Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#51951 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mishic »

Tanqueray wrote: 30/10/2021 22:22
mishic wrote: 30/10/2021 22:00 Evo najiskrenije. Pišem iz Sarajeva. Iz podstanarskog statusa sa 38 godina radnog staža. I četiri godine ratnog. I činom majora Armije R BiH.
Istina djeca su mi vani, tamo studirali i doktorirali.
Ma dobro je da su ti djeca na sigurnom. :oops:
Da, da, dobro jeste, ali da su imali mogućnost da žive ovdje i ne prođu ovako kao ja nebi bili vani. Koliko je ironije u ovom reagovanju na moj post nije bitno ali to da sam se ja borio za ovu zemlju da djeca i unučad mogu živjeti u njoj, bitno je.Ako je pomisao da sam ja finansirao njihovo školovnje zabluda je, njihove ocjene, položeni prijemni ispiti, zaslužene stipendije iz te zemlje i povremeni rad na čišćenju snijega, na traci u fabrici i td. bili su način na koji su se školovali. A da je dobro što su sada stranci u ovoj zemlji i što su mi unučad stranci mogu odgovoriti samo na način da takvo "dobro" i ja Vama poželim.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#51952 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Tanqueray »

mishic wrote: 30/10/2021 22:47
Tanqueray wrote: 30/10/2021 22:22
Ma dobro je da su ti djeca na sigurnom. :oops:
Da, da, dobro jeste, ali da su imali mogućnost da žive ovdje i ne prođu ovako kao ja nebi bili vani. Koliko je ironije u ovom reagovanju na moj post nije bitno ali to da sam se ja borio za ovu zemlju da djeca i unučad mogu živjeti u njoj, bitno je.Ako je pomisao da sam ja finansirao njihovo školovnje zabluda je, njihove ocjene, položeni prijemni ispiti, zaslužene stipendije iz te zemlje i povremeni rad na čišćenju snijega, na traci u fabrici i td. bili su način na koji su se školovali. A da je dobro što su sada stranci u ovoj zemlji i što su mi unučad stranci mogu odgovoriti samo na način da takvo "dobro" i ja Vama poželim.
Ne trebas ti nista meni da pozelis, nego nemoj da propagiras rat kao opciju, da ova djeca koja su sada u BiH, ne moraju nigdje da idu.
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#51953 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mishic »

Čime ja to, ili kojom rečenicom propagiram rat?
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51954 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Sretan si jer su ti djeca i unucad uspjeli da stvore uslove da sacuvaju tvoje gene i dalje. Neces ni u toj penziji biti gladan, na kraju uvijek mozes otici vidjeti malo kako izgleda normalan svijet.
Mnogi od nas smo upali u evolucijski corsokak ostavsi ovdje.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#51955 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Tema Naša stranka a pričamo o 93
Nidje veze
Mašili smo temu-Idemo na BPS
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#51956 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »

Ništa Vučić, Dodik, Dragan HDZ etc samo SDA bajo moj
Bolje da se isključivo bave cukama i paradama više će glasova dobit.


Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45202
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51957 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Login7777 wrote: 04/11/2021 20:22 Ništa Vučić, Dodik, Dragan HDZ etc samo SDA bajo moj
Bolje da se isključivo bave cukama i paradama više će glasova dobit.


Image
Takoe. U stvari kriva je Naša stranka što nesposobnjakovićima i neradnicima kaže da su nesposobnjakoboći i neradnici.

Đeš reć da je car go. Neko bi se mogo i naljutiti.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8549
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#51958 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pitar sa Kariba »

Login7777 wrote: 04/11/2021 20:22 Ništa Vučić, Dodik, Dragan HDZ etc samo SDA bajo moj
Bolje da se isključivo bave cukama i paradama više će glasova dobit.


Image
Al` kako su SDAovci na ovu objavu NS skocili sihronizovano, cak sa istovjetnim statusima i tvitovima.
Kako li to hoda? Mora neka komanda postojati, ono koriste Sky app kao kriminalci ili sta?!
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51959 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ko god ovo pročita sasvim mu je jasno istog časa da je to potpuna istina.
I zato je hajka krenula.
Jer je preočita istina.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51960 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

Ćudić pitala Escobara: Da li se na entitetskoj granici pokušava sagraditi novi Berlinski zid?

BRAVO Sabina!!

https://www.klix.ba/vijesti/bih/cudic-p ... /211108175

Svaka joj ko u Njegusa.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#51961 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sinuhe »

Teske rijeci. Zna li Sabina sta je bio Berlinski zid i sa koje pozicije ona to govori Escobaru i pobogu zasto?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#51962 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Linge i ostatak krnje SDA iz Luksemburga na aparatima, prekucala ih jedna Sabina Cudic u vlastitoj igrici. :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 6782
Joined: 25/06/2011 22:38

#51963 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

sinuhe wrote: 08/11/2021 18:58 Teske rijeci. Zna li Sabina sta je bio Berlinski zid i sa koje pozicije ona to govori Escobaru i pobogu zasto?
ma da, baš sad treba biti oprezan da se neko ne uvrijedi

uozbilji se
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#51964 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jasib »

General War wrote: 08/11/2021 18:50 Ćudić pitala Escobara: Da li se na entitetskoj granici pokušava sagraditi novi Berlinski zid?

BRAVO Sabina!!

https://www.klix.ba/vijesti/bih/cudic-p ... /211108175
Ona je poručila kako bi prijedlog koji favorizira međunarodna zajednica donio etnički čiste dijelove.

"Prijedlog izbornih reformi favoriziran od međunarodne zajednice i, nažalost, SAD-a, kreirao bi umjetne, etnički čiste, glasačke distrikte. Takva vrsta rasnog prekrajanja izbornih jedinica u SAD-u danas, pod administracijom gospodina Bidena, bila bi viđena, što je i normalno, kao opresivna. Licemjerno bi, stoga, bilo takvu praksu izvoziti u BiH", rekla je Ćudić.

Napomenula je da je jedini prijedlog ustavnih promjena, koje se tiču i izbornog zakona, a koji je u parlamentarnoj proceduri, ustvari predložila Naša stranka.

"Prijedlog Naše stranke koji je na stolu i koji je već ušao u parlamentarnu proceduru, osigurava zaštitu naše različitosti osiguravajući ravnotežu kolektivnih i individualnih prava", poručila je.

Ćudić je upozorila Escobara na rastući strani utjecaj u BiH i pitala ga:

"Ne mogu a da ne pitam, da li se na entitetskoj granici unutar BiH pokušava sagraditi novi Berlinski zid?", rekla je Ćudić.

Također ga je pozvala da bilo činjenjem ili nečinjenjem ne pomaže onim snagama koje su dovele do ovakvog stanja u zemlji.

"Uz dužno poštovanje prema ljudima s kojima ste pregovarali i još pregovarate u BiH već četvrt stoljeća - oni ne mogu i neće donijeti promjene. Dijelom je to i zbog toga što ne bi znali kako čak i da žele, ali uglavnom je to zbog toga što su njihovi lični interesi, njihova zavisnost od moći i autokratske kontrole u direktnoj suprotnosti s interesima države. Za njih to nije ideološko, ustavno ili čak političko pitanje. Da jeste - onda bi teritorije kojima oni isključivo vladaju u različitim dijelovima BiH bile uspješne", poručila je Ćudić.

Predsjednica Kluba Naše stranke je također naglasila kako je ovakva politika vladajućim strukturama isporučiti sve.

"To nije slučaj. Naša zemlja, s ogromnim potencijalom, ne napreduje ni u jednoj kategoriji osim u odlivu mozgova, i neće napredovati pod ovim duboko korumpiranim pojedincima i strankama. Vaša politika njihovom udovoljavanju građanima BiH neće isporučiti nijednu stvar, ali će njima isporučiti sve. Historija blagonaklono gleda na najbolje sate američke vanjske politike i vizije, dok se njen imidž još uvijek oporavlja od operacija koje su favorizirale opresivne režime poput onih u Južnoj Americi prije pola stoljeća", navela je Ćudić.

Na kraju, poručila je kako SAD u BiH mogu imati kredibilne i progresivne partnere.

"Politika smirivanja nije spriječila Drugi svjetski rat jer nije mogla utažiti zvjersku glad, neće spriječiti ni sukobe na Zapadnom Balkanu. U BiH možete imati kredibilne partnere, progresivne snage, koje su na izborima 2018. godine dobile šansu i dobit će još veću 2022. Pozivam vas da razmotrite naše prijedloge ustavnih reformi koji ne cementiraju prošlost već biraju budućnost", zaključila je Sabina Ćudić.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51965 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

sinuhe wrote: 08/11/2021 18:58 Teske rijeci. Zna li Sabina sta je bio Berlinski zid i sa koje pozicije ona to govori Escobaru i pobogu zasto?
Sa pozicije da je ovo njena zemlja, neka probaju ovo u USA...odnosno probali su prije 200 godina, i kakav je rezultat? Morali puskom rjesavati.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51966 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

sinuhe wrote: 08/11/2021 18:58 Teske rijeci. Zna li Sabina sta je bio Berlinski zid i sa koje pozicije ona to govori Escobaru i pobogu zasto?
Upravo je iskoristila naziv Berlinski zid jer zna šta je to bilo. Podjela između ruske i americke zone. I pita ga da li se to isto desava u BiH.
Pitanje na mjestu.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#51967 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Samo što će ga ovaj put graditi Amerikanci :lol:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#51968 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jasib »

drug_profi wrote: 08/11/2021 20:21
sinuhe wrote: 08/11/2021 18:58 Teske rijeci. Zna li Sabina sta je bio Berlinski zid i sa koje pozicije ona to govori Escobaru i pobogu zasto?
Upravo je iskoristila naziv Berlinski zid jer zna šta je to bilo. Podjela između ruske i americke zone. I pita ga da li se to isto desava u BiH.
Pitanje na mjestu.
:thumbup: Upravo tako
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#51969 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Svaka joj na mjestu,kao i prijedlog Nase stranke za rjesavanje problema oko izbornog zakona.
Samo sto sve sto ide u korist gradjana,ne ide u korist tronosca (organizovane mafije)...pa je to problem.
Citam ovih dana Vaskovicev blog...jbte sta se ono tamo desava u RSu...Dodik upleten u najvece kriminale i to sa narko kartelima...helikopterom Vlade RSa se prebacuju placene ubice iz drzave u drzavu,Dodikova firma Prointer sluzi za pranje para i malo im je i to,jos izvlace desetine miliona KM svke godine kroz ovu firmu...imaju svog covjeka u upravi za indirektno oporezivanje,koji stima gdje da se uvozi droga i ostala visokoratifna roba.
Zna se i ko je ubio Krunica i sta sve ne.
Jbte ono ledi krv u zilama,sta rade i cime se bave a Dodik je "KUM" svemu tome.

Da ove kriminalce od milja zvane politicare pitas da li bi oni ista mijenjali od sada pa u narednih 1000 godina,ja ti garantujem da niti jedan od njih ne bi nista mijenjao...napravili su mafiju koja ima svoju drzavu i svako u svojoj enklavi krade sve koliko moze i niko nikoga ne dira.

Procitajte Vaskovicec blog,sada bas pise o tim narko kartelima na istoku BiH i u Srbiji,koji su povezani a svoje ljude imaju u svim strukturama u RSu
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51970 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Samo budala misli da bi oni nesto da mijenjaju, da idu EU, NATO... pa nisu budale da same sebe zajebu.
Idealna drzava za mafiju. Tri mafijaska kralja. Podjeljen posao između njih.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#51971 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 08/11/2021 20:48 Svaka joj na mjestu,kao i prijedlog Nase stranke za rjesavanje problema oko izbornog zakona.
Samo sto sve sto ide u korist gradjana,ne ide u korist tronosca (organizovane mafije)...pa je to problem.
Citam ovih dana Vaskovicev blog...jbte sta se ono tamo desava u RSu...Dodik upleten u najvece kriminale i to sa narko kartelima...helikopterom Vlade RSa se prebacuju placene ubice iz drzave u drzavu,Dodikova firma Prointer sluzi za pranje para i malo im je i to,jos izvlace desetine miliona KM svke godine kroz ovu firmu...imaju svog covjeka u upravi za indirektno oporezivanje,koji stima gdje da se uvozi droga i ostala visokoratifna roba.
Zna se i ko je ubio Krunica i sta sve ne.
Jbte ono ledi krv u zilama,sta rade i cime se bave a Dodik je "KUM" svemu tome.

Da ove kriminalce od milja zvane politicare pitas da li bi oni ista mijenjali od sada pa u narednih 1000 godina,ja ti garantujem da niti jedan od njih ne bi nista mijenjao...napravili su mafiju koja ima svoju drzavu i svako u svojoj enklavi krade sve koliko moze i niko nikoga ne dira.

Procitajte Vaskovicec blog,sada bas pise o tim narko kartelima na istoku BiH i u Srbiji,koji su povezani a svoje ljude imaju u svim strukturama u RSu
A ovdje neki "građani" kažu da se mora uništiti SDA, ali se sa Dodikom mora raditi, jer, zaboga, nema ni sa kim drugim tamo. Slično sa Čovićem, Željko je fuj, ali sa Draganom može i mora.

Ovi malo manje naklonjeni Dodiku bi kao partnera mogli i SDS...

Pa, tako, ne valja lopovska bošnjačka stranka, ali mafijaška ili genocidna srpska stranka su tim građanima prihvatljivi partneri.

Da sam Bošnjak, rekao bih da ti "građani" rade petokolonaški posao protiv Bošnjaka.
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#51972 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Ovdje u BiH niti ima savrsene stranke,niti ima savrsenih ljudi...ali kao sto znamo...kada padne jedna noga tronosca,ostale se same uruse,tako da...
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#51973 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 08/11/2021 21:05 Ovdje u BiH niti ima savrsene stranke,niti ima savrsenih ljudi...ali kao sto znamo...kada padne jedna noga tronosca,ostale se same uruse,tako da...
Ostale dvije ostanu stajati čvrsto zabijene u tlo.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#51974 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Samo SDA, na svim nivoima, a protiv petokolonasa i onih koji smetaju SDA u odbrani domovine.. :mrgreen:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#51975 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

zippoo87 wrote: 08/11/2021 21:05 Ovdje u BiH niti ima savrsene stranke,niti ima savrsenih ljudi...ali kao sto znamo...kada padne jedna noga tronosca,ostale se same uruse,tako da...
Vala drug, to ne znamo....a bogami se čini čak i da se pokazalo da nije tačno......

Nevermind, samo svratih da i na ovoj temi kažem za Sabinu da je prava. Ne samo zbog ove danas izajve, nego zbog čitavog djelovanja u zadnjih mjesec-dva dana..... :thumbup:
Locked