Naša stranka

User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7359
Joined: 12/03/2012 18:04

#501 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

pemanapemani wrote: 29/04/2024 20:40
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 19:08
pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09


Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?

Globalno i uprosteno do balcaka, imas jebenu zelenu agendu, prava homoseksualaca vs. desnicari i neofasisti, pa biraj.

Ili je ona prica - ne glasam, ali sebi dajem pravo da serem na sve i svakog.

Mislim, super, i ja sam blagi anarhist, ali hajde neka neko da "sistem" djelovanja, a ne ovo pljuvanje, a istodobno uzivanje u blagodetima kapitalizma.
Ma hajte molim vas.
Glasao do zadnjih izbora, od tada bez mene, jer nemam nikoga kome bih mogao dati glas. Zamisli glasas za Trojku protiv zelenih stakora zvanih sdO, dodje korona i onda ljudi kojima si dao glas pocnu pricati o mogucim restrikcijama za nepelcovane i zagovarati represiju, mogu slobodno reci i tiraniju. To mami kuci nek' provode, meni nece.

Zelena agenda, woke, digitalizacija su jednako stetne kao ovo drugo sto navodis. To su razliciti spektri sa istom dozom netolerancije spram "opozicije". Pisao sam o tome, ljudi promovisu da je CO2 stetan i opasan, bukvalno je tako. Isti onaj CO2 bez kojeg nema fotosinteze, isti onaj CO2 koji izdisemo. Inace, znas li koliko tog strasnog CO2 ima u atmosferi ? 0.04%, da dobro si procitao 0.04% nije mi neka nula pobjegla. Strasni staklenicki plin. A dje je vodena para koja je takodjer sklenicki plin i koje u prosjeku ima od 0.4% do 4% zavisi od okruzenja. Ima je mnogo vise, isto staklenicki plin, al to kao ne utice na klimu ? Neko bas lud ovdje. Odnosno nije, malo je teze oporezovati i iskontrolisati narativ o vodenoj pari u odnosu na C02.

Koliko je woke dugorocno stetan za drustvo i porodicu, a tek netolerantan, ne treba ni pricati. Digitalizacija takodjer.

Ne prihvatam opcije gdje biram dal' da me jebu fasisti ili woke/zelena agenda/digitalizacija bolesnici jer cu biti jeban svakako, a to mi se ne svidja nit' imam takve preferencije. Ne zelim da ucestvujem u takvoj prevari. Ko hoce, bujrum. Nije rjesenje otrcati u "lijevi" totalitarizam bjezeci od desnog fasizma. A vidjeli smo navodne ljevicare i liberale sirom svijeta tokom korone. Neka hvala.

A svaku vlast treba kritikovati, jer vlast kvari apsolutno, to je barem poznato.

Zivio
Znaci, rjesenje je ne glasati u Bosni i Hercegovini, jer je citav svijet nasadjen na neku stvar zadnjih 3 hiljade godina?
Nisam mogao biti jasniji u odgovoru, bukvalno nisam. Neko prihvata da ga jebu woke, zelene agende i digitalizacije, neko prihvata da ga jebu fasisti, a neko nece da ucestvuje u igri i da zbog vlastitog glasa bude jeban, a glasa odnosno glasao je od 1998. Imas historiju postova, bujrum, isto sam pisao sto ti poses sada prije desetak godina.

Trenutno ja ne vidim proBiH stranku koja ce uraditi nesto konkretno i podici standard zivota, zaista ne vidim. Vidim mmf, kredite, ogromnu administraciju, dijeljenje resursa za kikiriki, glabanje stranim interesima i guranje sopstvenih.

Jbg

Al da treba kritikovati, treba.
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#502 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 22:28
zippoo87 wrote: 29/04/2024 21:40
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 16:01 Nasu Stranku jedino agende zanimaju. Zelena agenda, digitalizacija, woke. Smece i stetocine u rangu Mozemo iz Hrvatske.

Cim vidis da to samo prica o dekarbonizaciji, obnovljivim izvorima, pametnim gradovima, digitalnim potpisima, gej brakovima, rodnoj jednakostj, "generacijskim" projektima, rece agendas Forto, zeljeznice na relaciji Doboj - Tuzla - Zvornik taman gdje ce madjari kopati litijum i ostale rude i minerale ( dao im Dodik ), pruga do Varesa je vec otvorena gdje kopaju englezi ( dao im Neka Njiva Niksic ) sve ti bude jasno.

Samo tudji interesi koji se prodaju kao opste dobro i boljitak za sve. Price za debile.
Totalno promaseno glediste i jako stetno.
Cuj ne treba nam pruga,jer "ce neko to koristiti" i placati,ne treba nam digitalizacija,bolje je uzeti slobodan dan od godisnjeg na poslu,pa doci u Opstinu,"po jos jedan stembilj i papir",nego od kuce sa telefona nesto poslati/primiti. Pa eGradjanin,gdje na jednom mjestu imas sve papire koji ti u zivotu mogu zatrebati.
Ne treba nam uredjena drzava,koji ce nam k zelenilo,ekologija,sume...to su tudji interesi jel?

Legendo,cujes li ti sebe kakve gluposti pises ?

A sta nam treba...kriminal,narko karteli,asfalt do vikendica politicara,ne trebaju nam ni elektrane,ni solari,ni vjetro...a hocemo jeftinu struju,kukamo na najavljena poskupljenja...kukamo na lose puteve,gdje nam kamionima voze ugalj,ne treba nam pruga,pa da u jednoj turi preveze kao 1000 kamiona sto unisti asfalt.

Nevjerovatan post od "bivseg social-liberala"...mada ja ne vjerujem da neko iz tog spektra moze ovakav glup post napisati.
Ovdje ljudi imaju elementarni problem sa citanjem i razumijevanjem. Nigdje ja nisam napisao da nam ne treba pruga nego da dajemo resurse za kikiriki, resurse tipa litijuma koji ce ocito biti dragocjen u buducnosti. Umjesto da BiH to sama uradi, ok Dodik nece ali kako RS moze dati drzavno vlasnistvo na ekspolataciju ? Moze kada to isto radi Niksic i Federacija u Varesu. Za KIKIRIKI. I jos se hvali s tim. I onda da ga dodatno poglabaju stranim sefovima grade zeljeznicku infrastrukturu, da njima pomognu, a ne narodu.

Sto Federacija, Trojka nije uzela kredit i krenula u eksploataciju kad su toliko sposobni, a ? Ako se vrc zagadjuje kopanjem, a zagadjuje, sto Federacija ne uzima puni iznos nego se ko stakori zadovoljavaju mrvicama ? Sto EU drzave ne kopaju litijum u svojim avlijama, znas li, jer zagadjuje dramaticno. Od svega mi cemo dobiti kikiriki i uzasno zagadjenje okoline ( koju kao cuvamo ) i jos se zavaliti u ozbiljne kredite za prugu umjesto da mi kopamo + napravimo prugu,.SEBI..Uocavas li razliku ? Ja je vidim.

Svi papiri na jednom mjestu ljiepo zvuce dok se ne pojavi nova korona, onda svi papiri na jednom mjestu postaju represivni alat. Tebi to mozda ne smeta, meni smeta. Nesto mi nije na hatru da budem pokusni kunic, a onda da cekam hocel biti karcinom, autoimuna bolest, kardiovaskularno oboljenje ili jednostavno iznenadna smrt koje su postale ucestale. Ko to ne vidi, do njega i laze se. Smeta mi i guranje interneta u skole, a svedjani zabranjuju koristenje mobitela jer im djeca imaju problema sa koncentracijom. Mogu ovako u nedogled.

Ne pisem ja gluposti nego ti ne vidis dalje od sopstvenog nosa, na zalost, a masa je takvih. Skaces na prvu, bez dublje i detaljnije provjere o cemu pises..

Sto se tice sta sam, imas historiju postova, bujrum, vise mrzim sdO od tebe i malo sam.duze na politici. To sto su zeleni stakori lose riesnje ne znaci da su ovi dobro rjesenje.

Vlast treba kritikovati, jer kvari apsolutno. To mozes ako nisi zainteresovana strana, logicno. Ako jesi, onda samo branis bez obzira na argumente ili potezes standardni "hos sdO da se vrati" dok gledas kako da se negdje ugradis ili uvalis, bas kao i zeleni stakori.

Trebal jos sta ?
Pa ne mozes ti odjednom postati ekspert u necemu...evo sto ti ne dignes kredit i ne pocnes rudariti litijum ?
Sto da dajes resurse stranim kompanijama,kada ti mozes postati multimilioner ??
E isto je i ovo tvoje pitanje,sto MI ne raspolazemo svojim resursima...ZATO STO NE ZNAMO I NEMAMO MASINE;KAPITAL;INZINJERE;RUDARE....nastavi niz.
Neko to ima sve i dodje uz koncesiju to eksploatise.
Ja se slazem sa tobom,meni kao covjeku domacinu je muka kada vidim kako se upravlja drzavnim (NASIM) vlasnistvom i kako se daje u bescijenje ali mi ne znamo to sami iskoristiti. Puno je razloga za to a najcesci su politicke prirode,jer se krade sve,od suma,do sljunka iz rijeka i svega ostalog sto je iole vrijedno a sve to kradu stranacki tajkuni. Ti i ja ne krademo.

Ovo ostalo oko digitalizacije i ostalog ne bi komentarisao...ja sam za 100% digitalizaciju svega a za koronom i ostalim me boli K...jer tebi ako treba neki dokument i ako ce drzava da vrsi represivne mjere,tebi je isto...ili te blokirali u aplikaciji ili te blokirali na salteru...samo na salteru izgubis vrijeme dok dodjes.
Ja se razrahatio kako sve racune mogu platiti elektronski...neki dan otisao u postu,dosao mi neki paket iz DE i naravno oderala me carina za carinski pregled i treba platiti onih 9.5 KM...stajao 30 minuta na salteru u posti,jebem sve u sebi ili neki dan placao neku kaznu i pokusao sa aplikacije,kad nisam znao neki broj koji treba ukucati i ajde odem licno u banku...odera me banka 2.5 KM provizije...preko aplikacije 0.60 KM+ vrijeme cekanja u redu :D

Ti se odrekni digitalizacije i reci ja samo hocu da po salterima hodam,to mi je fetis :lol:
palermo
Posts: 22426
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#503 Re: Naša stranka

Post by palermo »

pemanapemani wrote: 29/04/2024 22:33
palermo wrote: 29/04/2024 21:51
pemanapemani wrote: 29/04/2024 20:41

Znaci, na nasim izborima za trojku, jer definitivno bolje asfaltiraju od SDA. :)
Kao sto kazu, ljepota je u oku posmatraca...ergo...
Naravno, posmatranjem ocjenjujem da je trojka bolja u asfaltiranju i odrzavanju od prijasnjih vlasti.

Vi u Mostaru se jos uvijek drzite za stare i provjerene vrijednosti, a 12 godina vam nije dalo da glasate.

Eto, i tebe kao kolegu pitam - za koga glasati uz obrazlozenje od tri recenice?
Pa.sam si odgovorio. Onom ko ti je najljepsi. Naravno, shodno onome sta ti je najvazniji elemenay kad se ocjenjujw ljepota....oci, usne, guzica, osmijeh, dusa....iliti asfalt, velicina paketa, drzava, nova paradigma........evo ih tri recenice....
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#504 Re: Naša stranka

Post by Login77777 »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 22:45
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 22:28
zippoo87 wrote: 29/04/2024 21:40

Totalno promaseno glediste i jako stetno.
Cuj ne treba nam pruga,jer "ce neko to koristiti" i placati,ne treba nam digitalizacija,bolje je uzeti slobodan dan od godisnjeg na poslu,pa doci u Opstinu,"po jos jedan stembilj i papir",nego od kuce sa telefona nesto poslati/primiti. Pa eGradjanin,gdje na jednom mjestu imas sve papire koji ti u zivotu mogu zatrebati.
Ne treba nam uredjena drzava,koji ce nam k zelenilo,ekologija,sume...to su tudji interesi jel?

Legendo,cujes li ti sebe kakve gluposti pises ?

A sta nam treba...kriminal,narko karteli,asfalt do vikendica politicara,ne trebaju nam ni elektrane,ni solari,ni vjetro...a hocemo jeftinu struju,kukamo na najavljena poskupljenja...kukamo na lose puteve,gdje nam kamionima voze ugalj,ne treba nam pruga,pa da u jednoj turi preveze kao 1000 kamiona sto unisti asfalt.

Nevjerovatan post od "bivseg social-liberala"...mada ja ne vjerujem da neko iz tog spektra moze ovakav glup post napisati.
Ovdje ljudi imaju elementarni problem sa citanjem i razumijevanjem. Nigdje ja nisam napisao da nam ne treba pruga nego da dajemo resurse za kikiriki, resurse tipa litijuma koji ce ocito biti dragocjen u buducnosti. Umjesto da BiH to sama uradi, ok Dodik nece ali kako RS moze dati drzavno vlasnistvo na ekspolataciju ? Moze kada to isto radi Niksic i Federacija u Varesu. Za KIKIRIKI. I jos se hvali s tim. I onda da ga dodatno poglabaju stranim sefovima grade zeljeznicku infrastrukturu, da njima pomognu, a ne narodu.

Sto Federacija, Trojka nije uzela kredit i krenula u eksploataciju kad su toliko sposobni, a ? Ako se vrc zagadjuje kopanjem, a zagadjuje, sto Federacija ne uzima puni iznos nego se ko stakori zadovoljavaju mrvicama ? Sto EU drzave ne kopaju litijum u svojim avlijama, znas li, jer zagadjuje dramaticno. Od svega mi cemo dobiti kikiriki i uzasno zagadjenje okoline ( koju kao cuvamo ) i jos se zavaliti u ozbiljne kredite za prugu umjesto da mi kopamo + napravimo prugu,.SEBI..Uocavas li razliku ? Ja je vidim.

Svi papiri na jednom mjestu ljiepo zvuce dok se ne pojavi nova korona, onda svi papiri na jednom mjestu postaju represivni alat. Tebi to mozda ne smeta, meni smeta. Nesto mi nije na hatru da budem pokusni kunic, a onda da cekam hocel biti karcinom, autoimuna bolest, kardiovaskularno oboljenje ili jednostavno iznenadna smrt koje su postale ucestale. Ko to ne vidi, do njega i laze se. Smeta mi i guranje interneta u skole, a svedjani zabranjuju koristenje mobitela jer im djeca imaju problema sa koncentracijom. Mogu ovako u nedogled.

Ne pisem ja gluposti nego ti ne vidis dalje od sopstvenog nosa, na zalost, a masa je takvih. Skaces na prvu, bez dublje i detaljnije provjere o cemu pises..

Sto se tice sta sam, imas historiju postova, bujrum, vise mrzim sdO od tebe i malo sam.duze na politici. To sto su zeleni stakori lose riesnje ne znaci da su ovi dobro rjesenje.

Vlast treba kritikovati, jer kvari apsolutno. To mozes ako nisi zainteresovana strana, logicno. Ako jesi, onda samo branis bez obzira na argumente ili potezes standardni "hos sdO da se vrati" dok gledas kako da se negdje ugradis ili uvalis, bas kao i zeleni stakori.

Trebal jos sta ?
Pa ne mozes ti odjednom postati ekspert u necemu...evo sto ti ne dignes kredit i ne pocnes rudariti litijum ?
Sto da dajes resurse stranim kompanijama,kada ti mozes postati multimilioner ??
E isto je i ovo tvoje pitanje,sto MI ne raspolazemo svojim resursima...ZATO STO NE ZNAMO I NEMAMO MASINE;KAPITAL;INZINJERE;RUDARE....nastavi niz.
Neko to ima sve i dodje uz koncesiju to eksploatise.
Ja se slazem sa tobom,meni kao covjeku domacinu je muka kada vidim kako se upravlja drzavnim (NASIM) vlasnistvom i kako se daje u bescijenje ali mi ne znamo to sami iskoristiti. Puno je razloga za to a najcesci su politicke prirode,jer se krade sve,od suma,do sljunka iz rijeka i svega ostalog sto je iole vrijedno a sve to kradu stranacki tajkuni. Ti i ja ne krademo.

Ovo ostalo oko digitalizacije i ostalog ne bi komentarisao...ja sam za 100% digitalizaciju svega a za koronom i ostalim me boli K...jer tebi ako treba neki dokument i ako ce drzava da vrsi represivne mjere,tebi je isto...ili te blokirali u aplikaciji ili te blokirali na salteru...samo na salteru izgubis vrijeme dok dodjes.
Ja se razrahatio kako sve racune mogu platiti elektronski...neki dan otisao u postu,dosao mi neki paket iz DE i naravno oderala me carina za carinski pregled i treba platiti onih 9.5 KM...stajao 30 minuta na salteru u posti,jebem sve u sebi ili neki dan placao neku kaznu i pokusao sa aplikacije,kad nisam znao neki broj koji treba ukucati i ajde odem licno u banku...odera me banka 2.5 KM provizije...preko aplikacije 0.60 KM+ vrijeme cekanja u redu :D

Ti se odrekni digitalizacije i reci ja samo hocu da po salter
ima hodam,to mi je fetis :lol:
Znam lika rodio se i zivi preko trideset godina u inostranstvu. I dan danas ide dize pare na banci i prelazi preko puta u postu da uplati racune. I to sve pokraj ebankinga i qr codova gdje gotovo nista vise ne moras ukucavati nego fino scaniras. :lol:
I uz to se i dan danas ljuti sto ne moze u restoranu dimiti cigar. :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#505 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

NamĆor :lol:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7359
Joined: 12/03/2012 18:04

#506 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 22:45
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 22:28
zippoo87 wrote: 29/04/2024 21:40

Totalno promaseno glediste i jako stetno.
Cuj ne treba nam pruga,jer "ce neko to koristiti" i placati,ne treba nam digitalizacija,bolje je uzeti slobodan dan od godisnjeg na poslu,pa doci u Opstinu,"po jos jedan stembilj i papir",nego od kuce sa telefona nesto poslati/primiti. Pa eGradjanin,gdje na jednom mjestu imas sve papire koji ti u zivotu mogu zatrebati.
Ne treba nam uredjena drzava,koji ce nam k zelenilo,ekologija,sume...to su tudji interesi jel?

Legendo,cujes li ti sebe kakve gluposti pises ?

A sta nam treba...kriminal,narko karteli,asfalt do vikendica politicara,ne trebaju nam ni elektrane,ni solari,ni vjetro...a hocemo jeftinu struju,kukamo na najavljena poskupljenja...kukamo na lose puteve,gdje nam kamionima voze ugalj,ne treba nam pruga,pa da u jednoj turi preveze kao 1000 kamiona sto unisti asfalt.

Nevjerovatan post od "bivseg social-liberala"...mada ja ne vjerujem da neko iz tog spektra moze ovakav glup post napisati.
Ovdje ljudi imaju elementarni problem sa citanjem i razumijevanjem. Nigdje ja nisam napisao da nam ne treba pruga nego da dajemo resurse za kikiriki, resurse tipa litijuma koji ce ocito biti dragocjen u buducnosti. Umjesto da BiH to sama uradi, ok Dodik nece ali kako RS moze dati drzavno vlasnistvo na ekspolataciju ? Moze kada to isto radi Niksic i Federacija u Varesu. Za KIKIRIKI. I jos se hvali s tim. I onda da ga dodatno poglabaju stranim sefovima grade zeljeznicku infrastrukturu, da njima pomognu, a ne narodu.

Sto Federacija, Trojka nije uzela kredit i krenula u eksploataciju kad su toliko sposobni, a ? Ako se vrc zagadjuje kopanjem, a zagadjuje, sto Federacija ne uzima puni iznos nego se ko stakori zadovoljavaju mrvicama ? Sto EU drzave ne kopaju litijum u svojim avlijama, znas li, jer zagadjuje dramaticno. Od svega mi cemo dobiti kikiriki i uzasno zagadjenje okoline ( koju kao cuvamo ) i jos se zavaliti u ozbiljne kredite za prugu umjesto da mi kopamo + napravimo prugu,.SEBI..Uocavas li razliku ? Ja je vidim.

Svi papiri na jednom mjestu ljiepo zvuce dok se ne pojavi nova korona, onda svi papiri na jednom mjestu postaju represivni alat. Tebi to mozda ne smeta, meni smeta. Nesto mi nije na hatru da budem pokusni kunic, a onda da cekam hocel biti karcinom, autoimuna bolest, kardiovaskularno oboljenje ili jednostavno iznenadna smrt koje su postale ucestale. Ko to ne vidi, do njega i laze se. Smeta mi i guranje interneta u skole, a svedjani zabranjuju koristenje mobitela jer im djeca imaju problema sa koncentracijom. Mogu ovako u nedogled.

Ne pisem ja gluposti nego ti ne vidis dalje od sopstvenog nosa, na zalost, a masa je takvih. Skaces na prvu, bez dublje i detaljnije provjere o cemu pises..

Sto se tice sta sam, imas historiju postova, bujrum, vise mrzim sdO od tebe i malo sam.duze na politici. To sto su zeleni stakori lose riesnje ne znaci da su ovi dobro rjesenje.

Vlast treba kritikovati, jer kvari apsolutno. To mozes ako nisi zainteresovana strana, logicno. Ako jesi, onda samo branis bez obzira na argumente ili potezes standardni "hos sdO da se vrati" dok gledas kako da se negdje ugradis ili uvalis, bas kao i zeleni stakori.

Trebal jos sta ?
Pa ne mozes ti odjednom postati ekspert u necemu...evo sto ti ne dignes kredit i ne pocnes rudariti litijum ?
Sto da dajes resurse stranim kompanijama,kada ti mozes postati multimilioner ??
E isto je i ovo tvoje pitanje,sto MI ne raspolazemo svojim resursima...ZATO STO NE ZNAMO I NEMAMO MASINE;KAPITAL;INZINJERE;RUDARE....nastavi niz.
Neko to ima sve i dodje uz koncesiju to eksploatise.
Ja se slazem sa tobom,meni kao covjeku domacinu je muka kada vidim kako se upravlja drzavnim (NASIM) vlasnistvom i kako se daje u bescijenje ali mi ne znamo to sami iskoristiti. Puno je razloga za to a najcesci su politicke prirode,jer se krade sve,od suma,do sljunka iz rijeka i svega ostalog sto je iole vrijedno a sve to kradu stranacki tajkuni. Ti i ja ne krademo.

Ovo ostalo oko digitalizacije i ostalog ne bi komentarisao...ja sam za 100% digitalizaciju svega a za koronom i ostalim me boli K...jer tebi ako treba neki dokument i ako ce drzava da vrsi represivne mjere,tebi je isto...ili te blokirali u aplikaciji ili te blokirali na salteru...samo na salteru izgubis vrijeme dok dodjes.
Ja se razrahatio kako sve racune mogu platiti elektronski...neki dan otisao u postu,dosao mi neki paket iz DE i naravno oderala me carina za carinski pregled i treba platiti onih 9.5 KM...stajao 30 minuta na salteru u posti,jebem sve u sebi ili neki dan placao neku kaznu i pokusao sa aplikacije,kad nisam znao neki broj koji treba ukucati i ajde odem licno u banku...odera me banka 2.5 KM provizije...preko aplikacije 0.60 KM+ vrijeme cekanja u redu :D

Ti se odrekni digitalizacije i reci ja samo hocu da po salterima hodam,to mi je fetis :lol:
Zato sto mi konkretno imamo bonitet da se uzmu krediti za kopanje litijuma. Ja ga nemam. Imas zemlju, imas resurse, "samo" ti trebaju pare koje mozemo dobiti jer nismo zaduzeni, a onda s tim parama platiti ljude koji znaju. Ovi to ne rade nego daju resurse za kikiriki tjerajuci vodu ma mlim Dodiku jer je on isto uradio sa drzavnom imovinom, dao je za kikirki, iako entiteti to ne smiju da urade.

Ne slazemo se oko digitalizacije, da se ne ponavljam. Tvrdim da je to dugorocno bas stetno i opasno. Kada si na jedan klik od svih podataka i dokumenta dijapazon represije I totalitarizma je neogranicen. Do korone nisam tako mislio, sada sam promijenio misljenje, a znas sta Platon kaze za demokratije ? Da svaka zavrsi kao tiranija. I bio je u pravu..
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7359
Joined: 12/03/2012 18:04

#507 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 22:54 NamĆor :lol:
Nije namcor nego je pametan covjek, svjestan. Ja prvi sve radim sa kesom sta mogu, placam na salterima i izbjegavam digitalizaciju maksimalno, koliko je moguce.

Historija je uciteljica zivota, sve se promijenilo od pocetka 2020, new normal je poceo. Prihvatanjem bez pobune samo sebi jamu kopamo brze. Ako sada ne vidis vidjeces kasnije, ako razmislis ili ako nisi zainteresovana strana.

Zivio
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#508 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Pa to su vec neke druge teme...mi smo od demokratije 30ak godina udaljeni...nece to jos kod nas...a od totalitarizma jos vise,posebno u FBiH,jer je ovdje sve decentralizovano.
RS je drugo,tamo je totalitarizam vec 10ak godina.

Pa vidi,ne smeta meni sto si ti protiv digitalizacije i sto to ne koristis,sve dok meni to nije uskraceno zvog tebe. Ti ako imas opciju da koristis i da ne koristis,uzmi koju god hoces opciju.
Kod mene i zdravstvena sada digitalna...doktor mi svaki mjesec pise neki recept a nisam kod doktora bio godinama...ili nazovem porodicno,kazem treba mi to i to ili oni vec sami to napisu a sada ima i digitalna zdravstvena,samo u apoteci pokazem i dobijem sto trebam dobiti.
MILINA.
vise ne moram ni zvati...a prije,idi u bolnicu,pa cekaj u cekaoni sat vremena sa bolesnim,pa onda na salteru uvijek nesto fali ili ne mogu naci,pa onda odnese papire doktoru pa cekas opet pola sata-sat...pa onda dok sestre to protokolisu...2-3 sata kao debil sjedim i cekam neki papir.
Ja jos nisam vidio nijednu losu stranu digitalizacije a dobrih gledam svaki dan i koristim.
Ti naravno mozes ici i obilaznim putem,ovim opisanim,niko ti ne brani,ako ne cijenis sebe i svoje vrijeme.

A kada se zakoni neki donose,oni se odnose na sve i ne mozes ti tu biti pionir...tako da je borba sa sistemom cesto u startu izgubljena.
Ako krenu te represivne mjere o kojima ti pises...
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#509 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 23:00
zippoo87 wrote: 29/04/2024 22:54 NamĆor :lol:
Nije namcor nego je pametan covjek, svjestan. Ja prvi sve radim sa kesom sta mogu, placam na salterima i izbjegavam digitalizaciju maksimalno, koliko je moguce.

Historija je uciteljica zivota, sve se promijenilo od pocetka 2020, new normal je poceo. Prihvatanjem bez pobune samo sebi jamu kopamo brze. Ako sada ne vidis vidjeces kasnije, ako razmislis ili ako nisi zainteresovana strana.

Zivio
Pa evo primjer...kazu nase vlasti,ukidamo papirni novac i od sada iskljucivo placanje ide digitalno.
I to vazi za SVE.
Kako ces ti sada placati kesom,ako je za sve zabranjen ?
kako ces "izaci iz sistema" i praviti svoj sistem ?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7359
Joined: 12/03/2012 18:04

#510 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 23:06
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 23:00
zippoo87 wrote: 29/04/2024 22:54 NamĆor :lol:
Nije namcor nego je pametan covjek, svjestan. Ja prvi sve radim sa kesom sta mogu, placam na salterima i izbjegavam digitalizaciju maksimalno, koliko je moguce.

Historija je uciteljica zivota, sve se promijenilo od pocetka 2020, new normal je poceo. Prihvatanjem bez pobune samo sebi jamu kopamo brze. Ako sada ne vidis vidjeces kasnije, ako razmislis ili ako nisi zainteresovana strana.

Zivio
Pa evo primjer...kazu nase vlasti,ukidamo papirni novac i od sada iskljucivo placanje ide digitalno.
I to vazi za SVE.
Kako ces ti sada placati kesom,ako je za sve zabranjen ?
kako ces "izaci iz sistema" i praviti svoj sistem ?
Pa ljudi se bore protiv toga bas zbog mogucnosti neogranicene kontrole i represije sa potpunom digitalizacijom koja ukljucuje i digitalnu valutu. To je za pobune prijatelju. Opet kazem, ko nije vidio sta se desava za vrijeme korone, koliko su zgazili narod u potpuno digitalizovanim zemljama onda taj neko nije dobro gledao ill se pravi lud aka kognitivna disonanca at its finest.

Vlada sdO ( pu pu, da se maknem sa mjesta ), odes na protest zbog necega i ukinu ti racun, pristup svemu i sta ces onda ? Kazes nemoguce, sta se desavalo u Kanadi kada su kamiondzije protestovale ? Ukinulo im racune i sretno. Hej, jebena Kanada, fol oaza demokratije. Jel mislis da sada ne bi ukinuli sve zivo studentima sto protestuju sirom USA zbog genocida u Gazi ? Sta mislis ? Gledaj sta u Njemackoj rade. Ne zanima te, ok, legitimno, bice nesto stonte zanima i ako si na kontra strani najebo si i to ozbiljno. Uostalom, ko je onaj ko odlucuje sta je prihvatljivo i nornalno, a sta nije kada vidimo koliko je svijet generalno postao nenormalan. Ne bih da otkrivam, hvala. Ko hoce, bujrum. Moje je da se bunim koliko mogu, dokle mogu.

Da skratim, digitalna zdravstvena je ok, to nije upste sporno sporan je ostatak agende koja se uvijek gura kao opste dobro, za dobrobit svih, jer kada se sve sabere i oduzme, sva prava i slobode, a pod tim ne mislim na mogucnost da se izjasnim kao venngender ili hipstgenender i da ulazim u zenski wc, kada se jednom izgube vise se ne vracaju. Ljudi su se krvavo borili za to da bi se ove danasnje generacije naguzile i sve dale, da prostis, za malo komfora i prividne sigurnosti. To i sam radis, na zalost. I grijesis.

Razmisli malo, stvari nisu crno bijele kakvim se predstavljaju, a desavanja od pocetka 2020 nam kazu da smo blizi strogo represivnom uredjenju nego navodnoj demokratiji. To je barem jasno.
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#511 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

I opet mi nisi odgovorio kako ces ti koristiti papirni novac ako vlada odluci da ga ukine?
Kako ces se boriti?

Legendo,ako dodje do toga,pusimo ga svi a najmanje ti je tu kriva NS...jer sami nece nikada biti vlast,mogu samo biti korektiv vlasti.
Ti se malo primas i na neke teorije zavjere,svasta si nesto udrobio i sa koronom i sa represijom .
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7359
Joined: 12/03/2012 18:04

#512 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 02:02 I opet mi nisi odgovorio kako ces ti koristiti papirni novac ako vlada odluci da ga ukine?
Kako ces se boriti?

Legendo,ako dodje do toga,pusimo ga svi a najmanje ti je tu kriva NS...jer sami nece nikada biti vlast,mogu samo biti korektiv vlasti.
Ti se malo primas i na neke teorije zavjere,svasta si nesto udrobio i sa koronom i sa represijom .
Pa valjda se boris da do toga ne dodje, kad dodje pusalgin je.

NS je agendaska stranka ala Mozemo iz Hrvatske, potpuno iste opasne debilane i nebuloze guraju, od pametnih gradova preko woke-a i zelene agende do digitalizacije. Jebote referat sam napisao, da se ne ponavljam. Tebi je to ok, a meni neshvatljivo kako prihvatas stvari zdravo za gotovo i odrices se svega zarad malo komfora.

Termin "teorija zavjere" je nastao kada je ubijen JFK da se diskredituju oni sto su mislili mimo sluzbenog narativa. Ne primam se ja ni na sta nego vjerujem svojima ocima i razumu koji mi govore da ovo sto se desava nije nornalno i to na uzorku od 4+ godine u kontinuitetu.

Da zavrsimo, bezveze se vrtimo u krug. Pojasnio sam sta sam trebao, mozda neko i procita, razmisli, za razliku od tebe. Zato i pisem.

Sretno i zivio
User avatar
Skijaš
Posts: 12744
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#513 Re: Naša stranka

Post by Skijaš »

teskeredzic_22 wrote: 28/04/2024 15:50 @Skijaš

Jedna je stvar srcem željeti secenionizam.
Katalonci da mogu , ujutru bi imali vlastitu državu.

Ali realni instrumenti secenionizma su nešto sasvim deseto.

Dodik nema niti jedan , nema pare , nema vojsku , nema međunarodnu podršku , nema policiju , nema granicu , nema ništa , on nema čak ni plebiscitarnu podršku vlastitog naroda u realnosti , ne zbog toga što Srbi ne žele secesiju već zbog toga što ni oni ne žele rat , što su svjesni da bi čak i Srbija i retorički i faktički ostala uzdržana
"... Bosnu i Hercegovinu je tim postupanjem doveo na rub sukoba

Dodik je sigurnosna opasnost, kako za BiH tako i za Evropu. Na to smo već više puta iz Naše stranke upozoravali ... "


Prica o tom kako Dodik nije ozbiljan sa svojim separatizmom je neodgovorna, stranci salju interventne jedinice zbog opasnosti od velikosrpske eskalacije a ti nas uvjeravas kako je to sve bez razloga i da on nece krenuti tim putem :-) Neodgovorno kolega, neodgovorno.
Hakiz
Posts: 40845
Joined: 30/07/2015 20:01

#514 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 30/04/2024 02:33
zippoo87 wrote: 30/04/2024 02:02 I opet mi nisi odgovorio kako ces ti koristiti papirni novac ako vlada odluci da ga ukine?
Kako ces se boriti?

Legendo,ako dodje do toga,pusimo ga svi a najmanje ti je tu kriva NS...jer sami nece nikada biti vlast,mogu samo biti korektiv vlasti.
Ti se malo primas i na neke teorije zavjere,svasta si nesto udrobio i sa koronom i sa represijom .
Pa valjda se boris da do toga ne dodje, kad dodje pusalgin je.

NS je agendaska stranka ala Mozemo iz Hrvatske, potpuno iste opasne debilane i nebuloze guraju, od pametnih gradova preko woke-a i zelene agende do digitalizacije. Jebote referat sam napisao, da se ne ponavljam. Tebi je to ok, a meni neshvatljivo kako prihvatas stvari zdravo za gotovo i odrices se svega zarad malo komfora.

Termin "teorija zavjere" je nastao kada je ubijen JFK da se diskredituju oni sto su mislili mimo sluzbenog narativa. Ne primam se ja ni na sta nego vjerujem svojima ocima i razumu koji mi govore da ovo sto se desava nije nornalno i to na uzorku od 4+ godine u kontinuitetu.

Da zavrsimo, bezveze se vrtimo u krug. Pojasnio sam sta sam trebao, mozda neko i procita, razmisli, za razliku od tebe. Zato i pisem.

Sretno i zivio
A optičke iluzije? Fatamorgane?
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#515 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Skijaš wrote: 30/04/2024 16:28
teskeredzic_22 wrote: 28/04/2024 15:50 @Skijaš

Jedna je stvar srcem željeti secenionizam.
Katalonci da mogu , ujutru bi imali vlastitu državu.

Ali realni instrumenti secenionizma su nešto sasvim deseto.

Dodik nema niti jedan , nema pare , nema vojsku , nema međunarodnu podršku , nema policiju , nema granicu , nema ništa , on nema čak ni plebiscitarnu podršku vlastitog naroda u realnosti , ne zbog toga što Srbi ne žele secesiju već zbog toga što ni oni ne žele rat , što su svjesni da bi čak i Srbija i retorički i faktički ostala uzdržana
"... Bosnu i Hercegovinu je tim postupanjem doveo na rub sukoba

Dodik je sigurnosna opasnost, kako za BiH tako i za Evropu. Na to smo već više puta iz Naše stranke upozoravali ... "


Prica o tom kako Dodik nije ozbiljan sa svojim separatizmom je neodgovorna, stranci salju interventne jedinice zbog opasnosti od velikosrpske eskalacije a ti nas uvjeravas kako je to sve bez razloga i da on nece krenuti tim putem :-) Neodgovorno kolega, neodgovorno.
Koliko je neodgovorno govoriti da nece biti sukoba ( a 99 % nece),toliko pq cak i jos gore je stvarati paniku i propagandu kao da se vec nesto desilo.
Velikosprski projekat jeste jos ziv ali jedno su zelje a drugo realnost i sansa za ostvarenjem necega.

Ova prica oko ovog i jeste cilj Dodika,da zakuha na max,pa da on ponovo postane faktor koji se pita i pregovara i profitira iz krize koju sam napravi.
I ovo radi evo 15 godina...jos prije 15 godina se isto otcjepljivao,pravio referendume,paradirao 9. januara i sve isto.
Prije 2 dana u intervjuu kod Hadzifejzovica,kaze nemamo mi nikkaqv plan z aotcepljenje...on isto zna da je u bih najvise ovaca i covjek se bas sprda sa svojim biracima,dok on stima tendere svom sinu,dok narko karteli izjedaju RS iznutra i dok se sve urusava...kod njega se kasa puni.

A na forumu svaki par dana neki zabrinuti SDFA navijac,dodje da nam otvara oci,jer mi nemamo oci i mi ne vidimo nista,treba Baketa pitati sta on vidi,pa da i mi svi isto "gledamo" 🤣
User avatar
Skijaš
Posts: 12744
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#516 Re: Naša stranka

Post by Skijaš »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 16:37
Skijaš wrote: 30/04/2024 16:28
teskeredzic_22 wrote: 28/04/2024 15:50 @Skijaš

Jedna je stvar srcem željeti secenionizam.
Katalonci da mogu , ujutru bi imali vlastitu državu.

Ali realni instrumenti secenionizma su nešto sasvim deseto.

Dodik nema niti jedan , nema pare , nema vojsku , nema međunarodnu podršku , nema policiju , nema granicu , nema ništa , on nema čak ni plebiscitarnu podršku vlastitog naroda u realnosti , ne zbog toga što Srbi ne žele secesiju već zbog toga što ni oni ne žele rat , što su svjesni da bi čak i Srbija i retorički i faktički ostala uzdržana
"... Bosnu i Hercegovinu je tim postupanjem doveo na rub sukoba

Dodik je sigurnosna opasnost, kako za BiH tako i za Evropu. Na to smo već više puta iz Naše stranke upozoravali ... "


Prica o tom kako Dodik nije ozbiljan sa svojim separatizmom je neodgovorna, stranci salju interventne jedinice zbog opasnosti od velikosrpske eskalacije a ti nas uvjeravas kako je to sve bez razloga i da on nece krenuti tim putem :-) Neodgovorno kolega, neodgovorno.
Koliko je neodgovorno govoriti da nece biti sukoba ......, toliko pq cak i jos gore je stvarati paniku i propagandu kao da se vec nesto desilo.
To nije sporno, ono sto jeste sporno je da se zbog te cinjenice da on jos nije proglasio secesiju, Dodika pokusava predstaviti kao konstruktivnog igraca. I svi lutaju po tom pitanju, kako SDA s jedne strane tako i Nasa stranka s druge strane. Da ponovim, ako se ga zaista shvata kao prijetnju ....

- sa Dodikom se sarajevski politicari ne bi smjeli sastajati osim u zgradi Parlamenta

- strance treba uvuci u proces modeliranja rjesenja jer je obaveza OHR-a usmjeriti BiH ka eurointegracijama

- mora se lobirati u korist nametanja tih rjesenja posto sustinskog dogovora sa Dodikom ne moze biti
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#517 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Skijaš wrote: 30/04/2024 19:11
zippoo87 wrote: 30/04/2024 16:37
Skijaš wrote: 30/04/2024 16:28

"... Bosnu i Hercegovinu je tim postupanjem doveo na rub sukoba

Dodik je sigurnosna opasnost, kako za BiH tako i za Evropu. Na to smo već više puta iz Naše stranke upozoravali ... "


Prica o tom kako Dodik nije ozbiljan sa svojim separatizmom je neodgovorna, stranci salju interventne jedinice zbog opasnosti od velikosrpske eskalacije a ti nas uvjeravas kako je to sve bez razloga i da on nece krenuti tim putem :-) Neodgovorno kolega, neodgovorno.
Koliko je neodgovorno govoriti da nece biti sukoba ......, toliko pq cak i jos gore je stvarati paniku i propagandu kao da se vec nesto desilo.
To nije sporno, ono sto jeste sporno je da se zbog te cinjenice da on jos nije proglasio secesiju, Dodika pokusava predstaviti kao konstruktivnog igraca. I svi lutaju po tom pitanju, kako SDA s jedne strane tako i Nasa stranka s druge strane. Da ponovim, ako se ga zaista shvata kao prijetnju ....

- sa Dodikom se sarajevski politicari ne bi smjeli sastajati osim u zgradi Parlamenta

- strance treba uvuci u proces modeliranja rjesenja jer je obaveza OHR-a usmjeriti BiH ka eurointegracijama

- mora se lobirati u korist nametanja tih rjesenja posto sustinskog dogovora sa Dodikom ne moze biti
Pa Nasa Stranka radi upravo to sto si ti naveo a se "mora raditi".
Ali ti nisi ni svjestan da je Dodik i "korisni idiot",on pristane na sve dogovore na kraju...a ovamo ovim pricama zabavlja svoje biracko tijelo i nacionaliste u RSu.
Bezveze i ti i tebi slicni pravite dramu i huskanje,paniku,propagandu.
T>o samo i jedino odgovara nacionalistima iz svakog tabora (SDA,DF,SNSD,HDZ) a stranci su bas odlucili da je dosta vise ove trojice i polako ih uklanjaju ali ne mogu ih ukloniti tek tako,jer imaju legitimitet sa izbora (iako je Dodik pokrao izbore,ali su mu ih priznali i stranci i to je jos jedna usluga koju mora vratiti). U politici nista nije slucajno i besplatno a takodjer politika se ne vodi na nacin kako ti mislis da vodi ili kako je SDA vodila u tronozcu sa SNSD-om i HDZ-om. Sta ima bilo ko u ovoj drzavi,ako na svaku Dodikovu izjavu i provokaciju krenu onda svi odgovarati,pa onda opet on odgvara...to su sve predstave za javnost...uzivo se oni svi vole,grle,ljube,dogovaraju...a ovamo cim izadju sa sastanka opleti jedan po drugom.
Pa najbolji primjer ti je intervju kod Senada od prije 2 dana...ovamo u emisiji doslo do krvi...zavrsi se emisija,senci kao po obicaju kaze gotovo...Dodik i Senad se izgrlise :lol: :lol: :lol:
I ko tu ispada glup...Dodik ili Senad ili ti i ostali "navijaci" ?
User avatar
Skijaš
Posts: 12744
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#518 Re: Naša stranka

Post by Skijaš »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:33
Skijaš wrote: 30/04/2024 19:11
zippoo87 wrote: 30/04/2024 16:37
Koliko je neodgovorno govoriti da nece biti sukoba ......, toliko pq cak i jos gore je stvarati paniku i propagandu kao da se vec nesto desilo.
To nije sporno, ono sto jeste sporno je da se zbog te cinjenice da on jos nije proglasio secesiju, Dodika pokusava predstaviti kao konstruktivnog igraca. I svi lutaju po tom pitanju, kako SDA s jedne strane tako i Nasa stranka s druge strane. Da ponovim, ako se ga zaista shvata kao prijetnju ....

- sa Dodikom se sarajevski politicari ne bi smjeli sastajati osim u zgradi Parlamenta

- strance treba uvuci u proces modeliranja rjesenja jer je obaveza OHR-a usmjeriti BiH ka eurointegracijama

- mora se lobirati u korist nametanja tih rjesenja posto sustinskog dogovora sa Dodikom ne moze biti
Pa Nasa Stranka radi upravo to sto si ti naveo a se "mora raditi".
Ne radi. Forto nas, braneci Dodikove pozicije, poziva da procitamo Dejtonski sporazum, daju izjave nakon sastanka pored nekoliko zastava manjeg entiteta (kao da se radi o pregovorima entiteta a ne drzavne vlasti) ili se kriju po Bakincima i uporno insistiraju na tom da je dogovor moguc, sto efektivno drzi strance van pregovora.
..uzivo se oni svi vole,grle,ljube,dogovaraju...a ovamo cim izadju sa sastanka opleti jedan po drugom.
Pa najbolji primjer ti je intervju kod Senada od prije 2 dana
Znam, to i jeste problem.
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#519 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Skijaš wrote: 30/04/2024 19:49
zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:33
Skijaš wrote: 30/04/2024 19:11

To nije sporno, ono sto jeste sporno je da se zbog te cinjenice da on jos nije proglasio secesiju, Dodika pokusava predstaviti kao konstruktivnog igraca. I svi lutaju po tom pitanju, kako SDA s jedne strane tako i Nasa stranka s druge strane. Da ponovim, ako se ga zaista shvata kao prijetnju ....

- sa Dodikom se sarajevski politicari ne bi smjeli sastajati osim u zgradi Parlamenta

- strance treba uvuci u proces modeliranja rjesenja jer je obaveza OHR-a usmjeriti BiH ka eurointegracijama

- mora se lobirati u korist nametanja tih rjesenja posto sustinskog dogovora sa Dodikom ne moze biti
Pa Nasa Stranka radi upravo to sto si ti naveo a se "mora raditi".
Ne radi. Forto nas, braneci Dodikove pozicije, poziva da procitamo Dejtonski sporazum, daju izjave nakon sastanka pored nekoliko zastava manjeg entiteta (kao da se radi o pregovorima entiteta a ne drzavne vlasti) ili se kriju po Bakincima i uporno insistiraju na tom da je dogovor moguc, sto efektivno drzi strance van pregovora.
..uzivo se oni svi vole,grle,ljube,dogovaraju...a ovamo cim izadju sa sastanka opleti jedan po drugom.
Pa najbolji primjer ti je intervju kod Senada od prije 2 dana
Znam, to i jeste problem.
Vidi,ti se ocito bas ne razumijes u politiku i ti politiku rezonujes preko naslova na portalima i stranackim glasilima. A to nije politika,to je zuta stampa. Tebi je vaznije sta je ko rekao,nego sta je ko URADIO. A evo,iako je Dodik govno od politicara,najvise sto je bezobrazan,sto nema mjere da vrijedja zrtve,genocid,govori sve sto mu padne na pamaet...opet se drzava krece naprijed,evo i ovo otvaranje pregovora sa EU je veliko,iako se to kod nas bas i ne predstavlja tako i zatrovani smo tim zutim smecem iz medija,koje ljudi upijaju kao spuzva. Ja mislim da se nigdje ne prate portali i dnevne izjave politicara,kao u BiH i tako se i politika rezonuje ovdje,na dnevnom nivou i od izjave do izjave.
A u pozadini i iza zatvorenih vrata se odvija nesto skroz drugo.
Hakiz
Posts: 40845
Joined: 30/07/2015 20:01

#520 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:57
Skijaš wrote: 30/04/2024 19:49
zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:33

Pa Nasa Stranka radi upravo to sto si ti naveo a se "mora raditi".
Ne radi. Forto nas, braneci Dodikove pozicije, poziva da procitamo Dejtonski sporazum, daju izjave nakon sastanka pored nekoliko zastava manjeg entiteta (kao da se radi o pregovorima entiteta a ne drzavne vlasti) ili se kriju po Bakincima i uporno insistiraju na tom da je dogovor moguc, sto efektivno drzi strance van pregovora.
..uzivo se oni svi vole,grle,ljube,dogovaraju...a ovamo cim izadju sa sastanka opleti jedan po drugom.
Pa najbolji primjer ti je intervju kod Senada od prije 2 dana
Znam, to i jeste problem.
Vidi,ti se ocito bas ne razumijes u politiku i ti politiku rezonujes preko naslova na portalima i stranackim glasilima. A to nije politika,to je zuta stampa. Tebi je vaznije sta je ko rekao,nego sta je ko URADIO. A evo,iako je Dodik govno od politicara,najvise sto je bezobrazan,sto nema mjere da vrijedja zrtve,genocid,govori sve sto mu padne na pamaet...opet se drzava krece naprijed,evo i ovo otvaranje pregovora sa EU je veliko,iako se to kod nas bas i ne predstavlja tako i zatrovani smo tim zutim smecem iz medija,koje ljudi upijaju kao spuzva. Ja mislim da se nigdje ne prate portali i dnevne izjave politicara,kao u BiH i tako se i politika rezonuje ovdje,na dnevnom nivou i od izjave do izjave.
A u pozadini i iza zatvorenih vrata se odvija nesto skroz drugo.
Prvo u 14 prioriteta, sada u 8, stoji sloboda štampe i sloboda civilnog sektora.

Mi dobijamo početak pregovora, mjesec kasnije počinje da se primjenjuje zakon o kleveti u RS. Koji će obuhvatiti sve u BiH, i mi na ovom forumu možemo doći na udar tog zakona, A prije nekoliko godina upad policije RS u Klix, u saradnji sa policijom kantona Sarajevo i federalnom policijom, pokazuje da će taj zakon obuhvatiti i ljude u federaciji, da će policija RS u federaciji hapsiti koga hoće.

Takođe u RS ide na usvajanje zakon koji će civilni sektor smatrati stranim agentima i plaćenicima. Nešta slično kao u Rusiji.

I pored ta dva zakona, mi dobijamo pregovore. Sutra uđemo u EU sa zakonima koji su protiv principa EU, koji će hapsiti i kažnjavati ljude zbog govora.

Dobijanje pregovora pa i ulazak u EU na taj način ne da nije veliko nego je malo, izuzetno malo. Šta će mi EU ako u BiH budu primijenjivani zakoni koji su protiv principa EU?
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#521 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 30/04/2024 20:31
zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:57
Skijaš wrote: 30/04/2024 19:49

Ne radi. Forto nas, braneci Dodikove pozicije, poziva da procitamo Dejtonski sporazum, daju izjave nakon sastanka pored nekoliko zastava manjeg entiteta (kao da se radi o pregovorima entiteta a ne drzavne vlasti) ili se kriju po Bakincima i uporno insistiraju na tom da je dogovor moguc, sto efektivno drzi strance van pregovora.



Znam, to i jeste problem.
Vidi,ti se ocito bas ne razumijes u politiku i ti politiku rezonujes preko naslova na portalima i stranackim glasilima. A to nije politika,to je zuta stampa. Tebi je vaznije sta je ko rekao,nego sta je ko URADIO. A evo,iako je Dodik govno od politicara,najvise sto je bezobrazan,sto nema mjere da vrijedja zrtve,genocid,govori sve sto mu padne na pamaet...opet se drzava krece naprijed,evo i ovo otvaranje pregovora sa EU je veliko,iako se to kod nas bas i ne predstavlja tako i zatrovani smo tim zutim smecem iz medija,koje ljudi upijaju kao spuzva. Ja mislim da se nigdje ne prate portali i dnevne izjave politicara,kao u BiH i tako se i politika rezonuje ovdje,na dnevnom nivou i od izjave do izjave.
A u pozadini i iza zatvorenih vrata se odvija nesto skroz drugo.
Prvo u 14 prioriteta, sada u 8, stoji sloboda štampe i sloboda civilnog sektora.

Mi dobijamo početak pregovora, mjesec kasnije počinje da se primjenjuje zakon o kleveti u RS. Koji će obuhvatiti sve u BiH, i mi na ovom forumu možemo doći na udar tog zakona, A prije nekoliko godina upad policije RS u Klix, u saradnji sa policijom kantona Sarajevo i federalnom policijom, pokazuje da će taj zakon obuhvatiti i ljude u federaciji, da će policija RS u federaciji hapsiti koga hoće.

Takođe u RS ide na usvajanje zakon koji će civilni sektor smatrati stranim agentima i plaćenicima. Nešta slično kao u Rusiji.

I pored ta dva zakona, mi dobijamo pregovore. Sutra uđemo u EU sa zakonima koji su protiv principa EU, koji će hapsiti i kažnjavati ljude zbog govora.

Dobijanje pregovora pa i ulazak u EU na taj način ne da nije veliko nego je malo, izuzetno malo. Šta će mi EU ako u BiH budu primijenjivani zakoni koji su protiv principa EU?
Ako se to i usvoji...kako je usvojeno,tako moze biti i promijenjeno...pa nije to sveto slovo.
Nova vlast moze to promijeniti na prvoj sjednici,ako zeli i vratiti kako je i sada ili cak i poboljsati. Dignes ruke i zavrseno.
Pa zakone usvajaju ljudi,izabrani politicari,nije to boziji zakon :D
Hakiz
Posts: 40845
Joined: 30/07/2015 20:01

#522 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 20:35
Hakiz wrote: 30/04/2024 20:31
zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:57
Vidi,ti se ocito bas ne razumijes u politiku i ti politiku rezonujes preko naslova na portalima i stranackim glasilima. A to nije politika,to je zuta stampa. Tebi je vaznije sta je ko rekao,nego sta je ko URADIO. A evo,iako je Dodik govno od politicara,najvise sto je bezobrazan,sto nema mjere da vrijedja zrtve,genocid,govori sve sto mu padne na pamaet...opet se drzava krece naprijed,evo i ovo otvaranje pregovora sa EU je veliko,iako se to kod nas bas i ne predstavlja tako i zatrovani smo tim zutim smecem iz medija,koje ljudi upijaju kao spuzva. Ja mislim da se nigdje ne prate portali i dnevne izjave politicara,kao u BiH i tako se i politika rezonuje ovdje,na dnevnom nivou i od izjave do izjave.
A u pozadini i iza zatvorenih vrata se odvija nesto skroz drugo.
Prvo u 14 prioriteta, sada u 8, stoji sloboda štampe i sloboda civilnog sektora.

Mi dobijamo početak pregovora, mjesec kasnije počinje da se primjenjuje zakon o kleveti u RS. Koji će obuhvatiti sve u BiH, i mi na ovom forumu možemo doći na udar tog zakona, A prije nekoliko godina upad policije RS u Klix, u saradnji sa policijom kantona Sarajevo i federalnom policijom, pokazuje da će taj zakon obuhvatiti i ljude u federaciji, da će policija RS u federaciji hapsiti koga hoće.

Takođe u RS ide na usvajanje zakon koji će civilni sektor smatrati stranim agentima i plaćenicima. Nešta slično kao u Rusiji.

I pored ta dva zakona, mi dobijamo pregovore. Sutra uđemo u EU sa zakonima koji su protiv principa EU, koji će hapsiti i kažnjavati ljude zbog govora.

Dobijanje pregovora pa i ulazak u EU na taj način ne da nije veliko nego je malo, izuzetno malo. Šta će mi EU ako u BiH budu primijenjivani zakoni koji su protiv principa EU?
Ako se to i usvoji...kako je usvojeno,tako moze biti i promijenjeno...pa nije to sveto slovo.
Nova vlast moze to promijeniti na prvoj sjednici,ako zeli i vratiti kako je i sada ili cak i poboljsati. Dignes ruke i zavrseno.
Pa zakone usvajaju ljudi,izabrani politicari,nije to boziji zakon :D
Znam da može biti promijnejeno. Ali je indikativno.

Sutra kaže EU: Eto, u krivičnom zakonu BiH ne piše ništa o kriminalizaciji govora.

A to što pišeu entitetskim zakonima, to će elegantno ignorisati, gčedat će samo državne zakone :mrgreen:

Valjda je ulazak u Eu zbog toga da postanemo normalna država, ne samo da uđemo. A kako da postanemo normalni ako nas nenormalne prime, ako nam budu opraštali sve? Da li bi se ti promijenio ako bi ti neko rekao, loš si, ali nema veze, dobit ćeš šta želiš? Ne bi, naravno da ne bi. Ni ja ne bih.

Zato to da počinjemo pregovore ovakvi kakvi smo meni nije velika sreća. Nadati se samo da će tok pregovora o ulasku da nas promijeni. Za jedno 30 godina, možda i uđemo u EU "normalni".
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#523 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Pa mi se sami moramo promijeniti i usvajati EU zakone a ne da nas se tjera. Upravo je taj pristup pogresan...kao da mi trebamo EU a ne EU nama.
Do sada politicarima je EU bila na zadnjem mjestu,jer znaju da je ulazak u EU = vladavina zakona a oni su naucili da su ONI zakon ,jer zakon je ono sto oni kazu a ne ono sto pise u zakonima drzave i Ustavu. I narod sludjuju,zavadjaju,zaglupljuju...one malo glasnije usutkaju,da bi oni i klika oko njih mogla uzivati u blagodatima i krasti.

Zato narod treba prestati pristajati na price o ratu,30 godina nakon rata,na price iz 20. stoljeca, u 21. stoljecu...na prakse koje su iza nas 50 godina i usvajati i mijenjati prvo sebe,pa ce onda doci i do promjene politicara.

A evo vidimo da to ide malo teze...kada i mladji gradjani,oni koji se mozda i ne sjecaju rata,samo trube o ratu i glupostima.
Umjesto da se trubi o progresu,napretku,da se pritiscu politicari da rade u nasu korist,ovdje kod nas samo navijace imao. Kao da smo na utakmici pa ono Mile dodik VS "ostatak svijeta" ili Mile VS SDA,Mile VS medjunarodna zajednica i svi navijaju ili za ove ili za one.

To ja ne znam kako bi nazvao...to meni nije ni nivo obdanista.Tuzno,zalosno i jadno.
User avatar
Skijaš
Posts: 12744
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#524 Re: Naša stranka

Post by Skijaš »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:57
Skijaš wrote: 30/04/2024 19:49
zippoo87 wrote: 30/04/2024 19:33

Pa Nasa Stranka radi upravo to sto si ti naveo a se "mora raditi".
Ne radi. Forto nas, braneci Dodikove pozicije, poziva da procitamo Dejtonski sporazum, daju izjave nakon sastanka pored nekoliko zastava manjeg entiteta (kao da se radi o pregovorima entiteta a ne drzavne vlasti) ili se kriju po Bakincima i uporno insistiraju na tom da je dogovor moguc, sto efektivno drzi strance van pregovora.
..uzivo se oni svi vole,grle,ljube,dogovaraju...a ovamo cim izadju sa sastanka opleti jedan po drugom.
Pa najbolji primjer ti je intervju kod Senada od prije 2 dana
Znam, to i jeste problem.
Vidi,ti se ocito bas ne razumijes u politiku .....
Ocigledno, jer ja i pored tvojih tolikih komentara ostajem zbunjen, pa ako moze da ti ovo malo pojednostavis za mene. Je li Milorad Dodik ....

- protivnik s kojim se kontakt odrzava samo u okvirima sluzbenog i unutar Parlamenta BiH, dakle protivnik ciji se utjecaj pokusava ograniciti lobiranjem vani i kojem se preko saveznika na Zapadu pokusava nametnuti rjesenja s kojim on, logicno je, nece biti zadovoljan ali nece imati puno izbora

ili je

- partner s kojim se srdacno pozdravimo a nekad i zagrlimo, zajedno gledamo kosarku i s kojim se druzimo po Bakincima ili na nekom drugom "njegovom terenu", sa sve pratecim zastavama manjeg entiteta i Srbije. Nismo da mu OHR bilo sta namece jer domaci akteri mogu postici dogovor
Hakiz
Posts: 40845
Joined: 30/07/2015 20:01

#525 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 23:06
Pa evo primjer...kazu nase vlasti,ukidamo papirni novac i od sada iskljucivo placanje ide digitalno.
I to vazi za SVE.
Kako ces ti sada placati kesom,ako je za sve zabranjen ?

kako ces "izaci iz sistema" i praviti svoj sistem ?
Poenta je u borbi da do toga ne dođe.

Neka digitalizacije, ali da ne bude jedini način. Da ko hoće digitalno, može, ko hoće papir, može.
Post Reply