Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50651 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 21:37
Chmoljo wrote: 27/05/2021 19:47
KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 14:12 Ne znam šta ja konkretno trebam nuditi :D Ja čak glasam za NS :D nekoliko izbornih ciklusa. Samo ukazujem na dvojne aršine u čemu ste šampioni.
Argumente za pocetak. Umjesto toga radije pribjegavas onome sto kritikujes.

Kad vec pricamo o dvostrukim arsinima.
o čemu ti, ba? Pa, svaki vaš upis je super giga argument duplih standarda. Gore i lošije propagande za trojku nema.
o tome kako ko u samoposluzi uzmeš ono što ti paše i konstruišeš priču.

ja pričam kako je potrebno da prođe određeno vrijeme da bi se izmjenjali rukovodeći kadrovi po procedurama, da bi onda mogli reći da je neka vlada direktno odgovorna za rad ili nerad određene institucije, preduzeća ili ustanove.

ti si to uzela kao argument da onda za sve treba proteći vrijeme da bi se vlada pohvalila, potpuno ignorišući napisano da vlada neke stvari može odmah mijenjati, jer su neke stvari u direktnoj nadležnosti vlade ili resornih ministarstava, dok je za neke potrebno imenovati ljude koji će provoditi politiku vlade.

još se slavodobitno kleberiš, kao ti neka moralna vertikala koja ukazuje na dvostruke aršine. a u stvari lupaš, jer porediš neuporedivo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50652 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Znam ja takve ljude.
Jbg, potreba da se bude drugaciji makar i naopako.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50653 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Neka ste vi temu okrenuli na mene :-D. Navijači na derbiju
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50654 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

ad hominem nije komentar ili kritika napisanog. kome smeta, neka piše blog.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50655 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

KatarinaKosaca wrote: 28/05/2021 00:08 Neka ste vi temu okrenuli na mene :-D. Navijači na derbiju
ti patis od toga da budes u centru paznje
jah eto okrenuli temu na tebe jer si ti vazna a ne zato sto se provaljujes
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#50656 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by elk »

A moze i smaslat, samo tako.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50657 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Niko ništa dvije hefte na temi kao da smo u Kanadi.
A zicera SDA vlasti koliko hoces.

Ko vas je prepao?
Koga se bojite?
Jel to ide patriotsko preslagavanje?

Za koga glasati?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#50658 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

Nemaju kad,prave memorijalni zid za preminule od Covid19. :pisnuo: :pisnuo:
Sta napravise od stranke, jebo li im kifla mater.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#50659 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

drug_profi wrote: 10/06/2021 08:23 Niko ništa dvije hefte na temi kao da smo u Kanadi.
A zicera SDA vlasti koliko hoces.

Ko vas je prepao?
Koga se bojite?
Jel to ide patriotsko preslagavanje?

Za koga glasati?
Pa ovi "moji" i ranije nisu nešto lajali, tako da ni sad nešto ne treba očekivati.

Ali da bi trebali, to stoji.

A sad vezano za šutnju drugih, vjerovatno se nešto dešava. Ili je taktika ili su kifli (ili Ademoviću) našli nešto i sad zbog ucjene šute.

A sa SDP-om nikad ne znaš.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50660 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ma SDP smrdi od Konjica dovde.
Cast Konjicanima, dobrim ljudima.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#50661 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Sociolog »

Kladim se u hiljadu maraka da ce dazi svog kandidata iz reda Hrvata i ovaj put, tipujem na onu Margetic i ovu novu ministricu sto je docentica na Pravnom faxu.


Mada realno nije losa ideja, sad jaca uloga zena u politici gender jednakost, da pokazaemo da imamo i jaku zenu i to Hrvaticu.

Predivdjam da ce opet Komsic se kandidovati i imati mnogo manje glasova.

Sto se svi ne dogovorimo i predlozimo ovu Hrvaticu docenticu?
Ima solidan jak Cv i gender lobi i ravnopravnost žena
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#50662 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Sociolog »

drug_profi wrote: 10/06/2021 23:11 Ma SDP smrdi od Konjica dovde.
Cast Konjicanima, dobrim ljudima.
Nasa stranka nije imala ni 30glasova u Konjicu zive imaoSNSd preko 100
izvrsni direktor
Posts: 9123
Joined: 20/12/2018 16:11

#50663 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

Patton44 wrote: 10/06/2021 08:48 Nemaju kad,prave memorijalni zid za preminule od Covid19. :pisnuo: :pisnuo:
Sda bot :-?
Kladim se da ce sinovi sadasnjihbotova ismijavati mladiceve zrtve
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50664 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Sociolog wrote: 10/06/2021 23:12
drug_profi wrote: 10/06/2021 23:11 Ma SDP smrdi od Konjica dovde.
Cast Konjicanima, dobrim ljudima.
Nasa stranka nije imala ni 30glasova u Konjicu zive imaoSNSd preko 100
Konjic nije bas sredina koja je emancipovana za liberale.
Dobri ljudi, ali konzervativni jbg.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#50665 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

drug_profi wrote: 10/06/2021 23:45
Sociolog wrote: 10/06/2021 23:12
drug_profi wrote: 10/06/2021 23:11 Ma SDP smrdi od Konjica dovde.
Cast Konjicanima, dobrim ljudima.
Nasa stranka nije imala ni 30glasova u Konjicu zive imaoSNSd preko 100
Konjic nije bas sredina koja je emancipovana za liberale.
Dobri ljudi, ali konzervativni jbg.
Prije da NS nije imala kvalitetnog kandidata na izborima u Konjicu, jer rijetko ko i da zna ideološku razliku i političke platforme stranaka. Birači uglavnom zaokružuju otprije poznata imena, ili ona imena koja su im poznata iz izbornih kampanja, ili zaokružuju cijelu listu, za stranku.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50666 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Naravno. I previse je nivoa, previse lista, previse kandidata...
Ovo je sve napravljeno da ne funkcionise, da se zgadi ljudima i da se izbori namjestaju, kupuju.

I onda mi @Bloo kaze da samo neuk i neobrazovan covjek moze ruzno govoriti o parlamentarnoj demokratiji.

Nabijem ja tu demokratiju na qurac.
Vise je pravde i demokratije bilo u SFRJ gdje cak nisi ni mogoa nesto puno birati na izborima. Makar si imao pravo na rad, lijecenje, odmor, krov nad glavom, i koja ono jos osnovna ljudska prava imaju?

Od liste od 50 temeljnih ljudskih prava u ovoj zemlji se redovno ne postuje bar pola. Vitalnih, zivotno znacajnih.
U SFRJ se nije postivalo mozda 10. Od kojih su sva vezana za politiku.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#50667 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

drug_profi wrote: 11/06/2021 00:02 Naravno. I previse je nivoa, previse lista, previse kandidata...
Ovo je sve napravljeno da ne funkcionise, da se zgadi ljudima i da se izbori namjestaju, kupuju.

I onda mi @Bloo kaze da samo neuk i neobrazovan covjek moze ruzno govoriti o parlamentarnoj demokratiji.

Nabijem ja tu demokratiju na qurac.
Vise je pravde i demokratije bilo u SFRJ gdje cak nisi ni mogoa nesto puno birati na izborima. Makar si imao pravo na rad, lijecenje, odmor, krov nad glavom, i koja ono jos osnovna ljudska prava imaju?

Od liste od 50 temeljnih ljudskih prava u ovoj zemlji se redovno ne postuje bar pola. Vitalnih, zivotno znacajnih.
U SFRJ se nije postivalo mozda 10. Od kojih su sva vezana za politiku.
Nije do demokratije...do nas je.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50668 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Prvo moras imati milion preduslova da se parlamentarna demokratija primi i unaprijedi zemlju. Kod nas nemas ni osnovnu pismenost na odgovarajucem nivou, a kamoli analiticke sposobnosti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#50669 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

drug_profi wrote: 11/06/2021 00:35 Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Prvo moras imati milion preduslova da se parlamentarna demokratija primi i unaprijedi zemlju. Kod nas nemas ni osnovnu pismenost na odgovarajucem nivou, a kamoli analiticke sposobnosti.
Ironija je u tome što je takav mentalitet upravo jedna od zaostavština bivšeg sistema. Dok se taj način razmišljanja ne prevaziđe i dok se
ne shvati da nema više Tite da misli za tebe nema ovdje hajra. Jer razni Bakiri, Dodici i Čovići su upravo ponovni pokušaj da se još jednom
sakrije pod skute, ovaj put etno lidera, i da se njima prepusti razmišljanje i sopstveno odrješenje od bilo kakve odgovornosti za svoju i
budućnost države.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#50670 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

dale cooper wrote: 11/06/2021 00:45
drug_profi wrote: 11/06/2021 00:35 Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Prvo moras imati milion preduslova da se parlamentarna demokratija primi i unaprijedi zemlju. Kod nas nemas ni osnovnu pismenost na odgovarajucem nivou, a kamoli analiticke sposobnosti.
Ironija je u tome što je takav mentalitet upravo jedna od zaostavština bivšeg sistema. Dok se taj način razmišljanja ne prevaziđe i dok se
ne shvati da nema više Tite da misli za tebe nema ovdje hajra. Jer razni Bakiri, Dodici i Čovići su upravo ponovni pokušaj da se još jednom
sakrije pod skute, ovaj put etno lidera, i da se njima prepusti razmišljanje i sopstveno odrješenje od bilo kakve odgovornosti za svoju i
budućnost države.
Ne, daleko dalje, stotinama godina traje takav mentalitet :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50671 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

dale cooper wrote: 11/06/2021 00:45
drug_profi wrote: 11/06/2021 00:35 Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Prvo moras imati milion preduslova da se parlamentarna demokratija primi i unaprijedi zemlju. Kod nas nemas ni osnovnu pismenost na odgovarajucem nivou, a kamoli analiticke sposobnosti.
Ironija je u tome što je takav mentalitet upravo jedna od zaostavština bivšeg sistema. Dok se taj način razmišljanja ne prevaziđe i dok se
ne shvati da nema više Tite da misli za tebe nema ovdje hajra. Jer razni Bakiri, Dodici i Čovići su upravo ponovni pokušaj da se još jednom
sakrije pod skute, ovaj put etno lidera, i da se njima prepusti razmišljanje i sopstveno odrješenje od bilo kakve odgovornosti za svoju i
budućnost države.
Ma vama za sve Tito kriv, a nisu hodze, efendije, popovi i ostali lopovi. Tito nam je pokusao dati obrazovanje i kad smo se priblizili evropskom prosjeku, odlucili ste sve razjebat.
snake81
Posts: 49
Joined: 01/06/2021 00:07

#50672 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by snake81 »

Forto laže...
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#50673 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

drug_profi wrote: 11/06/2021 00:56
dale cooper wrote: 11/06/2021 00:45
drug_profi wrote: 11/06/2021 00:35 Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Prvo moras imati milion preduslova da se parlamentarna demokratija primi i unaprijedi zemlju. Kod nas nemas ni osnovnu pismenost na odgovarajucem nivou, a kamoli analiticke sposobnosti.
Ironija je u tome što je takav mentalitet upravo jedna od zaostavština bivšeg sistema. Dok se taj način razmišljanja ne prevaziđe i dok se
ne shvati da nema više Tite da misli za tebe nema ovdje hajra. Jer razni Bakiri, Dodici i Čovići su upravo ponovni pokušaj da se još jednom
sakrije pod skute, ovaj put etno lidera, i da se njima prepusti razmišljanje i sopstveno odrješenje od bilo kakve odgovornosti za svoju i
budućnost države.
Ma vama za sve Tito kriv, a nisu hodze, efendije, popovi i ostali lopovi. Tito nam je pokusao dati obrazovanje i kad smo se priblizili evropskom prosjeku, odlucili ste sve razjebat.
Ko to mi prijatelju? Ako si iole pratio moje pisanje na ovim temama (iako ne tako često u zadnje vrijeme) onda bi znao da sam jedan od
kritičara nacionalnih stranaka i po tom pitanju se vjerovatno slažemo. Ali nisam više ni jugonostalgičar. Ne kažem da nije bilo dobrih stvari
u tom sistemu, ali bilo je i gomila lošega koje je na kraju i izazvalo kolaps bivše države. Treba biti objektivan.
snake81
Posts: 49
Joined: 01/06/2021 00:07

#50674 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by snake81 »

dale cooper wrote: 11/06/2021 01:03
drug_profi wrote: 11/06/2021 00:56
dale cooper wrote: 11/06/2021 00:45

Ironija je u tome što je takav mentalitet upravo jedna od zaostavština bivšeg sistema. Dok se taj način razmišljanja ne prevaziđe i dok se
ne shvati da nema više Tite da misli za tebe nema ovdje hajra. Jer razni Bakiri, Dodici i Čovići su upravo ponovni pokušaj da se još jednom
sakrije pod skute, ovaj put etno lidera, i da se njima prepusti razmišljanje i sopstveno odrješenje od bilo kakve odgovornosti za svoju i
budućnost države.
Ma vama za sve Tito kriv, a nisu hodze, efendije, popovi i ostali lopovi. Tito nam je pokusao dati obrazovanje i kad smo se priblizili evropskom prosjeku, odlucili ste sve razjebat.
Ko to mi prijatelju? Ako si iole pratio moje pisanje na ovim temama (iako ne tako često u zadnje vrijeme) onda bi znao da sam jedan od
kritičara nacionalnih stranaka i po tom pitanju se vjerovatno slažemo. Ali nisam više ni jugonostalgičar. Ne kažem da nije bilo dobrih stvari
u tom sistemu, ali bilo je i gomila lošega koje je na kraju i izazvalo kolaps bivše države. Treba biti objektivan.
Jes ti Ismeta ili njezin bot?
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#50675 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

Ja sam Dale. :D
Locked