Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1 Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by drag_gost »

Svjedoci smo kako na nekadasnjem mjestu fabrike "Zica" nice naselje "Miljacka". Unipromet je izvodjac radova, a ulagac je MS&WOOD kompanija, cini mi se iz Tesnja (neka me neko ispravi ako grijesim). Zna li neko nesto vise o ovoj kompaniji? Nisam ih prije primjecivao.

Vidim da su vlasnici Uniprometa.

http://mswood.ba/ - stranica. Jeftina WordPress tema, sto nista ne mora da znaci. Mnogi koriste WP.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4335
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Romeo 80 »

MS & WOOD je bivša Žica. Sada uglavnom rade sa Ikeom i na ino tržištu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#3 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Thorgerson »

Iz Fojnice su, ne Tesnja.

Rade namjestaj. Vecinom izvoz, ne znam ni da li rade ista za domace trziste. Zato ih ni nema nigdje.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#4 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by calculator »

drag_gost wrote:Svjedoci smo kako na nekadasnjem mjestu fabrike "Zica" nice naselje "Miljacka". Unipromet je izvodjac radova, a ulagac je MS&WOOD kompanija, cini mi se iz Tesnja (neka me neko ispravi ako grijesim). Zna li neko nesto vise o ovoj kompaniji? Nisam ih prije primjecivao.

Vidim da su vlasnici Uniprometa.

http://mswood.ba/ - stranica. Jeftina WordPress tema, sto nista ne mora da znaci. Mnogi koriste WP.
MS&WOOD d.d. je iz Sarajeva, ul. Džemala Bijedića br. 160, dir Hrusto Tupeković. Osnivači su dioničari iz privatizacije 2007. od kojih je Muhamed Pilav, većinski vlasnik UNIPROMET d.d. većinski vlasnik i MS&WOOD-a. U osnovi - objema firmama upravlja SDA i izvlači korist i interes iz njih.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by P308 »

Render za naselje Miljacka mi je izgledo sasvim solidno i prihvatljivo i onda napravise ono.

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#6 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by drag_gost »

Koliko je "cist" ovaj Pilav?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#7 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Thorgerson »

Al fakat jebote ne znam jel bio ijedan render da je iole slican finalnom proizvodu.

Evo i ovo - ni nalik.

I u cemu je fazon sa ovom tibra bojom fasade? :-) ako mi ima ruznije boje...fuj...povraca mi se kad je vidim...
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#8 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by breuer »

Thorgerson wrote:Al fakat jebote ne znam jel bio ijedan render da je iole slican finalnom proizvodu.

Evo i ovo - ni nalik.

I u cemu je fazon sa ovom tibra bojom fasade? :-) ako mi ima ruznije boje...fuj...povraca mi se kad je vidim...
Najvjerovatnije stvar trenute ponude, cijene i okolnosti, nije za opravdanja, zgrade su naprosto ogavne, 21. je vijek, glavni grad jedne evropske države, grozno!
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#9 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Dr.medicine »

malo mi je čudno što se garaža nije pravila ispod zgrade?
ne razumijem se u te građevinske radove, ali svakako su radili temelje. zar nije logicno da se ukopaju jos i za garaže?
kako sam cuo, između zgrada ce biti park, a ispod njega su garaže. malo glupo, kada se danas ide na što pristupacniji pristup svemu oko nas.
stan, lift, garaža. a ne ovako hodaš po mahali :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by JThomas »

tačno, tibra boja. tibra oker :roll: :lol:
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#11 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by bumerangss »

Da bolje bi bilo da su napravili 2 3 sprata ispod zemlje za garaze, prizemlje za poslovne prostore jer u svakom kvartu treba granap frizer stomatolog... i zasto samo 10 12 spratova, zasto ne 20 kao oni neboderi u Hrasnom?
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#12 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Naslovnica »

Možda zbog podzemnih voda ?!
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#13 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by VladaFBiH »

Thorgerson wrote:Al fakat jebote ne znam jel bio ijedan render da je iole slican finalnom proizvodu.

Evo i ovo - ni nalik.

I u cemu je fazon sa ovom tibra bojom fasade? :-) ako mi ima ruznije boje...fuj...povraca mi se kad je vidim...
možda ima neka akcija "pred istek roka upotrebe" pa dobijaju tu boju sa velikim popustom :)

a render je baš obečavao... upropastiše potencijalno interesantno naselje...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#14 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by dadoka84 »

Uz stan dobiješ i roj komaraca veličine omanje rode po izboru. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#15 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Gledao još prošle godine ove stanove jer je mama htjela sebi kupiti manji stan. Mogu reći da su onako standardni. Mislim sve je OK ali meni se nisu svidjeli a ni staroj. Stubište nekako usko, završni radovi i materijali srednja žalost. Valjda koliko para toliko muzike.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#16 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by krater »

JThomas wrote:tačno, tibra boja. tibra oker :roll: :lol:
:mrgreen: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by _BataZiv_0809 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Gledao još prošle godine ove stanove jer je mama htjela sebi kupiti manji stan. Mogu reći da su onako standardni. Mislim sve je OK ali meni se nisu svidjeli a ni staroj. Stubište nekako usko, završni radovi i materijali srednja žalost. Valjda koliko para toliko muzike.
Mislim da Tibra u Buca potoku nije los izbor. Ima dosta slobodnih stanova, a u onom krugu imas sve, od velikog Binga, preko frizerskog salona, stomatoloske ordinacije, ambulante, poste, kafica. Za divno cudo zgrade su na normalnoj udaljenosti jedna od druge :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#18 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Gledao još prošle godine ove stanove jer je mama htjela sebi kupiti manji stan. Mogu reći da su onako standardni. Mislim sve je OK ali meni se nisu svidjeli a ni staroj. Stubište nekako usko, završni radovi i materijali srednja žalost. Valjda koliko para toliko muzike.
Mislim da Tibra u Buca potoku nije los izbor. Ima dosta slobodnih stanova, a u onom krugu imas sve, od velikog Binga, preko frizerskog salona, stomatoloske ordinacije, ambulante, poste, kafica. Za divno cudo zgrade su na normalnoj udaljenosti jedna od druge :D
Nije loša, moja tetka ima tamo stan. Do duše u početku je imala problema sa vlagom na jednom zidu ali to je sanirano od strane investitora. Navodno se taj zid nije dovoljno isušio. Stara na kraju uzela stan u zgadama "izvor" preko puta Tibre na Stupu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by _BataZiv_0809 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Nije loša, moja tetka ima tamo stan. Do duše u početku je imala problema sa vlagom na jednom zidu ali to je sanirano od strane investitora. Navodno se taj zid nije dovoljno isušio. Stara na kraju uzela stan u zgadama "izvor" preko puta Tibre na Stupu.
Moja nana isto trazi stan, prodala bi postojeci i uzela manji u zgradi sa liftom. Najblizi smo da uzme tu u Buca Potoku, da nam je svima blizu, a opet sve ima.

Moj jedan kolega se zanima za te "Izvor". Kakvi su stanovi?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#20 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Nije loša, moja tetka ima tamo stan. Do duše u početku je imala problema sa vlagom na jednom zidu ali to je sanirano od strane investitora. Navodno se taj zid nije dovoljno isušio. Stara na kraju uzela stan u zgadama "izvor" preko puta Tibre na Stupu.
Moja nana isto trazi stan, prodala bi postojeci i uzela manji u zgradi sa liftom. Najblizi smo da uzme tu u Buca Potoku, da nam je svima blizu, a opet sve ima.

Moj jedan kolega se zanima za te "Izvor". Kakvi su stanovi?
Koncept zgrade je dobar, u prizemlju i visokom prizemlju su poslovni prostori a ispod zemlje garaže. Govore da će biti apoteka, frizer, Konzum... Kvalitet gradnje je stvarno prva klasa, troduplo staklo, mislim da je Koenig stolarija, termoizolacija vrhunska, liftovi isto tako neki jak brand. Stubište široko, popločano kamenom (granit) ne jeftinom kineskom keramikom. Po meni jedna od boljih zgrada što sam vidio. Imam telefon njihovog agenta za prodaju pa mogu ti poslati na PP.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

svi uzimaju stanove samo ti bs se kupaj
elk
Posts: 2773
Joined: 14/08/2006 12:03

#22 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by elk »

A jos i 4 glave plina placas.a kenjas u hladnom :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

nije plina nego 277 struje i 130 plina

najbolje mi je bilo dok sam krao drva u sumi :lol: :lol: :lol: troskovi grijanja 0, novembar 2012.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote:nije plina nego 277 struje i 130 plina

najbolje mi je bilo dok sam krao drva u sumi :lol: :lol: :lol: troskovi grijanja 0, novembar 2012.
Sta si to koristio pa ti je toliko doslo?

P.S. Drugi dio-placem :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

konvektor ajd necemo opet o struji i troskovima ima podforum citav za ekonomiju :mrgreen:
Post Reply