Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#126 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Haris.ba »

Shvatam ljude koji su podstanari. Shvatam da se i sfušerilo. Ali, gdje ćeš useliti u stan koji se nije isušio i koji nije prošao padavine i temperaturne promjene i inverzije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#127 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Tomahawk11 »

To bi trebalo pitati komplet Tibru Otoka.
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#128 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by azdralovic »

Tomahawk11 wrote:To bi trebalo pitati komplet Tibru Otoka.
jesu li i tamo tako losi stanovi ? znam dosta raje koja se tamo uselila nisu imali nekih zamjerki na kvalitet ali znam da im struje nestaje jer su jos uvijek na gradjevinskoj dok se grade one iza zgrade... lose im griju pa se onda raja dogrijava klimom pa prepoterete mrezu...
Takodjer kolegica mi rece prva zgrada posto je okrenuta ka cesti, bi trebali da ustakle balkone (nisam ranije cuo da ima ta odredba). Dok se to ne uradi ne moze se uknjiziti zgrada, tj stanovi etazirati
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#129 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Tomahawk11 »

azdralovic wrote:
Tomahawk11 wrote:To bi trebalo pitati komplet Tibru Otoka.
jesu li i tamo tako losi stanovi ? znam dosta raje koja se tamo uselila nisu imali nekih zamjerki na kvalitet ali znam da im struje nestaje jer su jos uvijek na gradjevinskoj dok se grade one iza zgrade... lose im griju pa se onda raja dogrijava klimom pa prepoterete mrezu...
Takodjer kolegica mi rece prva zgrada posto je okrenuta ka cesti, bi trebali da ustakle balkone (nisam ranije cuo da ima ta odredba). Dok se to ne uradi ne moze se uknjiziti zgrada, tj stanovi etazirati
Vidi, na prvu nisu losi. Sve to sad super izgleda.
Ali gledaj logicno. Kako mozes zatvoriti na jesen i odmah useliti? Mora pokazati. Voda je cudo.
Onu drugu uselili sad na zimu.
Vidio sam da ustakljavaju nize spratove s pogledom na glavnu cestu. Vjerovatno ce sve.
Grijanje jeste dosta slabo. Oni to pravdaju ''da tako treba'', mada mislim da nije dovoljno jak pritisak.
Brzo se gradi i ocito je da se ne moze ocekivati kvalitet (dugorocno).
Sad je to sve fino, divno, sjajno, novo, ali stan kupujes na duze. Bude li problema, tesko ces ga i prodati, pa i da izvuces svoje.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#130 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by agent_zero »

Ja kad sam pisao da je grijanje slabo, skoro me napadoše :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#131 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Chmoljo »

meni je jako žao ove raje koja je sebi na grbaču navalila kredit za ovakve stanove...

smiju se ljudi kada kažeš da bi prije Alipašino nego ovu novogradnju... ali Alipašino, koliko god bilo radničko naselje, pravljeno je po JUS-u. more stanova još uvijek ima tadašnju keramiku u kuhinji i kupatilu... ovo sad... može samo značiti da će staroj gradnji skočiti cijena.

jes zajebancija kupiti stan pa ga još po potrebi renovirati. ali barem znaš šta imaš.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#132 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by VladaFBiH »

agent_zero wrote:Ja kad sam pisao da je grijanje slabo, skoro me napadoše :-)
to sam i ja čuo od par ljudi - izgleda da jednostavno nisu dobro "dimenzionirali" peći na pelet i da ne mogu ugrijati stanove kako treba... imam i direktan info od jedne osobe koja je kupila tamo stan i ona kaže da se smrzava i brine se šta će biti kada svi stanovi se usele jer su i sada "hladni" radijatori
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#133 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

ružno je reći da mi je lakše kad ovo čitam
jer nisam jedini levat

umjesto da ulažem u grijanje ja u lamminat i ormare ulagao :roll:
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#134 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by azdralovic »

VladaFBiH wrote:
agent_zero wrote:Ja kad sam pisao da je grijanje slabo, skoro me napadoše :-)
to sam i ja čuo od par ljudi - izgleda da jednostavno nisu dobro "dimenzionirali" peći na pelet i da ne mogu ugrijati stanove kako treba... imam i direktan info od jedne osobe koja je kupila tamo stan i ona kaže da se smrzava i brine se šta će biti kada svi stanovi se usele jer su i sada "hladni" radijatori
ili obzirom da su kao i sa samom gradnjom okrenuti profitu, stede debelo na grijanju...
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#135 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by breuer »

Chmoljo wrote:meni je jako žao ove raje koja je sebi na grbaču navalila kredit za ovakve stanove...

smiju se ljudi kada kažeš da bi prije Alipašino nego ovu novogradnju... ali Alipašino, koliko god bilo radničko naselje, pravljeno je po JUS-u. more stanova još uvijek ima tadašnju keramiku u kuhinji i kupatilu... ovo sad... može samo značiti da će staroj gradnji skočiti cijena.

jes zajebancija kupiti stan pa ga još po potrebi renovirati. ali barem znaš šta imaš.
Alipašino je po arhitekturi i po rasporedu stanova i uopšte kvaliteti gradnje, Beverly Hills za naselje "Miljacka".
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#136 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by cpu_fan »

VladaFBiH wrote:
agent_zero wrote:Ja kad sam pisao da je grijanje slabo, skoro me napadoše :-)
to sam i ja čuo od par ljudi - izgleda da jednostavno nisu dobro "dimenzionirali" peći na pelet i da ne mogu ugrijati stanove kako treba... imam i direktan info od jedne osobe koja je kupila tamo stan i ona kaže da se smrzava i brine se šta će biti kada svi stanovi se usele jer su i sada "hladni" radijatori
Isti problem imali i u Tibra II na Stupu sa grijanjem dok nisu izgradili komplet naselje i tek tada su uspjeli naštimati grijanje. Tako da se i ovdje raja neće ugrijati sve dok je gradilište otvoreno !
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#137 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by didzej1602 »

kod mene bas dobro grije, na 20 stepeni je konstantno odkad su ove hladnoce i daleko od tog da se smrzavam. :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#138 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by agent_zero »

cpu_fan wrote:
VladaFBiH wrote:
agent_zero wrote:Ja kad sam pisao da je grijanje slabo, skoro me napadoše :-)
to sam i ja čuo od par ljudi - izgleda da jednostavno nisu dobro "dimenzionirali" peći na pelet i da ne mogu ugrijati stanove kako treba... imam i direktan info od jedne osobe koja je kupila tamo stan i ona kaže da se smrzava i brine se šta će biti kada svi stanovi se usele jer su i sada "hladni" radijatori
Isti problem imali i u Tibra II na Stupu sa grijanjem dok nisu izgradili komplet naselje i tek tada su uspjeli naštimati grijanje. Tako da se i ovdje raja neće ugrijati sve dok je gradilište otvoreno !
Ja sam govorio i za novu otoku.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#139 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by cpu_fan »

agent_zero wrote:
cpu_fan wrote:
agent_zero wrote:Ja kad sam pisao da je grijanje slabo, skoro me napadoše :-)


Isti problem imali i u Tibra II na Stupu sa grijanjem dok nisu izgradili komplet naselje i tek tada su uspjeli naštimati grijanje. Tako da se i ovdje raja neće ugrijati sve dok je gradilište otvoreno !
Ja sam govorio i za novu otoku.
Pa o tome i govorim dok se ne završe sve zgrade i dok ne prođe jedna zima u stanu, nećete se ugrijati. Neko je već ranije pis'o o tome da se stanovi ne trebaju odmah useljavati dok ne prođu bar po jedno godišnje doba.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#140 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by drag_gost »

Grijanje je dobro u Miljackoj, tu problema nema,
zilla_
Posts: 1058
Joined: 20/08/2008 23:18

#141 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by zilla_ »

Ja mislio da kupim stan u Miljackoj ali boga mi posle ovih komentara ne znam šta da radim :?
Gledajući raznorazne ponude stare i nove gradnje Miljacka mi je izgledala kao najbolja opcija, i mislio sam da mi Miljacka daje najbolji odnos uloženo-dobiveno.
Po svemu, bit će da je najbolje izbjegavati novu gradnju u svakom pogledu :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#142 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Tomahawk11 »

Odes, pogledas, ne kupujes stan u Cekrcicima.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#143 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by drag_gost »

Ako zelis da imas problema sa prokisnjavanjem, sa pucanjem zidova, vratima koja nisu postavljena dobro, izgrebanom stolarijom, vodokotlicem koji ne radi, da nemas tople vode, da ti plafonjere ispadaju jer nemaju za sta da se drze (zidovi su suplji) onda kupi stan. Meni da je ova pamet, ne bih ga nikad kupio. Sto prije prodati.

Poslali su stanari lamele b jucer kolektivni zahtjev za reklamaciju, direktor je odgovorio da ne dolazi u obzir da se tako kolektivno obracaju. Mora individualno.

Sta uraditi?
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#144 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

što tebe niko ne napada da lažeš i crnjačiš kao mene :D
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#145 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by drag_gost »

Zato sto sam postavio slike.

Da ne spominjem papke koji ne znaju parkirati, ali to su pojedinci. Sreca pa su stvarno komsije zlatne i buduci da sam zivio u svim dijelovima grada. I u zgradi i u kuci, ovaj komsiluk je najbolji u kojem sam do sada bio, kada su ljudi u pitanju. Angazovali su se prilicno da se ovo sve rijesi. Evo jedan primjer parking papka.

Image
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#146 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

ja uslikam mobitelom ali mi mrsko prespajati
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#147 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Roccohljup »

drag_gost wrote:Ako zelis da imas problema sa prokisnjavanjem, sa pucanjem zidova, vratima koja nisu postavljena dobro, izgrebanom stolarijom, vodokotlicem koji ne radi, da nemas tople vode, da ti plafonjere ispadaju jer nemaju za sta da se drze (zidovi su suplji) onda kupi stan. Meni da je ova pamet, ne bih ga nikad kupio. Sto prije prodati.

Poslali su stanari lamele b jucer kolektivni zahtjev za reklamaciju, direktor je odgovorio da ne dolazi u obzir da se tako kolektivno obracaju. Mora individualno.

Sta uraditi?
Kolektivna tužba pa ce morati da odgovori
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#148 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by drag_gost »

Mislim da to nece proci, jer je ponudio rjesenje - individualno da se svako obrati.
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#149 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by azdralovic »

drag_gost wrote:Mislim da to nece proci, jer je ponudio rjesenje - individualno da se svako obrati.
pa onda se individualno obrate, ako ne ima advokata koji ce jedva docekati da prave kolektivnu tuzbu
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#150 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by VladaFBiH »

didzej1602 wrote:kod mene bas dobro grije, na 20 stepeni je konstantno odkad su ove hladnoce i daleko od tog da se smrzavam. :D
20C i nije ti hladno? skini džemper :)
Post Reply