali suradjivati na svoju štetu i još skoro pa udvostručili ulog?
Zato sto se zajebavam.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1307 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by General War »

SaraFina wrote:
General War wrote:
SaraFina wrote:
Sve zavisi bar u virtualnim bespućima gdje si. Na "raja forumu Sarajlija kliksu" gdje se predstavljaš finim momkom i gradskom rajom" ili matičnom forumu" gdje možeš nesmetano skinuti masku i izraziti stajalište.

Nije nužno povezano s tvojim forumskim opusom. Da se ne bi našao.

I nisam izvrnuta. Samo i u anonimnosti nicka ne volim licemjerje.
Pa eto slazem se, ali imati svoj stav i svoje vidjenje nekih desavanja ne cini me nekom internet "rajom"...onog sa "(svih)maticnih" foruma sto navrate lako se moze identifikovati sa nacinom pisanja...sa nikom ili bez nicka svejedno totalno...sta bi promjenilo da mi znas i pravo ime? nit smo kucni prijatelji, niti zavisimo jedno od drugog...ne mislim da se odnosi na mene, vec uopsteno.
Varaš se za identifikaciju i općenito za opuštenost pristupa. Ljudi su većinom vukovi u jagnjećim kožama. .. matični forum - kliks.
Za dio se slažem. Ne ovisim ni od koga i pisanje predstavlja moje slobodno mišljenje. Poltronstvo nije moj stil. Nigdje.
Ja sam mislio da pricas o "maticnim forumima" gdje sve oslovljavaju ti mene vojvodo a ja tebe -serdare. A sto se tice identifikacije, ja mislim da ti to mjesas sa profilisanjem nekoga prema necijem imenu ili prezimenu...sad ne razumijem zasto bi neko sa nickom izigravao poltrona na nekom forumu?
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#1308 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by forum_selektor »

pozitivan sve dok cetalje drzi na aparatima.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18688
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1309 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by SmokingMan »

Srpski izdajnici za šaku konvertibilnih maraka. :D

https://youtu.be/aYGC2_KQjDw
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1310 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by General War »

forum_selektor wrote:pozitivan sve dok cetalje drzi na aparatima.
:D
Image
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1311 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by SaraFina »

General War wrote:
SaraFina wrote:
EU je smišljeno neke činjenice zanemarila kod tih dokazanih slučajeva, da bi zaštitila sebe kao pasivnog sukrivca u slučaju rata u BiH. Tu nema nikakve dvojbe.
Što se zločina tiče, valjda ih treba klasificirati : po namjeri prvo. Je li dakle namjera VJ i VRS, te njihovog vojnog i političkog vrha bio cilj istrebljenje Bošnjaka odnosno nesrpskog življa sa teritorija koje su kontrolisali? - Jeste.
Koliki je obim stradanja Bošnjaka? Općenito nesrpskog življa? Na jednog srpskog civila, devet bošnjačkih. Što ti govori ta činjenica?
Ovim ne opravdavam nikog, iznosim ti podatke i statistiku. Dalje da idemo?
To ti Dodikov govor copy paste oko oslobadjanja orica samo za obratan slucaj...rekoh ja.
Pa eno tamo na nekoj drugoj temi lik hladno stavlja brojeve koliko je bosanjaka ucestvovalo u hrvatskoj vojsci (HVO je komponenta HV) 91-92...a ti bum pa rat kreno od srebrenice (karikiram)...samo primjer da pitas jako komplikovane odgovore za nekoga koji zeli objektivno sagledati sve cinjenice, jedan bosnjak kao ti ima prilicno lak odgovor, jedan srbin iz PC ce imati totalno drugaciji odgovor, jer nije mu jasno od kud koji mandrak HV u posavini, hercegovini i odkud onoliko bosnjaka u stranoj vojsci, ko ih je zvao...iznosim kao primjer na namjere VJ i VRS..sta sad?
Nije tačno. Post ti je nesuvisao. Kad tvrdim da je EU zanemarila neke činjenice, to se ne odnosi na medjusobne odnose bivših republika i srpsku agresiju na HR i BiH. Odnosi se isključivo na odgovornost EU i MZ. Presudom za agresiju sebe bi MZ stavila u poziciju pasivnog promatrača i sukrivca. Zato to nikad nije prošlo....Rat je zvanično počeo napadom na selo Ravno u BiH. Najobjektivnije. I podatak o civilnim žrtvama 9:1 u korist bošnjačkih žrtava, takodjer je tačan.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1312 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by General War »

SaraFina wrote:
General War wrote:
SaraFina wrote:
EU je smišljeno neke činjenice zanemarila kod tih dokazanih slučajeva, da bi zaštitila sebe kao pasivnog sukrivca u slučaju rata u BiH. Tu nema nikakve dvojbe.
Što se zločina tiče, valjda ih treba klasificirati : po namjeri prvo. Je li dakle namjera VJ i VRS, te njihovog vojnog i političkog vrha bio cilj istrebljenje Bošnjaka odnosno nesrpskog življa sa teritorija koje su kontrolisali? - Jeste.
Koliki je obim stradanja Bošnjaka? Općenito nesrpskog življa? Na jednog srpskog civila, devet bošnjačkih. Što ti govori ta činjenica?
Ovim ne opravdavam nikog, iznosim ti podatke i statistiku. Dalje da idemo?
To ti Dodikov govor copy paste oko oslobadjanja orica samo za obratan slucaj...rekoh ja.
Pa eno tamo na nekoj drugoj temi lik hladno stavlja brojeve koliko je bosanjaka ucestvovalo u hrvatskoj vojsci (HVO je komponenta HV) 91-92...a ti bum pa rat kreno od srebrenice (karikiram)...samo primjer da pitas jako komplikovane odgovore za nekoga koji zeli objektivno sagledati sve cinjenice, jedan bosnjak kao ti ima prilicno lak odgovor, jedan srbin iz PC ce imati totalno drugaciji odgovor, jer nije mu jasno od kud koji mandrak HV u posavini, hercegovini i odkud onoliko bosnjaka u stranoj vojsci, ko ih je zvao...iznosim kao primjer na namjere VJ i VRS..sta sad?
Nije tačno. Post ti je nesuvisao. Kad tvrdim da je EU zanemarila neke činjenice, to se ne odnosi na medjusobne odnose bivših republika i srpsku agresiju na HR i BiH. Odnosi se isključivo na odgovornost EU i MZ. Presudom za agresiju sebe bi MZ stavila u poziciju pasivnog promatrača i sukrivca. Zato to nikad nije prošlo....Rat je zvanično počeo napadom na selo Ravno u BiH. Najobjektivnije. I podatak o civilnim žrtvama 9:1 u korist bošnjačkih žrtava, takodjer je tačan.
Nesuvislo je samo tvoje ponavljanje jedne te iste stvari, to necemo nikad moci saznati jer je sud konacno presudio da nije bilo agresije. A koliko EU i MZ zaboli Q za optuzbe za posmatraca i sukrivca je sudski genocid u srebrenici dokazan, holanski bataljon (UN) cini mi se makar djelimicno osudjen da je kriv...i sta se desilo...nista. tako da ti je bezveze prica.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#1313 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Mohamad Sissoko »

Fina gradska raja na aparatima. :mrgreen:

Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1314 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by BHCluster »

General War wrote:
forum_selektor wrote:pozitivan sve dok cetalje drzi na aparatima.
:D
Image
Kako kaze stara srpska "kriv si dok ne dokazes suprotno", a i kad to dokazes onda i to nije dovoljno kriv si sto si Bosnjak.
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1315 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by BHCluster »

General War wrote: Neki pricaju, ali drugi odose helac...nevezano za nasera ali dobra ljudska prica
Image
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#1316 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by forum_selektor »

BHCluster wrote:
General War wrote:
forum_selektor wrote:pozitivan sve dok cetalje drzi na aparatima.
:D
Image
Kako kaze stara srpska "kriv si dok ne dokazes suprotno", a i kad to dokazes onda i to nije dovoljno kriv si sto si Bosnjak.
Sumarum.. ne mozes se oprat', sve dok ne zavrsis u nekoj od masovnih grobnica
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#1317 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Mohamad Sissoko »

U ime Tita i revolucije

Image
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#1318 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by djes_ba »

Better Man wrote:Zar nije više dosta pisanja o jednom običnom ratnom dezerteru, koji je pobjegao iz Srebrenice i svoje sugrađane ostavio na milost i nemilost Ratku Mladiću i njegovim koljačima. Čovjek koji se nakon rata enormno obogatio i povezao sa najgorim podzemljem, kriminalcima i ubicama ne zaslužuje da se uopće piše o njemu. Njemu je mjesto u zatvoru, gdje treba da odgovara za sav krimminal i lopovluk, koji je počinio u ime i za račun ljudi iz podzemlja i da konačno kaže koliko su mu tadašnje vlasti, tj. Alija i kompanija platili da napusti Srebrenicu i ostavi je tako na milost i nemilost Ratku Mladiću koljačima. Ovo što su mu sudili za ratne zločine je čista farsa, jer kako jedan dezerter, odnosno pbjegulja može počiniti bilo kakve ratne zločine.
bravo :thumbup: :thumbup: obicni kriminalac pun mi je.... pratriota pljackao raju po srebrenici svi znaju svi sute ko ja jebe ako je kriv neka sluz
i sta ima uzgoj ovaca milione donosi aha kako da ne
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1319 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote:
hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote:
Tipičan bošnjački mazohizam. Žrtvovati svog nekog da bi dokazao i pokazao komšijama dobru volju i multikulturu. Želju za suživotom i toleranciju???
Jesu to bogati četnici i zločinačka JNA u Srebrenici i općenito Podrinju poštovali sve konvencije ratovanja? Pa sad za genocidnu trebamo žrtvovati i one koje četalji smatraju " kontroverznima" da udovoljimo picoustom Vučiću i žgadiji (laktaškom krmku ) oko i sa njim???
Nije ta ista genocidna tvorevina legilizovana od dvolične Evrope i svijeta na kostima našeg naroda? Potrebno je i da glupi Mujo dodatno joj da na važnosti i osudi?
- debilizam na kub je i razmišljati o tome.
Ubijeno je preko 8000 civila. Samo zato što su bili "ostaci dahija " koji su 500 godina zulumćarili nevin srpski narod.
Ako hebeni debil Ratko Mladić oficir vojske JNA daje takvu izjavu, samo glupi retard može nakon svega imati želju da revitalizira nekog poput Nasera Orića i strpa ga zarad četaljskog glumatanja u zatvor. Time ne da bi se popišao na one žrtve cjelokupnog Podrinja i Srebrenice, nego bi legalizirao " pravednu borbu srpskog naroda za opstanak" agresiju pretvorio u gradjanski rat i izjednačio agresorsku Srbiju i vojni i politički vrh JNA i VJ sa vojni i politički vrhom ABiH.
Samo ludi debilni mazohist može u tom smijeru razmišljati.
Sto se neko zaholco,... :roll:
Pismeni ljudi citaju i skontaju sto je napisano.
A napisao sam vrlo jasno kako jeste, kakva je praksa koju dokazuje i Hag,.. i da je to politika.
A ne da ja to smatram ispravnim. Sudovi balansiraju prihvatao/la to ili ne.

Imas prijavu, sto rijetko kada radim,... i gdje sumnjam da ce imati ucinka. Ali i to je bolje nego odgovoriti ti u istom tonu.

Nisam se ja zaholcala, sve što napisah živa je istina....Od mazohizma do poltronstva :D Otvori još neku temu edukativnog karaktera o " uspjesima komšija i susjeda"... na ovoj je tvoje poltronstvo došlo do punog izražaja.
I onda opet postavi pitanje što kao nacija nemamo uspjeha :D
Zbog beskičmenjačkog stava, koji ovdje zorno prezentiraš.
Oslobodjenog čovjeka dva puta i na MS u Hagu i u BiH predati da zarad mira u kući odrobija malo???Tako ćemo eto skupiti političke poene i bolesnorušilačkoj i bolesnomrzećoj velikosrpskoj politici se prestaviti kao politički partneri? :D MZ? Onoj istoj koja nam uvela embargo?
Tebe treba tužiti za izdaju zemlje. Zbog tog stava koji javno iznosiš iz anonimnosti forumskog nicka. Za izdaju nacionalnog interesa i sl ako si Bošnjak ili Bosanac. .. Ali kome?

Očigledno je da su ti moralni i patriotski kodeksi strani pojam.
Klikni i ovaj post. Ali u dubini duše znaš da sam u pravu :D

Naserovim robijanjem dao bi svakom velikosrpskom patrioti polugu za manipuliranje direktno u šake.
Proglasili bi se čuvarima kršćanske EU od ISIL-A i mudžahedina, legalizovao bi RS i genocid nad sopstvenim narodom i velikosrpsku mantru o " pravednoj borbi srpskog naroda za opstanak"
A Tomašica i slične grobnice će isplivavati još godinama.
Bravoooo!
Drugi dan, druga nafaka. Administracija naravno nije reagovala sto sam i ocekivao. Probao fino i da predjem na stvar.

Koji su tvoji psihicki problemi? Ozbiljno pitam. Ne mozes dokazati to sto tvrdis jer to nisam rekao, fino podsjetio ponovo da nisi u pravu i ti se ipak istrese ko u hali. :D Nesretno djetinstvo, tukao te tata, zivis sa mackom, no sex,...

Na drugoj temi o sportu se isto razvrista o sirenju bosnjackog nacionalizma, a ovdje plasiras relativizaciju na identican srpski nacionalisticki nacin samo drugacije upakovan.

Boga pitaj ko se krije iza tastature. Ili je vjesta gluma ili fakat dijagnoza.

Uostalom - i da jesam rekao da Nasera treba u zatvor - to je moje misljenje i moje pravo. Imas problem sa tim?
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1320 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Kejn »

Hoćel se na ovoj temi više javiti ljudi koji su poznavali Nasera lično i kojis u bili svjedoci perioda 1992-1995 u Srebrenici? Ili ćemo i dalje slušati 90-ta godišta koji su se tada pišali u pelene kako raspravljaju o Naseru i njegovoj ličnosti?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1321 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by hAZNADAR »

Kejn wrote:Hoćel se na ovoj temi više javiti ljudi koji su poznavali Nasera lično i kojis u bili svjedoci perioda 1992-1995 u Srebrenici? Ili ćemo i dalje slušati 90-ta godišta koji su se tada pišali u pelene kako raspravljaju o Naseru i njegovoj ličnosti?
Ja znam jednog koji ga poznaje licno i Srebrenicane koji ne znaju licno ali znaju mnogo licnih detalja o njemu i mnogo pojedinosti koje nisu javne.
Svi do reda su ogorceni na njega - ali nisu ni u snu zelili da bude osudjen.
Zato sto je to ipak vise politika a ne pravosudje.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1322 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Duka Dizel »

Naser Orić je kao lav koji ima svoju teritoriju, godinama uživa u njenim blagodetima, lavicama, plenu koji mu se servira...a onda čim nanjuši da se njegovoj teritoriji približava drugi lav, on uhvati maglu i sve ostavi na milost i nemilost agresorima.

Ocena: Neutralna

Nije neki heroj, ali zna da uživa i preživi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1323 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Tomahawk11 »

Po opisu je to prije hijena nego lav.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#1324 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by PM72 »

Naser Orić nije dezerter niti pobjegulja.To je glupa priča.Naređeno mu je da izađe iz enklave,linafo radi školovanja .Kako vrijeme prolazi,sve sam više ubjeđen da su ga namjeno i smišljeno izveli da bi lakše četnici ušli.Vjerovatno bi sve drugačije bilo da je on tamo bio.Frajer ima muda i ne bi četnici sa dva tenka ušetali u Srebrenicu.

Dakle,na djelu je kretenska Alijina politika.Povuci iz enklave sve što je sposobno i što može zaustaviti četnike a poslije toga izdaj naredbu da se vrše diverzantske akcije.

U ratu je Naser bio Bog i batina na tom području.Paleta humanitarne se nije mogla podjeliti bez njegovog znanja kao i šverc sa četnicima ,UN-om i pilotima helikoptera Armije BiH koji su dolazili u enklavu.Smicao je one koji su mu smetali i koji su ga ugrožavali.Dakle,opasan kao struja.

Poslije rata su mu političari iz SDA dozvolili da se bavi svim i svačim i da namakne cifru štiteći ga od sudskih postupaka.Satr'o je čovjek bez da je prenoćio u hapsani.Ide sa Srbima u lov i ugoste ga ko Titu.Kažu da ga prate ljudi sa automatskim puškama kad ganja srndaća po šumi.Srebreničani mu znaju aferime ali ga se boje pa nesmiju da pisnu da ih ne prozivaju one profiterke iz udruženja.To su one što su onovčile svoje mrtve.Obična raja nema šporeta a one imaju po nekoliko kuća i vila...

I sve to ide u krug...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#1325 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Haris.ba »

Konkretno za šverc - da neko ne pomisli automatski šta negativno, svi su švercali sa svime, i to je bila državna politika. I da nije bilo šverca - mnogo oružja ne bi ni bilo.

Naravno da na određenoj teritoriji mora postojati monopol nad švercom. Drugo je metodi kako su neki do toga dolazili.

Problem ja vidim kad sa tim švercom se onda pokušava zaraditi na narodu. A toga je bilo i previše.
Post Reply