NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#576 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

walter kurtz wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
walter kurtz wrote:a sto ako je everettova teorija multiverzuma tacna :? :run:
Puh, fakat za mene nevjerovatna teorija. :shock:

Image
zasto ako znamo da svemir ubrzava umjesto usporava velike su sanse da na njega djeluje gravitaciono polje nekog drugog svemira jer logikom big banga on bi trebao usporavati :shock:
Ja ali Everett kaže da u svakom tom univerzumu je naša projekcija koja donosi odluke i svaki ishod je drugačiji shodno tim odlukama. Drugim riječima u nekom tamo unievrzumu mi smo već mrtvi, petom se nismo oženili jer smo napravili neku glupost, u desetom smo masovne ubice, u hiljaditom smo piloti...itd. Meni je to nevjerovatno.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#577 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by walter kurtz »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ja ali Everett kaže da u svakom tom univerzumu je naša projekcija koja donosi odluke i svaki ishod je drugačiji shodno tim odlukama. Drugim riječima u nekom tamo unievrzumu mi smo već mrtvi, petom se nismo oženili jer smo napravili neku glupost, u desetom smo masovne ubice, u hiljaditom smo piloti...itd. Meni je to nevjerovatno.
upravo tako ali meni je to vjerovatno
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#578 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by cenecimoveocino »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
walter kurtz wrote:a sto ako je everettova teorija multiverzuma tacna :? :run:
Puh, fakat za mene nevjerovatna teorija. :shock:

Image
Valjda u nekom tamo negdje vozam Ferrari FF :autic:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#579 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

cenecimoveocino wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
walter kurtz wrote:a sto ako je everettova teorija multiverzuma tacna :? :run:
Puh, fakat za mene nevjerovatna teorija. :shock:

Image
Valjda u nekom tamo negdje vozam Ferrari FF :autic:
Između ostalog Ferrari sa tri Brazilke u krevetu. :thumbup:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#580 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by TheMule »

Ako se sjecam dobro, ima vrlo malo naznaka da je ta teorija o paralelnim multiverzima tacna
Last edited by TheMule on 07/11/2014 20:45, edited 1 time in total.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#581 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by TheMule »

duplic
ASTANA1111111
Posts: 3
Joined: 07/11/2014 23:07

#582 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by ASTANA1111111 »

NASE STVARNO MJESTO JE TAMO GDJE MI ZELIMO DA BUDEMO,DA RADIMO ONO STO ZELIMO,NE TREBA MI NI AJNSTAJN NI EVERT ILI KAKO VEC NI KARL MARX DA MI KAZE MOJE MJESTO.LJUDI FATAJMO SE POSLA,JEBES KOSMOS,KO DA JE IKAD IKOM ISTA DOBRO DONIO.O NJEMU SAMO RAZMISLJAJU BUDALE I BESPOSLICARI KOJI CIJELI ZIVOT PROVEDU BULJECI U MRAK I FOL NESTA KONTAJU KO ONAJ S.HOKINGS ONAJ PARAPLEGICAR STO JE KO FIKUS NIT PRICA NIT HODA AL PAZI STA ON RADI.PA ON KONTA KAKO JE SVEMIR NASTO I PAZI JOS,PROGLASILI GA I TO PAZI OZBILJAN INSTITUT NAJVECIM STRUCNJAKOM IZ OBLASTI CRNIH RUPA U SVEMIRU.I PAZI JOS VECEG PARADOXA POSLIJE 40 GODINA KONTANJA ON OBJAVA DA MU TEORIJA KUR^U NEVALJA I DA TREBA SVE POCET ISPOCETKA.OPET KONTAT.KO JE JEDNOM POCEO MISLIT NIKAD NIJE STAO,STARA IZREKA :izet: :izet: :izet:
Edouard
Posts: 1770
Joined: 17/03/2014 14:31

#583 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Edouard »

Arminovski wrote:
Edouard wrote: A zašto nije? Po čemu biste to ti i Sagan znali da nije, dok Pascal ne.
Ne protivim se ja pjesničkom načinu izražavanja, ali čovjek je tom izjavom iznio samo vlastito viđenje/mišljenje, a ne kakvo objektivno znanje.
Ma koja objektivna potpora? Pa čovjek je nedvojbeno vrhunac poznatog kozmosa. Pa to i Sagan potvrđje izjavom:
"Mi smo nacin da kosmos spozna sam sebe"
Nije do mene i moje inteligencije vec zivimo u drugacijem vremenu, 300 i nesto godina kasnije. Svako moze uz malo volje za pet minuta saznati vise nego sto je Pascal ikad mogao da sanja, barem kad je u pitanju ova tema.
Nego, pitam se da li se nas dvojica razumijemo o čemu pričamo.
Ako sam te dobro shvatio, ti si ustvrdio da Zemlja nije istinsko središte kozmosa, te da je to Sagan znao, dok Pascal to nije mogao znati.
Ako je središte kozmosa i danas nepoznato, onda ga ni Sagan nije znao. A onda nije isključena ni Zemlja, mislim na geometrijsko. Ili ga uopće nema.
Ali ne radi se o geometrijskom središtu, već, kako ti ono reče, prema kriteriju važnosti. A onda tu nema dileme oko pitanja gdje se nalazi istinsko središte kozmosa.
I Pascalu je to bilo potpuno jasno još prije 350 godina.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#584 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

Edouard wrote:
Arminovski wrote:
Edouard wrote: A zašto nije? Po čemu biste to ti i Sagan znali da nije, dok Pascal ne.
Ne protivim se ja pjesničkom načinu izražavanja, ali čovjek je tom izjavom iznio samo vlastito viđenje/mišljenje, a ne kakvo objektivno znanje.
Ma koja objektivna potpora? Pa čovjek je nedvojbeno vrhunac poznatog kozmosa. Pa to i Sagan potvrđje izjavom:
"Mi smo nacin da kosmos spozna sam sebe"
Nije do mene i moje inteligencije vec zivimo u drugacijem vremenu, 300 i nesto godina kasnije. Svako moze uz malo volje za pet minuta saznati vise nego sto je Pascal ikad mogao da sanja, barem kad je u pitanju ova tema.
Nego, pitam se da li se nas dvojica razumijemo o čemu pričamo.
Ako sam te dobro shvatio, ti si ustvrdio da Zemlja nije istinsko središte kozmosa, te da je to Sagan znao, dok Pascal to nije mogao znati.
Ako je središte kozmosa i danas nepoznato, onda ga ni Sagan nije znao. A onda nije isključena ni Zemlja, mislim na geometrijsko. Ili ga uopće nema.
Ali ne radi se o geometrijskom središtu, već, kako ti ono reče, prema kriteriju važnosti. A onda tu nema dileme oko pitanja gdje se nalazi istinsko središte kozmosa.
I Pascalu je to bilo potpuno jasno još prije 350 godina.
To se zove geocentrizam, nesto kao egoizam.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#585 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by apsidejzi »

ASTANA1111111 wrote:NASE STVARNO MJESTO JE TAMO GDJE MI ZELIMO DA BUDEMO,DA RADIMO ONO STO ZELIMO,NE TREBA MI NI AJNSTAJN NI EVERT ILI KAKO VEC NI KARL MARX DA MI KAZE MOJE MJESTO.LJUDI FATAJMO SE POSLA,JEBES KOSMOS,KO DA JE IKAD IKOM ISTA DOBRO DONIO.O NJEMU SAMO RAZMISLJAJU BUDALE I BESPOSLICARI KOJI CIJELI ZIVOT PROVEDU BULJECI U MRAK I FOL NESTA KONTAJU KO ONAJ S.HOKINGS ONAJ PARAPLEGICAR STO JE KO FIKUS NIT PRICA NIT HODA AL PAZI STA ON RADI.PA ON KONTA KAKO JE SVEMIR NASTO I PAZI JOS,PROGLASILI GA I TO PAZI OZBILJAN INSTITUT NAJVECIM STRUCNJAKOM IZ OBLASTI CRNIH RUPA U SVEMIRU.I PAZI JOS VECEG PARADOXA POSLIJE 40 GODINA KONTANJA ON OBJAVA DA MU TEORIJA KUR^U NEVALJA I DA TREBA SVE POCET ISPOCETKA.OPET KONTAT.KO JE JEDNOM POCEO MISLIT NIKAD NIJE STAO,STARA IZREKA :izet: :izet: :izet:
Da nije bilo tih buljecih budala ne bi ni ti mogao pisati ove budalastine. Upravo zato sto neki medju nama provedu zivot buljeci u neku glupost mi imamo i struju i motor i masine i ostale ludosti koje nam pomazu da se razviju nus proizvodi poput tebe. Cuj paraplegicar ko fikus... Neko je invalid u tijelu a neko u mozgu... Mene bi zaista bilo stid napisati nesto tako za nekoga ko ima IQ za 40 vise od mene.
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#586 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by far rider »

Tema je prava glupost.. posebno u pdf filozofija. Bolje bi pitanje bilo "Zašto je ljudima tolko bitna veličina?". ;-)
apsidejzi wrote:[...]Mene bi zaista bilo stid napisati nesto tako za nekoga ko ima IQ za 40 vise od mene.
Ovo me natjer da googlam IQ od Stephen Hawkinga. Jedino bitan rezultat je ovaj njegov citat:
People who boast about their IQ's are losers
Izvor: http://www.answers.com/Q/What_is_Stephen_Hawking%27s_IQ

Mislim da je stvarno egoistično poredit veličinu univerzuma i naše planete. Zemlja je dovoljno velka za još puno više ljudi.. ili svi ovi ljudi bi mogli stat i na manju planetu. Poznata činjenica. :izet: Ha kraljevi sa napuhanim egom koji misle da su vladari cijelog univerzuma.. ha naučnik koji zaprepašteno kaže: "Gle jbt kolipašni smo".. obadvo je je samo dokaz da su ljudi previše egoistični.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#587 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

far rider wrote:Mislim da je stvarno egoistično poredit veličinu univerzuma i naše planete. Zemlja je dovoljno velka za još puno više ljudi.. ili svi ovi ljudi bi mogli stat i na manju planetu. Poznata činjenica.
...a ja mislim da si ti malo fulio kontekst.

Nego, nisam siguran gdje se informises jer daleko od toga da je planeta dovoljna za jos ljudi - zaboravljas da su resursi konacni i ignorises tehnoloski napredak, itd.
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#588 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by far rider »

NIN wrote:
far rider wrote:Mislim da je stvarno egoistično poredit veličinu univerzuma i naše planete. Zemlja je dovoljno velka za još puno više ljudi.. ili svi ovi ljudi bi mogli stat i na manju planetu. Poznata činjenica.
...a ja mislim da si ti malo fulio kontekst.

Nego, nisam siguran gdje se informises jer daleko od toga da je planeta dovoljna za jos ljudi - zaboravljas da su resursi konacni i ignorises tehnoloski napredak, itd.
Ako tehnološki napredak znači uništavanje prirodnih resursi, onda ne postoji dovoljno velka planeta. Bila bi moguća tehnologija bez trošenja resursi.. i danas! Što je stanje drugačije to je problem politike.. ne tehnologije.

Pa et.. nije da moj komentar paše u temu, ali mislim da nisam fulo kontekst. Al vjerujem da je moje posmatranje tih činjenica malo drugačije. MIslim samo, ako je potrebno da slikamo zemlju sa udaljenosti od 4 svjetlosna sata da bi shvatili neke stvari.. (sad mislim čisto filozofski).. onda mi to djeluje malo egomanično. U mom shvačanju svijeta.. ta visoka nauka, sa uvjek dalje, uvjek više bazira na istim nagonima ko i osvajanje kroz ratove i politiku. MIslim da je psihološki gledano isti fazon.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#589 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by walter kurtz »

TheMule wrote:Ako se sjecam dobro, ima vrlo malo naznaka da je ta teorija o paralelnim multiverzima tacna
Potvrdjena nije ali ima dosta indicija od ubrzavanja svemira, teorije struna, pa do same kvantne mehanike
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#590 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by TheMule »

walter kurtz wrote:
TheMule wrote:Ako se sjecam dobro, ima vrlo malo naznaka da je ta teorija o paralelnim multiverzima tacna
Potvrdjena nije ali ima dosta indicija od ubrzavanja svemira, teorije struna, pa do same kvantne mehanike
Ali jesu li paralelni? Ja mislim da sad za sad samo misle da postoje razliciti univerzumi sa razlicitim zakonima fizike
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#591 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

walter kurtz wrote:
TheMule wrote:Ako se sjecam dobro, ima vrlo malo naznaka da je ta teorija o paralelnim multiverzima tacna
Potvrdjena nije ali ima dosta indicija od ubrzavanja svemira, teorije struna, pa do same kvantne mehanike
Ma jos je to na dugom stapu, cak i matematicki. Ima tih matematickih indicija ali tesko cemo to empirijski potvrditi, jos dugo, jer obicno je da ideje i ne prate bas tehnoloski razvoj.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#592 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by walter kurtz »

TheMule wrote:
walter kurtz wrote:
TheMule wrote:Ako se sjecam dobro, ima vrlo malo naznaka da je ta teorija o paralelnim multiverzima tacna
Potvrdjena nije ali ima dosta indicija od ubrzavanja svemira, teorije struna, pa do same kvantne mehanike
Ali jesu li paralelni? Ja mislim da sad za sad samo misle da postoje razliciti univerzumi sa razlicitim zakonima fizike
Po teoriji struna i kvantnoj mehanici mogli bi biti paralelni a po zakonu gravitacije i ubrzavanjem svemira vjerovatno ih postoji više :shock:
User avatar
Arminovski
Posts: 1203
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#593 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Arminovski »

Edouard wrote:Nego, pitam se da li se nas dvojica razumijemo o čemu pričamo.
Ako sam te dobro shvatio, ti si ustvrdio da Zemlja nije istinsko središte kozmosa, te da je to Sagan znao, dok Pascal to nije mogao znati.
Ako je središte kozmosa i danas nepoznato, onda ga ni Sagan nije znao. A onda nije isključena ni Zemlja, mislim na geometrijsko. Ili ga uopće nema.
Ali ne radi se o geometrijskom središtu, već, kako ti ono reče, prema kriteriju važnosti. A onda tu nema dileme oko pitanja gdje se nalazi istinsko središte kozmosa.
I Pascalu je to bilo potpuno jasno još prije 350 godina.
Pa ne vjerujem da se razumijemo uopste i jos malo pa necu znati ni sam reci o cemu pricamo. :) Podebljao sam ono sa cim se slazem. Po onim cinjenicama sa kojima raspolazemo danas, zemlja nije centar svemira niti on postoji. Pascal nije imao dovoljno cinjenica da bi ocijenio srediste kosmosa ili vaznost covjeka u njemu. On i svi ostali u tadasnje vrijeme nisu imali nikakvu predstavu o stvarnom stanju, stvarnom kosmosu. Pa i Herschel 100 godina kasnije crta zemlju u sredini kosmosa (vrlo blizu) a cak jedan Einstein se npr iz petnih zila upire da napravi kosmos staticnim i to u vrijeme moje nane...

Ne pada mi na pamet da postavljam sebe ili ikoga drugog u neku stredinu, "geometrijski" to bilo ili ne, ili da se postavljam iznad nekog drugog zivog bica na planeti zemlji ili van nje bez nekog nepobitnog dokaza. To opet to ne umanjuje vrijednost covjecanstva kao necega posebnog jer postojimo samo na jednom mjestu, jer smo dio svemira koji ima privilegiju da upita "zasto", u slucaju da dijelimo sa drugima nesto sto se zove "inteligencija" (u sto nisam bas siguran).

Nadam se da me razumijes sad. Vaznost da. Iznad drugih, malo vjerovatno. Srediste da, ali samo u nasim glavama.
Last edited by Arminovski on 10/11/2014 18:10, edited 1 time in total.
User avatar
Arminovski
Posts: 1203
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#594 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Arminovski »

NIN wrote:
Edouard wrote: Nego, pitam se da li se nas dvojica razumijemo o čemu pričamo.
Ako sam te dobro shvatio, ti si ustvrdio da Zemlja nije istinsko središte kozmosa, te da je to Sagan znao, dok Pascal to nije mogao znati.
Ako je središte kozmosa i danas nepoznato, onda ga ni Sagan nije znao. A onda nije isključena ni Zemlja, mislim na geometrijsko. Ili ga uopće nema.
Ali ne radi se o geometrijskom središtu, već, kako ti ono reče, prema kriteriju važnosti. A onda tu nema dileme oko pitanja gdje se nalazi istinsko središte kozmosa.
I Pascalu je to bilo potpuno jasno još prije 350 godina.
To se zove geocentrizam, nesto kao egoizam.
Tako nekako :D
User avatar
pojedinac
Posts: 1452
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#595 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by pojedinac »

NIN wrote:
Edouard wrote: Nego, pitam se da li se nas dvojica razumijemo o čemu pričamo.
Ako sam te dobro shvatio, ti si ustvrdio da Zemlja nije istinsko središte kozmosa, te da je to Sagan znao, dok Pascal to nije mogao znati.
Ako je središte kozmosa i danas nepoznato, onda ga ni Sagan nije znao. A onda nije isključena ni Zemlja, mislim na geometrijsko. Ili ga uopće nema.
Ali ne radi se o geometrijskom središtu, već, kako ti ono reče, prema kriteriju važnosti. A onda tu nema dileme oko pitanja gdje se nalazi istinsko središte kozmosa.
I Pascalu je to bilo potpuno jasno još prije 350 godina.
To se zove geocentrizam, nesto kao egoizam.
Ja bih to prije nazvao EgoCentrizam.

P.S. Raspravljate o nećem čiju veličinu ljudi nikad svojim umom pojmit neće moći.
Ostaju nam samo razne teorije i maštanja.
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#596 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by statixx »

Arminovski wrote:
Edouard wrote:Nego, pitam se da li se nas dvojica razumijemo o čemu pričamo.
Ako sam te dobro shvatio, ti si ustvrdio da Zemlja nije istinsko središte kozmosa, te da je to Sagan znao, dok Pascal to nije mogao znati.
Ako je središte kozmosa i danas nepoznato, onda ga ni Sagan nije znao. A onda nije isključena ni Zemlja, mislim na geometrijsko. Ili ga uopće nema.
Ali ne radi se o geometrijskom središtu, već, kako ti ono reče, prema kriteriju važnosti. A onda tu nema dileme oko pitanja gdje se nalazi istinsko središte kozmosa.
I Pascalu je to bilo potpuno jasno još prije 350 godina.
Pa ne vjerujem da se razumijemo uopste i jos malo pa necu znati ni sam reci o cemu pricamo. :) Podebljao sam ono sa cim se slazem. Po onim cinjenicama sa kojima raspolazemo danas, zemlja nije centar svemira niti on postoji. Pascal nije imao dovoljno cinjenica da bi ocijenio srediste kosmosa ili vaznost covjeka u njemu. On i svi ostali u tadasnje vrijeme nisu imali nikakvu predstavu o stvarnom stanju, stvarnom kosmosu. Pa i Herschel 100 godina kasnije crta zemlju u sredini kosmosa (vrlo blizu) a cak jedan Einstein se npr iz petnih zila upire da napravi kosmos staticnim i to u vrijeme moje nane...

Ne pada mi na pamet da postavljam sebe ili ikoga drugog u neku stredinu, "geometrijski" to bilo ili ne, ili da se postavljam iznad nekog drugog zivog bica na planeti zemlji ili van nje bez nekog nepobitnog dokaza. To opet to ne umanjuje vrijednost covjecanstva kao necega posebnog jer postojimo samo na jednom mjestu, jer smo dio svemira koji ima privilegiju da upita "zasto", u slucaju da dijelimo sa drugima nesto sto se zove "inteligencija" (u sto nisam bas siguran).

Nadam se da me razumijes sad. Vaznost da. Iznad drugih, malo vjerovatno. Srediste da, ali samo u nasim glavama.
:thumbup:

Skovaćemo
novi um
i konačno shvatiti
da je duh
životinja


Ričard Grosman
Edouard
Posts: 1770
Joined: 17/03/2014 14:31

#597 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Edouard »

NIN wrote:
To se zove geocentrizam, nesto kao egoizam.
Zamislimo se nad cinjenicom koliko smo samo sicusni i nebitni u svom tom prostranstvu!
Otkuda zaključak/tvrdnja da je to činjenica, da smo nebitni u svom tom prostranstvu?
Radi sičušnosti?
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#598 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

Edouard wrote:
NIN wrote:
To se zove geocentrizam, nesto kao egoizam.
Zamislimo se nad cinjenicom koliko smo samo sicusni i nebitni u svom tom prostranstvu!
Otkuda zaključak/tvrdnja da je to činjenica, da smo nebitni u svom tom prostranstvu?
Radi sičušnosti?
Pa valjda bi trebao procitati svoj post na koji sam replicirao? :-)
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#599 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by apsidejzi »

NIN wrote:
Edouard wrote:
NIN wrote:
To se zove geocentrizam, nesto kao egoizam.
Zamislimo se nad cinjenicom koliko smo samo sicusni i nebitni u svom tom prostranstvu!
Otkuda zaključak/tvrdnja da je to činjenica, da smo nebitni u svom tom prostranstvu?
Radi sičušnosti?
Pa valjda bi trebao procitati svoj post na koji sam replicirao? :-)
Pa nije bas da smo nebitni. Mi smo vec ovladali tehnologijom da skrsimo zivot na planeti. Jos koje desetljece i vjerovatno cemo moci skrsiti kompletnu planetu. Ako ne ucinimo neku od prethodne dvije gluposti imamo velike sanse da otkrijemo nesto sto ce uticati dalje od nase planete. Kako vrijeme prolazi i kako se mi razvijamo, uskoro bismo mogli postati veoma bitan faktor u svemiru. Mozda ti i ja kao pojedinci smo nebitni ali citav sistem se bazira na hijerarhiji i mi smo tu gdje jesmo i ne mogu svi biti na vrhu, ali oni koji dodju do tamo, mogu imati veoma bitnu ulogu u svemiru.
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#600 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by far rider »

U svemiru su ljudi ispod mravi... ukupna biomasa mravi odgovara nekih mislim 50 miliardi ljudi (ili čak više???)... a još se nije čulo da je mrav ikad umro od gladi. :lol:

Men ova tema pravo smiješna za pratit.. mislim da većini ovdje apsolutno nije jasno kolipašno ljudsko biće znade. :-) Pa ljudi dragi.. i fizičari 95% univerzuma jošuvjek zovu samo "tama". A i ovih 5% stoji na klimavim nogama. :lol:
Post Reply