Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#6276 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Budi se istok ili zapad...10. sjednica SKS
Blog: Pedja Kojovic
Petak, 28 December, 2011 - 22:07

Prije nego se preslo na dnevni red 10. sjednice pred Skupstinu su izneseni zakljucci o prosloj, koja se bavila GRASS-om. Vlada je sastavila zakljucke, koje su mediji u cjelosti objavili pa ih ja ovdje necu navoditi, o potezima spasavanja GRASS-s. Oni obuhvataju utvrdjivanje krivicne odgovornosti za sadasnje stanje u kompaniji, reorganizaciju i davanje novog capital i nacin pracenja programa finansijske i organizacione sanacije GRASS-a.

Mi bismo isli na precizniji rijecnik i krace rokove ali principijelno u zakljuccima je sve sto mi mislimo da bi trebalo biti.Novi direktor, meni licno, ulijeva povjerenje. Vrlo je otvoren, obavjesten i sto je najvaznije dozivljava ovo kao veliku priliku da pokaze sta zna i moze. Dajte mi sest mjeseci, kaze.

Sezona mjesanja u rad policije je otvorena na prethodnoj sjednici zakljuckom o SIPA-i, a nastavljena na ovoj inicijativom poslanika Fazlije koji je trazio da Skupstina Kantona naredi vladi FBiH da "u skladu sa zakonom" ne penzionise komandanta Vikica. Iako je inicijativa sefa kluba SDP-a Fazlije besmislena/glupava na vise nacina ja cu se ovdje pozabaviti samo sa dva ne ulazeci u objasnjavanje razloga zbog kojih je u svakoj demokratskoj zemlji vlast podjeljena na zakonodavnu, izvrsnu i sudsku.Time sam se bavio u slucaju "SIlos".
U momentu kada on podnosi inicjativu da Skupstina donese zakljucak kojim bi trazila da se komandanta Vikica NE penzionise sastanak Vlade na kojem se o tome odlucuje je vec uveliko u toku, de facto, pri kraju. Premijer te Vlade i vecina ministara dolaze iz iste stranke kao i Fazlija i ako je to partijski stav onda ce oni i bez pritiska iz Skupstine Kantona Sarajevo donijeti takvu odluku. Tako bi sistem trebao da funkcionise. Glasaci glasaju za stranku jer je nemoguce da se licno upoznaju sa stavovima svakog pojedinacnog kandidata na listi. Pretpostavka glasaca je da ce ljudi iz iste stranke, kada dodju na vlast, u svojim odlukama slijediti one politicke principe koje su izlozili u izbornoj kampanji.
Fazlija je dakle ako je htio uticati na tu odluku trebao to iznijeti na partijskom sastanku a ne na sjednici kantonalne skupstine koja nije nadlezna u ovom slucaju. To je besmisleni dio.
Glupavi dio je da se Vladi sugerise da takvu odluku donese "u skladu sa zakonom".
Komandant Vikic je penzionisan po zakonu. Po tom su zakonu penzionisani mnogi ratni komandanti i policajci. (Neki su se bunili, a neki ne.) Jedini nacin da se komandant Vikic NE penzionise je da se ne primjeni zakon, odnosno, da se napravi izuzetak. Moze se nekome pridjev "glupavo" uciniti isuvise grubim ali ja ne nemam bolju rijec za cinjenicu da je Fazlija svojom inicijativom trazio, i zamalo dobio, suprotno od onoga sto je zapravo htio. Skupstina bi usvajanjem njegovog zakljucka trazila od Vlade FBiH da potvrdi penzionisanje komandanta Vikica.
Uslijedila je naravno visesatna vatrena diskusija, nadmetanje; ko vise voli komandanta Vikica?
Danis i ja smo glasali protiv. U slucaju "SIlosa" smo izasli iz sale smatrajuci da je to najipravniji iskaz naseg stava da necemo da ucestvujemo u donosenju odluka za koje nismo nadlezni i koje podrivaju sistem podjele vlasti i drzavne institucije BiH. Od nekih ljudi, cije misljenje cijenim i koji u potpunosti podrzavaju nas stav u ovom slucaju, kritikovani smo zbog toga. Trebali ste iznijeti svoj stav javno i glasati protiv, a ne izaci iz sale, kazu.
Meni se tada, kada smo morali donijeti odluku sta da radimo?, cinilo da je potez koji smo napravili najbolji iskaz naseg stava. Argumenti onih koji nisu mislili kao mi tada su u medjuvremenu prevladali. Zato smo u ovom slucaju iznijeli stav o ovom pitanju i glasali protiv.

Meni licno bi bilo prihvatljivo da se za komandanta Vikica potpuno svjesno, transparentno, napravi pravni izuzetak i da se on, ukoliko to ne zeli, ne penzionise. Pocasni, dozivotno. Njegovo ponasanje u ratu je mnogima od nas dalo onu, u pojedinim trenutcima, neophodnu trunku nade i hrabrosti da vjerujemo da cemo na kraju ipak pobijediti ili barem ostati zivi. Kad si cuo da su Vikicevci otisli tamo gdje je linija odbrane probijena znao si da cetnici ipak nece proci u grad.

Potom je na red dosao budzet 2012.
Budzet je, kao sto i mala djeca znaju, ekonomski, egzatan, izraz politicke volje.
(Politicar u kampanji prica svasta ali se njegova prava priroda otkrije tek kad vidite kako rasporedjuje budzetski novac)
Novca u budzetu je, naravno, uvijek manje nego sto treba i Vlada mora da bira koje ce programe ugasiti a koje pojacati. Vlada, logicno, uvedi ili pojacava one programe koji su u skladu sa partijskom ideologijom stranke iz koje dolaze.
Desnicari, recimo, daju poreske olaksice bogatasima i socijalni sistem smatraju nepotrebnim. Kad procitas njihov budzet ti se njihovi principi vjerno oslikavaju u ciframa.
Mi bismo, recimo, zatvorili pipu vjerskim zajednicama, znacajno modicifirali isplate borcima i krenuli u veliku reformu sistema zdravstvene i socijalne pomoci.Novac bi bio preusmjeren u obrazovanje, obrazovanje i obrazovanje. U pretvaranje birokratije u servis gradjana, u digitalizaciju sistema.
Poenta ovih prethodnih par redova je u sljedecem. Ljudi su na izborima glasali za promjenu. Za promjene u prethodnom budzetu jednostavno nije bilo vremena. Nacrt budzeta je vec bio izradjen, godina je vec pocela. Nazalost promjena nema ni u ovom budzetu. Ja razumijem da je ekonomska situacija teska i da je budzet toliko opterecen platama drzavnih sluzbenika i odrzavanjem, tzv. hladnog pogona da je novca kojim bi se mogla iskazati politicka volja jako malo. Zato je povecanje transfera vjerskim zajednicama za 10% ili trostruko uvecanja fonda za pomoc optuzenim borcima ABiH znacajan pokazatelj pozicije vlade u ideoloskom spektru.
Vlada je u ovom budzetu, istini za volju, bila vrlo naklona prema obrazovanju i umjetnosti, sto je za Nasu stranku vrlo vazno i mi smo to pozdravili. Znajuci da vladin prijedlog ima dovoljno ruku bili smo suzdrzani i tako izrazili svoje razocarenje da ova vlada nema viziju, odnosno, da nije spremna na teske ali neophodne reforme.
Kada se nakon glasanja premijer Music zaputio prema govornici ja sam ocekivao njegovu uobicajenu zahvalu poslanicima na konstruktivnim diskusijama i izglasavanju budzeta. Ali umjesto uvijek smirenog i politicnog premijera za govornicu je izasao uzrujani, crven od bijesa, komesar komunisticke, boljsevicke, partije i osuo paljbu po onima koji nisu glasali za njegov prijedlog budzeta, optuzujuci ih da se igraju sa sudbinom budzetskih korisnika koji, maltene, zbog njih nece dobiti plate i provesce novogodisnje i druge praznike gladni i zedni u hladnom stanu. Zbog toga sto mislimo da je ovaj budzet manje-vise nastavak dosadasnjih losih politika mi smo, kako rece premijer, amoralni. On je, vjerovatno, mislio nemoralni. Amoralnost je isuvise delikatna i rijetka pojava. Odmah sam se javio za rijec ali je predsjedavajuca prekinula sjednicu i pozvala na koktel.(Nemam pojma povodom cega. Nije valjda povodom usvajanja budzeta????)
Drago mi je da nisam dobio rijec. Bio sam uzrujan i mozda bih uradio isto sto i premijer.
(Nakon pauze, dok smo cekali pocetak sjednice, premijer, Danis i ja smo imali jednu kratku, ali na momente vrlo ostru, diskusiju o njegovom istupu. Shvatio sam da premijer uopste ne uvidja neodbranjivost rijecnika koji je upotrijebio i odustao od pokretanja diskusije u nastavku).
Sjednica je nastavljena ali su se umjesto dnevnim redom zastupnici poceli baviti, upravo, istupom premijera. Napadi su postajali sve ostriji i licniji, citirao se Platon i na kraju je poslanik Mehmedic premijera Musica, de facto, nazvao magarcem. Pauza. Opozicija trazi da im se premijer javno izvine. Premijer nece. Ponovo pauza. Premijer se izvinuo poslanicima, Mehmedic premijeru. Nedugo nakon toga Skupstina je prekinuta. Nastavlja se sljedece godine.


p.k.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#6277 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 1gorstak »

Rimljanin wrote:

A je li istina Ermine da si presao u SDP nakon sto ti se bratu dalo tek (i cinik bi rekao samo zbog njega) otvoreno radno mjesto u Eleketroprivredi ? A sto se tice kolege forumasa, on kad bude dio izvrsne vlasti, osvrnucemo se i na zaposljavanja u njegovoj porodici. Do tada, navikni se na reflektore i nemoj se koristiti jeftinim trikovima.
:-) Moj brat je imao ugovor na 45 dana kao zamjena za radnika na bolovanju. Ako je to otvoreno radno mjesto, e pa...
OK, hvala na pojasnjenju.
User avatar
CaCO3
Posts: 727
Joined: 18/03/2011 12:58

#6278 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by CaCO3 »

Jel istina da Hajder iz B.Petrovca prelazi u SDP i da je kupio u Bihacu u najelitnijoj i najskupljoj zgradi -novogradnja- ogroman stan?
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#6279 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 1gorstak »

CaCO3 wrote:Jel istina da Hajder iz B.Petrovca prelazi u SDP i da je kupio u Bihacu u najelitnijoj i najskupljoj zgradi -novogradnja- ogroman stan?
Za prvo pitanje imas odgovor na temi, trebas se samo malo vratiti, a za drugo ne mislim da je bitno. Danas je relativno lako zaduziti se i kupiti stan.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6280 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Da ne prođe nezabilježeno,

Samo da podsjetim ona tri preostala člana Naše stranke (bar ona tri koje javnost zna: Graz, Tanović i Kojović),

Pošto je SDP jučer i zvanično postao bošnjačka stranka, pravo je vrijeme za osnivanje nove multinacionalne, građanske stranke ljevice, ili ubrzan, temeljit rad na jačanju onih postojećih. Ili bar za okupljanje one sitneži u nešto konkretno.

Obzirom na učestala uvlačenja P. Kojovića SDP-u, ne znam imaju li ova trojica uopšte tih ambicija, a i ako ih imaju jesu li za to i sposobni.
Ako nisu i ne žele oni, možda će hjeti i moći neko drugi. Ko god to bio, sretno mu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6281 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Banksy wrote:Da ne prođe nezabilježeno,

Samo da podsjetim ona tri preostala člana Naše stranke (bar ona tri koje javnost zna: Graz, Tanović i Kojović),

Pošto je SDP jučer i zvanično postao bošnjačka stranka, pravo je vrijeme za osnivanje nove multinacionalne, građanske stranke ljevice, ili ubrzan, temeljit rad na jačanju onih postojećih. Ili bar za okupljanje one sitneži u nešto konkretno.

Obzirom na učestala uvlačenja P. Kojovića SDP-u, ne znam imaju li ova trojica uopšte tih ambicija, a i ako ih imaju jesu li za to i sposobni.
Ako nisu i ne žele oni, možda će hjeti i moći neko drugi. Ko god to bio, sretno mu.
Ne brini, sad ce neki prozelit napraviti jos multinacionalniju i jos gradjanskiju stranku ljevice. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6282 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
Banksy wrote:Da ne prođe nezabilježeno,

Samo da podsjetim ona tri preostala člana Naše stranke (bar ona tri koje javnost zna: Graz, Tanović i Kojović),

Pošto je SDP jučer i zvanično postao bošnjačka stranka, pravo je vrijeme za osnivanje nove multinacionalne, građanske stranke ljevice, ili ubrzan, temeljit rad na jačanju onih postojećih. Ili bar za okupljanje one sitneži u nešto konkretno.

Obzirom na učestala uvlačenja P. Kojovića SDP-u, ne znam imaju li ova trojica uopšte tih ambicija, a i ako ih imaju jesu li za to i sposobni.
Ako nisu i ne žele oni, možda će hjeti i moći neko drugi. Ko god to bio, sretno mu.
Ne brini, sad ce neki prozelit napraviti jos multinacionalniju i jos gradjanskiju stranku ljevice. :D
Ma, ne treba ''još građanskiju'', samo običnu multinacionalnu, građansku ...

Ono k'o SDP prije 10 godina, recimo.

Ako je to uopšte i moguće u ovako temeljno nakaradno postavljenoj zemlji.
Last edited by Banksy on 29/12/2011 15:31, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6284 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Banksy wrote:
Ako je to uopšte i moguće u ovako temeljno nakaradno postavljenoj zemlji.
Eeeee, s te strane mi dodji....
takva stranka o kojoj ti sanjas moze biti samo opozicija u ovoj nakazi od drzave.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6285 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
Banksy wrote:
Ako je to uopšte i moguće u ovako temeljno nakaradno postavljenoj zemlji.
Eeeee, s te strane mi dodji....
takva stranka o kojoj ti sanjas moze biti samo opozicija u ovoj nakazi od drzave.
Znam dobro. Sama sam o tome pisala hiljadu puta ... dok sam imala živaca :D
Da mi nije mrsko sad tražit postove ...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6286 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Šta mu reći, koju posluku porati... :-D

U svakoj političkoj karijeri dođe do momenta kada strelovit uspon nužno podlegne sili gravitacije. To je ono vrijeme što bi se reklo when shit meets the fan i onda čak i ljudi koji su ti pisali ničim potkovane nekritičke hvalospjeve mijenjaju mišljenje što pred silom argumenata što iz osobnog razočarenja u tebe. Onda počinju napadi, počinju pitanja, povjerenje se izigralo, traže se objašnjenja... Tu ubleha i prodaja finjaka ne pale.

Nazovimo ovo Adebayorovim poučkom: Kad promijeniš klub iz ličnog interesa nemoj biti iznenađen kada ti dojučerašnji navijači zvižde.

:wink:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6287 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Rimljanin wrote: :-) Moj brat je imao ugovor na 45 dana kao zamjena za radnika na bolovanju. Ako je to otvoreno radno mjesto, e pa...
Ako ovaj odgovor zadovolji ikog sa prosječnim kvocijentom inteligencije odoh se raniti šrafcigerom. :-) :-) :-)

Da vidimo malo sa uključenim mozgom:

1. Baš eto tvoj brat baš eto kod Hamdinog ćaće? :-) :-) :-) (žao mi što ga spominjem, on je bolji od vas dvojice i raduje me da riješi egzistenciju - nije on sporan, ti jesi)
2. Ako se iko razumije u produžavanje ugovora mimo zakona i obraza (znamo obojica o čemu i kome pričam) razumiješ se ti, smisliće se već nešto...


Za ostalo kad malo naoštrim tastaturu i uhvatim vremena, u gužvi sam malo. :wink:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6288 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

@Pedja,odlican posao u kantonu ;-) :thumbup: (nadam se da ova Banksy,pozdrav drugarice :D ,bezveze tripuje da ces preci i ti u SDP..mojne Tita ti :D ).

Brko vs Hajder 2:0 :D :dance: :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6289 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Super brko iz druge galaksije :D . Realno gledajuci vec duzi period ,cak i kada se ne slazemo i kada diskutujemo i raspravljamo..sve mi je drazi i drazi :thumbup:

No ,to nije tema vecerasnje emisije,tema je 2:0 za Brku...ups...tj. Nasa Stranka :D
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#6290 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ReD aka Socijalista »

-LIBERO- wrote:Super brko iz druge galaksije :D . Realno gledajuci vec duzi period ,cak i kada se ne slazemo i kada diskutujemo i raspravljamo..sve mi je drazi i drazi :thumbup:

No ,to nije tema vecerasnje emisije,tema je 2:0 za Brku...ups...tj. Nasa Stranka :D
Kakva VASA STRANKA? :o
Rimljanin
Posts: 7
Joined: 29/02/2008 12:57

#6291 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Rimljanin »

:-D Samo se vi fino zabavljajte, ja imam malo pametnijeg posla. Nemoguce je razuvjeriti nekog ko ima tako izgradjen negativan stav. Nije bitno da polemisem sa Brkom niti bilo s kim u ovom virtualnom svjetu. Pratite sta se desava i sve ce se samo kazati.

PS. moj brat vise ne radi u Elelktrodistribuciji, Brko. Da si ovdje imao bi svjeze podatke.

Pozdrav! I uzivajte. Svraticu ponekad da procitam. Idem brinuti o svom gradu. Ipak sam placen za to... Ili smo samo svi isti!? Eh... :thumbup:

E.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#6292 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sinuhe »

Sretno, ali daj prvo objasni 200 radnih mjesta. Nisam bio u Petrovcu preko 20 godina pa bi volio cuti sta lijepo. :D
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#6293 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 1gorstak »

Rimljanin wrote:moj brat vise ne radi u Elelktrodistribuciji
Korupcija je u svakoj pori drustva i zato reagujemo kako reagujemo. Prosjecan glasac SDP-a na ovom forumu se sigurno ne osjeca dobro kada vidi da se bas brat Nermina Niksica preko noci nadje bas na celu Autocesta FBiH. Preko nekih stvari mozemo preci, ali zaposljavanje rodbine koje ide zajedno sa promjenama na politickoj sceni je ruzno i tuzno. Ljudi gube povjerenje a vi politicari bas zbog trebate biti spremni na vecu dozu transparentnosti. Vi ste ti koji ocekujete od naroda da vam vjeruje, nije obrnut slucaj.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6294 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

:-D :-D :-D

Hm, baš šta sam i očekivao. Predvidljivo do smijeha. :roll: Kada nekog tako dobro poznaješ onda već možeš naslutiti šta će odgovoriti.

E, haj'mo lagano ovo dekonstruirati...


Rimljanin wrote::-D Samo se vi fino zabavljajte, ja imam malo pametnijeg posla.
Đe si, gospo'n Important? Nije bilo pametnijeg posla kad je trebalo lajkati ofirne pohvale na facebooku? Tada su ljudi koji prate politiku po Internetu bili nova generacija koja stvari gleda na nov način, važna ciljna grupa i oni na koje naročito treba obratiti pažnju. Sada su forumaši besposličari i pljuvači?

Ne velim, možda i jesmo. Samo bio bi red i kad te hvale navratiti, prosuti zrno soli i reći - ljudi, okanite se mene i moje politike, gledajte svoje živote. Ali ti si, vjerovatno, imao važnija posla od čitanja hvalospjeva na svoj račun... Mo'š mislit'. ;-)

Rimljanin wrote:Nemoguce je razuvjeriti nekog ko ima tako izgradjen negativan stav.
Tako je, ovo ovdje je sve sam go negativac i destruktivni elemenAt za razliku od tebe, o pozitivni! Ti koji donosiš svjetlo ne možeš doprijeti do ovdašnjih tmurnih umova i ne trebaš na to gubiti vrijeme. Nisi ti kriv, ovdje ljudi ne zaključuju racionalno nego imaju izgrađen stav koji ti, koliko god savršen bio, ne možeš promijeniti. Uvijek ta prokleta okolina koju ti nikako ne uspijevaš promijeniti, otkad te znam tako ti je... :sad:

Rimljanin wrote:Pratite sta se desava i sve ce se samo kazati.
Pratimo i čekamo da nam se kaže. Zasad smo zadovoljni jer ide baš onako kako su neki od nas prognozirali negdje oko strane stotinuitridesete ove teme. Evo cenera na dalji razvoj događaja: napuštaš NS jer nisi dobio podršku koju si očekivao, napuštaš Petrovac jer ti ljudi ne znaju cijeniti takvu vrijednost koju u tebi imaju. Ali pratićemo ne bi li nam se kazalo.

Rimljanin wrote: Da si ovdje imao bi svjeze podatke.
Na samo sat i 45 minuta vožnje sam otud i imam svježe podatke, čak i bolje od tebe. Imaju sad ovi mali telefoni i kompjuteri što pod mišku stanu (ja kont'o ti zagovornik modernih sredstava komunikacije... :-? ) i sve se zna ali nije do kanala nego do izvora: ja informacije dobijam sa izvora sa kojih si se ti sklonio u strahu da ćeš čuti bilo šta drugo osim nezasluženih panegirika onih koje možeš impresionirati. Ne znam ni koliko si ti tu jer ja sam i dan-danas tamo sa ljudima sa kojima sam uvijek bio i na mjestima na kojima sam uvijek sjedio, nisam ja postao načelnik i pozdravio se sa svim ljudima koji znaju gdje sam šupalj pa mi imaju šta reći. Ha ja....

Ono što ja vidim kad dođem u svoj korjeni grad jeste da načelnik koji je izbore dobio pričom kako neće biti načelnik koji vikendom ide kući u Banju Luku u 16:05 svakog radnog dana već praši kući u Bihać. ;-)

Rimljanin wrote:Idem brinuti o svom gradu. Ipak sam placen za to...
E, ovo me čudi - floskula na kraju... :-? Obično ih pucaš na početku, koliko ja znam. On ide brinuti o svome gradu. :lol: Pa dokle misliš ljude impresionirati ispraznim i otrcanim floskulama? Je li ti imaš neku knjižicu odakle ih vadiš? Otkad te znam imaš ublehu za svaku priliku, samo to funkcioniše dok te ne provale.

I od svih šupljaka izabereš najotrcaniji koji si mogao, plitki populizam koji više ni Bandić ne može prodavati. 'Ajmo delat', veliš? I to u 18:53 u svom bihaćkom domu! :lol: I kad spava drug Ermin radi za svoj grad, bez obzira na vrijeme, mjesto i druge dimenzije. :-) :-) :-) Givmiabrejk, ako neko i može popušiti tvoje folove (eno valjda u SDP-u cug spremili, čujem...) nemoj ih meni prodavati, života ti. Ako iko zna gdje si šupalj znam ja.

Rimljanin wrote:Ili smo samo svi isti!? Eh... :thumbup:
Najslađe za kraj. Jesmo, to i tvrdim svo vrijeme. Nikad, recimo, nisam napisao Ermin loš-gori-najgori. Moja poanta je uvijek bila: ni bolji ni lošiji od drugih i to i sada mislim. Koliko se god sveg života trudio da ispadneš poseban vrijeme ti je da se pomiriš sa tim - isti si kao i svi oni koji te okružuju. Nisi ništa posebno i to je nešto s čim ti je teško živjeti.

Otkad te znam živiš ne život nego projekciju života koju sam stvaraš i nije tvoj problem što lažeš sebi i drugima - imaš problem što vjeruješ u svoje laži. A ako je iko kvalifikovan da ti to kaže onda sam to ja. Lažeš se, čovječe, i vjeruješ u svoje laži i više vjeruješ komplimentima ljudi koji te ne poznaju nego iskrenim konstruktivnim zamjerkama ljudi kojima je (bilo) stalo do tebe. Zato si ih i rastjerao iz svoje sredine i okružio se pušačima pričica.

Džaba efektne ali isprazne fraze: mediokritet si, prosječan si i isti si kao i drugi. Imaš nekih bodova na karizmu i to je sve. Mediokritet si i pomiri se sa tim. Čak loš mediokritet, rekao bih, jer si mediokritet opće prakse bez konkretne upotrebne vrijednosti.

Isti si kao drugi i nauči se živjeti sa tim...

I za kraj:
Rimljanin wrote: Izvini Ridji, očito mi je velika greška bila što ti nisam zaposlio sestru.
Ne, greška ti je bila što nisi znao namjestiti konkurs kako treba i što si ga forsirao bez obzira na sve. Zato i pušiš tužbu sada. Ali nije seka u pitanju, seka će svojim znanjem i diplomom naći posao, kad imaš znanje i zvanje lakše bude, veća si mi ti briga.

Evo ti jedan citat pa obogati zbirku, ne moraš svu knjigu čitati:

Junaštvo je vrlina kojom sebe branimo od zla drugih a čojstvom čovek brani druge od zla u sebi.

E, ovo ti je bila greška, po mom skromnom uvjerenju. Nisi branio slabe od jakih, nisi branio druge od sebe samog. Dopustio si da te moć ponese i nisi je koristio na plemenit način. Svrstao si se na stranu moćnih i okrenuo leđa slabima. Trošio si na jake a zapostavljao potrebite. Zakidao u mjerama štednje jednako od plate i načelniku i čistačici a prodavao priču o socijalnoj osjetljivosti. Zapošljavao podobne a zapostavljao sposobne. Pomagao onima koji bi ti mogli pomoći nauštrb onima koji su tebe bili pomagali. Pljuvao na svoje riječi i svoja djela i izdavao sopstvene stavove. Bježao od onih koji te znaju a okruživao se onima koji su znaniji od tebe i od čiji si se autoritet (mediokritet kakav, je li, već jesi) mogao ogrebati. Nakon svega si izdao i drugove iz Naše stranke nakon što si iscrpio šta si mogao tamo. Nek ti je sa srećom u SDP-u, nego majkumu zar se ti ono ne zakle da nikad nećeš ni u jednu stranku?

Rekao bih da te žalim ali lagao bih. Prvo, ne osjećam to. Drugo, ne treba te žaliti jer ti ni ne primjećuješ šta sebi uskraćuješ. Ima ljudi, ima čaršija, ima stranaka... Nije to vrijedno čuvanja, uvijek će se naći organizam na kojem će se moći parazitirati.

Ne, ne žalim te.
Rimljanin wrote:Sorry!
Opa, i engleski se počeo učiti... :wink:
Last edited by Chmoljo on 30/12/2011 17:05, edited 1 time in total.
Reason: editovano na zahtjev pokretača teme :)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#6295 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

zoom66 wrote:
-LIBERO- wrote:@Pedja,odlican posao u kantonu ;-) :thumbup: (nadam se da ova Banksy,pozdrav drugarice :D ,bezveze tripuje da ces preci i ti u SDP..mojne Tita ti :D ).

Brko vs Hajder 2:0 :D :dance: :thumbup:
do kraja tekme predvidjam josh chetiri zgoditka u hajderovoj mrezhi i eventualni pochasni u brkinoj. :D 6:1 :D hajmo kod cyprusa na kladionicu :D
Mislim da je ovim zadnjim postom Brko uvaljo golova ko mi Estoniji, tako da nema potrebe za kladionicom :D ... samo mi se čini da je ova rasprava nekako isuviše lična :roll: previše neuobičajena za forum...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6296 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

cyprus wrote: samo mi se čini da je ova rasprava nekako isuviše lična :roll: previše neuobičajena za forum...
Riječ je otvorenoj komunikaciji između građana i načelnika koja je jedan od temelja participativne demokratije. :)

Teško da može otvorenije...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6297 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

Sest godina s prekidima pratim forum... :D I moram priznati da je ovo najveci "fail" sto bi rekli ovi u Brke Anglosaksonci... :D

Mozda ces popusit ban za ono psovanje, al' fakat si mi popravio dan Brko. :D Dugo se nisam nacitao sladjeg sarkazma i iskrenosti... :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6298 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Samo za nauk ostalima - Brko je imao pravo odgovoriti na ovaj način iz razloga što je onaj kome je upućena:

1. imenom prozvao drugog forumaša;
2. javna ličnost;

to znači da se ostalima ovakav ton neće tolerisati izuzev sličnih situacija.


da ne bude - nismo znali... :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6299 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

U tom slucaju, ja cekam da mi se Reis javi na forumu i da me prozove imenom. Bice veselo. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6300 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

klonove banujem odmah :D
Locked