Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#201 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

najbolje je da ti neko kupi stan ili da naslijediš
ili da imaš 5400 platu te si prištediš ko momak :D nekih 150000 :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8484
Joined: 15/04/2015 11:26

#202 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Thorgerson »

Ja mislim da cijene vec dugo vremena stagniraju.

Ne znam da li mogu ici gore, ali dole - tesko.

Sarajevo je ogranicen prostor. Dakle, za neku masovniju gradnju u gradskoj zoni mjesta ima samo u Novom Gradu. I to je to. Treba imati na umu da izgradnja jednog stana kosta cca 800 KM. Ocekivati sad da ce ti neko dati stan za 900-1000 KM u gradu...ono, mislim mozes cekati. Ali onda jedino cekaj neku nepogodu, rat i sl. pa mozda i bude takva cijena.

Tako da generalno, u nekoj daljoj buducnosti ovdje cijene mogu samo rasti (da ne bude nekog sranja). Jer sve ukazuje na to. Kad se sve izgradi, gradska zona ce biti krcata i ponuda u toj zoni ce biti ogranicena. A kad je ponuda ogranicena...zna se.


E sad jedino da se nas mentalitet promjeni, pa da raja odjednom krene selit u predgradja, da se GRAS zafura pa napravi tramvajske pruge do Sipa, Hrasnice, Blazuja, da se napravi mreza puteva i brzih cesta...i tako...mislim bice i to... al mozda u 22. vijeku. :D
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#203 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

treba nama porez na nekretnine u kojima niko ne zivi
i porez na stanove od 100 kvadara a unutra baba cuva unucima u novoj zelandiji stan

pas vidjeti kako balon puca
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#204 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by nosara »

Kako stoje stvari danas u naselju, kako se zivi, kvalitet gradnje, dojmovi itd?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#205 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Tesla Edison »

Black swan wrote:treba nama porez na nekretnine u kojima niko ne zivi
i porez na stanove od 100 kvadara a unutra baba cuva unucima u novoj zelandiji stan

pas vidjeti kako balon puca
:thumbup:

Upravo tako :)
User avatar
dostavljac
Posts: 316
Joined: 15/06/2015 21:22

#206 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by dostavljac »

nosara wrote:Kako stoje stvari danas u naselju, kako se zivi, kvalitet gradnje, dojmovi itd?
Ja sam zadovoljan imam fine komsije...ne zalim se...ima veliki park vazda puno raje kako male tako i velike mirno je.


Kvalitet je oke... sve u svemu odlicno nam je...
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#207 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by mega_mashcine »

dostavljac wrote:
Ja sam zadovoljan imam fine komsije...ne zalim se...ima veliki park vazda puno raje kako male tako i velike mirno je.


Kvalitet je oke... sve u svemu odlicno nam je...
Poslao sam vam privatnu poruku.
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#208 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by NediM17 »

Kažu u decembru ove godine počinje izgradnja lamele H, očekivani završetak decembar 2020. Cijene su kao 2150 KM sa PDV-om minus 10%. Vrijedi li razmisliti o kupovini stana tu, od nekih 40-50 kvadrata.Vidim da se može kupiti i garažno mjesto, ali ne vidim cijenu nigdje. Kakva su iskustva sadašnjih stanara i može li se vjerovati ovom investitoru? Lova unaprijed, to me malo žulja.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15867
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#209 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by sime_cipol »

Poskupo mi je to malo, ali možda sam to samo ja :D
Pogotovo jer dajes lovu unaprijed.
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#210 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by NediM17 »

Pa to izadje ispod dvice po kvadratu. Ne vidim da negdje ima jeftinije u ovom dijelu.
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#211 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by lissics »

Realno mislim da je to zadnji voz za cijene ispod 2k za tu lokaciju. Ako Bingo napravi kakv centar da ista valja na onoj lokaciji, cijene nece biti ispod 2k
User avatar
mk ultra
Posts: 19133
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#212 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by mk ultra »

Kolega je placao 1650 sad ovu zgradu sto prave, kasnili 6mj, a evo trebali bi do kraja septembra da zavrse sve

Prilicno su pouzdani sto se toga tice, a prije 3 godine drugi kolega uselio, placao 1570, a eto sad je izasla na blizu 2000
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#213 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by NediM17 »

Vidim da se stanovi po Cengic Vili u zgradama starim po 50 godina prodaju za vise od 2 milje.

Cijena mi nije prevelik problem, vjerujem da ima svakako jos malo lufta za pregovore. Ono sto me najvise zulja jeste novac unaprijed.

Je li kod nekih osiguravajucih kuca moguce osigurati investiciju? Bolje ranjen nego mrtav.
Mozda su bas odlucili na ovoj posljednjoj lameli da isklempaju raju :mrgreen: .
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#214 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by lissics »

Ma jok, kad stanovi idu po te pare nema brige. Oni za tu lovu bez problema naprave zgradu i lijepo zarade.

Naravno i dalje ima investitora koji i pored toga rade sitne prevare, poput stavljanja obicne metalne ograde iako su obećali staklenu i tako to . Znas kako je kad je neko gladan pa da te bilo sta povali
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#215 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by konektovan »

Lijepo naselje, još ako bingo citycentar osvane tu, bice još bolje. :mrgreen:

Ima cak u igraliste. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15867
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#216 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by sime_cipol »

NediM17 wrote:Vidim da se stanovi po Cengic Vili u zgradama starim po 50 godina prodaju za vise od 2 milje.

Cijena mi nije prevelik problem, vjerujem da ima svakako jos malo lufta za pregovore. Ono sto me najvise zulja jeste novac unaprijed.

Je li kod nekih osiguravajucih kuca moguce osigurati investiciju? Bolje ranjen nego mrtav.
Mozda su bas odlucili na ovoj posljednjoj lameli da isklempaju raju :mrgreen: .
Moras li dati svu lovu odmah?
Zašto u ugovoru ne precizirati modus plaćanja. Sad 10%. Kad se izadje iz zemlje jos 20%. Kad se uradi zadnji sprat jos 20%. Itd itd.
Za uplatu odmah, cijelog iznosa, ja bih tražio bolji popust.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#217 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by P308 »

konektovan wrote:Lijepo naselje, još ako bingo citycentar osvane tu, bice još bolje. :mrgreen:

Ima cak u igraliste. :mrgreen: :thumbup:
Bit ce to poprilicno pozeljna lokacija. Vec jeste, cijena je za par godina sa 1650 po m2 skocila na 2150 KM a moguce da ce rasti i vise.
Bingo se vec gradi, najavljeno je i prosirenje Dzemala Bijedica na 2x2. Jos ako se malo potrude oko vanjskog i hortikulturalnog uredjenja, eto dobitne kombinacije. Sigurno ce se u buducnosti otvoriti i neki vrtic. Jedini nedostatak je sto moras malo prohodati do tramvaja a i skola je malo dalje. Ako se ne varam najbliza je OS "Cengic Vila 1"?
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#218 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by NediM17 »

sime_cipol wrote:
NediM17 wrote:Vidim da se stanovi po Cengic Vili u zgradama starim po 50 godina prodaju za vise od 2 milje.

Cijena mi nije prevelik problem, vjerujem da ima svakako jos malo lufta za pregovore. Ono sto me najvise zulja jeste novac unaprijed.

Je li kod nekih osiguravajucih kuca moguce osigurati investiciju? Bolje ranjen nego mrtav.
Mozda su bas odlucili na ovoj posljednjoj lameli da isklempaju raju :mrgreen: .
Moras li dati svu lovu odmah?
Zašto u ugovoru ne precizirati modus plaćanja. Sad 10%. Kad se izadje iz zemlje jos 20%. Kad se uradi zadnji sprat jos 20%. Itd itd.
Za uplatu odmah, cijelog iznosa, ja bih tražio bolji popust.
Poslao sam im upit mailom da vidim ima li sta slobodno u ovoj zgradi koja treba da se zavrsi uskoro, cini mi se lamela G, ako ne, onda da vidimo za ovu lamelu H koja bi navodno krenula u decembru sa rokom izgradnje od godinu dana, iako vidim da se ti rokovi probijaju. Tako da cekam odgovor, a onda naravno idu pregovori licem u lice.
Ono sto se jos novo prodaje, uglavnom, dole po Stupu, Nedzaricima, Dobrinji, to ne bih. Ima gore kod Pionirske nesto, ali to je vec cca 2.500.
User avatar
mk ultra
Posts: 19133
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#219 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by mk ultra »

P308 wrote:
konektovan wrote:Lijepo naselje, još ako bingo citycentar osvane tu, bice još bolje. :mrgreen:

Ima cak u igraliste. :mrgreen: :thumbup:
Bit ce to poprilicno pozeljna lokacija. Vec jeste, cijena je za par godina sa 1650 po m2 skocila na 2150 KM a moguce da ce rasti i vise.
Bingo se vec gradi, najavljeno je i prosirenje Dzemala Bijedica na 2x2. Jos ako se malo potrude oko vanjskog i hortikulturalnog uredjenja, eto dobitne kombinacije. Sigurno ce se u buducnosti otvoriti i neki vrtic. Jedini nedostatak je sto moras malo prohodati do tramvaja a i skola je malo dalje. Ako se ne varam najbliza je OS "Cengic Vila 1"?
Mak Dizdar u otoci je isto blizu
Radi samo prizemlje... :-)
Nema djece
User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#220 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by nepass1 »

sime_cipol wrote:
NediM17 wrote:Vidim da se stanovi po Cengic Vili u zgradama starim po 50 godina prodaju za vise od 2 milje.

Cijena mi nije prevelik problem, vjerujem da ima svakako jos malo lufta za pregovore. Ono sto me najvise zulja jeste novac unaprijed.

Je li kod nekih osiguravajucih kuca moguce osigurati investiciju? Bolje ranjen nego mrtav.
Mozda su bas odlucili na ovoj posljednjoj lameli da isklempaju raju :mrgreen: .
Moras li dati svu lovu odmah?
Zašto u ugovoru ne precizirati modus plaćanja. Sad 10%. Kad se izadje iz zemlje jos 20%. Kad se uradi zadnji sprat jos 20%. Itd itd.
Za uplatu odmah, cijelog iznosa, ja bih tražio bolji popust.
prodaju odmah sve i onda nece da daju popust
User avatar
Thorgerson
Posts: 8484
Joined: 15/04/2015 11:26

#221 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Thorgerson »

Naselje nije toliko lose. Istina, bilo bi bolje da je spratnost niza.

Ne sviđa mi se beton. Ono igraliste koje su napravili tu je trebao biti park, i to su promovisali, da bi odjednom sve ono izbetonirali. To samo moze kod nas.

Tako da me zanima kako im je to uopste proslo, ako se tu po RP morao naći neki zeleni dio. Jer dakle, bukvalno ondje nema travke da je zasađena. Nevjerovatno. :-)
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#222 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by addy_sa »

jel to naselje sto su Fikret i Lala reklamirali :D
User avatar
Cossack
Posts: 7140
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#223 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Cossack »

Image

Ako je ovo fino naselje onda jbg. Razmak između zgrada skoro kao u Tibri, prilaz nikakav, parkinga malo je reći da fali, izgledom zgrade poružne (ovo je doduše subjektivno :) ). O nedostatku IKAKVOG parka/zelene površine da i ne govorim. Mislim da čak nemaju dvije zgrade da imaju istu spratnost. Toliko o "planskoj" gradnji.

Na renderima je sve izgledalo mnogo drugačije:

Image

Uglavnom, jedno je kupiti ovdje stan ali hajmo biti malo realni.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#224 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by P308 »

Render je daleko, daleko ljepsi od stvarnosti ali ... udaljenost izmedju zgrada uopce nije toliko losa koliko se na prvu cini, ima igraliste za djecu, sportske terene za nogomet i kosarku i mini "setaliste" sa klupama oko igralista a s obzirom da se i dalje gradi, nadam se da ce u buducnosti biti i neki parkic ili nesto slicno (bar kakav drvored), mada sumnjam ali eto. Za nizu cijenu a da je pri tome novogradnje, tesko da se moze dobiti relativno dobra lokacija kao sto je ova. Kvalitet gradnje je upitan (nisam nikad bio u stanovima, mozda neko drugi moze reci vise) plus mi je cudno sto u 50-ak m2 uspiju strpati dvije spavace sobe.

Evo i Bingo se gradi, znaci za godinu-dvije ce odmah pored biti i trzni centar (ruku na srce, ljudima ce to mnogo znaciti a mozda i Bingo napravi kakav parkic ispred :D Tesko ali eto :D). Kao sto rekoh, spomenuli su i prosirenje Dzemala Bijedica sto ce svakako biti dodatni plus.
A da su mogli malo ljepse zgrade napraviti, to svakako stoji ... ili bar da su druge boje na fasadi koristili.
azdralovic
Posts: 4423
Joined: 29/05/2010 21:46

#225 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by azdralovic »

Posto vidim dosta price oko cijena, da li i kako opravdati 3000m2 u onoj zgradi sa sjajnom fasadom na otoci (plus garazno mjesto 25000)
Ili oko 2800-3000 u Novoj Otoci. (garaza 12-15 hiljada)
Takodjer Meandar sada ide po 2750 kao i Veneto.

pricam naravno o stanovima 50-60 kvadrata.
Post Reply