NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#501 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

madner wrote:
frla wrote:
sistem wrote:ma dobro ba, pusti da probam :D
Znas li šta su rekli Muji hastronautu kad je s' Lajkom sletio na mjesec?
madner wrote: Pa frla je, mislim da mozemo samo ocekivati nego nepovezanu paralelu.
Nije da se hvalim, ali ili je bilo predvidljivo ili imam nadljudske moci :D
Ko se zadnji smije ... sporo konta fore ... :D
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#502 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by madner »

frla wrote:
madner wrote:
frla wrote: Znas li šta su rekli Muji hastronautu kad je s' Lajkom sletio na mjesec?
madner wrote: Pa frla je, mislim da mozemo samo ocekivati nego nepovezanu paralelu.
Nije da se hvalim, ali ili je bilo predvidljivo ili imam nadljudske moci :D
Ko se zadnji smije ... sporo konta fore ... :D
Ko ne konta, obicno je glup. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#503 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Ateista »

frla wrote:
Ateista wrote:ne mogu vjerovati
U tome je sva poenta neshvatanja ... tako jednostavnih i logicnih stvari ...
Sta ces, tesko mi je shvatiti i vjerovati u gluposti, bilo da se radi o izmisljenom cikici sa neba, bilo da se radi o nekome ko u to vjeruje na nacin na kkoji ti u t vjerujes, i jos pokusava to da dokaze smijesnim argumentima na nivou petogodisnaka, jednostavno, zdrav razum mi ne dozvoljava da povjerujem da neko ko bar zna koristiti internet i forum moze mati takvo razmisljanje, zato sam siguran da ti nas samo zezas, vjerovatno si neki ateista koji time samo ismijava vjernike.
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#504 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

Ateista wrote:
frla wrote:
Ateista wrote:ne mogu vjerovati
U tome je sva poenta neshvatanja ... tako jednostavnih i logicnih stvari ...
Sta ces, tesko mi je shvatiti i vjerovati u gluposti, bilo da se radi o izmisljenom cikici sa neba, bilo da se radi o nekome ko u to vjeruje na nacin na kkoji ti u t vjerujes, i jos pokusava to da dokaze smijesnim argumentima na nivou petogodisnaka, jednostavno, zdrav razum mi ne dozvoljava da povjerujem da neko ko bar zna koristiti internet i forum moze mati takvo razmisljanje, zato sam siguran da ti nas samo zezas, vjerovatno si neki ateista koji time samo ismijava vjernike.
Kad bi samo sekundicu bio svjestan ... skontao bi da zaista grijesis ... nije uopšte tako ...

Zasto mi niko ne odgovori šta su Muji rekli kad je sletio na mjesec sa Lajkom? :D
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#505 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by madner »

Zato sto nema blage veze sa temom.
Kao i ostali postovi spameru.
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#506 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

madner wrote:Zato sto nema blage veze sa temom.
Kao i ostali postovi spameru.
Ma ima itekako ... :D
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#507 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by madner »

frla wrote:
madner wrote:Zato sto nema blage veze sa temom.
Kao i ostali postovi spameru.
Ma ima itekako ... :lol:
:zzzz:
Ima i onaj:
Sta se dobije kada je dosadan covjek glup?
Smor.
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#508 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

madner wrote:
frla wrote:
madner wrote:Zato sto nema blage veze sa temom.
Kao i ostali postovi spameru.
Ma ima itekako ... :lol:
:zzzz:
Ima i onaj:
Sta se dobije kada je dosadan covjek glup?
Smor.
Šta ti je @madneru ... da nisi prao kosu šamponom od koprive kad je juce grmilo i sijevalo? :D
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#509 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by dr.gog »

off:

Tmuran i umoran- tumoran :D

Dobrojutro kako ste, dobro smo hvala Bogu neka smo :D

"Komjunikolodži-sax part 1-Madner and Frla trilodži" :dance:
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#510 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Ateista »

frla wrote: Kad bi samo sekundicu bio svjestan ... skontao bi da zaista grijesis ... nije uopšte tako ...

Zasto mi niko ne odgovori šta su Muji rekli kad je sletio na mjesec sa Lajkom? :D
Zezas, zezas, zato i nemam volje s tobom ozbiljno razgovarati, ali eto hajde, reci nam sta su to Muji rekli? Priznajem da sam glup i da ne znam. :lol: :D
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#511 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

Ateista wrote:
frla wrote: Kad bi samo sekundicu bio svjestan ... skontao bi da zaista grijesis ... nije uopšte tako ...

Zasto mi niko ne odgovori šta su Muji rekli kad je sletio na mjesec sa Lajkom? :D
Zezas, zezas, zato i nemam volje s tobom ozbiljno razgovarati, ali eto hajde, reci nam sta su to Muji rekli? Priznajem da sam glup i da ne znam. :lol: :D
Kad je Mujo sletio na mjesec sa cukom Lajkom, uspostave su sa njim vezu sa zemlje i Mujo ih pita: Šta sad da radim? ... na to su mu odgovorili: Nahrani cuku i ništa ne diraj.
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#512 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Loulou »

dr.gog wrote:"Komjunikolodži-sax part 1-Madner and Frla trilodži" :dance:
:thumbup:
Neka ih... :-D
(samo nek' ne idu put Banovića) :-D
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#513 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by madner »

Loulou wrote:
dr.gog wrote:"Komjunikolodži-sax part 1-Madner and Frla trilodži" :dance:
:thumbup:
Neka ih... :-D
(samo nek' ne idu put Banovića) :-D
Sve po zakonu u mojim izjavama, covjek mi morao bas nesto vise interpretirati da bi nasao neku licnu uvredu. 8-)
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#514 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

frla wrote:
Ateista wrote:
frla wrote: Kad bi samo sekundicu bio svjestan ... skontao bi da zaista grijesis ... nije uopšte tako ...

Zasto mi niko ne odgovori šta su Muji rekli kad je sletio na mjesec sa Lajkom? :D
Zezas, zezas, zato i nemam volje s tobom ozbiljno razgovarati, ali eto hajde, reci nam sta su to Muji rekli? Priznajem da sam glup i da ne znam. :lol: :D
Kad je Mujo sletio na mjesec sa cukom Lajkom, uspostave su sa njim vezu sa zemlje i Mujo ih pita: Šta sad da radim? ... na to su mu odgovorili: Nahrani cuku i ništa ne diraj.
@frla, druze moj,
Lajka nije isla na mjesec. Ona je bila na kratko lansirana u zemljinu orbitu.

Nije zgorega informirati se. :wink:
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#515 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

NIN wrote: @frla, druze moj,
Lajka nije isla na mjesec. Ona je bila na kratko lansirana u zemljinu orbitu.

Nije zgorega informirati se. :wink:
NiN,
Poenta price je da ništa ne diraš ... :D
Malo se šalim sa tobom kao i uvjek ... halali ti meni ...
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#516 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

frla wrote:
NIN wrote: @frla, druze moj,
Lajka nije isla na mjesec. Ona je bila na kratko lansirana u zemljinu orbitu.

Nije zgorega informirati se. :wink:
NiN,
Poenta price je da ništa ne diraš ... :D
Malo se šalim sa tobom kao i uvjek ... halali ti meni ...
Nije lose!

Smatraj i moje upadice salom!

Halal!

:wink:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#517 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

@frla, ako se sjecas, spoticao si mi da se okanim pogresnih knjiga. Covjek koji je uvijek napominjao da je civilizacijski napredak posljedica prenosenja znanja, tj. pisanja i citanja knjiga, je rekao bas ovo: danas na svijetu ima mnostvo knjiga samo sto je trik procitati one prave! Taj covjek se zove Carl Sagan i, kao sto ces vidjeti na fotografiji ispod, njega najvise cijenim. :wink:

Image
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#518 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

NIN wrote:@frla, ako se sjecas, spoticao si mi da se okanim pogresnih knjiga. Covjek koji je uvijek napominjao da je civilizacijski napredak posljedica prenosenja znanja, tj. pisanja i citanja knjiga, je rekao bas ovo: danas na svijetu ima mnostvo knjiga samo sto je trik procitati one prave! Taj covjek se zove Carl Sagan i, kao sto ces vidjeti na fotografiji ispod, njega najvise cijenim. :wink:
Ne moras samo citati Sagana jer uvjek ima druga alternativa koja je mozda bolja i ispravnija ... sve je relativno ...
Nekad ljudi misle za nešto ili nekoga da je ispravan a u stvari su u velikoj zabludi ...
Orati po jalovoj zemlji je beskorisno ... tako ti je i sa znanjem ....
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#519 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

frla wrote:
NIN wrote:@frla, ako se sjecas, spoticao si mi da se okanim pogresnih knjiga. Covjek koji je uvijek napominjao da je civilizacijski napredak posljedica prenosenja znanja, tj. pisanja i citanja knjiga, je rekao bas ovo: danas na svijetu ima mnostvo knjiga samo sto je trik procitati one prave! Taj covjek se zove Carl Sagan i, kao sto ces vidjeti na fotografiji ispod, njega najvise cijenim. :wink:
Ne moras samo citati Sagana jer uvjek ima druga alternativa koja je mozda bolja i ispravnija ... sve je relativno ...
Nekad ljudi misle za nešto ili nekoga da je ispravan a u stvari su u velikoj zabludi ...
Orati po jalovoj zemlji je beskorisno ... tako ti je i sa znanjem ....
Ko kaze da samo Sagana citam? Alternativa dakako da ima kao sto su Henbest, Greene, Hawking, Thorne, Weinberg, Feynman, svi u mojoj biblioteci. :D

A teoloska i religijska literatura je dvije police iznad. :D

I naravno da se slazem sa tobom kada kazes da je po jalovoj zemlji orat' uzaludno, narocito tamo gdje se riza sadi! :D
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#520 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

NIN wrote: Ko kaze da samo Sagana citam? Alternativa dakako da ima kao sto su Henbest, Greene, Hawking, Thorne, Weinberg, Feynman, svi u mojoj biblioteci. :D

A teoloska i religijska literatura je dvije police iznad. :D

I naravno da se slazem sa tobom kada kazes da je po jalovoj zemlji orat' uzaludno, narocito tamo gdje se riza sadi! :D
Ako je tako onda ces i dalje da lutas i tražis po poljima rize ... :D
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#521 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Ateista »

NIN wrote: @frla, druze moj,
Lajka nije isla na mjesec. Ona je bila na kratko lansirana u zemljinu orbitu.

Nije zgorega informirati se. :wink:
Ali zato Mujo jeste, "...kuje Mujo konja po mjeseeeecuuuuu..." :D
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#522 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Ateista »

NIN wrote:
frla wrote:
NIN wrote:@frla, ako se sjecas, spoticao si mi da se okanim pogresnih knjiga. Covjek koji je uvijek napominjao da je civilizacijski napredak posljedica prenosenja znanja, tj. pisanja i citanja knjiga, je rekao bas ovo: danas na svijetu ima mnostvo knjiga samo sto je trik procitati one prave! Taj covjek se zove Carl Sagan i, kao sto ces vidjeti na fotografiji ispod, njega najvise cijenim. :wink:
Ne moras samo citati Sagana jer uvjek ima druga alternativa koja je mozda bolja i ispravnija ... sve je relativno ...
Nekad ljudi misle za nešto ili nekoga da je ispravan a u stvari su u velikoj zabludi ...
Orati po jalovoj zemlji je beskorisno ... tako ti je i sa znanjem ....
Ko kaze da samo Sagana citam? Alternativa dakako da ima kao sto su Henbest, Greene, Hawking, Thorne, Weinberg, Feynman, svi u mojoj biblioteci. :D

A teoloska i religijska literatura je dvije police iznad. :D

I naravno da se slazem sa tobom kada kazes da je po jalovoj zemlji orat' uzaludno, narocito tamo gdje se riza sadi! :D
Jeli to ko iz onog vica, "bajke su dvije police iznad"? :thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#523 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by Ateista »

frla wrote:
NIN wrote: Ko kaze da samo Sagana citam? Alternativa dakako da ima kao sto su Henbest, Greene, Hawking, Thorne, Weinberg, Feynman, svi u mojoj biblioteci. :D

A teoloska i religijska literatura je dvije police iznad. :D

I naravno da se slazem sa tobom kada kazes da je po jalovoj zemlji orat' uzaludno, narocito tamo gdje se riza sadi! :D
Ako je tako onda ces i dalje da lutas i tražis po poljima rize ... :D
Zato si ti tu da ga izvedes na pravi put. :lol:

Nego, hoces li mi ikad odgovoriti zasto si promijenio misljenje vezano za evoluciju, nekad si smatrao da je to dokaz postojanja boga a sada mislis da je izmisljena, cemu ta promjena?
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#524 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by frla »

Ateista wrote:
frla wrote:
NIN wrote: Ko kaze da samo Sagana citam? Alternativa dakako da ima kao sto su Henbest, Greene, Hawking, Thorne, Weinberg, Feynman, svi u mojoj biblioteci. :D

A teoloska i religijska literatura je dvije police iznad. :D

I naravno da se slazem sa tobom kada kazes da je po jalovoj zemlji orat' uzaludno, narocito tamo gdje se riza sadi! :D
Ako je tako onda ces i dalje da lutas i tražis po poljima rize ... :D
Zato si ti tu da ga izvedes na pravi put. :lol:

Nego, hoces li mi ikad odgovoriti zasto si promijenio misljenje vezano za evoluciju, nekad si smatrao da je to dokaz postojanja boga a sada mislis da je izmisljena, cemu ta promjena?
Ne upučuju ljudi na pravi put ... nego ti si mene zamjenio ... gdje sam to pisao? Daj mi link ...
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#525 Re: NASE STVARNO MJESTO U KOSMOSU

Post by NIN »

@frla, zasto imam osjecaj da uvijek kada bivas konkretno pitan za nesto po pravilu postajes totalno izgubljen i pravis se ludim?

Idi mi tam' reci gdje su dinosauri u Knjizi! Haj' lagano! :wink:
Post Reply