Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post Reply

Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

POZITIVNA
310
56%
NEGATIVNA
245
44%
 
Total votes: 555

Oimblimo
Posts: 14
Joined: 21/06/2013 16:13

#1 Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Oimblimo »

Naser Oric je dao interviju za Klix:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/naser-or ... /130702026

Oduvijek sam ga volio slusati, covjek jednostavno ima harizmu, zasto, kako ne znam, ali je tako.


I uvijek se izvlaci glavno i osnovno pitanje, poslije svega, da li je on bio pozitivna ili negativna licnost za Bosnjake? Koje su njegove najvece prednosti, a koje su bile mane u periodu 90tih? Koje je vase licno misljenje o njemu?

A recimo da sve ovo gledamo sa politickog aspekta..
Oimblimo
Posts: 14
Joined: 21/06/2013 16:13

#2 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Oimblimo »

Ubačeno i glasanje.
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#3 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Arc_Angel »

17 glasova a niko se ne usudjuje da napise bilo sta :D :D :D :D
User avatar
Truba
Posts: 81710
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Truba »

neam pojma... logička zavrzlama

npr. dovedeš alkaponea da riješi problem masovnog ubice džeka trbosijeka

je li al kapone pozitivan lik?
jes u tom kontekstu
ali kad sve pogledaš...najblaže rečeno nije to baš jasno
previše rekla-kazala i nejasnoća
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#5 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Danguba »

nista narocito...
komandant koji se nametnuo, neke stvari u ratu dobro obavljao a neke totalno lose, profiter, nasilnik...
cini mi se vise je negativnog uradio (u svom zivotu) nego pozitivnog...i na kraju ne zasluzuje temu.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#6 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Novi_Nick »

Meni je Naser Oric drag, smatram ako zaobidjemo propagandu neprijatelja koji ga nevole da je on veliki i iskusni covjek i veliki patriot Bosnjaka. Uradio je mnogo za Bosnjake a uradio bi mnogo vise da ga razne negatvne struje od Bosnjaka i drugih nisu skunule i evo zbog toga i slicnih stvari pogledjmo na sta sy Bosnjaci danas spali ekonomski, politicki, teritorijalno i vojno?
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#7 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by dust in the wind »

meni negativna..stavise gadi mi se
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#8 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by It_is_a_Leclerc »

Čitam u jučerašnjem "Avazu" izjavu - "Pitao me Alija jesam li konje u Srebrenici hranio šećerom. Rekao sam da jesam."

To je odvratna izjava.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Velkoski »

Kome ovaj lik može biti pozitivna ličnost?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#10 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Danguba »

Novi_Nick wrote:Meni je Naser Oric drag, smatram ako zaobidjemo propagandu neprijatelja koji ga nevole da je on veliki i iskusni covjek i veliki patriot Bosnjaka. Uradio je mnogo za Bosnjake a uradio bi mnogo vise da ga razne negatvne struje od Bosnjaka i drugih nisu skunule i evo zbog toga i slicnih stvari pogledjmo na sta sy Bosnjaci danas spali ekonomski, politicki, teritorijalno i vojno?
Ako bi njega poredili sa Dudakovicem, Naser mu ne moze ni cipele cistiti.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#11 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Novi_Nick »

Danguba wrote:
Novi_Nick wrote:Meni je Naser Oric drag, smatram ako zaobidjemo propagandu neprijatelja koji ga nevole da je on veliki i iskusni covjek i veliki patriot Bosnjaka. Uradio je mnogo za Bosnjake a uradio bi mnogo vise da ga razne negatvne struje od Bosnjaka i drugih nisu skunule i evo zbog toga i slicnih stvari pogledjmo na sta sy Bosnjaci danas spali ekonomski, politicki, teritorijalno i vojno?
Ako bi njega poredili sa Dudakovicem, Naser mu ne moze ni cipele cistiti.
Ne treba se uporedjivati s nikim, vazno je da je bio i radio za Bosnjacku stranu i branjenju BIH.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#12 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by FreakyStyley »

Ratni profiter i kriminalac. :-) K'o i Juka i Cele i sl. "komandanti". Mozda su i imali ulogu u ratu, ali i ako jesu, bila je minimalna tj. ne bas previse znacajna.
Naslovnica
Posts: 27891
Joined: 20/03/2013 15:38

#13 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

Ratni zločinac, po Haškom Tribunalu.
Dovoljno je spomenuti masakr za Božić, u Kravici, koje su počinile snage pod njegovom direktnom komandom.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#14 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Novi_Nick »

Naslovnica wrote:Ratni zločinac, po Haškom Tribunalu.
Dovoljno je spomenuti masakr za Božić, u Kravici, koje su počinile snage pod njegovom direktnom komandom.
Nije tacno to sto pises, Naser je oslobodjen od Haskog Tribunala od tih i slicnih optuzbi.
Naslovnica
Posts: 27891
Joined: 20/03/2013 15:38

#15 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

Novi_Nick wrote:
Naslovnica wrote:Ratni zločinac, po Haškom Tribunalu.
Dovoljno je spomenuti masakr za Božić, u Kravici, koje su počinile snage pod njegovom direktnom komandom.
Nije tacno to sto pises, Naser je oslobodjen od Haskog Tribunala od tih i slicnih optuzbi.
Šta nije tačno?!
Da je osuđeni ratni zločinac, ili za masakr u Kravici?
Tribunal ga je osudio na 2 godine, nije zbog Kravice, nažalost, da jeste odležao bi mnogo duže, možda čak i 4 godine znajući kako Tribunal dijeli "pravdu".
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#16 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by FreakyStyley »

Sto se tice tog Naserovog slucaja, nazalost, nisam upucen, pa ne znam da li si upravu. Sto se tice Haskog dijeljenja pravde, jesi potpuno, jer haski sud nije sud, nego politicko kusuranje. To i Sasa Matic vid.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#17 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by talić »

Kome je on pozitivac treba popričati sam sa sobom.
Last edited by talić on 04/07/2013 13:57, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7343
Joined: 19/03/2004 18:31

#18 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Altsa »

sa svojim kriminalnim aktivnostima je izbrisao sve imalo pozitivno sto je bilo
Last edited by Altsa on 04/07/2013 12:58, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#19 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by VjecitiStudent »

Šta ova tema radi na 'politici'?
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#20 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by dede merdzane »

Niko nije ni posve crn ni posve bijel. Naser je uspio organizovati odbranu i prezivljavanje tisuća stanovnika Srebrenice i donjeg Podrinja. Naši ljudi su ovce i bez čobana ne znaju šta da rade. Bolji čoban od Nasera se nije mogao naći. Godinama je spašavao klanja zemljake i vidjeli smo šta se desilo kada ga nije bilo tu.

Da je bio jedan takav u Zvorniku, Foči ili Prijedoru ne bi sada imali granicu na Kozjoj ćupriji. Bio je kriminalac, vjerovatno je i sad. Uostalom, kao i dosta policajaca koji ostanu bez posla. Ali gledano po broju mrtvih glava, kao i onih koje su uspjeli sačuvati, mnogo veće štetočine su bili vođe Bošnjaka u ovim gradovima nego Naser. Nasera sad nigdje nema, dok neki drugi i dalje haraju.
User avatar
argyle
Posts: 1852
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#21 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by argyle »

Naslovnica wrote:Ratni zločinac, po Haškom Tribunalu.
Dovoljno je spomenuti masakr za Božić, u Kravici, koje su počinile snage pod njegovom direktnom komandom.
ne rise

Image
User avatar
Thinker
Posts: 366
Joined: 07/02/2008 12:58

#22 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Thinker »

Što reče Black Swan čovjek nije na čisto šta da misli. However, kada vidim ove četalje što se ko vampiri sjate da nas vrijeđaju jedino možemo reći:

HEROJ!!
BTW ovo mi je 300 post!! Simbolika
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#23 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Šveđanin »

Neke zasluge mu se mogu prepisati, ali kako god okrenuo, sa koje god strane gledao, na čiji god način razmišljao.. u njegovom slučaju uvijek negativno preovladava.

Dakle, ništa nije crno bijelo, ali Orić je, bar za mene više negativna nego pozitivna ličnost.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#24 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Šveđanin »

It_is_a_Leclerc wrote:Čitam u jučerašnjem "Avazu" izjavu - "Pitao me Alija jesam li konje u Srebrenici hranio šećerom. Rekao sam da jesam."

To je odvratna izjava.
Baš sam danas čitao nešto slično.. pa da dopunim, iz nekih novina (srpskih doduše) isječak:
Orić potom nastavlja i kako se pročula priča, koja je opet plasirana iz Srebrenice, „kako je moj konj jeo šećer, a da ga narod nije imao; pa da je neko dete reklo voleo bih biti Naserov konj, jer on uvek ima šećera". Jednom me i rahmetli Alija Izetbegović upitao: „Jesi li stvarno hranio svog konja šećerom, dok borci nisu imali čime zasladiti mleko i čaj?" Ja sam odgovorio: „Jesam, a koliko su goriva, predsedniče, potrošili vaši komandanti u Sarajevu, Tuzli i Zenici vozajući skupocene džipove? Moj konj je morao da jede šećer, jer je bio jedino prevozno sredstvo.

Predsedniče, mi nismo imali automobile, a reljef je takav da samo na konju možeš doći. Nema puteva, nema vozila, nema goriva. Samo na konju možeš obići liniju. E sad, pogledajte koliko su pojedini Vaši „komandanti u papučama" potrošili tona goriva vozajući se u Sarajevu i drugim gradovima, a mnogi od njih su "jedino četnike videli u filmu Bitka na Neretvi". Samo uporedite, to bar nije teško. Proverite kod nekog veterinara koliko uopšte jedan konj sme da pojede šećera, ne sme više od količine koja može u šaku da stane. Taj konj je bio jedino prevozno sredstvo komandanta divizije".
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#25 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Opetja033 »

Ratna uloga slavna i herojska, poslijeratna upitna. Sve u svemu - blago pozitivna.
Post Reply