Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#51 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

VjecitiStudent wrote: Ako mi ko moze pojasniti:
Vizija u kojem svaki nivo vlasti ima svoju, jadno gledanu TV stanicu, koja se naravno finansira iz nasih para, meni zaista nije jasna.
Da li to znaci da sutra i sarajevske opstine trebaju dobiti svoje televizije, ako u njima pobijede stranke koje su iz nekog razloga nezadovoljne strankama koje drze televizije na ostalim nivoima?
A sve to iz naseg djepa.
umoran sam od objasnjavanja. ali evo kratko. ne moze. jer nema vise frekfencija. neda rak vise dozvola.

zato i jeste borba oko ove frekfencije. ne radi se ovdje o studiju 99 ili adilu. ovdje se radi o frekfenciji ili dozvoli za TVi radio. a pametan zna sta to znaci. eto ako nece grda hoce ko hoce i ko ima para da podmaze gdje treba i koliko treba da se dobije. a NS se pokazala pravom patriotskom strankom koja vodi brigu o trosenju budzeta kojeg punimo mi gradjani :-) naravno pored NS-a su i SDA, BPS i SBiH sve patriotske stranke na kvadrat.

da i adil bi trebao biti direktor te najnovije nove TV.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#52 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

felipe kajetano wrote:
Manojlo1 wrote:Kako mislite objasniti Bosnjacima da je Republika Srpska realnost ?
Pa nakon par godina medijske i svake druge indoktrinacije bice tesko..al' neko ce morati,slicno kao i sa pricom u RS-u o pripajanju Srbiji..I have a dream..samo neko ce morati iz dubokog sna zagolicat malo po tabanima,inace mrKa kapa :skoljka:
a koji ************se mora svaka prica okrenuti u tom pravcu?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#53 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

sumirprimus wrote:
sumirprimus wrote:Da li ste za prekrajanje federacije,bez ustavnih reformi i bez obzira na konacni dogovor sa rs-om?
Mislim na ukidanje pojedinih kanotna i njihovo pripajanje drugim npr:gorazdanski sarajevskom,posavski tuzlanskom,zenicko-dobojski srednjobosanskom i jos poneki :)
Il je ovo visoka politika za vas? :)
Kakve su sanse da ovaj gore prijedlog ne bi zavrsio kao dva nacionalna entiteta unutar Federacije?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#54 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

Control panel wrote:
VjecitiStudent wrote: Ako mi ko moze pojasniti:
Vizija u kojem svaki nivo vlasti ima svoju, jadno gledanu TV stanicu, koja se naravno finansira iz nasih para, meni zaista nije jasna.
Da li to znaci da sutra i sarajevske opstine trebaju dobiti svoje televizije, ako u njima pobijede stranke koje su iz nekog razloga nezadovoljne strankama koje drze televizije na ostalim nivoima?
A sve to iz naseg djepa.
umoran sam od objasnjavanja. ali evo kratko. ne moze. jer nema vise frekfencija. neda rak vise dozvola.

zato i jeste borba oko ove frekfencije. ne radi se ovdje o studiju 99 ili adilu. ovdje se radi o frekfenciji ili dozvoli za TVi radio. a pametan zna sta to znaci. eto ako nece grda hoce ko hoce i ko ima para da podmaze gdje treba i koliko treba da se dobije. a NS se pokazala pravom patriotskom strankom koja vodi brigu o trosenju budzeta kojeg punimo mi gradjani :-) naravno pored NS-a su i SDA, BPS i SBiH sve patriotske stranke na kvadrat.

da i adil bi trebao biti direktor te najnovije nove TV.
nema frekvencija? :D ali kad se predje na digitalu bice... :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

felipe kajetano wrote:
Manojlo1 wrote:Kako mislite objasniti Bosnjacima da je Republika Srpska realnost ?
Pa nakon par godina medijske i svake druge indoktrinacije bice tesko..al' neko ce morati,slicno kao i sa pricom u RS-u o pripajanju Srbiji..I have a dream..samo neko ce morati iz dubokog sna zagolicat malo po tabanima,inace mrKa kapa :skoljka:

Inace sa ovim "nacertanjem" se potpuno slazem http://www.frontal.rs/cyrl/?page=17&kor ... jest=28013
Realnost je bio i treci rajh...i stvoren je slicnim sredstvima.
User avatar
Adriatic
Posts: 3391
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#56 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

Imam jedno pitanje za Peđu:

U čemu je razlika u programima Naše stranke i SDP-a?
Tj. gdje ste vi to dobri a oni nisu?
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#57 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Vragolan »

vidje pedja da je poje g.... otvorivsi ovu temu, nidze ga :D
User avatar
Sarajevo89er
Posts: 130
Joined: 22/06/2009 12:43

#58 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Sarajevo89er »

Pedja Kojovic wrote: Sto se tice tvoje tvrdnje "moras biti na jednoj ili na drugoj strani"
To podsjeca na Busha. (Il ste s nama il protiv nas).
Ja ne mislim tako. <to je isuvise pojednostavljeno glediste.
Tim tvojim principom ti bi sve ljude na svijetu mogao podijelti u dvije grupe;oni koji vole kupus, i oni koji ga ne vole.
Svijet je bojim se puno slozeniji od toga.
p.k.
Dragi Gospodine,nemojte misliti da ja podržavam ovakvu društveno-politčku situaciju u zemlji.Ja samo kažem kakva situacija jeste,a vjerujte vrlo je dobro poznajem.Situacija je takva da su podjele među narodima velike,kao Mount Everest velike.Ja ih nisam stvorio,stvorili su ih političari,nažalost.Možemo mi jadikovati nad takvom našom sudbinom,ali je tako.Jednostavno je tako.

I nažalost u ovoj najpodjeljenijoj državi na svijetu moraš biti na jednoj strani inače ćeš biti zabačen u ćošak kao kakvo siroče.I zaista proces homogenizacije svega i svačega ne samo da teče nego je ,ako ne završen,onda u svojoj posljednjoj fazi.Nisam ja odredio da jedni misle onako a drugi ovako ali u 90% slučajeva je tako ,a to im nameću i političari i samo još betoniraju njihova uvjerenja.

Svijet jeste složen,BiH jeste složena ali u biti,kada stvari postaviš na najosnovniju razinu,vrlo jednostavna.Tri naroda,tri vjere,dva žele da sami vladaju nad sobom,jedan želi da vlada nad sobom i nad ostala dva.I mi ne izlazimo iz te žabokrečine.Nažalost.
Vrlo jednostavno.
Last edited by Sarajevo89er on 22/03/2010 13:57, edited 2 times in total.
User avatar
milenko
Posts: 417
Joined: 18/12/2009 10:17

#59 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by milenko »

Alfons Kauders wrote:
felipe kajetano wrote:
Manojlo1 wrote:Kako mislite objasniti Bosnjacima da je Republika Srpska realnost ?
Pa nakon par godina medijske i svake druge indoktrinacije bice tesko..al' neko ce morati,slicno kao i sa pricom u RS-u o pripajanju Srbiji..I have a dream..samo neko ce morati iz dubokog sna zagolicat malo po tabanima,inace mrKa kapa :skoljka:
a koji ********se mora svaka prica okrenuti u tom pravcu?
pa valjda kontas da je to pravilo bez izuzetka...
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#60 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by zavrzlama »

mislim da je vrijeme da neko kaze i ono sto ne smije...evo ja cu prokinut led :D


NS je sve kazala cim im je Dejton dobra osnova a entiteti i sadsanji Ustav realnost..

NS je kukavicije jaje ubaceno probosanskim snagama da se podmuklo i na mala vrata pomiri sa aparthejdom ,rezultataima rata i ocuva mali ausvic....jebes stranku koja nema muda da kaze èntiteti su zlo,BIH ustav je aparthejd i naprave razliku ko rusi a ko brani drzavu...kupit fotelje, ne zamjerovat se nikom i odradjivati posao za stabove...malo morgen :wink:
Last edited by zavrzlama on 22/03/2010 14:21, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#61 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

seln wrote:
felipe kajetano wrote:
Manojlo1 wrote:Kako mislite objasniti Bosnjacima da je Republika Srpska realnost ?
Pa nakon par godina medijske i svake druge indoktrinacije bice tesko..al' neko ce morati,slicno kao i sa pricom u RS-u o pripajanju Srbiji..I have a dream..samo neko ce morati iz dubokog sna zagolicat malo po tabanima,inace mrKa kapa :skoljka:

Inace sa ovim "nacertanjem" se potpuno slazem http://www.frontal.rs/cyrl/?page=17&kor ... jest=28013
Realnost je bio i treci rajh...i stvoren je slicnim sredstvima.
nije... :D hitler je dosao na vlast na potpuno legalan i legitiman nacin... :D za razliku od mome, rashe i bilje... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#62 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

zavrzlama wrote:mislim da je vrijeme da neko kaze i ono sto ne smije...evo ja cu prokinut led :D


NS je sve kazala cim im je Dejton dobra osnova a entiteti i sadsanji Ustav realnost..


NS je kukavicije jaje ubaceno probosanskim snagama da se podmuklo i na mala vrata pomiri sa aparthejdom ,rezultataima rata i ocuva mali ausvic....jebes stranku koja nema muda da kaze èntiteti su zlo,BIH ustav je aparethejd i naprave razliku ko rusi a ko brani drzavu...kupit fotelje, ne zamjerovat se nikom i odradjivati posao za stabove...malo morgen :wink:
otprilike... :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#63 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
seln wrote:

Realnost je bio i treci rajh...i stvoren je slicnim sredstvima.
nije... :D hitler je dosao na vlast na potpuno legalan i legitiman nacin... :D za razliku od mome, rashe i bilje... :D
Au contraire...i oni su izabrani na "prvim demokratskim".
Jedini nelegalan je bio Aljo, kojem je Fikret poklonio predsjednicku fotelju.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#64 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

adriatic

Nepristojno bi bilo da ja kazem ko je bolji u cemu.
Stranke se malo razlikuju po onome sto pricaju. Treba gledati sta rade tamo gdje mogu.
Mi smo socijalni liberali a oni socijaldemokrati.



p.k.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#65 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by felipe kajetano »

seln wrote: Realnost je bio i treci rajh...i stvoren je slicnim sredstvima.
Srecom uvijek ima Valtera antiraJhovaca from SDP da spasavaju civilizaciju :-D

Evo ko zeli moze da primi k znanju razmisljanja Bojana Bajica http://www.frontal.rs/cyrl/?page=17&kor ... 22...uslov je samo da poznaje cirilicu
Last edited by felipe kajetano on 22/03/2010 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#66 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

uvjek dobar gost wrote:Jedno kratko pitanje, zašto je Naša Stranka pristala na igranje Srba, Bošnjaka i Hrvata... kad upravo ti narodi rade na rastakanju BiH i na kreiranju sopstvenih fildžan državica u kojima bi kriminal njihovih vođa, voždova i junoša ostao nekažnjen. Znači članovi stranke "Naše" po meni nisu smjeli se izražavati kao Srbi, Bošnjaci i Hrvati--- već kao, građani, kao ostali i kao Hercegovci i kao Bosanci....

Moj stav je da stav da ste trebali ostati jedino građanska stranka i oupšte ne nasjedati na dekadentne igre srednjovjekovnih mozgova..... !

Pardon i hvala !
Ovo,
I ko će biti vaš kandidat za Predsjedništvo BiH? Koji Bošnjak i koji Hrvat u Federaciji, i koji Srbin u RS-u?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#67 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

Pedja Kojovic wrote:adriatic

Nepristojno bi bilo da ja kazem ko je bolji u cemu.
Stranke se malo razlikuju po onome sto pricaju. Treba gledati sta rade tamo gdje mogu.
Mi smo socijalni liberali a oni socijaldemokrati.



p.k.
I...? Sta je to ns uradila "tamo gdje je mogla"...?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#68 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

felipe kajetano wrote:
seln wrote: Realnost je bio i treci rajh...i stvoren je slicnim sredstvima.
Srecom uvijek ima Valtera antiraJhovaca from SDP da spasavaju civilizaciju :-D
Vise nego cetnika, svakako.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#69 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

"Gdje su trklje?"
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#70 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

seln wrote:
Alfons Kauders wrote:
seln wrote:

Realnost je bio i treci rajh...i stvoren je slicnim sredstvima.
nije... :D hitler je dosao na vlast na potpuno legalan i legitiman nacin... :D za razliku od mome, rashe i bilje... :D
Au contraire...i oni su izabrani na "prvim demokratskim".
Jedini nelegalan je bio Aljo, kojem je Fikret poklonio predsjednicku fotelju.
oni su izabrani u organe RBiH... RS tada nije postojala, tako da nisu mogli biti ni izabrani za njene predstavnike... prvi izbori u rs su odrzani tek 4 godine kasnije...
User avatar
Sarajevo89er
Posts: 130
Joined: 22/06/2009 12:43

#71 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Sarajevo89er »

Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu salu kao sa nama. Do juce smo bili ono sto danas hocemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac sto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vise ni toka ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo a tako smo se izgubili, da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa pa i ova ljubav.

Meša Selimović,"Derviš i smrt".

Jedan se narod u 100%-tnoj tačnosti može naći u ovom citatu.Ali u 100 %-tnoj tačnosti.
Neću reći koji. :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#72 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
seln wrote:
Alfons Kauders wrote: Au contraire...i oni su izabrani na "prvim demokratskim".
Jedini nelegalan je bio Aljo, kojem je Fikret poklonio predsjednicku fotelju.
oni su izabrani u organe RBiH... RS tada nije postojala, tako da nisu mogli biti ni izabrani za njene predstavnike... prvi izbori u rs su odrzani tek 4 godine kasnije...
I Hitler je izabran za kancelara Vajmarske republike Njemacke, treci rajh tada nije postojao.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#73 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by felipe kajetano »

seln wrote:
felipe kajetano wrote:
seln wrote: Realnost je bio i treci rajh...i stvoren je slicnim sredstvima.
Srecom uvijek ima Valtera antiraJhovaca from SDP da spasavaju civilizaciju :-D
Vise nego cetnika, svakako.
Pa druze znas gdje se nalazi crvena Kozara :wink:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#74 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

seln wrote: I Hitler je izabran za kancelara Vajmarske republike Njemacke, treci rajh tada nije postojao.
ali ga je stvorio zakonodavnim reformama i politickim sredstvima... nije npr. pokusao odvojiti bavarsku i okolne savezne drzave, protjerati pola stanovnistva i usput okupirati austriju...

to je tek odradio kasnije :D
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#75 Re: Nasa stranka, sve sto ste zeljeli da pitate a niste imali ko

Post by delightful »

prestanite s off topicom, alfons, seln, itd. hvala.
Locked